Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

pludmale un topless

 
Reitings 551
Reģ: 20.07.2009
Meitenes, kuras varbūt piefiksēja - vai tagad ir tā, ka oficiāli drīkst visās pludmalēs LV sauļoties bez augšiņas?

Man likās, ka vienā no ziņu portāliem redzēju virsrakstu par šo tēmu kaut kad nesen atpakaļ..
07.07.2014 16:28 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Ir nūdistu pludmales , un ir kur cilveki ar peldkostimiem sauļojas. Tur bernu ari daudz, kungi gados ar vajaku sirdi. izvelies sev piemerotako vietu, un miers.
07.07.2014 16:31 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
kungi gados ar vajaku sirdi


:D:D:D
07.07.2014 16:32 |
 
Reitings 551
Reģ: 20.07.2009
Es saprotu, ka ir nūdistu pludmales, bet vēlējos uzzināt, vai šis fakts tik tiešām tā arī ir.
07.07.2014 16:34 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
nu ir ir LV nūdistu pludmales
07.07.2014 16:36 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
Tagad būs mācība, ka vajag izlasīt rakstus, kuru virsraksti tevi uzrunā! :)
07.07.2014 16:36 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Labāk nē.. :D
07.07.2014 16:37 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
Tā jau runā, ka saucamajās parastajās pludmalēs nevar sauļoties bez augšiņas, lai gan kāpās esmu redzējusi papilnam pupainos :D

man tas ir gluži vienalga, ikdienā var ne to vien uz ielām redzēt, tā kā pludmalē jau nu nekas traks nav :D

bet arī lasīju internetā, ka nevarot.
07.07.2014 16:37 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
http://nudistiem.wordpress.com/pludmales/


Latvijā ir 5-6 vietas jūrmalā, kuras varētu dēvēt par nūdistu pludmalēm. Apmeklēt tās visas var pilnīgi par brīvu… Plašākās nūdistu pludmales Latvijā ir pie Vecāķiem un Inčupes. Te nāk daudz cilvēku un aizņemtā teritorija ir gara, pārsniedzot kilometru un vairāk.

Vecāķi – apmeklētākā nūdistu pludmale atrodas no oficiālās Vecāķu pludmales pa labi, uz Kalngales pusi.

Sauļošanās pa pliko sākas praktiski tūlīt aiz Vecāķu pludmales beigu zīmes, tomēr nūdistu pludmales zīme uzstādīta vēl pārsimt metru tālāk.



Kaut arī paši Vecāķi ir Rīgas teritorija, nūdistu pludmales daļa ir jau Carnikavas novadā, šajā gadījumā Carnikavas novada pašā maliņā. Rezultāts ir tāds, ka interese par šo nūdistu pludmali kā potenciāli “oficiālu” nav ne vienai, ne otrai pašvaldībai.

Vecāķu nūdistu pludmalei raksturīgas dažādas zonas. Vidusdaļā, ap volejbola tīklu pulcējas šīs pludmales apmeklētāju “kodols” – kompānija, kuri viens otru jau pazīst ļoti ilgu laiku, dažreiz 10 gadus un vairāk, vai pat ir piedalījušies šīs pludmales “atkaltapšanas” pirmsākumos 90. gadu sākumā. Jaunpienācējus, it sevišķi, ja tas ir vīrietis vienatnē, šeit savā vidū nepieņems; kaut arī normāli atpūsties un sauļoties visdrīzāk neliegs. Sākuma zonā, turpretim, tūlīt aiz parastās pludmales beigām, vieta ir ikvienam. Pretējā galā, uz Kalngales pusi, ir vismazāk cilvēku (jo vistālāk jāiet), te arī skaitās sieviešu un geju zona, tomēr dabā drīzāk te vienkārši ir dažādi kailsauļotāji nelielā skaitā. No citas “infrastruktūras”, bez volejbola stabiem, jāpiemin arī centrālajā daļā pamanāmie neestētiskie aizslietņi, kas labi noder agrā pavasarī aizvējam, bet pārējā laikā nedaiļo pludmales skatu.

Vecāķos nūdistu pludmale radusies jau 1925. gadā, tomēr padomju laikā tā kā tāda nepastāvēja. Citējot nozīmīgu personu šīs pludmales vēsturē – Antonu: “Es šurp nāku jau no 1936. gada, jo nūdistu pludmales Latvijā bija arī Ulmaņlaikā. Šeit, Vecāķos, toreiz bija arī Ķemeros, Zaķusalā, Mežaparkā, vēl Dzintaros un Bulduros noteiktās dienas stundās. Kad ienāca krievi, bijām spiesti sauļoties pagrīdē,” smejas Antons, “slēpāmies Lilastē un citviet, kur mazāk cilvēku, bet uzreiz pēc neatkarības atgūšanas sākām pulcēties šeit.”

Nokļūšana līdz Vecāķiem – ar vilcienu, 200. Vecāķu mikroautobusu, personisko auto (saulainās dienās vasarā jābrauc agri, lai būtu kur noparkoties), velo.

Inčupe – Inčupe ir ievērojama ar to, ka tur kailsauļošanās bez lieka trokšņa tika praktizēta vēl padomju gados, kad tā arī bija nūdistu centrs. Tikai 90. gados, ar entuziastu gādību, par centrālo vietu kļuva Vecāķi (tuvāk, lētāk), un daudzi “inčupnieki” pārvācās tuvāk galvaspilsētai.

Lai atrastu pludmali, no Inčupes dzelzceļa stacijas vai Lukoil benzīntanka pirms Saulkrastiem iet jūras virzienā, iznākot pludmalē pagriežas pa kreisi Rīgas virzienā, un iet, līdz pamana cilvēkus, kas sauļojas kaili, kas arī uzskatāma par nūdistu pludmali. Ņemot vērā palielo attālumu no Rīgas, šeit ir mazāk gadījuma rakstura apmeklētāju un vairāk īstenu nūdistu. Inčupes pludmali apmeklē tie, kam patīk lielāka vientulība nekā, piemēram, Vecāķos.

No Rīgas puses skatoties, kailsauļošanās tiek praktizēta jau sākot no Lilastes, iepretim Bātciemam, un turpinās vairāku kilometru garumā līdz Inčupes pludmalei, aptuveni iepretim minētajai Lukoil DUS. Tāpēc pludmale nosacīti var lepoties ar garākās nūdistu pludmales godu, vismaz kamēr visā pludmales garumā kailsauļotāji ir pārsvarā, jo oficiāli iezīmēta tā nav.

Rītabuļļi/Vakarbuļļi – apmēram 500m pa kreisi no Rītabuļļu pludmales, Vakarbuļļu virzienā. Maz apmeklēta, neliela, tomēr apzīmēta ar speciālu zīmi.

Jūrmala, Lielupe – atrodas tajā Lielupes jūrmalas daļā, kas vistuvāk Lielupes ietekai jūrā, Ragakāpas pakājē. Te gan jāsaka, ka atsevišķās reizēs Lielupē var rasties sajūta, ka pārsvarā sanākuši peldkostīmos tērptie, kas atraduši “brīvāku vietiņu”. Tas gan nenozīmē, ka vajadzētu kautrēties no kailsauļošanās, jo šī teritorija ieguvusi Jūrmalas domes akceptu 2008. gada beigās kā nūdistu zona. Kā atrast

Pierīgas nūdistu pludmaļu izvietojums:


07.07.2014 16:38 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Es domāju, ka nepieņemtu gan tādu likumu oficiāli. Nevienam nav pienākums redzēt Tavus plikos čičus. Tas būtu pizģec, ja tagad arī visas omes mestos atkailināt savus "spanieļus". Man pludmale jau tā ir diezgan attālākā galā, līdz ar to tur dīvainīšu daudz. Vēl ja būtu plikiem čičiem skraidīt ļauts - nez, nez. Esmu pret.
07.07.2014 16:38 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
man šķiet, ka nav tāda likuma, kurš aizliegtu sauļoties topless, cits jautājums, kā to uztver sabiedrība. viens ir sauļoties bez augšiņas pludmalē, kur daudzas tā dara un visi ir jau pieraduši, un cits ir būt vienīgajai pa visu pludmali ar kailām krūtīm, un tantiņas nosodoši aprunā, bet onkuļi speciāli staigā garām.
07.07.2014 16:39 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Ventspils – uz dienvidiem no Ventspils Zilā karoga pludmales, aiz sērfotāju zonas, agrāk neoficiāli un kopš apmēram 2005. gada pašvaldības atzīta, atrodas nūdistu pludmale. Runā, ka tā esot labiekārtotākā “nūdistu” zona Latvijā.

Liepāja – pašvaldības atzīta, atrodas pie pilsētas dienvidu robežas ar Nīcas pagastu, gabaliņu aiz Dienvidu fortiem. Sk. kartē.

07.07.2014 16:39 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
zhanettee, nedomāju, ka Tev kāds ļaus ar nepiesegtiem apaļumiem gozēties parastajās pludmalēs. Tās ir cilvēkiem, kam šāda uzvedība nav pieņemama. Plikajiem, arī pusplikajiem, ir nūdistu pludmales.
Ja to kāds nolemtu mainīt, tracis būtu pamatīgs. Daudzām būtu spuras gaisā, ka viņu vīriešiem un bērniem tagad būs uz plikumiem jāskatās. No loģikas viedokļa tāda plikošanās parastā pludmalē nav iespējama. Kur nu vēl runas par to, bez kašķiem un ārdīšanās.
07.07.2014 16:39 |
 
Reitings 551
Reģ: 20.07.2009
Vot, nebija man laika toreiz izlasīt, tāpēc kaut kas par un ap šo tēmu tik galvā palika :D

Nu kāpās jau var ielīst un gulēt, cilvēkiem jau tāpat lielākoties vienalga :)
07.07.2014 16:40 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Nu ja ir lielas, skaistas krūtis, tad jau ir ok, bet ja mazas.. Nē.. :D
07.07.2014 16:41 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
kāpās aizvējā ir daudz pensionaru un vecaku ar berniem, ej uz nuditu pludmali un sauļojies plika kur problema?
07.07.2014 16:42 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Nu ja ir lielas, skaistas krūtis, tad jau ir ok, bet ja mazas.. Nē..

07.07.2014 16:42 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Ko rēc? Ja man būtu lielas, mierīgi sauļotos, bet tā kā man ir mazas, nebūs. :D
07.07.2014 16:44 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
ja ir lieli pupi, nebrinies ka sekos līdz mājām un kādos krūmos ieraus un panems prieksā barins idiotu. Un pareizi daris...ja nemak atrast celu uz nudistu pludmali.
07.07.2014 16:44 |
 
Reitings 551
Reģ: 20.07.2009
Man tieši vieglāk ar savām mazajām, nepievēršu lieku uzmanību :D Ja būtu kā Pamelai, tad nu gan neatļautos.

Problēmu nav, tik mana miesta nūdistu pludmale, kā runā, tāda azidomīga esot :D
07.07.2014 16:45 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Daudzām būtu spuras gaisā, ka viņu vīriešiem un bērniem tagad būs uz plikumiem jāskatās.


un kad citiem ir jāskatās uz viņu plikbērniem, tad ir ok... offtopic
es nepielīdzinātu sauļošanos topless nūdismam. nūdisms ir kad pilnīgi pa pliko.
07.07.2014 16:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits