Ģimenes plānošana

 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Ietekmējoties no tēmas par grūtnieci, kura izšķīrusies ar savu draugu, aizdomājos, kādēļ mūsdienās tik daudzi jaunieši (un ne tikai jaunieši) vieglprātīgi izturas pret kontracepcijas un ģimenes plānošanas jautājumiem.
No man pazīstamajiem vīriešiem aptuveni trešdaļa kā drošu kontracepcijas metodi izvēlas pārtraukto dzimumaktu. Daži to piekopj pat kopā ar visai nepazīstamām partnerēm. Uz jautājumu, vai tiešām viņus nebiedē iespējamās sekas, parasti saņemu atbildi, ka viņi zinot, ko dara, vai partnere nevēlas lietot "tabletes", bet prezervatīvi taču esot kā "ziedu smaržošana cauri gāzmaskai".
Zinot daudzu vīriešu pašpaļāvīgo dabu, gribētu pajautāt sievietēm, kādēļ viņas akceptē šādu "ģimenes plānošanas" modeli? Ja sieviete iebilst pret hormonālās kontracepcijas lietošanu, kādēļ neuzstāj uz citām metodēm?
La arī kopējam abortu skaitam Latvijā ir tendence samazināties, tomēr šis rādītājs vēl joprojām ir relatīvi augsts. Manuprāt, pareizāka rīcība ir izsargāšanās, nevis vēlāka seku likvidēšana ar aborta vai glābējsilītes starpniecību.

Neesmu "trollis", vienīgi izsaku savu viedokli.
06.07.2014 13:18 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Wolf, nedadomājās par tādu iespēju, bet vienkārši nemākulīgi novirzījās no tēmas! un vēl manu domāšanu par bērnišķīgu sauc


Spriežu pēc taviem uzskatiem.
Es nekad nepastāvu 100% par saviem uzskatiem, jo dzīvē var gadīties visādi.

Ja mani vecāki negribētu bērnus, tad tādus arī nebūtu radījuši - nav nekāda raķešu zinātne, lai šo saprastu!


Pēc taviem uzskatiem sanāk ka viņi bija nelaimīgi, jo lielākos sasniegumus var sasniegt bez bērniem un vecumā pilnveidoties un attīstīties nevar ar bērniem.
06.07.2014 17:59 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Dionysus, kāpēc tev ir tik svarīgi sieviešu forumā pierādīt, ka tikai tev ir taisnība un ka visas, kas domā savādāk, kļūdās un ka viss būs tā, kā tu saki? Vienkārši, kāpēc? Kāpēc tev liekas, ka tu zini, ko pēc 10 gadiem domās cilvēki, kurus visticamāk, tu vispār pat redzējis neesi?


Tāpēc ka zinu kā es un mani līdzgaitnieki domā pirms 10 un 15 gadiem.

Nu, nebūs tā, ka pēc 40 gadu vecuma sasniegšanas visām pēkšņi mainīsies domas un visas, kurām nav bērnu, ies ar striķi un ziepēm uz mežu, jo bez bērniem taču nav jēgas, bez bērniem vientulība ir garantēta. Nekas nav garantēts.


Kārties jau neies, bet dzīvi pārvērtēs gan. Zinu pēc pieredzes.

Nav brīnums kāpēc Latvijā ir tik zema dzimstība. Un ne jau ekonomika vainīga.
Ja iepriekšējā paaudze domātu tā kā jūs tad šis forums diez vai pastāvētu
06.07.2014 18:05 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Pēc taviem uzskatiem sanāk ka viņi bija nelaimīgi, jo lielākos sasniegumus var sasniegt bez bērniem un vecumā pilnveidoties un attīstīties nevar ar bērniem.

Nu jau netikai zin ko visi pēc desmit gadiem domās, nu jau viņš spēj manā vietā viedokli izdomāt! :D :D Kas būs tālāk - lai es nelaimīga nepalieku bērnus arī manā vietā uztaisīsi? :D
06.07.2014 18:06 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
Zinu pēc pieredzes.


Tur jau tā lieta - tā ir tikai tava pieredze. TIKAI tava. Cilvēki nav kaut kādi roboti un kloni, kas visi domā un rīkojas identiski un ja vienam, piemēram, sanāk kļūda, tad tā automātiski identiska būs pārējiem.
Tev ir tāda pieredze. Citiem cilvēkiem ir citādāka. Man, piemēram, nekad nav ienācis prātā, ka ja es pieļāvu kādu kļūdu savā dzīvē, teiksim, 23 gados, ka automātiski es pārzinu visu sieviešu domāšanu un viss - 23 gados viņas visas pieļaus tādu pašu kļūdu, jo ''es pēc pieredzes zinu''.
Katra cilvēka pieredze ir individuāla. Tāpat kā dzīve. Piedod, bet tava pieredze, piemēram, attiecībā uz manu dzīves ceļu nav ne plika graša vērta, jo mēs neesam identiski, mūsu domas un rīcības nav un nekad nebūs identiskas. Tu rīkojies un domāji kaut kā, es - savādāk. Viss.
Mēs katrs varam spriest tikai un vienīgi par savu dzīvi. Tāpēc mētāties ar viszinošiem tekstiem no sērijas - es zinu, kā jūs visi pārdomāsiet, jo es taču pārdomāju un es vispār labāk par jums visiem zinu, kas un kā, jo man taču ir pieredze un mana pieredze ir tā vienīgā pareizā...ir diezgan stulbi, maigi sakot.
06.07.2014 18:15 |
 
Reitings 1603
Reģ: 22.06.2012
Ļautiņi mīļie, tak katrs dzīvo, kā vēlas .. vai tik grūti pieņemt, ka katram no Jums ir sava taisnība? Respektējam otra viedokli un nebraucam augumā, lūdzu ..

Par tēmu .. tā vien liekas, ka šeit neizglītoti cilvēki viens otram kaut ko mēģina iestāstīt paši kārtīgi ne reizi neizpētot visus procesus un iespējamības tieši no zinātniskā viedokļa. Neiešu iesperties ar savu taisnību jau tā neauglīgā diskusijā, tomēr aicināšu nopietni palasīt par tēmu biezas grāmatas vai paskatīties zinātniskos raidījumus.

Jebkurā gadījumā, cilvēki, kas pelēko vielu lieto mērķtiecīgi, nepaliek neplānoti stāvoklī. Un šeit runa ir par abu partneru sadarbību šai jautājumā. Izņēmums ir šie mini procenti uz izvēlētā izsargāšanās līdzekļa sakrišana ar sievietes auglīgajām dienām.

Kas attiecas uz tām, kas kārtējo reizi atgādina, ka šis ir sieviešu forums, tad pievērsiet uzmanību sadaļai un tēmai - "Sex" sadaļā un tēmā "Ģimenes plānošana", cik man zināms, vajadzīgi abu dzimumu pārstāvji, lai sanāktu sex ar pēcnācējiem, tā kā neredzu pamatojumu Jūsu, cienītās, aizrādīšanai par to, ka šādā tēmā piedalās arī pretējais dzimums.
06.07.2014 18:19 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
Man prezis pret STS nepalīdz. Es kā mazs bērns- kas rokās tas mutē... Rokas seksa laikā netiek mazgātas. Par salvetem 21.gadsimtā neesmu neko dzirdējis, bet kad pēc čurāšanas peža tiek slaucīta lētā maximas tueletes papīrā, tas satinās kamoliņos.
06.07.2014 18:32 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Protams, katrs jau dzīvo kā grib un dara kā grib.

Cilvēki mācās, veido un plāno karjeras kā arī dzīves plānus. Iespējams ka tie arī galvenie cilvēku mērķi kuru sasniegšanai tiek veltīts viss laiks. Ja ar to sasniegšanu cilvēks ir laimīgs visa dzīve ir piepildīta, lai tā arī būtu.

Es tikai aizstāvu ģimenes vērtības, jo ir daudz patīkamāk ja dzīves plānus var veltīt vēl kādiem, nevis tikai sev. Tiem kas vislabāk to spēs novērtēt. Protams ka daudz kas ir grūtāk, jo dzīve ir jāpakārto ģimenes vajadzībām, bet tas viss ir paveicams un it īpaši jaunībā, kad enerģijas pietiek visam. Un vēlāk kad dzīve ir nokārtojusies un bērni paaugušies, var vairāk laika veltīt pašiem sev.

Protams arī bērni ir visādi, arī sagādā vecākiem vairāk problēmas un klapatas, bet kopumā, ko mēs viņos ieliekam, to arī saņemam. Un ja kas grib zināt kāds viņš patiesībā ir - to vislabāk var pateikt viņa bērni.
06.07.2014 22:14 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
jo ir daudz patīkamāk ja dzīves plānus var veltīt vēl kādiem, nevis tikai sev.

Nu jau esi netikai pareģis, bet arī vairākas dzīves esi nodzīvojis! Pašam par sevi smiekli nenāk vēl? :D
06.07.2014 22:42 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Nu jau esi netikai pareģis, bet arī vairākas dzīves esi nodzīvojis! Pašam par sevi smiekli nenāk vēl?


Man pietiek ar savu dzīvi. Esmu šo to piedzīvojis un varu par to spriest, kā bija pirms 10 vai 20 gadiem un kā ir tagad.
07.07.2014 08:48 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Man prezis pret STS nepalīdz. Es kā mazs bērns- kas rokās tas mutē... Rokas seksa laikā netiek mazgātas. Par salvetem 21.gadsimtā neesmu neko dzirdējis, bet kad pēc čurāšanas peža tiek slaucīta lētā maximas tueletes papīrā, tas satinās kamoliņos.

WTF?!
07.07.2014 08:56 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
Es parasti Dyonisus viedokli lasu labprāt, bet šoreiz:

"Es tikai aizstāvu ģimenes vērtības, jo ir daudz patīkamāk ja dzīves plānus var veltīt vēl kādiem, nevis tikai sev."

man gribās teikt, ka tā vietā, lai te meitenēm stāstītu, cik maldīgi viņas domā, ej parunā ar džekiem, kuri nekautrējas pamest savus bērnus. Parunā ar tiem čaļiem, kuriem vienīgā vērtība sievietē šķiet viņas ārējais izskats. Parunā ar tiem, kuri nekautrējas gulēt pa labi un pa kreisi, bet uzstādīt prasību, ka nākamajai sievai jābūt teju jaunavai. Būsi lietderīgāk izmantojis enerģiju.
07.07.2014 09:13 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Es nekad neko neplānoju, vienmēr uzticos mirklim , dzīvoju,pa lielam, šeit un tagad ...
Par bērniem , nu nezinu, agrāk tas man likās bieds a tagad nebūtu pretenziju ja būtu kļuvusi par mammu arī 16 gados, pa lielam tas pat būtu foršāk.
Savam partnerim uzticos, piekopām pārtraukto gandrīz 10 gadus, bēbis bija plānots un ar pirmo šāvienu... Tabletes nekad neesmu lietojusi un nelietošu a preži lai paliek tiem kas var kaut ko saķert ;)
07.07.2014 09:16 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
man gribās teikt, ka tā vietā, lai te meitenēm stāstītu, cik maldīgi viņas domā, ej parunā ar džekiem, kuri nekautrējas pamest savus bērnus. Parunā ar tiem čaļiem, kuriem vienīgā vērtība sievietē šķiet viņas ārējais izskats. Parunā ar tiem, kuri nekautrējas gulēt pa labi un pa kreisi, bet uzstādīt prasību, ka nākamajai sievai jābūt teju jaunavai. Būsi lietderīgāk izmantojis enerģiju.


Es nerakstu tikai meitenēm. Tas ir domāts pāriem, arī vīriešiem. Es labi saprotu kā tas ir nojāties un viss, pašam kādreiz tā ir bijis. Un nekad nepiekrītu visādiem troļļu uzskatiem par jaunavām un "nelietotām" meitenēm. Un par pamestiem bērniem vispār nav runa.

Man pašam ir meita un es droši varu pateikt - ja dzīvē sanāks ka viņa viena ir stāvoklī vai ar mazu bērnu, nav kur palikt un no kā dzīvot, pieņemšu un palīdzēšu bez pārmetumiem un morālēm, jo tādā situācijā cilvēks jau tā ir daudz cietis.
07.07.2014 09:34 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Man pašam ir meita un es droši varu pateikt - ja dzīvē sanāks ka viņa viena ir stāvoklī vai ar mazu bērnu, nav kur palikt un no kā dzīvot, pieņemšu un palīdzēšu bez pārmetumiem un morālēm, jo tādā situācijā cilvēks jau tā ir daudz cietis.


Es rīkošos tāpat, neatkarīgi no meitas vecuma ;) un man svarīgi ir lai viņa to zin, mani bērni vienmer varēs atgriezties mājās, lai kādas ziepes arī būtu savārījuši ;)
07.07.2014 09:52 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Man pietiek ar savu dzīvi. Esmu šo to piedzīvojis un varu par to spriest, kā bija pirms 10 vai 20 gadiem un kā ir tagad.

Nu tad arī spried par savu dzīvi un beidz bāzties virsū citiem ar saviem nākotnes paredzējumiem un iedomām "kā būtu ja būtu"!
Ja gribēšu, lai kāds man nākotni pazīlē - aiziešu pie kādas čigānietes, ticamība būs tik pat liela kā taviem murgojumie vai sētas ķieģeļa viedoklim, bet vismaz šovs būs labāks! :D
07.07.2014 10:09 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Nu tad arī spried par savu dzīvi un beidz bāzties virsū citiem ar saviem nākotnes paredzējumiem un iedomām "kā būtu ja būtu"!
Ja gribēšu, lai kāds man nākotni pazīlē - aiziešu pie kādas čigānietes, ticamība būs tik pat liela kā taviem murgojumie vai sētas ķieģeļa viedoklim, bet vismaz šovs būs labāks!


Es runāju par sevi un izsaku savas domas, kam es uzbāžos ?
07.07.2014 10:16 |
 
Reitings 382
Reģ: 24.02.2014
Bezatbildiba.nedoma cilveki par sekam.

butiba sieviete jut zemapzinas limeni,ka negrib virieti par potencialo berna tevu,tapec ari vislaik izsargajas.ja atlaujas partraukto,tad sava zina akcepte.es seit runaju par iz-ne-izsargasanos attiwcibas esot,nevis vienas nakts sakariem.
07.07.2014 10:31 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Es runāju par sevi un izsaku savas domas, kam es uzbāžos ?

Pats nezinot kā ir nodzīvot dzīvi bez bērniem, tu apgalvo, ka visi būs vientuļi un nelaimīgi vecumā, un visi, kuriem ir bērni būs aprūpēti un mīlēti, un vientulību nepazīs! Apgalvoji, ka visi, kas šobrīd negrib bēnus, noteikti pēc 10 gadiem tos sagribēsim! Apgalvoji arī, ka pilnīgi laimīga ģimene var būt tikai tad, ja ir bērni!
Konkrēti apgalvojot ko es domāšu pēc 10 gadiem vai kādas būs manas vecumdienas, tā vairs nav savu domu izteikšana vai runāšana par sevi!
Lai nu kā šī diskusija ir sevi izsmēlusi, turpini tēlot viszinošo pareģi, ja tev no tā labāk paliek - man ir labākas lietas darāmas!
07.07.2014 10:37 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Nu kā būs pēc 10 gadiem,laiks rādīs :)
07.07.2014 10:40 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
butiba sieviete jut zemapzinas limeni,ka negrib virieti par potencialo berna tevu,tapec ari vislaik izsargajas.ja atlaujas partraukto,tad sava zina akcepte.es seit runaju par iz-ne-izsargasanos attiwcibas esot,nevis vienas nakts sakariem.


Piekrītu. Man tieši ir viena draudzene, kas ilgu laiku teica, ka bērni viņai nekad nebūs... arī attiecībās esot. Tagad viņa jau kādu laiku ir kopā ar vienu puisi, kurā ir samīlējusies līdz ausīm un domā par bērniem tuvāko gadu laikā, līdz ar to arī atļaujas riskēt.
07.07.2014 10:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits