Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tālmācība

 
Reitings 788
Reģ: 14.03.2014
Sveikas meitenes! :)
Kāda no jums it mācījusies tālmācībā? Varbūt varat padalīties pieredzē un ieteikt kādu konkrētu skolu?
Kā jums pašām veicās mācības apgūstot visu patstāvīgi? Varbūt bija kādi mīnusi? :)
Priecāšos par jūsu atbildēm! :)
12.07.2014 16:47 |
 
Reitings 124
Reģ: 14.04.2014
Sveika! Pašlaik mācos Rīgas 1.vidusskolā. Teikšu vienu uzreiz, lai mācītos tālmācībā ir vajadzīgs ļoti liels gribasspēks, un milzum liela pacietība. Rēķinies ar to, ka diezgan daudz laika pavadīsi pie datora, man šad tad , kad darbi iekavējušies sanāk pat veselu nedēļu caurām dienām, naktīm pavadīt pie datora mācīties. Mācos ekstrenātā, viena gada laikā pabeidzu 10.,11.klasi. Šogad visu gadu vien atliek mācīties 12.klasi! Šai skolai līdz šim neesmu atradusi nevienu mīnusu. Visi vajadzīgie mācību materiāli ir pieejami, klātienes konsultācijas skolā ir iespējams sarunāt, tāpat var izmantot arī open-meeting konsultācijas. Skola regulāri piedāvā piedalīties dažādos konkursos un skolas pasākumos.
10.09.2014 10:08 |
 
Reitings 180
Reģ: 05.08.2014
Man arī ir pieredze ar Rīgas 1.vidusskolu. Tikai šajā skolā esmu mācījusies tālmācībā, tāpēc salīdzināt ar citām skolām nemācēšu, bet šī skola man patīk, viss vienmēr bijis skaidri saprotams, nekādas problēmas nekad nav bijušas.
Vienīgi varu teikt, ja jāizvēlas - mācīties parastā skolā vai tālmācībā, es noteikti izvēlētos parastu skolu. Tā kā man apstākļi spieda mācīties tālmācībā, nekas cits neatlika. Zināju, ka viegli nebūs, bet ir vēl grūtāk, nekā biju domājusi. Ļoti daudz laika jāpavada mācoties. Teiksim tā, ja ir 15 priekšmeti, mēnesī 30 dienas, rēķini pati, ka katram mācību priekšmetam mēnesī var atvēlēt tikai divas dienas, pieņemot, ka mācīsies arī brīvdienās. Tā kā - ir jāmācās daudz. Kontroldarbi, ja nemaldos, katrā mācību priekšmetā ir viens mēnesī - tur ir testi, uzdevumi un esejas.
Man daži ir jautājuši kādas priekšrocības ir mācoties tālmācībā - ja godīgi, es īsti nesaskatu priekšrocības...labi, tas, ka pati vari plānot laiku, bet tas nav viegli, it kā var apvienot ar darbu, bet man tas bija ļoti, ļoti grūti (varbūt tā ir mana problēma, nemācēšana laiku saplānot un vēlme pēc ļoti labāk atzīmēm).
Ja vēl ko gribas jautāt - droši raksti. :)
10.09.2014 11:19 |
 
Reitings 30
Reģ: 16.09.2014
pacelšu, gribētos vēl kādas pieredzi.

Sommer, vidusskolu arī pabeidzi tālmācībā? kā bija eksāmenos un vēlāk studējot (ja studēji)? tālmācības ziņā mani visu laiku māc šaubas par mācību kvalitāti un līmeni, vai tas ir tik pat augsts kā parastajās skolās.
16.09.2014 18:30 |
 
Reitings 124
Reģ: 14.04.2014
CrowCrow, tas ir tāds pats kā parastajās skolās, citās tālmācības skolās pat labāks, nekā parastajā skolā, cik es esmu dzirdējusi.
16.09.2014 18:42 |
 
Reitings 634
Reģ: 04.10.2010
Vidusskolu pabeidzu tālmācībā. 11.klasi pabeidzu Rīgas 1.vidusskolā, 12.klasi citā pilsētā, citā skolā. Daudz kas ir arī atkarīgs no skolas vadības, skolotājiem. Ja mācības iet no rokas un vairāk vai mazāk viss ir skaidrs visos priekšmetos, tad darbi ies uz priekšu, viss nodosies laikus..Ja tomēr ir kāds priekšmets, kas nav saprotams, savu daļu laiku aizņems materiālu pētīšana, kā arī pēc nepeciešamības, konsultācijas ar priekšmetu skolotājiem. Es parasti sazinājos e-klase, jeb skype. Ja skolotājs savā priekšmetā prasīs pilnīgu uzdevumu izpildi, tad gribot vai negribot būs jāņem cauri visi pieejamie materiāli, vajadzības gadījumā jāņem talkā interneta dzīles.
Ar visu to, ka mājās ir bērnudārznieks sēdēju, pildīju, lasīju...priekš lieratūras eksāmena pusotra mēneša laikā nācās izlasīt 3 grāmatas. Pa starpu tam, paveicu visus savus mājas pienākumus. Nebija viegli, dažbrīd likās, ka atmetīšu ar roku. Diemžēl, liela daļa tālmācības klase, ar ko tikos eksāmenos, atzinās....ka liek eksāmenus ar cerību tos nokārtot, bet nepabeidzot vidusskolu, jo skolas prikešmeti netika nokārtoti. Tādējāji nākamajā gadā tikai sakārtot atzīmes ar skolotājiem. Citi vispār pārtrauca mācības, godīgi sakot, dēļ slinkuma...Tam vajag lielu gribasspēku un apņemšanos.
16.09.2014 18:43 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
neesmu mācījusies tālmācība vidusskolu, bet nu tos 3 gadus vidusskolā ko sēdēju- neko nepazaudēju, kopības sajūta, tusiņi, ekskursijas, stundas- tās ir atmiņas, emocijas, kuras nenopirkt, neatsvērt
16.09.2014 18:44 |
 
Reitings 180
Reģ: 05.08.2014
CrowCrow, Tu domā iet mācīties tālmācībā? Ja tā, tad kurā klasē?
Liku eksāmenus, jā, rezultāti man bija labi. :)
Bet es domāju, ka liela nozīme arī tam, kurā klasē uzsāc mācīties tālmācībā. Es sāku 12.klasē, tā kā tur jau nekas diži jauns nenāk klāt, pārsvarā visu biju apguvusi parastajā vidusskolā.
Un par mācību līmeni - materiāli, visas teorijas, piemēri un viss cits ir tieši tas pats, kas parastā skolā. Ir daudz testi, kuri jāizpilda pēc teorijas apgūšanas un tad ir tēmas kontroldarbs. Protams, atšķirība tāda, ka vari visas atbildes meklēt internetā, pierakstos, grāmatās vai prasīt, lai kāds cits izpilda, tas atkarīgs no tā, vai vēlies ko iemācīties un pārbaudīt savas reālās zināšanas vai nē.
Man, piemēram, atverot kontroldarbu uz 2 vai 3 lapām vairs roka neceļas kaut ko vēl meklēt internetā vai grāmatās, lai zinātu, ka maksimāli visu izpildu bez kļūdām.
Un es galīgi neteiktu, ka kontroldarbi vai testi ir viegli.
16.09.2014 18:45 |
 
Reitings 30
Reģ: 16.09.2014
dinchinjaa, ja? eksāmeni ir tie, kas mani uztrauc visvairāk.. ja nav noslēpums, kāda iemesla dēļ pati mācies tālmācībā? liela daļa to dara bērna vai darba dēļ, man nav ne viena, ne otra, tālmācībā gribu mācīties tā iemesla dēļ, ka parastajā skolā ne īpaši patīk, visi tādu izvēli nosoda un uz vārdu ''tālmācība'' skatās ļoti šķībi. man pašai arī laikam ir pielipuši tie aizspriedumi.

Sommer, jau labu laiku man ir tāda vēlme, jā, 10. klasē. kā jau minēju, ģimene to nedaudz nosoda, nesen paziņa uzsāka mācīties tālmācībā, teica, ka vismaz pagaidām mācības ir ļoti elementāras, nekādas piepūles gandrīz, arī 10. klase, tāpēc šaubos. negribas nomācīties 3 gadus un tad saprast, ka tā bija nepareiza izvēle.
16.09.2014 18:53 |
 
Reitings 180
Reģ: 05.08.2014
Hmm.. 10.klasē gan es laikam vēl tomēr padomātu. Būtu pagrūti. Ir, protams, arī konsultācijas skolā un skypā, bet nu, es nezinu. Šķiet, ka es tomēr Tavā gadījumā neizvēlētos par labu tālmācībai.

Bet, ja nu kas, vari droši vēl ko jautāt, ja vajag. :)
16.09.2014 19:05 |
 
Reitings 180
Reģ: 05.08.2014
Uz kuru skolu Tu vispār domā iet? Tu taču zini, ka tālmācība ir arī maksas pasākums? Kaut gan laikam ir arī kaut kur bezmaksas, bet es par to neesmu interesējusies.
16.09.2014 19:06 |
 
Reitings 30
Reģ: 16.09.2014
Sommer, protams, to es zinu. skolas izvēle nav skaidra, esmu vairākas tālmācības vidusskolas pētījusi, bet tā arī neesmu sapratusi, kura ir labāka. mācības padodas viegli, liekas, ka tā patstāvīgā mācīšanās man patiktu, matemātikā gan neiet tik labi, bet domāju, ka kārtīgi mācoties un ejot uz konsultācijām galā tiktu.
16.09.2014 19:20 |
 
Reitings 180
Reģ: 05.08.2014
Konsultācijas jau arī nav bieži, negribas sameloties, bet, ja atmiņa mani neviļ, klātienes konsultācijas skolā ir tikai vienu reizi mēnesī.
Tu domā sākt mācīties no nākamā gada septembra vai ātrāk?

Un Tu esi pārliecināta, ka Tev patiktu tik daudz laika pavadīt mājās pie datora? Tas tomēr ir kaut kas pavisam citādāks, nav iešana uz skolu, komunikācija ar citiem. Man personīgi nepatika vienai tupēt mājās pie datora ar savām mācībām, daudz foršāk ir iet uz skolu un būt cilvēkos. Un nemaz nepieminot visus vidusskolas pasākumus, kuri Tev aizies gar degunu.

Bet nu skaties pati, šo lēmumu vari pieņemt tikai Tu.

Un par skolām, es nevaru salīdzināt vairākas tālmācības skolas, bet ar Rīgas 1.vidusskolu esmu pilnībā apmierināta.
16.09.2014 19:26 |
 
Reitings 124
Reģ: 14.04.2014
CrowCrow , vienu gadu nomācījos par stilistu klātienē RTRIT, nomainīju skolu, jo neapmierināja profesionālo priekšmetu līmenis, tad trīs mēnešus nomācījos Rīgas stila un modes profesionālajā vidusskolā, sākās veselības problēmas, izbraukāt arī nevarēju, un kojās vietu arī nepiedāvāja, tāpēc par labu izlēmu tālmācībai, un varu teikt, ka es nenožēloju, ir daudz brīvā laika, mācības var apvienot ar darbu, vai kursiem, Tu to dienu pavadi liederīgi, nevis nosēdi pusi dienas skolā, vakarā atnāc mājās un pildi mājasdarbus. :)
Par eksāmeniem neuztraucies, jo cik saprotu, pirms eksāmeniem skolā notiek tādas kā stundas eksāmenu priekšmetos un tur arī Tev uz fiksu programmu iemāca to galveno, kas varētu būt jāzin eksāmenos. :)
Turklāt, piemēram, mācoties Rīgas 1.vidusskolā var viena gada laikā pabeigt divas klases, un pabeidzot šo skolu Tu saņem dimplomu gan angļu, gan latviešu valodā.
16.09.2014 19:28 |
 
Reitings 124
Reģ: 14.04.2014
Sommer, klātienes konsultācijas nav vienu reizi mēnesī, pēc vienošanās ar skolotāju.
16.09.2014 19:31 |
 
Reitings 180
Reģ: 05.08.2014
Par eksāmeniem neuztraucies, jo cik saprotu, pirms eksāmeniem skolā notiek tādas kā stundas eksāmenu priekšmetos un tur arī Tev uz fiksu programmu iemāca to galveno, kas varētu būt jāzin eksāmenos.


Tiešām? Labi atceros, ka angļu valodas eksāmenam varēja izmēģināt tikai runāšanas daļu. Pārējās varēja pildīt pats mājās. Un kur nu vēl kaut kādas stundas.

Nē, nu, ja tiešām bija tās stundas eksāmenu priekšmetos, tad vispār jūtos tizli, jo par kaut ko tādu dzirdu pirmo reizi. Vienīgi, pie latviešu valodas skolotājas bija jāaiziet, lai viņa pastāstītu par eksāmena norisi, par mācīšanos runa nebija.
16.09.2014 19:36 |
 
Reitings 124
Reģ: 14.04.2014
Soomer, es vēl mācos Rīgas 1.vidusskolā, pašlaik 12.klasē, nezinu kā tur īsti ir, rakstīju tikai to, ko reāli man stājoties iekšā skolā teica. Godīgi sakot, Tu sabiedēji tagad mani, stājoties iekšā skolā, man teica tā - pirms eksāmeniem, kādus trīs mēnešus iepriekš būs pāris reizes jāatbrauc uz skolu, uz konsultācijām(stundām), kurās pastāstīs galveno, kas būs eksāmenos, iedos materiālus, un visi kopā to galveno, kas būs vajadzīgs, centīsimies iemācīties!
16.09.2014 19:44 |
 
Reitings 180
Reģ: 05.08.2014
Labi, nē, es negribu biedēt, varbūt es mistiskā kārtā palaidu garām kaut ko tādu. Bet eksāmenus liekot iepazinos ar meitenēm un neviena no viņām nebija bijusi uz šādām stundām pirms eksāmenu likšanas. :)
16.09.2014 19:52 |
 
Reitings 180
Reģ: 05.08.2014
Nu, tas bija - nevis tā, ka neviena nebija aizgājusi uz tām stundām, bet neviena neko par tādām nemaz nebija dzirdējusi. Mēs vēl runājām, kā kura sagatavojās eksāmeniem.
Vienīgie materiāli, lai sagatavotos CE, bija iepriekšējo gadu eksemplāri, tas arī viss.
16.09.2014 19:55 |
 
Reitings 124
Reģ: 14.04.2014
Bāc. Pat nezinu, ko darīt, tagad mainīt skolu vai kā...
17.09.2014 10:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits