Kaķu mīlēm!

 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Čau.
Vēršos pēc padoma pie kādas, kas ar šādu vai līdzīgu situāciju tikušas galā.
Tātad kaķis. Kaķa kastiņa. Jau 2 gadus ir stāvējusi vienā vietā, vienmēr ir bijis cītīgs kastes staigātājs un šmuces nav taisījis. Bet nu ir tāda situācija pienākusi,ka kaķa kaste ir jāpārvieto citur. Opcija - atstāt tur, kur tā ir - nepastāv.
Kā to pareizāk izdarīt, lai nesāktos šmucēšanās utt.??
Un vispār - kur Jūsu kaķiem ir kastiņas ?
Es domāju,kasti likt vannas istabā, viņš tāpat tajā uzturas biežāk kā ārpus tās un pats prot attaisīt durvis un iztikt ārā, bet nezinu vēl..
03.11.2014 15:26 |
 
Reitings 3328
Reģ: 14.02.2013
Un mūsējais pirms lielajām vajadzībām dragā pa māju kā dulls,


Manējais taisni PĒC lielajām darīšanām drasē pa visu māju. Vnk kā bulta izšaujas no savas kastes un kādu brīdi skrien riņķi kā dulls. Laikam baigi viegli paliek pēc kastes:D
03.11.2014 16:58 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Un mūsējais pirms lielajām vajadzībām dragā pa māju kā dulls,


Mūsējai tas pats :D
03.11.2014 17:02 |
 
Reitings 491
Reģ: 07.02.2012
Kaķis pielāgosies un bez problēmām dosies uz kasti. Vismaz mums tā parasti bijis. Vēl jo vairāk, kad braucam ciemos, paņemam kaķi līdzi, kur viņam ir pilnīgi cita kastīte, bet tāpat iet tajā.
03.11.2014 17:02 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
Nav kaķi grūti izmācīt, mans daudz ko ir apguvis 12 gadu laikā. Bet nu jau ir ļoti slinks palicis, vecums un slimība dara savu..
03.11.2014 17:04 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Cik maksā tās slavenās silikona smiltis??
Mums arī vajadzēs to slēgto kasti, sāvādāk apriebies, ka visa virtuve smiltīs.
03.11.2014 17:10 |
 
Reitings 417
Reģ: 29.01.2009
Mūsējais uz galdiem nedrīkst kāpt. Citreiz gan mēģina pārbaudīt manu pacietību un to cik daudz atļauju. Bet uzreiz tiek ņemt nost un sabārts.
Vienīgi viņš drīks dzīvoties pa datorgaldu. Tad parasti, kad draugs sēž pie datora, tad kaķis uzreiz ir klāt un nosēžas starp draugu un monitoru. Vai arī izguļās pa visu datorgaldu un gaida, kad glaudīs.
Bet nediedelē neko un neko no galdiem nezog.
Vienīgais, ko no rokas dod ir viņa iemīļotais kārums un svaiga gaļa. Pārējais tikai bļoda.
03.11.2014 17:12 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Jenot- jāiet uz veiciun jāčeko. Es pērku krietnam laikam pa 18EUR lielu maisu.
03.11.2014 17:13 |
 
Reitings 122
Reģ: 07.11.2013
Par tēmu - divas reizes esam pārvākušies un problēmas ar kastīti nav bijis, abas reizes visu atrada un neko nepiešmucēja. :)

Varbūt kāda varēs ko ieteikt manai problēmai - kā visnesāpīgāk atradināt kaķi no dzeršanas no ūdens krāna? Paši bijām duraki un šitā saradinājām, ka tiklīdz mincis pabrēc, tā aizejam attaisīt ūdens krānu vaļā un viņš var padzerties. Ja no sākuma, tas bija salīdzinoši reti, tad šobrīd tas ir ik pēc neilga laika - izlutinājām. Tīrs ūdens tiek regulāri liets trauciņā un viņš to zina. Šobrīd cenšamies neiet un nevērt vaļā krānu, bet minka dikti žēlīgi un sparīgi ilgi bļauj vannas istabā, žēl klausīties.
Varbūt kādai ir bijis līdzīgi vai zināt, kā izspiest šo paradumu no kaķa? :)
03.11.2014 17:16 |
 
Reitings 305
Reģ: 29.01.2009
raccoon

Mazie maisi maksā ap 4 euro, mums pietiek nedēļai kaut kur, es mainu bieži.

Lielie ir kaut kur 12euro.

Cenas, manuprāt, ļoti neatšķiras.
03.11.2014 17:16 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Es pērku šīs smiltis parasti 10kg, vismaz mēnesi kalpo. Cena bija kaut kur padsmit Eur.
03.11.2014 17:24 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
Par slēgtajām kastēm - manuprāt, tieši tā, kuru es ieliku ir diezgan milzīga. Viņas ir dažāda izmēra.
Arī es no sākuma domāju, ka kaķene tur neies, jo kā nekā 8 gadi vienā kastītē pierasts bija iet. Šaubījos, šaubījos, kamēr ieraudzījām uz akciju un ieķērām. Izņēmām durvis un kaķene bija iekšā (uzreiz saprata kam tas domāts). Tomēr kamēr durtiņas neizņēma, tikmēr nesaprata kas tas par joku un iekšā nemaz nedomāja kāpt.
Mazās kastei arī dabūjām izņemt durvis, jo savādāk otrā kaste stāvēja tukša un turpināja abas iet vienā.
03.11.2014 20:13 |
 
Reitings 28
Reģ: 27.12.2013
Manai kaķenei ir 3 reizes mainīta kastes atrašanās vieta un nekad nav bijis problēmu, pirmstam gan parādu, kur tagad būs jāiet kārtot savas darīšanas.

Lietojam silikona smiltis, jo parastās cementējošās, lai kā tīrīju, radīja baigo smaku, silikona man patīk daudz labāk un kaķis arī priecīgs, jo pie ķepām nekas nelīp :D

Ā, un par to vadu graušanu - mums gan tādu problēmu nav bijis, bet esmu dzirdējusi, ka ir tādi aerosoli, ko upūš vadiem un kas mājdzīvniekiem nepatīk, bet nav indīgi, nu kaut kā tā. Varbūt kādā zoo veikalā ir.
03.11.2014 20:20 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Ja pārvietoju kastīti, tad kaķis vienmēr jau uzreiz nāk līdzi un vajag vai nevajag, bet iesvēta arī pie viena :D Lietojam silikona smiltis, pērkam Dino Zoo diezgan lēti, kādi 7 eiro, un tās ir labākās, kas ir bijušas, jo smakas nav vispār, neizbārsta apkārt, viegli savākt un arī neizskatās briesmīgi.

Virtuvē uz neviena galda neļaujam kāpt, bet tas jau arī strādā tikai tikmēr, kamēr kāds ir klāt, tas laikam arī ir lielākais nedarbs, ko viņš dara. Vadu graušanu pats pārtrauca, puķu ēšanu arī pats, jo kā jau teica - lielāko daļu sodīšanas kaķis nesapratīs.
03.11.2014 20:55 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Lai kur tiktu pārvietotas kaķu kastītes,nekad nav bijusi problēma ar šmucēšanos. Pārnes kasti,pasaki,ka tagad tā būs tur,ieliec viņu kastē,lai paosta,iečurā,iekakā. Manam minkam patīk iezīmēt svaigas smiltis,tad vari nolikt jaunā vietā ar svaigām smiltiņām,lai viņš tur jau iečurā un viss. Ja nu tomēr lien ostīties ap veco vietu,tad paķer padusē kaķi un ieliec kasītē,kas atrodas jaunajā vietā.
03.11.2014 21:07 |
 
Reitings 3
Reģ: 03.11.2014
Mūsu mincīšiem arī kaste ir kā mājiņa,tik durvis gan izņēmām,jo tad viņi negribētu tur līst iekšā. Smiltis-tikai cementējošās. Abi visu smuki apkašā,bet mince,kura pie mums dzīvo tikai pa ziemu,ik dienā kārtojas brīvā dabā,tapēc kastē neapkašā normāli ir smiltīm,bet arī mēģina kastes plastmasas malas sakašāt.
Liels pluss ir tas, kopš mums ir tieši šī kaste-mājiņa,dzīvoklī pec kaķu nokārtošanās vairs neizdalās nekāda smaka.
03.11.2014 21:29 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Ja nu tomēr lien ostīties ap veco vietu,tad paķer padusē kaķi un ieliec kasītē,kas atrodas jaunajā vietā

