Jauno šoferīšu BEZTĒMA

 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Tātad te ir tievētāju, precību, māmiņu un varbūt vēl kāda beztēma.
Izlēmu izveidot diskusiju visām tiesību licējām jeb tām, kuras vēl mācās, meklē padomus un motivāciju. Redzēju ideju citā portālā, šķiet, ka cālī.
Pastāstiet, kā jums iet ar mācīšanos, kurā posmā šobrīd esat? Kādas ir grūtības vai panākumi?
Rezumē: Kamēr citas tievē un precas, mēs liekam tiesības! :D
19.09.2014 22:25 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Agī

man arī bija daudz braukšanu, varbūt pat pāri 20. Katram tas individuāli.... nu nav manī iekšā tā braukšana kā dažos citos :-D

Mans draugs teica, ka jau pirmajās braukšanas reizēs viņam gāja tik labi, ka instruktors atļāva uzreiz izbraukt uz ielām :-D
25.02.2016 14:40 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Es arī esmu sākusi šoferēšanu.. vēl teorija nav noliktra bet procesā.. Esmu iestrēgusi pie apstāšanās un stāvēšanas.. nu pa 20x pildu testu vienalg pa kādai kļūdai ir.. it ipasi uz T veida krustojumiem.. nesaprotu vinus.. :'-(
Ar pārējo visu kā pa sviestu.. nesaprotu izlasu CSN un skaidrs.. bet stāvēšana un apstāšanās ir kaut kas nesaprotams.. (t)

Kuras tēmas bija Jūsu klupšanas akmeņi?
25.02.2016 14:42 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Ceļazīmes, video uzdevumi un bilžu uzdevumi bija normāli, visgrūtāk gāja ar tehnikas uzdevumiem, kā arī (nezinu vai ir Latvijā) jautājumi, kuri ir saistīti ar vidi - videi draudzīgs braukšanas veids.
25.02.2016 14:50 |
 
Reitings 233
Reģ: 27.06.2014
Abas teroijas noliku ar pirmo reizi, tā kā CSDD teorija ir nokārtota pagājušā gada maija beigās, tad nu tas arī būtu pēdējais termiņš līdz kuram jānokārto braukšanas šogad.
Tā kā periodiski neesmu bijusi Latvijā, esmu mainījusi instruktorus divas reizes, tad ar 20 braukšanas nodarbībām ne tuvu nav pieticis, figūras sāku braukt ar 10 braukšanu, braukšanas maršuts ir zaķusala, mūkusalas aplis, bauskas iela, ziepniekalns, gandrīz vienmēr viens un tas pats.
Man radās šaubas par instruktora mācīšanas taktiku, jo nodarbības laikā saņemu vienīgi norādes pa labi un pa kreisi, kā arī liekus atgādinājumus par laicīgu bremzēšanu un ātruma pārslēgšanu, jo pati lieliski apzinos kad un kā tas ir jādara, bet man tiek uzstājīgi atkārtots tā it kā es to nebūtu spējīga izdarīt pati. Nepārtraukti tiek atgādinats spiest pedāļus maigāk, plūstošāk, apbraukt bedres un braukt ekonomiski, bet vai tādejādi ir iespējams iemācīties braukt, ja tā vietā, lai iemācītu praksē pielietot teorijā apgūto ir nepārtraukti jādomā par bedru apbraukšanu?(e)
25.02.2016 15:13 |
 
Reitings 233
Reģ: 27.06.2014
Abas teroijas noliku ar pirmo reizi, tā kā CSDD teorija ir nokārtota pagājušā gada maija beigās, tad nu tas arī būtu pēdējais termiņš līdz kuram jānokārto braukšanas šogad.
Tā kā periodiski neesmu bijusi Latvijā, esmu mainījusi instruktorus divas reizes, tad ar 20 braukšanas nodarbībām ne tuvu nav pieticis, figūras sāku braukt ar 10 braukšanu, braukšanas maršuts ir zaķusala, mūkusalas aplis, bauskas iela, ziepniekalns, gandrīz vienmēr viens un tas pats.
Man radās šaubas par instruktora mācīšanas taktiku, jo nodarbības laikā saņemu vienīgi norādes pa labi un pa kreisi, kā arī liekus atgādinājumus par laicīgu bremzēšanu un ātruma pārslēgšanu, jo pati lieliski apzinos kad un kā tas ir jādara, bet man tiek uzstājīgi atkārtots tā it kā es to nebūtu spējīga izdarīt pati. Nepārtraukti tiek atgādinats spiest pedāļus maigāk, plūstošāk, apbraukt bedres un braukt ekonomiski, bet vai tādejādi ir iespējams iemācīties braukt, ja tā vietā, lai iemācītu praksē pielietot teorijā apgūto ir nepārtraukti jādomā par bedru apbraukšanu?(e)
25.02.2016 15:14 |
 
Reitings 704
Reģ: 29.01.2009
Ami, es arī mācos, bet vismaz no savas puses es neredzu neko tādu, ko instruktors tev teiktu nepareizi. Nevar stampāt pa pedāļiem, nepārslēgties laikā, strauji bremzēt, kad iespējams mēreni, braukt pa bedrēm utt. (visi mani niķi :D)
25.02.2016 15:19 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Nevar stampāt pa pedāļiem, nepārslēgties laikā, strauji bremzēt, kad iespējams mēreni, braukt pa bedrēm utt.

+++ ;-)
25.02.2016 15:23 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
sophies_world - nu es pirmo reizi braucu ar tēti un prasīju vai man ir vērts vispār sapņot par stūrēšanu jebkad dzīvē :D izbraucu ar viņu riepas čūskā un viņš pateica "es jau tagad redzu, ka tu brauksi" :D tā nu aizgāju uz autoskolu :-P bet man baigi ilgi pieleca tas viss process kā braukt ar manuālo... (s)
25.02.2016 15:26 |
 
Reitings 233
Reģ: 27.06.2014
Protams, tas ir tikai loģiski, ka harmonisku braukšanu nav iespējams apgūt uzreiz un instruktoram ir pamatots iemesls to atkārtot, bet brīžiem šķiet, ka tas tiek atgādināts nevietā un nesaņemu nevienu paskaidrojumu par izdaritajām kļūdām.
Laikam ir normāli, ka braukšanas nodarbībā man pašai ir kritiski jāvērtē, jāanalizē un jālabo pieļautās kļūdas un instruktoram galvenokart ir tikai janorāda braukšanas virziens.
25.02.2016 15:30 |
 
Reitings 233
Reģ: 27.06.2014
Liana, cik tālu esi tikusi, ja drikst jautāt? Ar cik nodarbibām rēķinies, vai esi sākusi no 0?:-)
25.02.2016 15:34 |
 
Reitings 704
Reģ: 29.01.2009
Es pirmo reizi pie stūres un pedāļiem sēdos instruktora mašīnā. Man bija nenormālas bailes, nepatika, likās, ka es nekad, negribu u.c. Bet nu kaut kā sāku, taču joprojām nav tā, ka gribu būt ar stūri rokās visu laiku vai man ļoti patiktu šoferēt. Laiks jau ilgs, bet nu gadās pauzes, esmu braukusi kāda padsmit reizes, uz priekšu iet, bet es joprojām netieku līdzi tam, kas reizē jāizdara :D teorētiski es zinu, jā, spoguļi, pagrieziens, jāpārslēdzas utt, taču praktiski bieži vien man kaut kas no tiem posmiem izkrīt, piemēram, pagrieziens. It kā pie stūres nejūtu uztraukumu, bet nespēju līdz galam nokoncentrēties, tik līdz kāda šaizīte gadās, tā pāris krustojumus uz priekšu manas darbības ir diezgan norakstāmas :D jo domāju par savu kļūdu. Bet nu es ceru, ka lēnām un pamazām tuvošos eksāmenam. Ja pietuvošos 25+ braukšanas reizēm un mani vēl nelaidīs, tad varbūt apsvēršu paņemt citu instruktoru testam, kā man iet. Pagaidām nav sajūta, ka mani vazā pa vienām vietām vai neko neiemāca.
25.02.2016 15:46 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Man 8-9x1,5h braukšanas bija pie sava instruktora (ar priekšzināšanām, jo 5 gadus atpakaļ kaut ko biju mācījusies braukt). Likās, ka tūlīt, tūlīt arī likšu CSDD, aizgāju pēc intruktora ieteikuma uz 1 braukšanu paskatīties, kā ir pie stipri pieredzējuša kolēģa.
Ja būtu bijis eksāmens, būtu izkritusi.
Pēc tam 9x1-1,5h braukšanas pie sava un citiem instuktoriem (pēdējās 4 točna likās, ka vienkārši atbraukāju) nākamā jau CSDD eksāmens bez uztraukuma un kļūdām.
Bāc, izskatās tagad maz baukšanu, bet tie 3 mēneši likās kā mūžība, jo sākotnēji biju rēķinājusies ar 14-18 akadēmiskajām braukšanām - 7-9 īstajām.
Tagad mēnesi esmu pie stūres, joprojām jūtos tizla :D
Gandrīz katru dienu noslāpstu, bet esmu ļoti ātri iemanīsies "atslāpt" :D Kaut kā grūti ar platformas (5cm plaforma + vēl 8cm papēdis, nejūt padāļus vispār) apaviem iemanīties uzspiest uz tiem 1,8-2,5k apgriezieniem (benzīns), par daudz uzspied, skaļi rūc, čut pa maz, noslāpst.. Bet skaistumu upurēt - ne par ko :D
Bet mīlu, ka katru rītu uz darbu varu pavadīt tikai 40min sabiedriskā 1,5h vietā (l) Un mantas mašīnā var ielikt, piem., uz treniņu (l) Un, ik pa laikam ieskrieties ar 2. ātrumu līdz 70 just for fun.. :D Kā mašīnīte iet un rūc un viss notiek (l)
Kopš man ir auto, esmu palikusi apmierinātāka ar dzīvi, reāli jūtu izmaiņas, ka rīti vairs nav īgni un dzīve paliek skaistāka - uzlieku radio un dziedot līdzi stūrēju uz darbu (l)
Dažbrīd nesaprotu, ko cilvēki muļļājas uz ceļa, bet kamēr kreisā josla brīva, tikmēr ir ok, braucu brīvi, viss notiek dabiski un awesome.
P.S. katru rītu sanāk braukt pa Mūkusalas apli un vienmēr ieņemu vidējo joslu, tas tā, lai dažām, kas vēl mācās, uzdzītu šermuļus :D Mūkusalas aplis, korķu laiks, daudz mašīnas, mainīt joslas.. :D
02.03.2016 23:45 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Ā, jā, rakstīt vispār sāku ar domu mierināt, ka man arī visu laiku vienu un to pašu - pagrieziena rādītājs, pagrieziena rādītājs, pagrieziena r. uz riņķi praktiski bija, jo līdz galam nedaleca, kad jārāda, kad nē. Un kad pie dzeltenās gaismaz braukt pāri un kad nē.
Šķiet, bija vēl kaut kas - it kā stulbas lietas, bet līdz ar to uz eksāmenu iet nevarēja..
Tagad braucu, lai citi var saprast, kā tālāk turpināšu savu kustību un par sīkumiem neiespringstu :D
02.03.2016 23:55 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Saule22
Ko tu tieši nesaproti par stāvēšanu? Varu mēģināt palīdzēt.

Pašai tiesības ir jau 2.5 mēnešu, bet nu arī jāsaka kā Inky reizēm jūtos tizla:D Piemēram sāku braukt ar norautu rokas bremzi, nu labi, ka laicīgi attopos.

Benzīniekam vajag stiprāk gāzi uzspiest. Kad braucu un jāapstājas pirms dzelzceļa pārbrauktuves, kas ir kalnā, es parasti tā stiprāk uzspiežu gāzi, lai baigi netizlotos. Protams, ka baigi pareizi jau, tas nav, bet es jau tikai kalnos:D pārējās vietās jau esmu piešāvusies.
03.03.2016 11:51 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
O, jā!
Ar benzīnniekiem man arī gāja grūti!
Draudzene atļāva pabraukt ar savu auto - visos krustojumos slāpu!
Kalniņā es vispār spolēju, lai tikai nenoslāptu!

Mācos uz dīzeli! Mierīgi!
Drīzumā iešu uz CSDD izmēģinājuma eksāmenu! Instruktors liek, lai citi kaut ko pamanītu, ko viņš pats nepamana manī! Nu tādi bija viņa vārdi. :D

Viņš gan man visu laiku aizrāda, ka līdz galam nekoncentrējos. Jāparedz vis kaut kas.
Man tāpat, kā te jau rakstīja - ja kaut kas notiek pirmajā posmā, tad nākamajos divos posmos tizlošos, jo pārdzīvoju par pirmo kļūdu. :( :D
03.03.2016 21:44 |
 
Reitings 18
Reģ: 11.08.2015
Annii, man tāda pati problēma,ka līdz galam nekoncentrējos un nākamajos posmos tizlojos, jo pārdzīvoju par pirmo kļūdu.. Tieši tādas pašas kļūdas. Bet nu man ir pie 40 braukšanas jau. Nākampiektdien eju uz īsto eksāmenu un tad jau redzēs. Visvairāk man ir bail par figūrām..
Bet arī biju uz izmēģinājuma eksāmenu. Man pagadījās '''slavenā blondīne'',par kuru ir sliktas atsauksmes. Piekasījās pie tādām lietām kā ātrumu. Pārsniedzu 5 km/h atļautajam ātrumam, bet nu protams mana vaina.. Mazliet dusma bija.
Ieteiktu rakstīties laicīgi klāt, jo es dabūju gaidīt 3 nedēļas.
03.03.2016 22:03 |
 
Reitings 14
Reģ: 28.06.2015
Liku gada saakumaa csdd eksaamenu pie "blondiines" .. prieks bija likt eksi pie tik simpaatiskas instruktores, laipna, nekur lieki nepiesējās, jābraukā gan bija ilgi, figūras + apmēram 40-50 minūtes uz ceļa, vēl pirms csdd pabrīdināja kurā ieliņā jābrauc uz pagalmu, lai neaizbraucu garām :)
05.03.2016 16:39 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Šodien man palika jau pusgads kopš tiesības kabatā (patiesībā makā :-D), tāpēc atcerējos par šo tēmu, nolēmu palasīt, kā citām licējām iet, bet skatos, ka te galīgi pazudusi aktivitāte.
Nu, meitenes - topošās šoferītes, kā jums veicās? Un kā tām, kam tiesības jau neilgi kabatā - cik bieži sēžaties pie stūres, cik droši jūtaties, kādas neparastas situācijas gadījušās uz ceļa? :-)
21.03.2016 20:46 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Mani taču sestdien iebuksēja dibenā :D
Pēdējā brīdī U pagriezienā daleca, ka tā ir sarkanā gaisma nevis zaļā, kas spīd un neskatoties uz to, ka ceļš priekšā ir tukšs, jāapstājas un, lai arī nesabremzēju "uz mēmajiem", tomēr sanāca straujāk, lai apstrātos tieši pirms braktuves malas un bams, mani paņēma dibenā :D
Vāji, bet tomēr. Tā ir, arī aizmugurē braucot ir jāskatās, kāda gaisma deg.
Tagad būs otrreiz jātiekas, lai rakstītu saskaņoto, jo čiepa aiz manis ierakstīja Kasko nevis Octas numuru. Vispār diez gan ķēpīga padarīšana. :-/
22.03.2016 00:01 |
 
Reitings 341
Reģ: 10.11.2009
Sveikas, ari es beidzot gaidu savu braukšanas eksāmenu-4dien, zaļajā ceturtdienā, ceru ka paveiksies ar instruktoru. Varbut ir kadi knifi ko varat ieteikt? kam japievērš uzmanibu izbraucot/iebraucot csdd utt?
22.03.2016 11:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits