Aktieris kā profesija.. :)

 
Reitings 1660
Reģ: 22.03.2014
Sveikas! :)

Šodien ome "'izspļāva'' tādu interesantu pieņēmumu :D runājot par profesijām viņa man ieteica, lai kļūstu par aktrisi, kapēc- nezinu :D

Skolas biedri arī to vairākkārt minējuši, pat skolotāji, taču, kad jautāju kapēc, tad atbilde ir- tev interesanta mīmika, māki izjokot cilvēkus u.tt. :D

Jautājums, vai aktieris kā profesija Jums nešķiet smieklīga un bezvērtīga??? Atceros, kad agrāk ko tādu minēju un atbilde bija- nē, tur neko nenopelnīsi, tik tizlosies :D

Tagad pieaugot saprotu, ka tas būtu ļoti pat interesanti :) Varbūt ir vērts pamēģināt un pēc 12. braukt uz Valmieru mācīties?

Ja runā tā, tad visu šo laiku vēlējos kļūt par ārstu, nezinu, kas ar mani tagad ir :D
23.07.2014 15:27 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Es tik tā, mazu piemēru iz dzīves minēšu. Man tuva draudzene bija kopā ar aktieri. Draudzene strādā labi algotu darbu, viņš - aktieris ar minimālo algu, aizņemtiem vakariem un nenopietnu nostāju. Laikam gadu viņi satikās, bet (!) nebija ne restorānu, ne kafejnīcu, dzīvojās viņš arī labprāt sievietes dzīvoklī. O, jā, dziedāja un dejoja skaisti, ij vēl ģitāru strinkšķināja. Protams, izjuka savienība ātri vien.
Novērojums, ja Tev ir kārtīgs, uzticams sponsors, aidā! Ja tas ir Tavs aicinājums, un iespējas, seko tam! Finansiāli, lūdzu, neiedomājies, ka būsi tik pieprasīta kā Rēzija, būs grūti.
23.07.2014 19:39 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Šodien ome "'izspļāva'' tādu interesantu pieņēmumu runājot par profesijām viņa man ieteica, lai kļūstu par aktrisi, kapēc- nezinu

Skolas biedri arī to vairākkārt minējuši, pat skolotāji, taču, kad jautāju kapēc, tad atbilde ir- tev interesanta mīmika, māki izjokot cilvēkus u.tt.


Tieši šīs rindkopas dēļ, es to neuztveru nopietni.Saprotu,ka vēl mācies/pabeidzi tikko vidusskolu,bet nu ir jāsāk lēnam domāt nopietni.Augstskolā nemācīsies ne tavi skolas biedri,ne omamma.Tā nav braukšana virsū,bet padomā racionāli, konkrētus piemērus,argumentus,kas varētu kalpot par iemeslu,kāpēc būtu jāstājas aktieros.Sitiet mani nost,bet es vienmēr palikšu pie tā,ka tiem,kam ir iekšā (vairāk attiecienu uz žurnālistiem.aktieriem,respektīvi,radošo sfēru) augstskola ir,protams,daļa sevis pilnveidošana,bet tomēr kaut kāds pamats tam ir bijis jau sen sen sen.Pazīstu vienu puisi,kurš jau no pirmajām klasītēm bija aizrāvies ar rakstīšanu.Nekāda piepūle,tas teksts viņam vienkārši plūst,labi-šobrīd viņš žurnālistos mācās,bet pēc viņa teiktā-nekā tāda,ko viņš nezinātu,atskaitot varbūt pāris lietas.Es te baigi jau izplūdu,bet-vārdu sakot-izvērtē savas spējas,varbūt tomēr ir sfēra,kurā būtu piemērotāka.Es nesaku,ne jā,ne nē aktieriem,vienkārši pārdomā.
23.07.2014 19:54 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
23.07.2014 19:56 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Tā sasmējos par vienu šeit esošo lietotāju, kas salīdzināja iedrošināšanu slimības gadījumā ar vesela cilvēka profesijas šaubām.

Tā kā es nezinu nekādas senās Elīnas diskusijas, vienkārši izteikšos par aktieriem. Piekrītu Indie domām, ka cilvēki, kuriem ir talants, var pat bez lielas sapņošanas un gatavošanas aiziet, nolikt eksāmenus, studēt un kļūt par veiksmīgiem aktieriem. Bet tas talants - tas, manuprāt, nav kaut kas tāds, ko nevar pamanīt iepriekšējos dzīves gadus. Domāju, ka ar to talantu nāk klāt ļoti liela pašpārliecinātība, kad ir diezgan vienalga par apkārtējo domām, spēja izsisties (diez vai maza, klusa pelēkā pelīte kļūs par veiksmīgu aktrisi pat ja izstudēs aktieros), prezentēt sevi, tam visam būtu jau jāizpaužas agrāk - nu kaut vai iekš dalībām skolas pasākumos, pulciņos utt. Tā kā spried pati, vai ir tev tāda pieredze un jūti, ka tev ir iekšās.
23.07.2014 20:05 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Lasot diskusiju, rodas iespaids, ka komentārus raksta LKA komisija, kas uzņem aktieros :D :D

23.07.2014 20:08 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Man paziņa pabeidza aktierus, nofilmējās seriālā, bet pieņemu, ka ienākumi nāk lielākoties no reklāmām, kādu pasākumu vadīšanas. Pamatsastāvā teātrī, šķiet, nav. Cik atceros, viņa ilgi uz to gāja, lai vispār iestātos, jau skolas laikos darbojās visādos dramatiskajos pulciņos, attīstīja aktiermākslu kursos utml. Un tāpat nemaz netika uzreiz.
Domāju, kaut kādā veidā to vajag pirms tam pārbaudīt, vai vispār tev ir talants, un vai ilūzijas atbilst realitātei.
23.07.2014 20:13 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Ja tiešām tas interesē, tad neklausies citos, bet ej un dari - kā gan citādāk sapratīsi, vai Tev piemīt potenciāls un vai vispār patīk tā lieta. Par talantu runājot, citreiz paveicas arī mazāk talantīgiem aktieriem, ja tie spēj atrast savu nišu / odziņu.
23.07.2014 20:17 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Tieši šīs rindkopas dēļ, es to neuztveru nopietni.Saprotu,ka vēl mācies/pabeidzi tikko vidusskolu,bet nu ir jāsāk lēnam domāt nopietni.Augstskolā nemācīsies ne tavi skolas biedri,ne omamma.Tā nav braukšana virsū,bet padomā racionāli, konkrētus piemērus,argumentus,kas varētu kalpot par iemeslu,kāpēc būtu jāstājas aktieros.Sitiet mani nost,bet es vienmēr palikšu pie tā,ka tiem,kam ir iekšā (vairāk attiecienu uz žurnālistiem.aktieriem,respektīvi,radošo sfēru) augstskola ir,protams,daļa sevis pilnveidošana,bet tomēr kaut kāds pamats tam ir bijis jau sen sen sen.

Es arī pēc tās rindkopas par mīmikām un izjokošanu, nespēju uztvert autori nopietni - kā aktrisi. Neviena šeit nenosaka tavu spriedumu, ka tu obligāti nedrīksti stāties, jo Tu nederi. Tev iesaka vienkārši padomāt.
23.07.2014 20:24 |
 
Reitings 1660
Reģ: 22.03.2014
Alexxa pirms dirs, noskaidro faktus nevis tupa muldi, man ir 18, tas tā fakta oēc, otrkārt visu pagājušo vasaru strādāju, atkārtoju VISU, bez brīvdienām, pa 14 h, uz kājām- oficiants, stress, besis un fizisks, gan morāls besis. ;)
23.07.2014 20:29 |
 
Reitings 1660
Reģ: 22.03.2014
mistalee tie 2 bija domāti kā nevainīgi piemēri, Jūs šo diskusiju tā paņēmāt, ka es pat nez
23.07.2014 20:31 |
 
Reitings 571
Reģ: 03.03.2012
Ja tiešām vēlies, tad mēģini. Kas neriskē, tas nedzer šampanieti.
.
Pag, autorei ir 17 gadi un kāds viņai pārmet nespēju noturēties darbā?? Nopietni? Kad man bija 17 gadu, es strādāju tikai vasarā, kad nebija jāmācās un tā arī bija piestrādāšana, lai būtu sava naudiņa, bet ne man, ne maniem draugiem tajos gados nebija kaut kāds darba stāžs ar entajiem gadiem patstāvīgi noturoties vienā vietā. Vienā vasarā piestrādājām vienā vietā, citā vasarā citā...

Finansiāli, lūdzu, neiedomājies, ka būsi tik pieprasīta kā Rēzija, būs grūti.


Varētu padomāt, ka Rēzija jau piedzima kā teātra dīva un visi viņu dievināja no pirmās reizes, kad viņa uzkāpa uz skatuves. Tāpat viņa visu to sasniedza tikai laika gaitā un tikai ar smagu darbu, ne jau pēc pirmās lomas uz skatuves viņa maģiski kļuva tik pieprasīta un ne jau viņa pašos karjeras sākumos pelnīja tik, cik tagad.
Ja diskusijas autorei ir talants un viņa strādātu ar pilnu atdevi, tad kāpēc, lai pēc 10 vai 15 gadiem viņa nebūtu kā Rēzija?
Tas ir tāpat kā jebkurā profesijā - jāsāk ar mazumiņu.

Restorāni un kafejnīcas ir tik svarīgs kritērijs attiecībās?
23.07.2014 20:33 |
 
Reitings 610
Reģ: 01.12.2013
Profesija kolosāla, tikai iesaku uzreiz- ja gribi mācīties,uz citu valsti, Latvijas aktieri ir, khmm.. teiksim nekas.
Ja gribi tieši uz teātri, vari mēģināt tepat, bet filmas,seriāli, kino- ārzemes.
23.07.2014 20:35 |
 
Reitings 1660
Reģ: 22.03.2014
Jasmin







man ir 18, tas tā fakta oēc, otrkārt visu pagājušo vasaru strādāju, atkārtoju VISU, bez brīvdienām, pa 14 h, uz kājām- oficiants, stress, besis un fizisks, gan morāls besis.
23.07.2014 20:35 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
mistalee tie 2 bija domāti kā nevainīgi piemēri, Jūs šo diskusiju tā paņēmāt, ka es pat nez

Nu tad varēji pieminēt, ka Tu jau laiciņu interesējies par aktiermākslu, ka vadi pasākumus vai vēl nez ko. Nu, kā var apvainoties par to, ko raksta anonīmi cilvēki? Un, protams, ka citas var ņemt un arī ņems vērā to, ko Tu esi rakstījusi iepriekš. Tas taču ir forums.
23.07.2014 20:37 |
 
Reitings 1660
Reģ: 22.03.2014
mistalee nu mana kļūda. ;)
23.07.2014 20:38 |
 
Reitings 1660
Reģ: 22.03.2014
Alexxxa piedod, par to komentāru, nebija uz tevi, bik samisējos. :)
23.07.2014 20:43 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Par to S80 ielikto Sipenieces video-taisnība jau ir. Bet man šķiet ir divu veidu cilvēki-tie, kas uzdrošinās sekot sapnim un tie, kas varbūt iznīcina to sevī un klausa racionālajai balsij. Man šķiet, ka ir vajadzīgi gan pirmie, gan otrie. Pirmie, tie sapņotāji, kas klausa sirdi, laikam ir visvairāk devuši cilvēcei, bet otrie varbūt pat "notur" viņus, savā ziņā ar savām racionālajām dzīves izvēlēm pat palīdz tiem pirmajiem izveidot to vidi/apstākļus, kur viņi var radīt..
Un nevajag nosodīt ne vienus, ne otrus, ir vajadzīgs gan "traks" zinātnieks, gan dzīves jēgas meklētājs-filozofs, gan sētnieks, gan bankas klerks. Neviens nav mazāk vertīgāks par citu.
Vnk pašam jāsaprot, kas tu esi.
23.07.2014 20:49 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
tas Sipenieces video ir spēcīgs, bet vai tas ir Elīnas sapnis, ja pat nezina, kur iegūt aktiera profesiju? :D protams, ir jādara tas, kas sirdij tuvs un saista, neskatoties, kāds tajā sfērā ir atalgojums, bet nedomāju, ka šis ir tas gadījums, piedod, Elīna. :) gan paaugsies un zināsi, ko gribi iesākt ar savu dzīvi, izkristalizēsies vēlmes.
23.07.2014 21:28 |
 
Reitings 23
Reģ: 05.01.2014
Pag, pag, pag..... Esmu Valmieriete un vienīgā iespēja Valmierā apgūt KAUT KO, kas saistīts ar aktiermākslu, ir Valmieras Viestura vidusskolā un tas ir pēc pamatskolas beigšanas, jāmācās 3 gadus (vidusskola). Ne ViA, ne pašā teātrī neviens neapmāca jaunos aktierus un nedod viņiem nekādu sertifikātu! ;) Vienīgā iestāde Latvijā, kurā var "izmācīties" par aktieri, ir LKA.
23.07.2014 21:32 |
 
Reitings 23
Reģ: 05.01.2014
Ja nu vienīgi iziet kaut kādus kursus, lai gūtu priekšstatu un aktiera profesijas pamatus apgūtu... bet par to pirmo reizi dzirdu. ;)
23.07.2014 21:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits