Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nāc, miedziņ (i)

 
Reitings 223
Reģ: 27.08.2013
Sveiki! Man aktualizējusies tēma par bērna midzināšanu, tāpēc uzdošu jums dažus jautājumus!

1) Vai tavs bērns (zīdainis) aizmieg ar/ bez raudāšanas un vai tu viņu midzini speciāli (paijā galvu, turi rociņu utt.)?
2) Vai tu savam bērnam mācīji, kā pašam aizmigt, bez palīdzības? Kā tu to darīji, ar CIO metodi (nezinu, kā to sauc latviski, angliski "Cry it out", gan jau tās, kas piekopa, zinās) vai bez raudināšanas, jeb tas notika pats no sevis- bērns iemācījās čučēt pats bez īpašām metodēm?
3) Kad tavs bērns apguva prasmi smuki čučēt, bez palīdzības un raudāšanas?
4) Cik ilgi tavs bērns guļ pusdienlaiku, cik bieži?

Manam mazajam 5 mēneši, dienas laikā guļ 3-4 reizes, katru reizi 30 minūtes. Lasīju, ka ar to ir par maz, bet ja reiz viņš man priecīgs mostas, tātad pasnaudis gana :) Aizmigšana bez puņķiem un asarām nenotiek vispār, man jau paliek grūti ar to katru reizi noņemties, bet negribas bērnu mocīt ar raudināšanu, jo tas tāpat nedos rezultātu- mēģināts ir, nobļāva stundu, kopš tā laika netaisos vairs atkārtot tādu drastisku metodi. Gribētos zināt, kā citām mammām ar to čučēšanas padarīšanu :)
21.10.2014 19:19 |
 
Reitings 223
Reģ: 27.08.2013
ļoti gaidu kādas atbildes :))
21.10.2014 19:40 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Bērnu vienmēr midzināju. Rokās šūpoju, citreiz, ja ļoti saguris, tad vienkārši pats aizmiga, bet nekad neradināju kaut kā speciāli. Šūpoju, ja raudāja, ņēmu uz rokām, paijāju. Neatceros vairs, cik reizes dienā gulēja, bet pa dienu mēdza aizmigt dažādi - mašīnā, ratos, spēlējoties kaut kur savā nodabā, bet uz nakti nācās midzināt šūpojot. Vēlāk vienkārši visi gājām gulēt kopā un bērns tad pa gultu klusi grozījās, kamēr iemiga. Pirms diendusas, kad bērns vairs nebija zīdainis, devu kaut ko graužamu gultā (burkānu, siera šķēli, maizi), tā bērns labprāt gāja uz gultu un, kad apēda savu ēdamo, tad jau bija nomierinājies un samiegojies, un pēc 20 minūtēm iemiga... Diendusas laikā nekad neatstāju ieslēgtu TV vai citu troksni, kā daudzi iesaka. Uzvedos klusi, ļāvu bērnam izgulēties un bieži pati snaudu blakus. Manējais bērns vienmēr gulēja vismaz stundu - tas ir mazākais.
21.10.2014 19:51 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
1. Uz nakti aizmieg pats, pa dienu pastumdu ratus vai īsu brīdi panēsāju autobeņķī. (tajā viņš guļ īsās guļas)
2. -
3. -
4. Lielā guļa ap 3-4h, un tad no rīta un vakarā apmēram pa 30-60 min.
21.10.2014 19:58 |
 
Reitings 1732
Reģ: 21.06.2012
1. Aizmieg ar raudāšanu, parasti šūpinu uz rokām.
2. Nē.
3. Vēl nav apguvusi.
4. Kādu 1h, kā kuru dienu.
21.10.2014 20:04 |
 
10 gadi
Reitings 996
Reģ: 06.04.2011
1) Aizmieg bez raudāšanas pats, bet obligāti jāguļ blakus. Viens pats nepaliek.
2) Nē.
3) Vēl neiet viens pats gulēt.
4) Katru dienu 1-1.5h
21.10.2014 20:14 |
 
Reitings 431
Reģ: 26.12.2009
Kad meitai pienāca tas raudāšanas laiks, tinu sedziņā tāpat kā autiņā - rokas, kājas pie ķermeņa. Devu kaut ko slitu padzert un šūpoju kamēr aizmiga, tad liku gultiņā. Vēlāk (ap gadu) jau ņēmu blakus, gaidīju, kad izgrozīsies un aizmigs. Tagad sīkai ir pusotrs un saprot, ka jāguļ savā gultā, izslēdzam gaismu un šī pļāpā, dzied kamēr aizmieg. Dažreiz atnāk pie manis, bet tad saprot, ka es guļu un netusēšos ar viņu. Viss aizgāja pats no sevis. Bez knupīša neiztiktu.
21.10.2014 20:21 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
1.Aizmieg bez raudāšanas. Lielākoties midzinu ar pudeli (sākumā ar krūti), šad un tad klēpī ieaijāju.

2.Cry it out nespēju un izskatās, ka arī neizmantošu. Uzskatu, ka visu laiks pats noregulēs un gan bērns pats kaut kad spēs aizmigt.

3. Pats neaizmieg.

4. Mazajam 10 mēneši un parasti guļ 1-2 reizes, ja divas reizes, tad no 40 min-1,5h, ja guļ vienu reizi, tad vidēji 1-2,5 h.

Man arī liekas, ka guļ par maz, jo brīžiem paguļ tikai stundu pa dienu un vakarā normāli neiet gulēt, bet nu tā kā viņš man aktīvāks, tad tas esot normāli, jo bērni dažādi.
21.10.2014 20:23 |
 
Reitings 223
Reģ: 27.08.2013
Paldies par atbildēm, interesanti palasīt citu mammu miega rituālus un padarīšanas :)
21.10.2014 20:36 |
 
Reitings 223
Reģ: 27.08.2013
big bad wolf, tā 1 h pusdienlaika ir domāts 1 h pa visu dienu, vai kā?
21.10.2014 20:46 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Sveika.
Manam puisitim gads un 10men.. Pirmos menesus 7, ja nemaldos, guleja daudz un biezi. Iemiga pats sava gultina,klausijas karuseliti un iemiga. Dazreiz likam lulababy sleep baby sleep.
Pec gada saka gulet 2x diena tik. Kkur ap pusotru gadinu jau 1x diena. Gan uz dienas,gan nakts miedzinu dziedu supoldziesmu, bez vinas atsakas iet gulet.
21.10.2014 20:54 |
 
Reitings 229
Reģ: 18.01.2014
1) Ja midzinu laicīgi, t.i., ne par agru, ne par vēlu, tad aizmieg bez raudāšanas. Midzinu, šūpojoties uz vingrošanas bumbas.
2) Gribētu pamēğināt šo metodi, bet vēl neesmu tam nobriedusi. Brālēnam ir pozitīva pieredze ar šo.
3) Vēl nav iemācījies.
4) Identiski kā autorei, šāds režīms mums jau 2,5 mēn. :( Puikam arī 5 mēn.
21.10.2014 20:57 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Man vairs nav zīdainis, bet tas tomēr nebija tik sen, tāpēc varu atbildēt:
1) Vai tavs bērns (zīdainis) aizmieg ar/ bez raudāšanas un vai tu viņu midzini speciāli (paijā galvu, turi rociņu utt.)?


Mācīju aizmigt meitai pašai, protams, ikvakara rituāli neizpalika- vanna, pēc tam miega dziesmiņa, bet pēc tam "atā, tiksimies no rīta", parasti tas nostrādāja un aizmiga ātri, ja ne, tad skatījos pēc situācijas- ja tikai pačīkst, bet ne tā, ka baigi raud-tad neskrēju klāt, ja raudāja- pasēdēju blakus, kamēr aizmieg. Pārsvarā esmu pamanījusi, ka iemigšana atkarīga no dienas iespaidiem, ja pa dienu sanācis paraudāt, slikts noskaņojums, tad arī vakaros aizmigšana notiek grūtāk, ar asarām utt.

2) Vai tu savam bērnam mācīji, kā pašam aizmigt, bez palīdzības? Kā tu to darīji, ar CIO metodi (nezinu, kā to sauc latviski, angliski "Cry it out", gan jau tās, kas piekopa, zinās) vai bez raudināšanas, jeb tas notika pats no sevis- bērns iemācījās čučēt pats bez īpašām metodēm?


Neļāvu noraudāties, es vienmēr biju blakus istabā, ja bērns raudāja, gāju mierināt, bet jau no mazotnes centos pieradināt gulēt pašai.Centos atšķirt mazu pačīkstēšanu (kad bērns iečīkstas, jo grib kompāniju) no raudāšanas. Pirmajā gadījumā atstāju vienu, otrajā protams gāju mierināt. Visbiežāk gan meita raud vakaros tikai tad, ja grib pievērst uzmanību sev un nenāk miegs, ja nāk miegs, tad aizmieg (un ne tikai tagad, bet arī zīdaiņa vecumā) uzreiz bez īpašām metodēm.

3) Kad tavs bērns apguva prasmi smuki čučēt, bez palīdzības un raudāšanas?


Šobrīd meitai ir divarpus gadi, bet esmu novērojusi, ka gulētiešana periodiski atšķiras- vienu laiku iet pati gulēt bez problēmām, tad atkal sākas raudāšanas vakari, kad grūti iemigt, tāpēc nav tāds viens vecums, kad būtu gājusi gulēt bez raudāšanas.Reizēm raud, reizēm neraud, tad atkal uznāk raudamais periods utt.

4) Cik ilgi tavs bērns guļ pusdienlaiku, cik bieži?


Vēl pavisam nesen gulēja 2-3 stundas pa dienu, tagad mēnesi jau vairs neguļ.Pirms tam visu laiku gulēja vismaz 2-3, reizēm pat 4 stundas pa dienu.
21.10.2014 21:55 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Es gan piekopu to raudāšanas metodi (ja domu sapratu), patiesībā variantu jau nebija - abus midzināt uz rokām fiziski nebija iespējams. Liku gultiņās, samīļoju, parunājos un izgāju no istabas. Pagaidīju, lai paraud un nācu aprunāties, rokās neņemot, samīļoju un atkal izgāju no istabas, pagarinot raudāšanas laiku. Triju dienu laikā bērni iemācījās aizmigt savās gultiņās paši, pirms tam mocījos - vienu midzinot, otru midzinot, pati negulējusi, visādas pozas un variantus.
Arī tagad, kad puišiem ir jau gandrīz pieci gadi, aizmieg paši - mazgāšanās, pasaka, bučas, apskāvieni un gultās iekšā, parunājas, padzied savā starpā un nolūst, parasti apmēram 15 min laikā.
21.10.2014 22:03 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Tagad brīvdienu rīti, ir visforšākie, puiši jau ap 6 ieritinās man azotē un piekrākuļo pilnas ausis :D (l).
21.10.2014 22:06 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
pārsvarā mazais iemieg pats, bet tad kad man vajag lai viņš paguļ :D vai arī ja es pati redzu ka viņs traki noguris tad ņemu un ieaijāju
mazajam ļoti patīk kad sedziņa ir pie vaidziņiem, tad viņam atomatiski tādā kā kaifā ver actiņas ciet un čuč
manuprāt guļ maz, dažreiz 2 reiz dazreiz 3 reiz pa apmēram 30 minūtēm, bet nakti guļ visu
21.10.2014 22:16 |
 
Reitings 223
Reģ: 27.08.2013
Paldiesiņš par atbildēm. ;)
22.10.2014 20:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!