Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ģimenes plānošana

 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Ietekmējoties no tēmas par grūtnieci, kura izšķīrusies ar savu draugu, aizdomājos, kādēļ mūsdienās tik daudzi jaunieši (un ne tikai jaunieši) vieglprātīgi izturas pret kontracepcijas un ģimenes plānošanas jautājumiem.
No man pazīstamajiem vīriešiem aptuveni trešdaļa kā drošu kontracepcijas metodi izvēlas pārtraukto dzimumaktu. Daži to piekopj pat kopā ar visai nepazīstamām partnerēm. Uz jautājumu, vai tiešām viņus nebiedē iespējamās sekas, parasti saņemu atbildi, ka viņi zinot, ko dara, vai partnere nevēlas lietot "tabletes", bet prezervatīvi taču esot kā "ziedu smaržošana cauri gāzmaskai".
Zinot daudzu vīriešu pašpaļāvīgo dabu, gribētu pajautāt sievietēm, kādēļ viņas akceptē šādu "ģimenes plānošanas" modeli? Ja sieviete iebilst pret hormonālās kontracepcijas lietošanu, kādēļ neuzstāj uz citām metodēm?
La arī kopējam abortu skaitam Latvijā ir tendence samazināties, tomēr šis rādītājs vēl joprojām ir relatīvi augsts. Manuprāt, pareizāka rīcība ir izsargāšanās, nevis vēlāka seku likvidēšana ar aborta vai glābējsilītes starpniecību.

Neesmu "trollis", vienīgi izsaku savu viedokli.
06.07.2014 13:18 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
un daudzas uz to parakstās, jo tic, ka partneris zina ko dara, lai gan nemaz neapjauš to, ka tas ir viens no nedrošākajiem veidiem
06.07.2014 13:20 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
A kurš ir 100% drošs izsargāšanās veids, jūsuprāt? Laikam sanāk, ka atturēšanās.
06.07.2014 13:24 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Aizsargāšanās ir obligāta! Un pārtrauktais neskaitās. Un vispār nevaru iedomāties ka jaunās attiecībās vispār principā neaizsargātos. Tā tak ne tikai var tikt pie bērna bet saķert visādus mēslus. Daudzi jauni cilvēki vienkārši laikam ir pārāk naivi un neizglītoti šai jomā.
06.07.2014 13:24 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Viirietis arii var dzert savu hormonaalo kontracepciju ;) Tikai nez kaadeelj .. tad vairs taa neskjiet ne tuvu *vilinosha* metode :D

Partrauktu aktu kaa kontracepciju, manupraat, jaalieto tikai paariem, kam beerna ienaakshana gjimenee nebuutu katastrofa. Daamaam jebkura cita metode, iznjemot prezervatiivu, var radiit diezgan nepatiikamas blaknes.
Es nezinu, cik labam mapaziistamam chalim buutu jaabuut gultaa, lai ar vinju guleetu bez gumijas. Nav taadas *dieva daavanas* sastaptas.
06.07.2014 13:25 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
A kurš ir 100% drošs izsargāšanās veids, jūsuprāt
tāda nav. bet ir piemeram prezervativs ar lielu potenciālu.




Un vel, tapat ka māņticība tas viss ir no loģikas un zināšanu trūkuma.
06.07.2014 13:26 |
 
Reitings 3612
Reģ: 06.05.2014
Liela daļa to jauno skuķu, ko džeki paņem, nemaz nav uz tabletēm, bet pēctam nežēlīgi meitenes streso, jo domā, ka ir iekritušas. Man tas nav pieņemams, ja attiecības nav nopietnas un jau kādu laiku. Tad labāk dzert OK, ja niez tik ļoti, nevis pēctam sēdēt vecākiem uz kakla ar mazo vai iet uz slimnīcu, kur tevi rindas kārtībā paņems un uzmetīs uz krēsla/galda un no mazā atbrīvosies. Labākajā gadījumā, ja pāris ir uzsācis kopdzīvi, tad par to tik liels uztraukums nerodas, jo viņiem tomēr ir kaut kāds pamats zem kājām. Bet tā gribas nopūsties, kad kārtējo reizi jāskatās, kā kāda aita iznieko savu jaunību, jo jāskrien pakaļ džekam, kas ņem tevi bez izsargāšanās, jo, redz, viņš vecāks un viņam mašīna. Varbūt idiotisma pēc arī tic, ka puisis zina, ko dara, bet var beigās izrādīties, ka vienkārši nav trāpījis uz to momentu, kad ir iespējama grūtniecība. Un tas, protams, ir lidz vienam brīdim.
06.07.2014 13:27 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Robert - kaa tu zini, ka neuzstaaj ? Varbuut uzstaaj, un tas paartrauktais ir labaakais *kompromiss*, kas sanaak peec sarunaam? Zinot latvju baalelinju viegli iedragaajamo ego un dabu .. un kompromisaa neviena puse nav liidz galam apmierinaata.
06.07.2014 13:33 |
 
Reitings 110
Reģ: 23.12.2010
"ziedu smaržošana cauri gāzmaskai" nav gana nopietns arguments, lai es riskētu saņemt niezošu dāvanu no dārznieka.
06.07.2014 13:33 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Jaunā paaudze ir uzaugusi ar domu, ka viņiem ir tikai tiesības, vārdu pienākums parastu izliekas nedzirdam. Tā nu arī piekrīt nedrošiem sakariem ar domu, ka ja iekritīs uztaisīs abortu, liks vecākiem bērnu audzināt, vai atstās glābējsilītē.
Pirms apprecējos pati nekad nepiekritu nedrošiem sakariem - ja kādam prezervatīvs traucē izbaudīt procesu, lai apmierina sevi ar roku. Padomājot loģiski, ja vīrietis baigi iebilst pret prezervatīvu lietošanu, tad gan jau kāda pirms tam ir piekritusi to darīt bez, šajā gadījumā šaubos vai grūtniecība būtu sliktākais ko var iegūt no tāda puiša.
Mana mamma jau no sākta gala ir teikusi, ka, ja iekritīšu, tad viņa no darba prom neies un naktī necelsies bērnu skatīt; no mājas ārā nedzīšot un ēst iedošos, bet par īri un pārtiku man būs sava daļa jādod, pat ja tas nozīmēs ielu slaucīšanu. Tā kā šāda aina mani neapmierināja, ātri iemācījos domāt līdzi - negulēt ar aizdomīgiem partneriem un pašai parūpēties par izsargāšanos.
Tagad, kad esmu jau vairākus gadus laimīgi precējusies, ir jumts virs galvas, labi atalgots darbs un pieklājīgs "drošības spilvens", tad nu tagad varam muļķoties ar pārtraukto - ja iekritīšu problēmu nebūs un topošie omjopi priecīgi būs :D
06.07.2014 13:42 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
... kā kāda aita iznieko savu jaunību, jo jāskrien pakaļ džekam, kas ņem tevi bez izsargāšanās, jo, redz, viņš vecāks un viņam mašīna.


Perfekti raksturota situācija!


Varbuut uzstaaj, un tas paartrauktais ir labaakais *kompromiss*, kas sanaak peec sarunaam?


Ja es atrastos sievietes pozīcijā, tad izvirzītu ultimātu - vai nu tiek lietota kāda kontracepcijas metode, vai arī "latvju bāleliņš" bauda mīlestību vienatnē...


"ziedu smaržošana cauri gāzmaskai" nav gana nopietns arguments, lai es riskētu saņemt niezošu dāvanu no dārznieka.


Sasmējos, bet pilnīgi piekrītu.
06.07.2014 13:44 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
"ziedu smaržošana cauri gāzmaskai" nav gana nopietns arguments, lai es riskētu saņemt niezošu dāvanu no dārznieka



:D
Pasmaidīju, bet piekrītu un ļoti precīzi uzrakstīts.

Tā kā mēs ar vīrieti bērnus nevēlamies(vismaz ne tuvākos 10 gadus), tad izsargāšanās ir lieta, kam pieejam nopietni. Es tabletes rīt nevēlos un mans vīrietis arī ir teicis, ka nevēlas, lai es ar tām bojātu savu organismu, tad izvēlamies labāk ''smaržot ziedus caur gāzmaskai'' nekā attapties ar nepatīkamu pārsteigumu. Līdz šim mums šī metode ir strādājusi lieliski.
Protams, ir vēl dienu skaitīšanas metode, bet to es neuzskatu par drošu un pārtrauktais man vispār nekad nav bijis izsargāšanās veids, ko apsvērt.

Man ir radies iespaids, ka daudzi un daudzas primāri domā par baudu, nevis sekām, jo liekas - ar mani jau nekas nenotiks(nedabūšu slimību, nepalikšu stāvoklī neizsargājoties utt). Man tas šķiet bezatbildīgi.
06.07.2014 13:45 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Jaunā paaudze ir uzaugusi ar domu, ka viņiem ir tikai tiesības, vārdu pienākums parastu izliekas nedzirdam+++


Un vēol ta ideja ka vecaki jau mazbernus pieskatis, palidzes un daris to un sito.Vecakus nereti ka mužīgos vergus uztverot.Kas laikam jau nevelas sev kaut ko, un atpūsties ari ne...
06.07.2014 13:49 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Kas laikam jau nevelas sev kaut ko, un atpūsties ari ne...

Nu ja.. katra vecāka sapnis - vēl neizaudzināt savu bērnu, kā priecīgi sākt vāķīt mezbērnu, un ja vēl mazbērns 15 gados mazmazbērnu uzcepj, kuru arī varēs veiksmīgi skatīt, tad laime ir pilnīga! :D
06.07.2014 13:59 |
 
Reitings 110
Reģ: 23.12.2010
Protam, nav ko gulēt ar pirmajiem pretimnācējiem, bet kaut vai sadzīviska pieredze rāda, ka visādi brīnumi var atklāties arī pēc ilgākas pazīšanās.

Būsim atklātas, vīriešu brīvie uzskati attiecībā uz intīmo higiēnu, mīlas priekiem rada pamatotu piesardzību. Neesmu apveltīta ar rentgena dotībām, ārsta talants manī nemājo, lai katru dzimumlocekli pārbaudītu tērpusies skafandrā ar baltiem gumijas cimdiem un ja es sūtītu katru pie venerologa pēc atzinuma, tad es drīz vien kļūtu publiski plaši pazīstama.

"nav ērti", "man traucē"... tad jāsaka tā - man arī traucētu sušķa baciļi.

Mēs katra sevi sargājam, kā mākam.
06.07.2014 14:03 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Ar draugu esam turpat 5 gadus kopā, ar pārtraukto nodarboties sākām, kad pārstāju lietot pretapaugļošanās tabletes, t.i. pagājušo gadu. Un abi zinām, kas ir pārtrauktais un arī zinām kādas sekas var būt. Un abi esam gatavi tam, ja būs bērniņš.
Un es neliktos gultā ar kādu mazpazīstamu puisi bez izsargāšanās. Jo nekad nevar zināt kur viņš pabijis, vai ir slims vai vesels. Pat ar savu draugu uzsākot dzimumdzīvi izsargājāmies.
06.07.2014 14:06 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
piekrītu vairumam! Par risku ir jāuzņemas ABIEM, nevis tikai čalim, a meitenei pooo. Ne jau čalis pēc tam gādās par bērnu.
06.07.2014 14:09 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Nu ja.. katra vecāka sapnis - vēl neizaudzināt savu bērnu, kā priecīgi sākt vāķīt mezbērnu, un ja vēl mazbērns 15 gados mazmazbērnu uzcepj, kuru arī varēs veiksmīgi skatīt, tad laime ir pilnīga!


Palīdzēt saviem bērniem taču tik svētīgi. Labāk palīdzēt audzināt savus mazbērnus, nekā tādus vispār nesagaidīt. Mūsu piesārņotajā pasaulē jo vecāks paliek cilvēks, jo var būt lielākas problēmas gan ar bērna ieņemšanu, gan ar bērna veselību.

Labāk plānot bērnus jauniem, pastāvīgiem pāriem, kad vēl nav sasniegti lielie karjeras un dzīves plāni. Tos paspēs arī kad būs bērni, grūtāk, bet pilnīgi reāli.
Agri vai vēlu pienāks laiks kad ģimeni un bērnus gribēsies ļoti, bet var gadīties ka nekas vairs nesanāk. Un kam tad tie visi dzīves sasniegumi būs vajadzīgi.
06.07.2014 14:18 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Palidzēt, nevis audzinat, barot, auklet nemitigi. Pietiek ka savu uzaudzina. Laikam daža doma ka berni izaug un vecaki vairs nevelas atpūsties,ceļot, tusēt un izbaudit brīvību. Nu i līmenis. Vecakus mūžīgo parādnieku un vergu loma ieceļ. Kur var ta domat?
06.07.2014 14:23 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Bralja draugs satiekas, paliek tikai pa nakti, pie 2 gadus vecakas sievietes, kurai jau ir 2 berni un ka vins vienmer dizhojas - visu darbinju pabeidzu vinja, kad es jautaju - aaa, esi gatavs but par tevu un sakt kopdzivi ar sho sievieti - vins vienmer smejas un hihinajas, it ka es baigos jokus dzitu, lidz meitene tiesham palika stavokli! Bikses tad gan vinjam bija pilnas, aiznjemas 80 latus no manis, lai aizsutitu meiteni uz abortu, kurai esot bijis vienalga, ja ari paliktu stavokli....
Es nekad nesapratisu to nenormalo kaari peec nedrosha sexa, lai pec tam butu jataisa aborts... Un vispar biju shoketa, ka sieviete 28 gadu vecuma ar 2 berniem un shvaku finansialo stavokli uznjemas tadu risku!!!
06.07.2014 14:24 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Es ari par tavu brāli un viņa mutes brūķesanu esmu šokā? No palīgskolas vai?
06.07.2014 14:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits