Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tiesības!

 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
Tās, kas kārto pašlaik autovadītāju tiesības ... Kā jums iet ar teoriju? Un kā ar braukšanu? Kas jums sagādā lielākas problēmas un, kas liekas vieglākais?
Būtu jauki uzzināt un salīdzināt, kā citām iet .. :)
11.07.2014 16:39 |
 
Reitings 49
Reģ: 19.06.2014
Tiesības nu jau man ir kādus 8 mēnešus. Atceros, ka sākumā baidījos kā būs un ka grūti ies. Pieteicos kursiem, sāku iet un nebija tik traki. Visgrūtākā man bija tēma par gaismām, kaut kā iemācijos uz valsts eksāmenu, bet saprašanas man nebija :D Teorijas eksāmenu valsti noliku bez kļūdām.
Braukt es tik pat kā nemācēju, tikai tik cik tēvs bija paskaidrojis un ļāvis pabraukt pa nomaļākām vietām. Atceros, ka ar lielu satraukumu gāju pie instruktora uz pirmo braukšanas reizi. Man ļoti patika mācīties braukt un arī iet kursos :)
1.eksāmena reizē izkritu, satraukums laikam darīja savu, bet 2. reizē noliku. Manuprāt, tas ir tikai normāli, ja izkrīti 1.reizē un tas nav nekas tik traģisks, lai uzreiz vajadzētu nebraukt nekad mūžā, man ikdienā nav nekādu problēmu un arī kad nepieciešams braucu pa Rīgu.
Tomēr man neuzticību vieš tie šoferīšu, kuriem vajadzīgas neskaitāmas reizes, man ir draudzene, kura nolika ar 6. reizi laikam. Viņa varbūt nav bīstama uz ceļa, bet esmu braukusi ar viņu un var just, ka viņa jūtas nedroša un ir no tiem šoferīšiem, kura traucē pārējiem ar savu tā teikt uzmanīgo braukšanu.
Bet nu ir arī pilnas ielas arī ar tiem nenormālajiem braucējiem, vēl vakar viens mēģināja mani sabaidīt un pēc tam, kur 2 joslas vienā virziena domā, ka es ar viņu iešu skrieties, nevarēju saprast viņam kādi kompleksi vai vienkārši muļķis.
12.07.2014 15:13 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
Man nākamnedēļ sākas kursi, vakar salasijos diskusiju un nakti sapņoju, ka mācos mistiskos kursos, kur pirmaja dienā vienam ašam jau jāsēž pie stūres :D
12.07.2014 13:20 |
 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
Kas tas par pantiņu? :D
12.07.2014 10:02 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Tiesības man jau ir sen. Bet varu pateikt, kā man gāja. Teorija nebija briesmīga, galvenais ir gribēt mācīties un saprast. Citi saka, ka visgrūtākā tēma esot par gaismām, bet gāju autoskolā, kur teoriju māca sieviete un iemācīja ļoti labu tā kā pantiņu. Teorijas eksāmenu iesaku nolikt pēc iespējas ātrāk, kamēr zināšanas svaigas. Ātri daudz kas tiek aizmirsts. It īpaši, ja nesanāk regulāri braukt ar mašīnu.
Braukšana, vai bija grūta? Nu kā, lai to ņem. Es ļoti gribēju iemācīties, gribēju pēc iespējas ātrāk tikt pie tiesībām, jo tas aizņēma daudz mana laika, naudas un nervus. Mācījos ar instruktoru braukt no nulles. Nekad pat pedāļus nebiju spaidījusi. Visgrūtāk braukšanā man gāja iemācīties un saprast to brīdi, kad vajag pārslēgt uz zemāku pārnesumu un uz kādu. Tas laikam bija arī tikai tas, ko instruktors nezina pat, kā man to paskaidrot, jo nekad neesot bijusi tāda problēma. Citiem esot problēmas ar skatīšanos spoguļos un kas vēl ne, man- pārnesuma pārslēgšana uz zemāku.

Figurās man visvairāk nepatika kases aparāts. Man bija bail no viņa. Tā saucamā " kabatiņa" nebija grūta, jo tur bija tikai jāiemācās tas pantiņš. "Garāža" man bija otrā, kas nepatika, bet labāk nekā kases aparāts patika. Estekāde un apgriešanās- ar to problēmu nebija.
12.07.2014 09:25 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Es, protams, ļoti atvainojos, bet, manuprāt, Latvijā autoskolām jābūt daudz stingrākām un nopietnāk jāpieiet mācīšanas procesam. Aizvadot 2 mēnešus Latvijā un esot arī šofera lomā, jāsaka, ka šausmu lietas redzēju uz ceļiem. Liela daļa auto braucēju nezin elementāras lietas, kas varētu radīt ļoti bīstamus apstākļus, izbraucot ārpus LV robežām.

Man jau šķiet, ka autoskolas visam pieiet nopietni, vismaz man zināmās. Haļavas nav. Realitātē visi saņemas, kamēr kārto tiesības, kad beidzot tās ir kabatā - brauc kā grib. Tā tas diemžēl ir, kultūras nekādas un avārijas situācijas jau kļūst par normu.
12.07.2014 02:36 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
tápat átrums - ja aiz tevis milzíga rinda mashínu un tu velcies ká gliemezis, logiski, ka par lénu. un átrums ir noteikts csn, ja tu brauc pilsétá uz 50, nevienam nebús par lénu vai átru, utt...

Braukšanas ātrumu ietekmē arī laikapstākļi. Kad mācījos braukt bija ziema. Nu kādu dienu sniegs, kādu jau lietus. Bija peļķes un instruktors teica, lai nekādā gadījumā neskrienu uz 50 - varu apšļakstīt gājējus, ieskriet bedrē utt, un par to man likšot punktus. Es tā arī darīju eksāmenā, kurā sniga slapjš sniegs, bija peļķes - braucu prātīgi, aiz manis neviens nevilkās, tajā laikā pilsēta bija tukša, bet, beidzoties eksāmenam, man pateica, ka vajadzēja braukt ar atļauto ātrumu. Ar tādu kā neizpratni, ko es tur tik lēnu braucu konkrētā posmā. Vismaz manā situācijā lieliski parādījās divi pretēji viedokļi. Bet man ļoti paveicās ar to, kas pieņēma eksāmenu. Tik mierīgs un foršs vīrietis, nebija nekāda uztraukuma :)
12.07.2014 02:34 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Es, protams, ļoti atvainojos, bet, manuprāt, Latvijā autoskolām jābūt daudz stingrākām un nopietnāk jāpieiet mācīšanas procesam. Aizvadot 2 mēnešus Latvijā un esot arī šofera lomā, jāsaka, ka šausmu lietas redzēju uz ceļiem. Liela daļa auto braucēju nezin elementāras lietas, kas varētu radīt ļoti bīstamus apstākļus, izbraucot ārpus LV robežām.
12.07.2014 01:11 |
 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
julenok, varbūt arī, bet šajā diskusijā viņa izdomāja savus faktus, ka man bail braukt un , ka satraucos, ka būs jābrauc pa Gulbeni un, ka meklēju kaut kādu padomu par to, kā man būtu labāk. Kaut gan neko tādu neesmu minējusi.Man tādi faktu izdomātāji nepatīk.
12.07.2014 00:26 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Sinepe
Aija nemaz nav tik kašķīga, ka dažas labas. Dažreiz viņa ir rupja, bet smadzenes viņai strāda.
12.07.2014 00:22 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
julenok, es zinu to páreju! tápéc jau arí saku, ka tieshi eksámená ar shito ir visvieglák izkrist - jo noteikumos ir jápalaizh gájéjs, bet dzívé reáli apstájas tikai tad, kad gájéjs ir ielas vidú, tas tachu saprotams, bet eksámens ir eksámens un ir jábrauc péc noteikumiem, pat ja konkrétajá situácijá pareizák bútu darít citádi...
12.07.2014 00:03 |
 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
julenok, nevajag Aijai vispār atbildēt, viņa sauc pēc uzmanības un ceļ normālā diskusijā kašķus. Kuru līdz viņas parādīšanās brīdim nebija. :)
12.07.2014 00:02 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Mis Take
1. Es nesāku, ka eksāmenators nepareizi izdarīja. Es vnk gribu pateikt Aijai, ka ja cilvēks nenolika eksāmenu no 1. reizes - viņš nav norakstams
2. Viņa vēl nebija uz gājeju pārejas, bet tikai taisījas uzkāpt. Un dzīvē neviens autovadītājs neapstādinādu savu auto lidzīga situācijā. Jo ja tu redzēji to pāreju uz 13. Novembra krastmalas - tu saprasru, par ko ir runa.
11.07.2014 23:59 |
 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
Tas nemaina to, ka vinjai ir tiesibas ari atbraukt uz Rigu, Jurmalu, Liepaju, Ventspili, kur ir vairak par 1 luksaforu un izraisit negadijumu. Man liekas, ka Madona ari nemaz nav tik maza, lai tur varetu bez bedu braukat.

Tagad izlasīju tikai šo komentāru un sapratu, ka, Aija, tu esi veca klaču bāba. Jo neko neminēju par to, ka baidos braukt. :D Beidz vērpt intrigas. :D
11.07.2014 23:52 |
 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
Un, Aija, kāda tev darīšana, kas man autoskolu apmaksā , ko? Beidz meklēr diskusijā kaut kādas problēmas, kuru te nav.
Šeit redzams, ka daudzas tikai grib pārmest kaut ko un izzīš no sava pirksta dažādus faktus, kurus pat neesmu minējusi, kā, piemēram, par to, ka uztraucos, par to, ka nenolikšu teoriju vai kaut ko tamlidzigu! Neko neminēju tādu! Vienkārši veidoju diskusiju , jo man tā šobrīd ir aktuāla tēma, un ir interesanti palasīt citu meitenu pieredzi.
11.07.2014 23:50 |
 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
Aija, tu jau atkal sāc pārspīlēt, jo es neuztraucos ne par Gulbeni neko. Tēmu taisīju vispārīgi, lai zinātu kā citām iet un kā gāja. Tēmu neveidoju, lai mazinātu kaut kādus savu uztraukumus, vienkārši tīri intereses pēc, lai citas padalītos ar savu pieredzi. :)
11.07.2014 23:48 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
esmu no Madonas un likšu eksāmenu Gulbenē. Tur arī ir tāda iespēja.

Par Gulbeni nav ko uztraukties. Pati liku tur eksāmenu. Luksafori ir tikai 3 vietās, tā rupji ņemot :D
Teoriju noliku bez kļūdām, braukšanu- ar pirmo reizi. Bet, ja godīgi, labāk būtu bijis, ja mācītos lielpilsētā. Tā kā man pa žižņi nepatk braukt ar mašīnu, uz Rīgu nemaz neriskēju braukt.
11.07.2014 23:38 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Kas vienam ir labi, tas otram ir slikti, ja vienam bedres jāapbrauc, tad otram jābrauc cauri, ja vienam braucu pa ātru, tad otram par lēnu (braucot ar to pašu ātrumu), ja vienam braucu pa tālu no malas, tad otram pa tuvu (kaut gan attālums vienāds), un tādu situāciju ir daudz un dažādu.


kas par murgu, te jau redzams, ka cilvéks nemák braukt un meklé attaisnojumus, jo nav divu identisku situáciju uz celja. ja tu mégináji apbraukt bedres, kad blakus joslá bija mashína, kurá gandríz iemauci jo mégináji bedri apbraukt- logiski, ka inspektors teiks, ka nevajag apbraukt. tápat átrums - ja aiz tevis milzíga rinda mashínu un tu velcies ká gliemezis, logiski, ka par lénu. un átrums ir noteikts csn, ja tu brauc pilsétá uz 50, nevienam nebús par lénu vai átru, utt...

neviens necenshas speciáli izgázt, kas arí nav nemaz tik viegli izdaráms, bet logiski, ka vieglák ir visiem stástít ka iegáza, nevis, ka pashas nemák!


julenok, párbraukt pári gájéju párejai, ja ir gájéjs - eksámens uzreiz cauri, kas ir tikai logiski. tieshi eksámená par to jápiedomá,
11.07.2014 23:28 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Tad nu es arī varu pievienoties diskusijai par tiesībām. Es atsākšu drīz likt tiesības. Biju nolikusi skolas teorijas eksāmenu ar pirmo reiz jn ar 1 kļūdu, bet to pašu neuzmanības
domāju pareizi, bet atzīmēju nepareizi. Ehh, bet man neboja nokārtotas baltās un medicīniskā, ka limdz CSDD nemaz netiku. Tad nu atsākšu visu un beidzot iešu lidz galam. Ļoti vēlos tiesības. Un draugs nesen nopirka mašīnu, un ļoti vēlos braukt. :)
11.07.2014 23:22 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
teorija jau ir diezgan viegla, ja ir logiská domáshana - viss elementárs un saprotams, tápéc teorija ne LV ne IE nekádas problémas nesagádája (lv noliku teoriju un aizbraucu no valsts)

misshine
Nepiedalos nekādos driftos vai sporta sacīkstēs, bet braucot man nav nepieciešams skatīties ne uz ātrumkloķi ne uz tahometru, ne prātā domāt kad nu sajūgs jāspiež bremzējot Visu savu uzmanību veltu ceļam un ceļa zīmēm
paga, vai tad káds péc 10 nodarbíbám mácoties braukt tieshám uzmet aci átrumklokjim? tieshám? uz tahometru varbút sanáktu uzmest aci, ja brauc ar citu mashínu, bet pie savas jau pierod tá, ka pat spidometrá nav jáskatás, par to, ka japiedomá kurá mirklí spiest sajúgu man vispár vádru trúkst :D atradi ar ko paspídét, tá brauc visi, ne tikai tu :D
11.07.2014 23:16 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Jā, jā, visi grib jūs izgaazt. Protams, pieļautaas kļūdas ir nenozīmīgas pēc jūsu domām, sarkanais luksoforā iedegas pēkšņi, gājēji izlec no kruumiem utml.
11.07.2014 22:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits