Neklusēšu par KRIEVIEM!!!!!!!!!

 
Reitings 13
Reģ: 29.09.2014
Šodien saskāros ar nepatīkamu skatu, un tas lika man aizdomāties par visu!

Īsumā tas notika ap 18.30 Pie Daugvpils universtitates!
Cilvēki ap 14 (daudzumā) gadu ziņā no 22-35.g karogi, baloni, plakāta.
Ar uzrakstu (Krievu valodā) Lai saglabatu krievu skolas, lai vairakj māca Krievu valodā visus!
Latviešiem muti ciet!!!

Tas mani nokaitināja!
Bļin Ja tu dzīvo Latvijā pieņem un mācos tak Latviešu valodu!!!

Labi ok tās krievu bābas vecie, vecums ir vecums. Bet tak l;ai jaunie mācās Latviešu valodu!
29.09.2014 19:25 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Latgale ar visiem saviem krievvalodīgjiem iedzīvotājiem ir piiilnīgi un galīgi atstāta novārtā. Manis pēc, kaut vai Krievja savāc Visu savu Daugavpili, jo izskatās, ka Latvijai tā valsts puse galīgi nav nepieciešama. Pilsēta neattīstas vispār. Padomjlaiku atmosfēra. Lai tak tie krievi runā un mācās kādā valodā vēlas. Un ņemot vērā to, ka tur lielākā daļa pārvalda krievu valodu kā dzimto un dzīvo krieviskā atmosfērā, būtu grūti mācīties ķīmiju jeb vēsturi latviešu valodā. Krievam latviešu skolā - jā. Ātri iemācīsies. Bet krievs krievu skolā? Nezinu gan. Lai vai kā, sistēma ir jāmaina pamazām. Piemēram, sākot ar bērnu dārziem un tā pamazām jāieaudzina bērnā latviešu valodas zināšanas. Nevis tā babāc un mācies tagad latviski... paši atstājuši cilvēkus novārtā, ko gan varam tagad nīdēt?


Es reti kad palieku tik rupja, bet kas tu %$& par latvieti, ka tik vienkārši varētu paņemt un atsviest 22% savas valsts teritorijas citai valstij?
Man kā tīrai latvietei vairāk par visu riebjas tādi no dirs^s izvilkti gudri runātāji!
29.09.2014 23:42 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es neko tik briesmiigu tajaa nesaskatu... Mums ir skolas (augstskolas) anglju valodaa, kaapeec tad nevareetu buut dazhas skolas krievu valodaa? Valoda ir valoda. Ja valstii dziivo sameeraa liels vairums iedziivotaaju, kuri runaa kaadaa konkreetaa valodaa - neredzu neko briesmiigu tajaa, ka tiek piedaavaatas skolas attieciigaa valodaa. Protams, ne jau katraa rajonaa tikpat lielaa skaitaa cik latvieshu skolas, bet kaadas apmeeram 10 shaadas speciaalas skolas (piem., Riigaa) vareetu pastaaveet. Kaapeec ne?...
29.09.2014 23:47 |
 
Reitings 95
Reģ: 13.07.2013
http://www.kasjauns.lv/objs/news/lv/images/w_image_1381401756876_61507.jpg
Domāju, ka krievu kultūra mums ir tuvāka, nekā musulmaņu vai austrumu. Kā cilvēks, kas daudzus gadus nodzīvoja Londonā, varu teikt droši - Latvijas krievvalodīgie ir mazākais no ļaunumiem, kas var notikt Latvijā.
Priecīgas visem priekšvēlēšanas kampaņas!
:D
30.09.2014 08:49 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kad desmitiem tuukstoshu latvieshu aizbrauc uz aarzemeem, par dzimteni vairs nedomaa, izsakaas nievaajoshi, atgriezties pat neplaano un savus beernus dzemdees un audzinaas jau citaa kultuuraa un citaa valodaa, tas nevienu neuztrauc, bet krievi ir milziigaakaa un smagaakaa probleema, mees izmirsim krievu deelj, ak nee.


+ Paldies Dievam, ka ir vēl šādi domājušie :)
30.09.2014 09:07 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Kad desmitiem tuukstoshu latvieshu aizbrauc uz aarzemeem, par dzimteni vairs nedomaa, izsakaas nievaajoshi, atgriezties pat neplaano un savus beernus dzemdees un audzinaas jau citaa kultuuraa un citaa valodaa, tas nevienu neuztrauc, bet krievi ir milziigaakaa un smagaakaa probleema, mees izmirsim krievu deelj, ak nee.


Varētu padomāt, ka tie cilvēki aizbrauc, jo Latviju nemīl un nav patroti. Aizbrauc tādēļ, lai pabarotu ģimeni. Un nevajag tik smagi dir**, ka visi tik ļoti noviejāši izsakās. Esmu tiiik daudz cilvēkus dzirdējusi sakām, ka tik ļoti grib mājās, bet vnk neredz iespēju strādāt. Ka ciest nevar dzīvot ārzemēs. Tikko paziņas atgriezās no ASV, kur dzīvoja zaļi, bet tāpat saprata, ka mājās ir vislabāk.
Protams, ja ir radi vai otra puse krievi, tad nu ar putām uz lūpām aizstāvēs. Tik daudz no krieviem esmu ķengāšanos dzirdējusi, cik te ir slikti, kā viņus nabagus apzpiež utt.. Tikai neviens nevar atbildēt, ko tad Tu te vēl dari, ja jau ir tik slikti????? Es nerunāju par visiem, bet par Latvijai nelojāliem cilvēkiem, kuri 18. novembrī stāvēs Krastmalā ar Krievijas karogu, sporta tērpos ģērbušies, un bļaus: "Rossija, Rossija..". Vai tiem, kuri ģīmjus saviebj astoņos līkumos, kad kāds atļaujas uz viņu "Zdrasķe" atbildēt "Labdien!".
30.09.2014 09:18 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Mana māsa sākumā mācījās latviešu skolā, tad dažu attaisnojošu iemeslu pēc pārgāja uz krievu. Viņai nekad nav bijis problēmu ar lat.val., bet pēc viņas pašiem vārdiem - reti tur bija tādi, nomācošā pārsvarā tie, kas ne bū, ne mē latviski. Tāpēc man ir viedoklis - krievu skolas jāslēdz ciet, ja gribam dzīvot latviskā vidē.

Realitātē nezinu, kad nonāksim līdz slēgšanai. Nekaunīgu krievu ir pārāk daudz.
30.09.2014 09:21 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Man patika, ka Daugavpilī atvēra bāru, kurā darbā pieņēma tikai cilvēkus, kuri neprot krieviski.
30.09.2014 09:23 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Vecrīgā ir tāds pretīgs tipāžs - krievu ielu muzikants, pārsvarā atrodas kaut kur pie Pēterbaznīcas. Vienu reizi, kad viņš nespēlēja, gāju garām, viņš jautāja kaut ko krieviski, es godīgi nedzirdēju, pagriezos atpakaļ un pārjautāju: "Ko, lūdzu?" Un sākās! Kā es salašņa latviete nerunāju krievu valodā, ka apnikuši viņam tie nezinīši ar savu "ko, lūdzu", ko vispār te daru. Tad tā arī pajautāju: "Neesiet apmaldījies? Stacija ir tur *parādu virzienu*, atiešanas laikus uz Maskavu noskaidrosiet tur, taču diez vai tur jūs kāds gaida, kā ir dzīvot bez dzimtenes?" Tā arī šķīrāmies. Taču vakar atkal gāju uz mājām, un viņš ielas malā stāvēja un krievu valodā lepni deklamēja: "Kā jūs varat staigāt pa šo zemi? Kādas jums ir tiesības? Mūsu zemi!" Nu vai kaut kā tā, sanāca smiekli un tālāk vairs nedzirdēju.
Lai taču mājās runā, kādā valodā grib, lai piekopj savas tradīcijas, ja ir svarīgas, bet galu galā ir jāizvēlas - būsi mūžīgais tūrists, kuram nav nekāda sakara ar valsti un nekādu tiesību vispār prasīt kaut ko vai kunkstēt par netaisnībām, vai arī integrēsies, būsi valsts pilsonis, kurš zina valsts valodu, respektē to, ir daļa no valsts.
Varu godīgi atzīt, ka ārpus darba vietas krieviski nerunāju vispār, ja pēc mana "ko, lūdzu?" nemaina valodu uz latviešu, tad skaidrs, ka nekāda komunikācija nenotiks. (Un tūristi ir pavisam cita tēma)
30.09.2014 09:43 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Diversija, kāds viņš izskatās, ko spēlē? Nostaigāšu garām.
30.09.2014 09:47 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
 Pie tam, lielākā daļa tā saucamo krievu skolu mācības vada bilingvāli. 

---

Tā nenotiek. Māsas skolā, kā jau teicu reti kurš prata latviešu valodu. Tāpat man draudzene mācījās citā, saka to pašu. Un vēl es gāju uz privātstundām eksaktajā priekšmetā pie skolotājas no krievu skolas. Ļoti laba skolotāja, var runāt latviski, bet visus specifiskos jēdzienus meklējām kopā.
Tiešām pēc tā visa secinu, ka lat.val.tur netiek izmantota ne gramu.

Nedzīvoju Latgalē. Tā ir visas LV problēma.
30.09.2014 09:51 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
lindachka
Un tad mēs kolektīvi sāksim parādīt ceļu uz staciju ar domu- lai paspēj uz Maskavas vilcienu.

Diversija

Visu cieņu!
30.09.2014 09:51 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Pagara auguma, ap 40, teiktu, ka mazliet tumsnējs, bet ne tā drastiski, parasti tumšās drēbēs, spēlē ģitāru un dzied dziesmas krievu valodā. Pēc skata it kā sakarīgs vīrietis, bet nu tas, kas iekšā sēž...
30.09.2014 09:52 |
 
10 gadi
Reitings 154
Reģ: 31.01.2010
Uzskatu, ka mazākumtautību skolām ir jāpastāv, lai cilvēki var nepazaudēt savas kultūras saknes, bet izglītības procesam jānotiek tā, lai pēc tam šiem skolēniem nebūtu arī problēmu mācīties latviešu valodā augstskolās pēc šo skolu absolvēšanas.
Atbildot uz komentāru par to, ka krievvalodīgo mentalitāte ir tuvāka kā musulmaņu vai Austrumu, gribu piebilst, ka nepastāv tikai šīs 3 mentalitātes pasaulē. Cienu krievvalodīgo kultūras (krievu, baltkrievu, ukraiņu etc.), bet manai mentalitātei tā nav tuva.
30.09.2014 09:57 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
bet izglītības procesam jānotiek tā, lai pēc tam šiem skolēniem nebūtu arī problēmu mācīties latviešu valodā augstskolās pēc šo skolu absolvēšanas


Es domāju, ka nav jau tā, ka visās skolās krievu valodā ir problēmas, jo man ir draudzene, kas mācījusies krievu skolā, taču tagad studē RTU un latviešu valoda, termini problēmas nesagādā, viņas gadījumā ar izglītību krievu skolā viss bijis kārtībā. Bet nu tā ir Rīgā, noteikti svarīgi, kurā pilsētā atrodas. Manā dzimtajā pilsētā arī ir viena krievu skola, taču visi godīgi pagalmos spēlējas un runā latviski, nav tādas valodas barjeras vai tas, ka "fuuu, latvietis" vai "fuuu, krievs".
30.09.2014 10:04 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Uj, cik nesakarīgi sanāca :D
30.09.2014 10:04 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Pats stulbākais jau ir tas, ka bērni labprāt mācītos latviešu valodā, bet vecāki, Krievzemes lielākie patrioti, par to ceļ traci. Redz, viņus diskriminējot. Kādas šausmas! Un mājās viņi tam bērnam mēģina iepotēt, ka latvieši ir slikti un latviešu valoda ir slikta.
30.09.2014 10:08 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Vabolēns - neizpratu domu, kādā komentārs man bija adresēts.
30.09.2014 10:08 |
 
10 gadi
Reitings 154
Reģ: 31.01.2010
Manā dzimtajā pilsētā arī ir ļoti laba krievu skolā, absolventi startēja augstskolās ar tikpat labiem rezultātiem kā no t.s. latviešu skolas. man pat bija doma pēc 9.klases pāriet uz šo skolu, jo tur bija ļoti labi eksakto priekšmetu skolotāji. Manuprāt, lielā mērā rezultāti ir ļoti atkarīgi no pedagogiem.
30.09.2014 10:09 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Tas, ka cilvēks, kurš nācis no krievu skolas, prot runāt latviski ir tikai viņa ģimenes un paša rakstura nopelns. Skola tur nav slavējama. Tā vismaz rāda mana pieredze, jo tie skolēni, kuri nākuši no izteikti nelatviskas ģimenes un kuri balso par SC, piekopj šādu krievu stilu dzīvi, neprot/prot vāji valodu. Ja būtu tikai latviešu skolas, viņiem izvēle nemācīties valofu nebūtu.
30.09.2014 10:12 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Atvainojos par kļūdām, rakstu no telefona..
30.09.2014 10:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits