Kāpēc attiecības ir kļuvušas par tik retu parādību

 
Reitings 70
Reģ: 30.08.2014
Kāpēc attiecības ir kļuvušas par tik retu parādību?

Ļoti vienkārši: tāpēc, ka sarunas aizstājusi sarakste, rīcību- tālruņa zvani, jūtas- tiešsaites statusi, sekss kļuvis ārkārtīgi viegli pieejams, vārdiņš "mīlestība" praktiski izzudis no konteksta, nepārliecinātība visu aizēnojusi, greizsirdība pāraugusi pieradumā, uzticība ir zudusi, krāpšana kļuvusi par normu, šķiršanās kļuvusi par vienīgo iespejamo izeju un iekšēju sāpju sajūta kļuvusi pilnīgi dabiska.

Vai jūs dāmas piekrītat?
02.10.2014 20:14 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
Attiecības kā reta parādība + minētais teksts ir novērojamas tikai starp jauniešiem/pusaudžiem. Tiem, kam pāri 20 lielākoties jau sāk parādīties nopietnākas attiecības, ja pirms tam bija nenopietna attieksme pret to. Tā vismaz ir manu paziņu lokā.
Un spriežot pēc sevis varu pateikt, ka tad, kad man bija attiecības, man arī likās, ka praktiski visiem tādas ir, jo savā laimes sajūtā es nepamanīju, ka kāds cits ir vientuļš. Tagad, kad esmu brīva, daudz vairāk ievēroju, ka cilvēki šķiras, draugu starpā kopš vasaras vispār notiek kaut kāds šķiršanās bums, kas ir skumji.
02.10.2014 21:54 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Nepiekrītu.
Bet piekrītu tam, ka šis ir "tīņu" tekstiņš, kas savas attiecības jau pēc pirmās nedēļas izliek kā uz paplātes un visas attiecības ir fotogrāfijās un utji-putji komentāros.
02.10.2014 22:29 |
 
Reitings 491
Reģ: 07.02.2012
Nuu... Es domāju, ka liela nozīme tiešām ir tam, ka sekss ir kļuvis par cilvēka iepazīšanas veidu. Tam būtu jābūt intīmam brīdim, bet tagad intīmāk cilvēkiem liekas atklāt kaut ko par sevi, nevis atklāt savu kailo ķermeni. Man reiz kāds vīrietis prasīja, kādēļ viņš nespēj iemīlēties. Viņam ir patikšana, kaisle, mednieka instinkts. Un kad viņš dabū kāroto un pavedina meiteni diezgan ātri, drīz jau sāk zust interese. Un viņam pat gribētos iemīlēties, bet nesanākot. Un tad es arī teicu, ka problēma ir tajā, ka sievieti viņš grib iepazīt caur seksu, taču labas attiecības būvētas uz seksu ir reta parādība. Tādā veidā viņš uzreiz jau ir aizgājis pašā tālākajā posmā un viņam visi iepriekšējie cilvēka iepazīšanas posmiņi ir kļuvuši mazsvarīgi. Turklāt, būsim godīgi, vai tiešām pirmajā reizē vienmēr un visiem ir super duper labais sekss, ka vajag atkal un atkal. Bieži vien tas sanāk neveikls, saraustīts un ja ir izvēlēts šāds cilvēka iepazīšanas veids, diez vai atkal gribēsies pavadīt laiku ar kādu, ar kuru nav bijis nemaz tik labi kopā.
02.10.2014 22:49 |
 
Reitings 204
Reģ: 02.01.2012
Pusi uz pusi, man daudzi draugi pēdējā laikā, mistiski šķirās.
Kaut kur lasīju, ka šis neesot attiecību gads.
02.10.2014 22:54 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Daļēji piekrītu. Man apkārt daudzi krāpj. Un pārējie vai nu redz, vai izliekas neredzam.
Ironiski, ka šo pašu tekstiņu FB bija ielicis puisis, kas krāpj savu meiteni jau sen. Gan jau personīgi aizķēra.
03.10.2014 00:04 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Daļēji piekrītu. Man apkārt daudzi krāpj. Un pārējie vai nu redz, vai izliekas neredzam.


+++

To, ka daudzi ir attiecībās, nenozīmē, ka attiecības ir kvalitatīvas, ja tā var teikt. Piekrītu arī Kinetic viedoklim.
03.10.2014 00:08 |
 
Reitings 528
Reģ: 18.03.2013
03.10.2014 23:27 |
 
Reitings 528
Reģ: 18.03.2013
piekrītu (daļēji)..
03.10.2014 23:28 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Nepiekriitu, ka attiecibas ir reta paradiiba, varbut kada vecuma grupaa, kad gribas skriet, attiecibas nav svariigaakas. drizak reta paradiba ir meginat uzturet labas attiecibas, meginat izrunaties dzive nevis caur sms, facebook vai draugiem, meginat piedot un nepadoties pie pirmajiem stridiem, nevis uzspiest pienjemt savas velmes, bet pienjemt otru kads vins ir un samierinaties ar to. Biezi attiecibas nav cienjas, respekta.
03.10.2014 23:31 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Nepiekriitu. Miilestiiba, attieciibas, vajadziiba peec kontakta ar citu cilveeku, taurenji, juutas nav nekaada modes lieta, kas te ir, bet te taas nav. Kaa taa pastaaveeja pirms rakstiibas izveides, taa pastaav veel jo projaam. Ne jau mees to nosakaam, bet kjiimija muusu organismos.
03.10.2014 23:32 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Pārāk melnās krāsās viss mālēts, pārāk pesimistisks skats uz attiecībām. Nepiekrītu. Un, vārdam "attiecības" nez kāpēc pēc definīcijas piekabināta tikai vīrieša un sievietes kopdzīves birka. "Attiecības" ir arī mātei/bērnam, brālim/ māsai, kolēģiem, skolotājam/skolēniem utt. ;)
03.10.2014 23:34 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Jā... Jo pirms gadiem 10 - 20 noteikti nebija tik daudz cilvēku, kuri uzskatīja, ka

-dzīvot vienam 25-30 gados ir normāli,
-mainīt seksa partnerus cik bieži gribas ir normāli,
-vienas nakts sakari ir ok,
-"mīlu" vīrietim ir normāli teikt sievietei, kuras ķermenis viņam piesaista, bet Tev nav jūtas pret viņu

Es nesaku, ka pati esmu pret to visu, nebūt nē. Bet tie ir iemesli, kāpēc mūsdienās mīlestība ir daudz retāk sastopama nekā "dzīvošana kopā" vai brīvie putni, kas lido kad un kur gribas.
04.10.2014 00:18 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
*-...kuras ķermenis viņu piesaista, bet pret sievieti patiesībā viņam nav jūtas
04.10.2014 00:20 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Man šķiet, ka cilvēki vienkārši ir pazaudējuši māku sadzīvot, izrunāt problēmas. Tagad neviens vairs šķībi neskatās, ja maina kopdzīves partnerus. Un vairs nav tik bieži dzirdams - salabsiet, būs ok. Tagad biežāk ir - šķirieties, uz pasaules tik daudz cilvēku, atradīsi citu.
Un tad jau arī cilvēki mētājas apkārt.
04.10.2014 00:23 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
Un vairs nav tik bieži dzirdams - salabsiet, būs ok. Tagad biežāk ir - šķirieties, uz pasaules tik daudz cilvēku, atradīsi citu.
Un tad jau arī cilvēki mētājas apkārt.

+++
Cosmo ir labs pierādījums.
04.10.2014 18:04 |
 
Reitings 35
Reģ: 10.07.2014
Attiecības kā tādas uz katra stūra pa pilnam, vienīgi te būtu jāpaanalizē, kādas tad viņas ir, jo diezgan daudzu pāru attiecību savā būtībā ir 'kroplas' un degradējušās. Pēc sabiedrībā novērotā maz ir to attiecību, kas balstītos uz patiesu cieņu vienam pret otru, uz mīlestību, sapratni, uzticību, atbildību, mākslu iziet uz kompromisiem un attiecību analīzi. Pāriem slinkums savas attiecības analizēt, ja kaut kas nesanāk, kā cerēts.
Daudzi pāra attiecībās uzskata, ka viņiem mīlestība ir nevis jānopelna, bet tā viņiem pienākas tikai un vienīgi tāpēc, ka viņi eksistē.
Kaut kas nepatīk un neapmierina esošajās attiecības, tad skrien meklēt nākošās. Visapkārt šķiras uz vella paraušanu un ļoti bieži tajā visā tiek ierauti mazi bērni.
Šķiršanās nereti ir bērnišķīgi egoistisks lēmums - izšķiršos, izmēģināšu laimi pie citiem, pabaudīšu brīvību un tad jau redzēs… Tās ir ilūzijas par jauno dzīves posmu, kas nāks pēc šķiršanās. Iedoma, ka izšķiroties kļūs laimīgs. Ka viņpus attiecībām zāle zaļāka. Ka pasaule pilna ar labākiem partneriem, kuri nu stāvēs pēc tevis rindā. Šeit es nerunāju par smagiem gadījumiem attiecībās (fizisku, emocionālu vardarbību, alkoholismu, azartspēles u.tml.), kad tiešām labāk iet katram savu ceļu, bet par attiecībām, kurās ienāk kāda krīze, iezagusies dzīves rutīna. Attiecības ir smags darbs, bet ne katrs to vēlas darīt.
Sākot jaunas attiecības ir jāizrevidē iepriekšējās, bet cik daudzi to izdara? Visbiežāk partneriem ir vēlme pasargāt sevi no sliktām emocijām, paslēpties. Cilvēki mēdz veidot jaunas attiecības, sāpīgajām vietām uzliekot krutu plāksteri, bet skaidrs, ka tas nāks vaļā un atkal būs tās pašas problēmas.
Cilvēks neizvērtē savu attiecību pieredzi un nenonāk pie veselīgas atziņas, ka ideālas attiecības pasaulē nepastāv.

Dienu atpakaļ izlasīju vienu rakstu (tas gan bija par 40-gadnieku krīzi) un tur bija minēts:

“Your spouse may see this new person as someone who offers up a new life, someone who will take them away from the burdens of having a wife and family and marital problems. In the end, they discover that all the old burdens and issues that came along with the marriage are the same, the only difference is, the person they feel responsible to is different. The only thing that changed was the players, not the game. Even if your marriage ends in divorce and your spouse chooses the other man/other woman you can bet, given time reality will hit hard.”

“Relationship is like a game. You can change players, but not the game self.”
06.10.2014 15:38 |
 
Reitings 557
Reģ: 02.03.2010
Nepiekriitu!
06.10.2014 15:43 |
 
10 gadi
Reitings 7529
Reģ: 29.09.2009
Man pēdeja laikā šķiet,ka mūsdienu tīņi ir parak pesimistiski un drūmi. Visi tie twitter ieraksti utt. Kāpēc tā?
06.10.2014 15:43 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits