Protams, ka tam, kas izīrē savu dzīvokli, ir svarīgi KAM viņš to izīrē. Kad mēs izīrējām savu dzīvokli, tad arī skatījāmies kādus cilvēkus laižam iekšā. Vienam pārītim uz sejas rakstīts, ka kodēji un dzer regulāri. Nu kāda man uzticība tādiem? Taisīs ballītes tādas, ka tā iemaksātā drošības nauda būs nieks salīdzinājumā ar nodarītajiem postījumiem. Cik nav dzirdēts, ka dzīvokli atdod kriminālā paskatā- noplēstām tapetēm, izdedzinātiem cigarešu caurumiem grīdā utt.
Par tavu gadījumu- kur tu atradi info par to cilvēku, ar ko tiecies? Ļoti jocīga situācija, jo ja meklē ss.lv vai tamlidzīgās vietās, adrese vienmēr ir. Uzmanies, lai nav krāpnieki un nekādā gadījumā naudu nevienam nemaksā pirms īres līguma parakstīšanas (un dzīvokļa apskates loģiski).
Pašiem kad ar draugu braucām skatīties dzīvokli, piedomājām, lai izskatāmies zolīdi un nevienam nerastos jautājumi par mūsu maksātspēju. Mums arī nekādus jautājumus neuzdeva.
Tev ieteikums- saprast, ka izīrētājam ir svarīgi zināt, ko viņš ielaiž savā dzīvoklī, bet neļaut pārkāpt privātuma robežu (kā te jau minēja par vientuļu pilngadīgu studenti). Tev nav jāatbild uz jautājumiem, uz kuriem negribi atbildēt.