Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vajag gudro padomdevēju viedokli

 
Reitings 549
Reģ: 18.08.2009
Sveikas! Mēģināšu izstāstīt savu situāciju:

Šobrīd strādāju par bērnu ballīšu vadītāju. Viss iet diezgan gludi- pati sev noteicēja, kaļu plānus, lai gan tas ir +/- sezonāls darbs, nevaru sūdzēties.

Pirms pāris dienām man tika piedāvāts iespaidīgs darbs- pārņemt firmas vadību uzņēmumam , kas nodarbojas ar diezgan līdzīgām aktivitātēm + preču iznomāšanu. Esmu lielā izmisumā, jo atbilde jādod jau tuvākajās dienās, taču ir tik daudz neskaidrību. Firmā pagaidām bez manis ir tikai pati galva! Man šī iespēja tiek dota, jo esmu diezgan jauna, patīk aktīvs darbs, esmu uzņēmīga. Šefs apgalvo, ka visur būs klāt un palīdzēs apgūt vajadzīgo, bet man ir tik daudz BET :

1. Esmu pilnīga nulle grāmatvedības jautājumos
2. Šāda amata pieņemšana nozīmēs , ka man jābūt 24/7 pieejamai telefoniski.
3. Esmu pārliecināta, ka drīzāk sadegšu, nekā būšu īstajā vietā.
4. Nav ne mazākās nojausmas, kādu atalgojumu viņš piedāvā. Esam nokļuvuši līdz tam brīdim, ka man ir jādod arī atbilde par to, cik vēlos saņemt.
5. Tā līdz galam neizprotu, kādi ir mani pienākumi. ( Tas jau , laikam, loģiski- neesmu nekad dzīvē neko tādu uzņēmusies)
6. Darba laiks neskaidrs- jo var jau strādāt arī no mājām, galvenais, ka viss tiek izdarīts, bet kā lai tāds zaļš gurķis tagad var izprast , cik daudz tā darba konkrēti ir? :D
7. Protams, ja nepieciešami citi darbinieki, par to visu spriestu. Nav tā, ka man vienai viss jāuzņemas, esmu neskaidrībā par maniem pašiem pirmajiem darba pienākumiem.



it kā tik vilinošs, bet tai pat laikā atsēžos un saprotu, ka šobrīd uzsāktais arī nemaz tik slikts darbs nav. Man saka, ka šīs lietas jau varēšu apvienot, kaut gan reāli saprotu, ka vadīt firmu + vadīt ballītes nav savienojamas lietas, jo abas koncentrējas uz nedēļas nogalēm.




KO MAN DARĪT? :D


Varbūt šeit ir kāda, kas var padalīties pieredzē ar to, kā ir uzsākt firmas vadību pilnīgai neprašai?

Beidzot mūsu sarunu viņš vēl noteica: ,, Ja man tagad būtu 23 gadi un man kāds piedāvātu iespēju pārņemt firmu, kurā pašam nekas nav jāiegulda, es to nekavējoties izmantotu"
27.06.2014 08:43 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
,, Ja man tagad būtu 23 gadi un man kāds piedāvātu iespēju pārņemt firmu, kurā pašam nekas nav jāiegulda, es to nekavējoties izmantotu"


Es arī izmantotu. Galu galā, ko tu zaudē?
27.06.2014 08:49 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
Man ir līdzīga pieredze:

No vienas puses - baigi ieberzos.
No otrras puses - baigā skola. Sāpīga, bet efektīva.
27.06.2014 08:51 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Man šķiet, ka iespaidīgs ir tikai nosaukums - vadītājs, mana pieredze tomēr liecina, ka par vadītāju kļūt tad, kad jau sāk pamatīgi rubrīt uzņēmuma notiekošajos procesos, kā, piemēram, tas bija manā gadījumā un tad arī ir skaidrs ko un kā darīt.

Šeit, manuprāt, zem skaistas izkārtnes slēpsies melnais darbs par niecīgu samaksu, varēsi būt i grāmatvedis, i sagādnieks, i VIDā skaidroties, i atskaites taisīt, i ar mārketingu nodarboties, i visu ko. Viņš paskatījās, ka tu tāda aktīva un uzņēmīga un nolēma uz tavas muguras izbraukt plusos - tu rausies kā vergs, viņš vēlāk nosmels krējumu.

Nu nav tā vadīšana tāds dieva devums, ka būtu jāpieņem neiedziļinoties, viņš vienkārši spēlē uz tavām ambīcijām un jaunības maksimālismu!
27.06.2014 08:51 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Nezinu, ko lai saka par konkrēto piedāvājumu, bet varu padalīties ar pieredzi kā ir vadīt uzņēmumu esot "zaļam gurķim". Darbs - padsmit stundas dienā, 7 dienas nedēļā. Jo, pat, kad neesi darbā, domas vienalga ir tur. Nebeidzama kreativitāte, pielāgošanās situācijām, klientu saprašana, izprašana, viņu vēlmju apmierināšana (par šo tēmu šī bilde ir perfekta, bet nomaini women ar customers :D
Protams, šāds režīms nevelkas mūžīgi, bet pirmo gadu, divus noteikti! Vai es to darītu cita labā? Nu nezinu, diez vai. Tad jau labāk izveidot savu uzņēmumu un darīt visu to pašu, tikai sev.
27.06.2014 08:52 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
varēsi būt i grāmatvedis, i sagādnieks, i VIDā skaidroties, i atskaites taisīt, i ar mārketingu nodarboties, i visu ko.


+++
27.06.2014 08:52 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
tur tā lieta. Mēģini! :)
27.06.2014 08:53 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Mēģini un nešaubies!
Es kā zaļš gurķis ar sāku strādāt, ne vadītājas amatā, bet man tieši šīs nosauktās lietas bija jāapgūst no pilnīgas nulles, lieki piebilst, ka vēl nebiju pabeigusi vidusskolu, man tā bija laba dzīvesskola, žēl tikai ka nekur tālāk neizaugu, jo nebija iespējas, nebiju īstajā vietā un laikā, bet Tev ir iespēja!!! Visu var iemācīties, ja GRIBI! Es tieši tā vēl dažas lietas esmu izdarījusi, ar milzīgu gribasspēku, lai gan pati sev pat neticēju!
Uz priekšu!!!!!
27.06.2014 08:58 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Un pateiks tev, ka alga ir atkarīga no peļņas, kuras, protams, sākumā nebūs!
27.06.2014 08:58 |
 
10 gadi
Reitings 2230
Reģ: 11.03.2010
Esmu pārliecināta, ka drīzāk sadegšu, nekā būšu īstajā vietā.

Galvenais ir sākumā , jaunai meitenei, neiestāstīt šādas domas :D , jo domās ir spēks.
Es domāju, kapēc gan nepaprovēt, ja ir tāda izdevība?
Ja gribēsi turpināt tālāk, būs liela atdeve un viss pārējais :)
Protams, ja var atkāpties :)
Es ar piekritīšu , mēģini :)
27.06.2014 08:59 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
becky, bet tā jau ir gandrīz vienmēr - jĀsāk tač no nulles :)
27.06.2014 08:59 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Becky, kas vainas to visu apgūt? Īpaši ja dota iespēja to darīt praksē? Es neattektu šādu piedāvājumu, citi par pārdevējiem strādā un pat sapņos nerādās, ka varētu darīt ko tādu, jo nav iespēju, neviens iespējas pakaļ nemet!
27.06.2014 09:00 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Pēc Becky komentāriem secinu, ka nav jēgas, strādā kur esi, jo par vadītāju tā neizaug!
27.06.2014 09:02 |
 
Reitings 549
Reģ: 18.08.2009
Man visu dzīvi bijis tā- vai nu nav darba vispār vai arī vairāki labi piedāvājumi reizē.
Šobrīd pati ar tā teikt savu biznesiņu nodarbojos nepilnus 3 mēnešus un viss iet kā pa sviestu. Ļoti grūti pamest .Bet ja nu šī ir tā lielā iespēja, kur izsisties?


Es pilnīgi piekritīšu tam, ko rakstāt par to, ka iespaidīgs , liekas, tikai vadītāja nosaukums. Ņemot vērā vēl to, ka pie datora ilgas stundas sēžu ar saviebtu seju, jo labprātāk organizējos , fīrējos, uzturu konktaktu ar cilvēkiem skrienošā ritmā.

Ja man piedāvātu uzņemties tikai daļu no firmā esošajiem pienākumiem, es nedomājot piekristu, bet šobrīd sanāk ielekt pilnīgi svešā lietā un cerēt, ka viss izdosies un nelikšu vilties..
27.06.2014 09:03 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Lai gan nu jā, ja ir doma nākotnē par savu biznesu, tad kāpēc gan neveikt ģenerālizmēģinājumu citā - tomēr neriskē ar saviem privātajiem līdzekļiem un tā. Un pieredze, protams, ir nenovērtējama lieta.
27.06.2014 09:03 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Gurri, vaina ir tāda - ka to pašu viņa var darīt priekš sevis un attīstīties sev vēlamā virzienā ar savu uzņēmumu, nevis liekt muguru cita labā. Cik tur tās lietas kā piereģistrēt savu SIA vai tml. - necik, a darba būs tāpat tikai SEV un tas jau maina lietas būtību.

Cukurvavere, nu tāpēc tu arī ņem tādas lētticīgas duročkas, kas uzķeras uz vārdu "vadītājs"!
27.06.2014 09:03 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Ko nozīmē ''iespaidīgs darbs" uzņēmumā, kurā ir tikai divi cilvēki un Tu būtu tā otrā? Mazas firmas vadība pilnīgi nesaistās ar iespaidīgu darbu.
Prasība būt sazvanāmai 24 stundas 7 dienas nedēļā man nebūtu pieņemama, ja tiek kas tāds uzstādīts, tas vien jau parāda, ka būs absolūta nerēķināšanās ar darbinieku.
Bet tas ir tikai mans viedoklis.
27.06.2014 09:04 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Mans tētis bija vēl jaunāks, kad kļuva par vadītāju. Arī zaļš gurķis, tikko skolu pabeidzis un te pēkšņi - viss savās rokās. Ne grāmatvedību pārzināja, ne īsti zina, kā vadītājam jāstrādā, jo bija jau kolektīvs, nebija viens, bet kļūdas norūda un tagad ir tik gudrs, ka es arī tāda gribētu būt :D Nē, nopietni, mēģini! Tādas izdevības atnāk ļoti reti. Pietam, tev būs atbalsts, kurš pamācīs ko, kā un kur. Pavisam viena jau sākumā nebūsi. Tā būs baigā dzīves skola, kā jau te iepriekš minēja, bet, kas neriskē, tas nedzer šampanieti!
27.06.2014 09:07 |
 
Reitings 549
Reģ: 18.08.2009
Par atalgojumu esam runājuši tikai tik daudz, ka varam vienoties par cieto algu vai arī par padarīto. Viņam labprātāk gribētos , ka maksā par padarīto, jo tā cilvēks tiek stimulēts paveikt vairāk, reklamēt uzņēmumu, ģenerēt jaunas idejas.

Piem. šobrīd neesmu rēķinājusi, cik konkrēti sanāk mēnesī nopelnīt, bet savi 850 Eur ir. Man, ja godīgi, nav ne jausmas, ko viņš par tādu manis nosauktu ciparu domātu - smieklīgi mazs vai pārāk augsts priekš sākuma? :D
27.06.2014 09:07 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
4. Nav ne mazākās nojausmas, kādu atalgojumu viņš piedāvā. Esam nokļuvuši līdz tam brīdim, ka man ir jādod arī atbilde par to, cik vēlos saņemt.
5. Tā līdz galam neizprotu, kādi ir mani pienākumi. ( Tas jau , laikam, loģiski- neesmu nekad dzīvē neko tādu uzņēmusies)
6. Darba laiks neskaidrs- jo var jau strādāt arī no mājām, galvenais, ka viss tiek izdarīts, bet kā lai tāds zaļš gurķis tagad var izprast , cik daudz tā darba konkrēti ir?
7. Protams, ja nepieciešami citi darbinieki, par to visu spriestu. Nav tā, ka man vienai viss jāuzņemas, esmu neskaidrībā par maniem pašiem pirmajiem darba pienākumiem.


Tas nav nekas tāds, kas jāzīlē kafijas biezumos.
Uzdod konkrētus jautājumus un pirms atbilžu saņemšanas lēmumu nepieņem.

Piem. šobrīd neesmu rēķinājusi, cik konkrēti sanāk mēnesī nopelnīt, bet savi 850 Eur ir. Man, ja godīgi, nav ne jausmas, ko viņš par tādu manis nosauktu ciparu domātu

Ta vienalga, ko domā. Ja tu dari darbu, kas Tev ļoti patīk un nopelni tik, tad kādēļ, gan ar galvu mesties nezināmajā un nopelnīt mazāk? Tātad - ja pienākumi ir krietni vairāk, tad algu arī prasi lielāku.
27.06.2014 09:23 |
 
Reitings 154
Reģ: 13.03.2013
Es gadījumos, kad ir jāpieņem svarīgi lēmumi, ņemu baltu lapu un rakstu plusus un mīnusus. Un tad skatos - cik būtiski man ir šie plusi, un cik būtiski - mīnusi.
Nesen tieši man bija pārdomas par to, vai mainīt darbu, saliku uz lapas +/- un sapratu, ka tie plusi, ko man piedāvā esošā darba vieta, atsver mīnusus, kas šeit ir (un nav jau arī pārliecības,ka citur nebūs traki!)

1. Esmu pilnīga nulle grāmatvedības jautājumos

To tu vari iemācīties
2. Šāda amata pieņemšana nozīmēs , ka man jābūt 24/7 pieejamai telefoniski.
Īsti nevar saprast - vai tev tas ir ok vai nav ok? :)
3. Esmu pārliecināta, ka drīzāk sadegšu, nekā būšu īstajā vietā.

Man šķiet, ka šajā punktā ir iekļauta liela daļa no atbildes, vai tev vajadzētu to uzņemties.. Bet no otras puses - tu to nevari zināt, jo nezini daudzas būtiskas detaļas (piemēram, pienākumi, darba laiks, vai tev būs iespēja pieņemt darbiniekus u.tml.)
4. Nav ne mazākās nojausmas, kādu atalgojumu viņš piedāvā. Esam nokļuvuši līdz tam brīdim, ka man ir jādod arī atbilde par to, cik vēlos saņemt.

Ja nav ne jausmas par atalgojumu, tad šis ir viens no jautājumiem, kas tev viņam jāuzdod :)
5. Tā līdz galam neizprotu, kādi ir mani pienākumi. ( Tas jau , laikam, loģiski- neesmu nekad dzīvē neko tādu uzņēmusies)

Arī šis ir viens no jautājumiem, kas tev jāuzdod, pirms pieņem lēmumu - ja šis jautājums nav atbildēts, kā tu vispār vari pieņemt lēmumu par darba maiņu?
6. Darba laiks neskaidrs- jo var jau strādāt arī no mājām, galvenais, ka viss tiek izdarīts, bet kā lai tāds zaļš gurķis tagad var izprast , cik daudz tā darba konkrēti ir?

Un vēl viens jautājums, kas tev jāuzdod potenciālajam darba devējam, pirms pieņem lēmumu.

Respektīvi, ar to info, kas tev ir (to, ka tev piedāvā kļūt par uzņēmuma vadītāju), manuprāt, nepietiek, lai pieņemtu pārdomātu lēmumu, ir jānoskaidro daudzas detaļas, nevis pateikt "jā" un tad brīnīties, kas tev jādara, vai arī pateikt "nē", un tad visu laiku domāt, kā būtu, ja būtu.

Veiksmi!
27.06.2014 09:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!