Šis nebūs iespejams, jo vecā kastiņas vieta būs aizpildīta.
Kopumā laikam nevienas negatīvas pieredzes sakarā ar kastiņaa pārvietošanu. Būs jāpārvieto un cerēsim,ka kaķis sapratīs....
03.11.2014 22:25 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Ne pa kastītēm, taču interesanti. "6 pazīmes, kas liecina, ka kaķis Tevi patiešām mīl":
http://www.mammamuntetiem.lv/articles/29277/sesas-pazimes-kas-liecina-ka-tavs-kakis-tevi-patiesam-mil/
:)
04.11.2014 00:54 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Man šādā ziņā ir ļoti paveicies ar kaķu meiteni. Jau no pirmajām dienām, kad mazo kunkulīti paņēmu dzīvot pie sevis, sāka staigāt uz kastīti. (l) Ja kaste kkur tika pārvietota, vienmēr zināja,ka tā ir viņas kaste un gāja uz turieni, kur kaste novietota. Ir gadījies,ka steigā izmazgāju kaķa kasti, bet aizmirstu piepildīt ar smiltiņām un nolikt vietā, tad mana princese ciešas tik ilgi (pat visu dienu), kamēr kaste ir nolikta vietā. Pirms 2 mēn. iegādājos viņai kasti ar vāku un durtiņām (iemesls bija izbārstītās smiltis 2m diametrā, tā gan mums bija kaitinoša problēma), sākumā baidījās no durtiņām kamēr pierada, bet tagad jau iet iekšā un ārā kā lielā. :) Abas esam priecīgas par pirkumu.
04.11.2014 10:22 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Kaķis vienmēr līdzās, pat jau tu pārvietojies no vienas telpas uz otru

Vienmēr. Viņa pat zin, kur būs nākamā vieta, kur iešu un tur mani jau gaida. :)
Ejot tev garām, tavs kaķis tur asti gaisā

Šo gan neesmu novērojusi.
Tavs kaķis tevi "ieboksē"

Diezgan kaitinoša sajūta, sevišķi ka vēl ar nadziņiem skrāpējās, bet tā mēs arī daram. :)
Kaķis laiza tavu seju un matus

Kaķis gaužas ar vaidziņu pie saimnieka vaiga

Šādi mēs arī daram ļoti bieži. Sevišķi no rītiem un vakaros.
Kaķis nes tev dāvaniņas

Un visi kukaiņi, zirnekļi, arī putniņi, ja pamanās tikt uz balkona vienmēr tiek atnesti un nolikti man pie kājām.
Vēl mana mīlule vienmēr sagaida pie durvīm,kad pārrodos mājās, runājās, iedod buču (jā, mēs protam arī to :) ), pat vārtās pa zemi kā laimīgs kucēns.

Bija jau aizdomas, ka viņa mani arī mīl, bet tagad esmu par to pārliecināta. (l) :)
04.11.2014 10:33 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Ehē, tēma priekš manis :D
Par tualetes pārvietošanu. Maniem kaķiem ar to problēmas nav, viņi zina, kura ir viņu kaste un vienmēr iet tikai uz kastīti, lai arī kur tā nestāvētu. Kaste stāv virtuvē, jo vannasistabā nav vietas. Smiltis pērku necementējošās, jo liekas, ka tās labāk uzsūc un mazāk izdala aromātu. Nevienam problēmas tas nav radījis, jo kaste tiek regulāri tīrīta. Mammai gan pieredze cita. Kasti lika vannasistabā, līdz kaķene pati izdomāja, ka grib, atvainojos, dirst virtuvē stūrī pie radiatoriem. Un mamma varēja nošauties, bet uz kasti kaķis negāja. Tā nu jau 8 gadus kaste stāv virtuves stūrī. Un paradums kaķenei riebīgs - tiklīdz kāds cilvēks apsēdīsies pie galda ēst, tā viņai jāiet nolikt kluci. Un atkal - atradināt neiespējami.
Par kāpšanu uz galda. Kaķeni nevarēju izmācīt nekāpt uz galda - bļāvu un grūdu lejā kādu gadu, līdz sapratu, ka mani nervi tomēr man dārgāki. Vienkārši pirms ko uz galda daru, es to noslauku. Kad es gatavoju ēst, tad gan viņa galdam netuvojas, zina, ka dabūs pa asti ar dvieli. Jaunais runčuks gan ir iemācīts uz galda nekāpt, bet es negribu zināt kā šī mācība viņam tikusi, izskatās, ka skarbi..:( Toties čiepšanas mākslu viņš izkopis pilnībā :D
04.11.2014 10:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits