Pārtikas produkti :)

 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Jautājums pavisam vienkāršs, vai jūs esat piemēram aiazstājuši neveselīgus pārtikas produktus ar veselīgākiem?
Piemēram izņemot no uztura tādus produktus kā baltmaizi kā jūs aizstājat to? ar citām maizēm vai sausiņiem utt?
Vēlos dzirdēt kādus produktus vispār jūs savā dzīvē esat izņēmušas no sava uztura? Tad par tādiem produktiem kurus jūs esat aizstājušas un vel gribētos dzirdēt variantus par veselīgiem produktiem kuriem vajadzētu VIENMĒR būt mājās :)
01.08.2014 15:26 |
 
Reitings 797
Reģ: 29.01.2009
Nelietoju cukuru. Izvairos no baltmaizes/kviešu miltiem, bet labprāt ēdu rudzu rupjmaizi.
Ēdu nenormāli daudz dārzeņus un augļus + ļoti garšo kartupeļi un tiešām neuzskatu, ka tie būtu tik slikti, kā dažs viņus mālē.
Vienīgais sliktais paradums ir kafijas dzeršana un retu reizi apēdu kādu čipsi (nesaprotu, kas man viņos tik ļoti garšo..bet vienmēr pērku tikai tos, kur nav tīra eļļa - mājas čipsus, Pringles utt. kur jūt arī mazliet kartupeli...)!
02.08.2014 20:17 |
 
Reitings 797
Reģ: 29.01.2009
tb kur nav tikai tīra eļļa :D bet arī kartupelis
02.08.2014 20:18 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Iemainīju saldo sarkanvīnu pret sauso baltvīnu- Sauvingnon blanc


Sarkanvīnam ir vairāk kaloriju? No šīm lietām, man sajēga ir nulle.
Ja tā,baigi labi. :D Esmu uz visiem laikiem atdevusies sausajam baltvīnam. (l)
02.08.2014 20:24 |
 
Reitings 782
Reģ: 03.06.2014
B&S, čipšos Tev garšo E621.
02.08.2014 20:53 |
 
Reitings 797
Reģ: 29.01.2009
ērzeli, manuprāt, sausie ir 'veselīgāki', jo tajos ir mazāk cukura.. varbūt arī maldos :D
02.08.2014 21:32 |
 
Reitings 797
Reģ: 29.01.2009
RedColour, bet tad kāpēc mani pilnīgi un galīgi nesaista picas, burgeri u.c. fastfoods? Jo, cik saprotu, šī E viela ir visos tajos atkarību izraisošajos produktos :)
02.08.2014 21:34 |
 
Reitings 247
Reģ: 14.07.2014
RedColour ,nav ,nav tik traki ar tām kalorijām ,bet vispār jau tas nav nekas baigi labs ,ja bieži lieto,taisnība. Pēdējā laikā dodu priekšroku lavašam! :)
02.08.2014 23:15 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Sausajaa baltviinaa ir mazaak kaloriju, bet sarkanais ir labaaks veseliibai.
03.08.2014 01:12 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Pusfabrikāti (t.sk. visas mērces, gaļas izstrādājumi, utt, utt), baltmaize, produkti, kuri satur laktozi (nepanesu to), gāzētie dzērieni, t.sk. minerālūdens man izteikti negaršo, nedzeru jau kopš bērnības! Tāpat arī cūkgaļu praktiski neēdu, liellopu.. gaļu vispār reti ēdu, neprasās. Ai, es vispār tik daudz ko neēdu, ka pat slinkums uzskaitīt. Jau no bērnības tāda esmu, mamma vienmēr cīnījusies ar manu (ne) ēšanu :D Sviestu pārstāju lietot šķiet 10 gadu vecumā, likās pārāk taukains :D Tāda ēšana man ir pilnīgi dabiska (ja neskaita to, ka citreiz pilnīgi kaulus lauž kā gribas mozarellu vai fetu), speciāli neesmu tā ņēmusi un kaut ko izslēgusi. Un neliedzu sev neko - ja gribas kūku, ēdu kūku, ja gribas šokolādi, tad to arī baudu.
Vienīgais, ko apzināti aizstāju, ir cukurs ar stēvijas ekstraktu.

Un runājot par eļļām. Olīveļļā nav ieteicams cept, tā ļoti slikti "panes" karstumu, labāk izvēlēties kādu no augu eļļām.
03.08.2014 09:31 |
 
Reitings 788
Reģ: 11.02.2012
'visu ar mēru, neesmu domājusi par kaut kā aizstāšanu, jo tik traki daudz tos nevēlamos produktus nelietoju. tāpat arī apzināti neko neesmu izslēgusi no uztura.

vienu laiku vienmēr mājās bija biezpiens un grieķu jogurts, bet vispār gandrīz katru dienu eju uz veikalu, nevis nedēļas sākumā piedomāju, lai man kaut kas konkrēts būtu visu nedēļu.
nav arī tā, ka obligāti katru reizi nopērku kkādus konkrētus produktus. man tas viss tā kampaņveidīgi - pašreiz regulāri nopērku kefīru, bet tikpat labi drīz varbūt pus gadu nepirkšu.
03.08.2014 11:37 |
 
Reitings 782
Reģ: 03.06.2014
B&S, ar to Tevi arī apsveicu! :D Nopietni.

Ir cilvēki, kuriem šāda veida pārtika vienkārši nesaista. Es ļoti labi apzinos, ka fast food is so bad, bet vienalga ēdu. Ļoti labi apzinos arī to, kàpēc tos " jaukumus" ēdu - garšas dēļ. Tracina. :D
03.08.2014 13:12 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ak jā, mājās gatavotie vai kādā normālā iestādē pagatavotie burgeri un frī man šķiet 100x garšīgāki par McDonalds un tiem līdzīgo ''ēdienu'', parodijām par burgeri. Normāls burgers, pa sastāvdaļām izklāts uz šķīvja, ir gandrīz tas pats ikdienas ēdiens - 100% liellopa gaļa, svaigi salāti, kvalitatīva maize un mērce. eļļā vārītas lietas kā frī gan nav ieteicami ikdienā, bet ja gribās, tad labāk īstu mantu, nevis McDonalds tievie, ar dziļās iesaldēšanas metodi uzglabātie, kartupeļveidīgie izstrādājumi.

Un runājot par eļļām. Olīveļļā nav ieteicams cept, tā ļoti slikti "panes" karstumu, labāk izvēlēties kādu no augu eļļām.


Tas ir mīts, radies no kļūdas tulkošanā. Olīveļļā nedrīkst vārīt (''deep frying''), piem, tos pašus frī netaisa Extra virgin olīveļļā, jo temperatūra ir pārāk augsta, bet cepināšanai uz pannas un sutināšanai olīveļļa ir labāka izvēle par, piemēram, saulespuķu, jo tā piedod ēdienam labāku garšu. vispār, ja izvēlētā eļļa nepanes karstumu, to nevar nepamanīt - tā nelabi dūmo un maina krāsu, smaržu un garšu uz ļoti sliktu pusi.
03.08.2014 13:42 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Donata, viss kārtībā ar tulkošanu man, jo avotus lasu angļu valodā. Kaut kādai vieglai pasautēšanai varbūt der olīveļļa, bet tai pašai gaļas cepšanai īsti nē. Lai nu kā, es cepšanai izvēlos karstumizturīgāku eļļu, olīveļļu atstāju salātiem :)
03.08.2014 14:11 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
olīveļļa zaudē savas labās īpašības cepot, tas nu tā...ja kada nezinaja:D Sviests gan ir veseligaks cepsanai.
03.08.2014 14:16 |
 
Reitings 788
Reģ: 11.02.2012
klaviatura, bet kā tur īsti ir - ir vnk labāk neizvēlēties olīveļļu cepšanai, vai arī cepšana tajā ir pietiekami liels kaitējums veselībai, lai tajā noteikti neizvēlētos cept?
03.08.2014 14:17 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
http://bergubode.lv/g%C4%AB-sviests

Gī" sviests
Piedāvājam SIA "Siera ražotne" Gī sviestu.

Gī sviests, kas pazīstams arī ar nosaukumu dzidrinātais sviests. Radies Indijā. Gī sviestu lieto gan uzturā un veselības uzlabošanā /mazina holesterīna līmeni asinīs, der kā nomierinoša ziede brūcēm un apdegumiem, tulznām, var izmantot siltu sviestu nomierinošām masāžām/, gan ķermeņa kopšanā /kā ķermeņa krēmu, ja ir sausa āda, matos, ja ir sausi, trausli mati/.

Cepot ēdienus eļļā, pārtikas sula iztek pannā, bet, cepot gī sviestā, sula no produkta neiztek, līdz ar to tas ir sulīgs un saglabā savu vērtību. Gī sviests der gan gaļas, gan dārzeņu cepšanai. Gī sviestu sauc arī par kausēto sviestu un ražo arī Latvijā ar nosaukumu „Zelta sviests” vai „Gī sviests”.

Gī sviestu var lietot kā piedevu dārzeņu sautējumiem, rīsiem, putrām, dārzeņu zupām, garšvielu apcepšanai, vistas, zivs cepšanai.

Gī sviests ir ieteicams maziem bērniem, sākot mazuļa piebarošanu ar pirmajiem dārzeņiem, jo tajā nav piena olbaltuma, kas varētu izraisīt alerģiju.






Smieklīgi , veseligie ēdāji bet ...ralitate ir cita. Daudzas vel atkartoti izmanto ellu cepsanai, nu neizmazga pannu katru reizi...faktiksi edot indi...:D
03.08.2014 14:18 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
http://zalaidzivei.wordpress.com/2010/08/12/gi-jeb-dzidrinatais-sviests/

Vēlos jums piedāvāt izmēģināt pagatavot popularitātes virsotnes iekarojošo Gī sviestu (nejaukt ar Šī sviestu), kas noderēs gan virtuvē, gan veselības uzlabošanā, mazinot holesterīna līmeni asinīs, der arī kā nomierinoša ziede brūcēm un apdegumiem, tulznām, var izmantot siltu sviestu nomierinošām masāžām, gan ķermeņa kopšanā kā ķermeņa krēmu, ja ir sausa āda, un matos, ja ir sausi, trausli mati.

Mūsdienās arvien vairāk cilvēku sāk interesēties par dažādām austrumu zemju īpatnībām, virtuvi. Tā, piemēram, cilvēki pastiprinātu uzmanību pievērš rīsu nūdelēm , dažādām saldskābām mērcēm un suši. Tomēr vēl vairāk cilvēkiem patīk pašiem kaut ko taisīt, protams, ja ir laiks. Tautā nu jau plaši pazīstamas tējas un piena sēnes dzērienu pagatavošana.
03.08.2014 14:20 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es eļļas pielietojumu izvēlos atkarībā no vēlamās garšas... ir ēdieni kurus cepu saulespuķu eļļā.. ir ēdieni, kurus cepu olīveļļā... kaut vīnogu kauliņu eļļā.. ja pavisam neitrālu garšu gribas.

Sviestu bieži vien kopā jaucu ar eļļu.. tad sviests nepiedeg.. eļļa nesprakšķ.. un ir aromatiski, garšīgi :)
03.08.2014 14:22 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Kubiete, sviestam karstumizturība ir zemāka par olīveļļas, tā sadeg ātri, un sen jau ir pierādīts, cik neveselīgi ir cept sviestā. garšīgi - tā ir cita lieta. runājot par uzturvērtības zaudēšanu - tas, ko tu cep pannā, arī daļēji zaudē savu uzturvērtību, ne tikai pati eļļa.
gī sviestam karstumizturība ir ļoti augsta, bet uzturvērtība tajā - tīri tauki, tur pilnīgi nekā veselīga nav.
un par olīveļļu - es nevis lasu angļu avotus, bet gan praksē iepazīstu Vidusjūras diētas kultūru. pirms tam arī domāju, ka olīveļļā nedrīkst cept. drīkst ne tikai cept pannā, bet arī krāsnī. extra virgin olīveļļas degšanas punkts ir no 185, parasti ap 200 grādiem, kas to padara par vienu no nedaudzajām nerafinētajām eļļām, kuras drīkst izmantot cepšanai.
03.08.2014 14:34 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Kas pierādīts ? Vēl nesen uzskatija ka katru dienu obligati jaed zupa, un ka manna ir veselīga:D Mes esam ziemeļnieki, kas daudz vienmer strādājuši un labi ēduši. Sviestu, biepzienu,krejumu ,kartupelus un etc. Dievvidnieces nevelti atro ari noveco... mana veseliba gadiem ilgi labi parada ka pareizi ēdu:)
03.08.2014 14:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (4)