Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Problēma, tā man šķiet!

 
Reitings 197
Reģ: 09.04.2013
Sveikas daiļās! :)

Atkal vēlos lūgt jūsu viedokli un varbūt pat pieredzi!

Situācija tāda, ka nu beidzot, pēc vairākiem pagājušiem gadiem, apmeklēšu ārstu !

Kad biju maza (vecumā no 3-5 gadiem, neatceros konkrēti) gulēju slimnīcā ar gastroenterītu.
pēc tam viss labi, bet nu jau kopš skolas gadiem, mani moka gāzes vēderā. Un ar katru gadu paliek arvien jūtamākas. Tagad, kad man ir 20, es dzīvoju katru dienu ar sapūstu vēderu.
Kā arī diareja apciemo mani ik pa laikam. Kādreiz zināju, ka līdz ko ieēdu biezpienu, tā "sveiki tualete"! Bet nu tas ir tā, ka vienkārši no random ēdieniem. Vairs nav kāds konkrēts!
Pievērsu uzmanību tādēļ, jo vienā dienā man ceļoja ar gāzēm kopā sāpe pa vēderu. Spazmaina.. Tāda nepatīkama- no vienas malas uz otru. Es gulēju uz grīdas un nevarēju vairs piecelties, jo ļoti sāpēja. Gulēju kādas 3 h un tad apgūlos gultā. Uz vēdera uzgūlās kaķis un sāpes pārgāja. (iepriekš nevienas zāles nepalīdzēja).. Sapratu., ka sāpes pāriet, jo silda man vēderu. Pielēju pudeles ar siltu ūdeni un uzliku uz vēdera. Pārgāja.U tagad viss pa vecam- pūšas katr dienu, bet nesāp.
Vēdera izeja laba.
Asins analīzes un izkārnījumu analīzes labas.
Ārste domāja, ka kaut kas ar žulti un iedeva nosūtījumu pārbaudēm.
Uz 'televizora' neko neieraudzīja vien to--->ka jau pat tukšā dūšā man ir piepūstas zarnas..
Ar žulti viss ok!

Tā nu es tagad došos pie gastroenterologa!

Tas ko vēlos no jums:
Varbūt kādai arī ir šāda pieredze ?Kā rīkojaties?
Varbūt varat ieteikt kādu labu gastroenterologu?
01.08.2014 23:10 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nav laktozes nepanesība?
01.08.2014 23:18 |
 
Reitings 197
Reģ: 09.04.2013
57days
Itkā nav.! Ēdu sieru, dzeru kefīru- viss labi.
Nav arī nekad iepriekš tāda konstatēta.
01.08.2014 23:23 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
http://forums.delfi.lv/read.php?f=108&t=270027&a=1

Te visādi padomi, ieskaitot ieteikumu pārbaudīt, vai nav glutēna nepanesība.
Vēl iesaka laktobaktērijas (aptiekā mācēs ieteikt), ar tām var droši eksperimentēt, nekas slikts nevar notikt.
01.08.2014 23:27 |
 
Reitings 197
Reģ: 09.04.2013
57days
Palasīju tavu sūtīto forumu- aizdomas, ka varbūt kaut kas šāds! http://www.mfd.lv/post/566
itkā sakrīt, ka var būt pēc enterīta tāds!
01.08.2014 23:44 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Esi mēģinājusi palietot probiotikas?

Man ir hronisks gastrīts un ir bijušas problēmas ar vēderu kopš sevi atceros. Periodiski mēdz palikt sliktāk, ja esmu pārāk bieži sagrēkojusi ar pārtiku, piemēram, čipšiem, saldumiem, frī, roltonu.
Parasti palīdz probiotikas un pareiza diēta - kefīrs, jogurts, auzu pārslu putras. Pirms dažiem gadiem pārbaudījos uz dažām nepanesībām, bet viss bija kārtībā. Tagad pieņemu, ka ta vnk ir, ka dazi var ēst akmeņus un viss čiki, bet citiem sakas traucejumi pavisam no niekiem.

Ja ēd graudaugu produktus, var būt arī celiakija. Uzlabojumus var novērot tikai ilgu laiku pēc tam, kad izslēgti visi produkti, kas satur glutēnu, jo zarnu bārkstiņas atjaunojas ilgā laika posmā.
01.08.2014 23:53 |
 
Reitings 197
Reģ: 09.04.2013
amanda_l
Es tikai atceros, ka maza nevarēju saldumus ēst, gāzētos dzērienus dzert ( bet vai tas bija saistīts ar vēderu- neatceros, jo man arī izsitumi metās)..
Atceros, ka man bija jāēd obligāti tādi BIO LAKTO jogurti.

Patreiz neko speciālu neēdu, kamēr neesmu bijusi pie gastroenterologa!

Bija aizdomas par celiakiju, bet analīzes apstiprināja, ka tā nav celiakija.;)
02.08.2014 00:01 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Tās bija asins analīzes?

Es pirms kādiem 3 gadiem biju baigi sacepusies par savu vēderu, bija apnikušas mūžīgās problēmas, visu netu raku cauri un toreiz atradu info, ka asins analīzes var arī neuzrādīt celiakiju.


Par vēdera pūšanos: Tev tā pūšanās sajūta ir augstak zem ribu saauguma, kur kuņgis vai zemak no nabas uz leju?
02.08.2014 00:16 |
 
Reitings 197
Reģ: 09.04.2013
amanda_l

Jā. Asins!

Man tā pūšanās ir zem nabas un nabas augstumā. Bet toreiz, ka sāpēja, tad pa visurieni sāpe ceļoja. Likās pat, ka līdz kunģim.
Bet man regulāri burkšķ arī, kad sapūties viņš man!
Un, kad apguļos, tad vispār urkšķētājs :D
02.08.2014 00:20 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Nedaudz izklausās pēc karinātās zarnas sindroma.
Re kur var palasīt sīkāk simptomus:
http://www.partikasdb.lv/veseliga-uztura-forums/partika-un-veseliba/ar-uzturu-saistitas-saslimsanas/kairinatas-zarnas-sindroms/
02.08.2014 00:26 |
 
Reitings 974
Reģ: 08.05.2014
Itkā nav.! Ēdu sieru, dzeru kefīru- viss labi.
Nav arī nekad iepriekš tāda konstatēta.


Nu acīmredzot nav gan viss labi, ja jau viss pūšas. Jāpamēģina tieši neēst, lai redzētu, vai labāk nepaliek. Slēdz ārā visas pārtikas grupas pēc kārtas! Pārmaiņus, protams. :D
02.08.2014 00:30 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Vispār to kuņģa-zarnu trakta slimību ir ļoti daudz, man, kad toreiz lasīju visam aprakstus likās, ka no katras kaut kas atbilst, bet tā, ka viens apraksts atbilstu pilnībā, nebija.

Asins analīzes neko specifisku nerādīja. To, ka gastrīts bija, zināju jau iepriekš, bet bija arī citas problēmas. Par laktozes nepanesību man daktere teica, ja viņa ir, tad ir visu laiku, jo man bija ta, ka peridoiski bija sūdīgāk. Kobru es vel varēju pieciest, bet nebiju gatva izturēt visas tās procedūras, kas saistītas ar zarnu pārbaudi, tā nu likos mierā.

Tagad vnk cenšos sadzīvot. Zinu produktus un kombinācijas no kuriem ir bijis diskomforts. Zinu, ka var palikt slikti, ja ir ilgstoši stresi vai neveselīgs ēdiens. Ta nu cenšos to visu kontrolēt saviem spēkiem.
02.08.2014 00:38 |
 
Reitings 389
Reģ: 08.12.2012
Vispār to kuņģa-zarnu trakta slimību ir ļoti daudz, man, kad toreiz lasīju visam aprakstus likās, ka no katras kaut kas atbilst, bet tā, ka viens apraksts atbilstu pilnībā, nebija.


Tā ir gan. Tāpēc tieši kāda slimība ir, to var pateikt tikai gastroenterologs. Turklāt, te jau tika pieminēts kairināto zarnu sindroms. Ja visas analīzes un viss pārējais būs labs un nekādu organisku problēmu neatradīs, tad uzliks šo izslēgšanas diagnozi.
02.08.2014 18:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits