Diskusija par un ap fast fashion

 
Reitings 1319
Reģ: 11.10.2009
Sveikas, dāmas!
Kādas jums ir attiecības ar atkritumu šķirošanu? Šķirojiet, vai uzskatat, ka tam īsti nav jēgas?

Kādas ir jūsu domas par "Fast fashion" https://www.youtube.com/watch?v=ZhkBfbwCzxc https://www.youtube.com/watch?v=whRUmDS9A4s?

Ja tā padomā- kādreiz mūsu mammas un vecmāmiņas cītīgi krāja, lai varētu atļauties iegādāties mēteli, un to izdarījušas, nēsāja šo mēteli vairākus gadus. Tagad jebkurš e-bay'ā var atrast mēteli par 20 eur(vai pat lētāk), uzvilkt pāris reizes un izmest vai noslēpt skapja dziļumos un atkal nopirkt jaunu! Tagad H&M uz atlaidēm par 20 eur var nopirkt pat četras kleitas!

Uz ko jūs vairāk sliecaties - vairāk apģērbu, kurus var biežāk mainīt(t.i. izmest), kas maksā relatīvi maz, vai tomēr iestājaties par kvalitāti - dārgāk un mazāk? Vai jūs mēdzat aizdomāties par ietekmi uz vidi? Vai arī par cilvēku, kuri ražo fast fashion produktus, darba apstākļiem?

Padiskutējam!! Vēlos dzirdēt dažādus viedokļus! :-)
10.09.2014 16:23 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Domāju, ka vecmammas un mammas krāja tikai tāpēc, ka tie bija citi laiki, kad preces nebija tik viegli pieejamas un nebija nekas tik lēts. Cik man mamma stāstīja, viņas mamma un pēc tam viņa pati sev šuva drēbes. Neaizdomājās par vides kaitīgumu, cilvēku nodarbinātību utt., vienkārši darīja to, ko varēja. Ja viņu laikos būtu uz katra stūra Terranovas, New Yorkeri u.c. veikali, gan jau tajos iepirktos.

Es sliecos uz vairāk apģērbiem, kuriem, saprotams, nav tā augstā kvalitāte. Taču mans pašreizējais finansiālais stāvoklis neatļauj pirkt dārgo plauktu drēbes, ļoti kvalitatīvas utt. Man vajag vairāk par 1 biksēm un 2 blūzēm, nevilkšu vienu un to pašu katru dienu nonstopā, bet tik daudz naudas, lai sapirktu veselu garderobi, kas sastāvētu no dārgām lietām, man pagaidām nav. Apaviem un rudens/ziemas virsdrēbēm gan nežēloju naudu. Daļēji arī uzskatu to par lekšanu augstāk par savu sēžamvietu, ja cilvēks ar viduvēju LV algu iepērkas dārgos brendu veikalos, taču tai pat laikā sūdzās, ka nekam citam pāri nepaliek. Ja ir daudz naudas un iepērkot dārgas drēbes nauda paliek pārpārēm - cita lieta.

Par ietekmi uz vidi esmu aizdomājusies. Pašlaik daru to, ko varu atļauties, uzlaboju vidi citā veidā. Par cilvēkiem nevarētu teikt, ka baigi pārdzīvoju.
10.09.2014 23:06 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Noteikti Less is More teiciens ir vietā! Labāk mazāk kleitas, bet katra ir tāda, kuru žēl būtu novilkt nost :)
11.09.2014 09:37 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Par sevi varu teikt, ka jā, esmu "nedaudz" eko frīks. Šķiroju atkritumus, ikdienā ar visām 4 veida miskastēm. (parastā, papīrs, plastmasa un stikls).
Tāpat arī uzmanu dabu, lai nav tie mājas tīrīšanas līdzekļi, tādi ķīmiskie ļoti, bieži pērku visus brīnumus/pulverus/ tīrāmos/ kosmētiku ekobodēs. Man, vienkārši, tā ir pašai patīkamāk dzīvot.

Par drēbēm runājot, jā es cenšos izvēlēties kvalitāti, lēni veidotu apģērbu-apģērbu šūtu ar rokām, gadatirgos, vai piemēram, Paviljona apģērbu, bet man ļoti nepatīk pārmaksāt par lietām, tāpēc nākas grēkot un izvēlos arī masu produkciju.

Pieturos, lai cik skarbam, bet vienam pamatojumam: Visus neizglābsi.
11.09.2014 21:05 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Šķiroju plastmasu, kartonu un stiklu. Ir piemājas atkritumu konteineri. Tiesa, plastmasas te nesen tika nodedzināts un vietā nav, bet es tāpat nolieku maisiņu.

Ar apģērbiem nekad nav bijis - lētāk un vairāk. Joprojām uzskatu, ka par apģērbu es nemaksāšu 50eiro, ja tādā pašā kvalitātē var nopirkt lētāku.

Zābakus, apavus velku ilgu laiku, jakas u.c. arī, bieži pērku un mainu T-krekliņus, topiņus, čības.
11.09.2014 21:13 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
ā, nu, protams, vēl ir bīstamie atkritumi - baterijas, spuldzes un sadzīves tehnika! Tos, protams, arī šķiroju.

Baterijas sakrāju un nesu uz veikalu.

Tāpat ar vecajiem mobilajiem telefoniem - nododu šķirotanas punktā.
11.09.2014 21:16 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Starp citu, labs video, ko mēs nodaram videi (multenīte) - https://www.facebook.com/video.php?v=513013392131663

Nezinu vai var redzēt, ja nav iekš' facebook.
11.09.2014 21:18 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Nesķiroju, tāpat atbrauc viena mašīna un visu kopā salādē.
11.09.2014 21:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits