going vegan

 
Reitings 112
Reģ: 27.06.2012
vai no jums šeit ir kādas vegānes? kā to uztver apkārtējie? kāpēc pieņēmāt tādu lēmumu un kas ir izmainījies?
būtu interesanti dzirdēt jūsu pieredzi. :)
arī plusus un mīnusus
26.06.2014 21:50 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Well - kas bija tas fiziskais darbs, ko darīji? Kokus mežā cirti, tranšejas raki? Es arī runāju tikai no savas pieredzes, novērtēju, ka Tev tā bijusi pretēja manējai
protams, ka ir graudaugi, lēcas, kuskuss utt, bet man vismaz reizi mēnesī gaļu prasās un sev to neliedzu :)
29.06.2014 21:48 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Spida, Mans uztura treneris ari teica, ka asinsgrupai nav nekada sakara ar to ko ed.

Un, ka ari mans iepriekshminetais virietis, pats vins bija ritigs stradatajs - taja bridi pats celis maju, stradajis esot jau no 6 no rita. Un sapratis, ka edot galju starp stradashanu juties piekusis, noguris un tad sacis interneta lasit ko isti cilvekiem vajag est, lai funkcionetu.

Nu nestradajam mes taa, lai vajadzetu est 3 kartigus siltos edienus.

Protams, ja man butu sava cucina, vistina, es domatu savadak, bet nee... Fuij, galja liekas pretiga tikai delj taa, ka vinja ir maksligi sashpriceta....
29.06.2014 21:49 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Oops - spidola nevis spida :D
29.06.2014 21:50 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Fiziski smaga darba pārstāvji - ugunsdzēsēji, pārgāja uz vegānismu un spēj strādāt vēl labāk
http://youtu.be/AAkEYcmCCCk
29.06.2014 21:57 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Gaļu neēdu gandrīz visu dzīvi, ar retiem izņēmumiem. Ar veselību vairāk kā labi.
Grūti paskaidrot, kādu īsti iemeslu neēdu, neprasās un laikam arī negaršo.. :)!
29.06.2014 22:47 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
izlasot visus komentārus;
pirmkārt, kāpēc lai svaigēdāji neēstu gaļu? viņiem nav nekas pret gaļu, tikai ēd svaigu. otrkārt, nav neviena pētījuma, kas pierādītu, ka svaigēšana paildzina dzīvi, un lai cik daudz vitamīnu, minerālvielu uzņemtu, sen zinātnieki jau pierādījuši, ka dzīves ilgums strauji pieauga, kad cilvēki iemācījās vārīt, cept utt., treškārt, Japāņu vidējais dzīves ilgums krietni pārsniedz vidējo, nevis tāpēc, ka neēd gaļu vai piena produktus, bet tāpēc, ka ēd sabalansēti. ceturtkārt, ēst sabalansēti var gan gaļēdāji, gan veģetārieši, pārējās diētas negribu komentēt.
29.06.2014 23:12 |
 
Reitings 231
Reģ: 29.01.2009
Esmu bijusi. Laiku pa laikam atslēdzos, jo man ir ļoti vājš raksturs, reizēm pat cīsiņus gremoju.
30.06.2014 02:15 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
Pastāv uzskats, ka cilvēka intelektuālā attīstība notika pateicoties gaļai uzturā. Neapšabu, ka iespējams veģetārieši arī jūtas labāk, jo tā ēda mūsu tālie seņči. Iespējams mūsu gremošanas sistēma tikai maigai un kvalitatīvai zālītei domāta. Zaļumi un dārzeņi ir kā labākais benzīns dzinējam, bet gaļa mūs iznīcina kā NOS sitēmas, bet NOS(Nitrous Oxide Systems) palielina jaudu. Gaļa ir vajadzīga cilvēces attīstības vārdā.
30.06.2014 02:35 |
 
Reitings 211
Reģ: 23.01.2014
viss ir skaisti, ideja ir skaista.. Bet vajadzētu ēst to, no kā jūtās labi.. es praktiski nelietoju veikalā pirktu gaļu. tā nav dabīga, kvalitatīva. Īpaši vistas, arī vistas olas ir sliktas.. tās nav normālos apstākļos radītas :D Vispār ar kvalitatīvu pārtiku ir problēmas, ja nedzīvo laukos, vai arī nepērk no normāliem zemniekiem, kuri nelieto ķīmijas. bet tas ir nežēlīgi dārgi!
Viss rūpnieciski ražotais, vairumtirdzniecībā pārdotais ir ar piejaukumiem, neveselīgām piedevām, konservantiem, garšas uzlabotājiem, ķīmiski apsmidzināts, ar krāsvielām utt!
pasauli nevar pabarot kvalitatīvi.. tas ir fakts! arī banāni, arbūzi, gurķi, tomāti veikalu plauktos vairums ir modificēti..
dažas lietas veikalā var atrast, kas tiešām ir labas... bet saraksts ir īss!
Latvijā ir tā retā iespēja, uz sezonu piedāvāt kvalitatīvu , svaigu pārtiku.. Nav vēl attīstījies Eiropā pieņemtais princips, kad zemnieki iziet tikai un vienīgi uz kvantitāti.. Ir daži mazie, vidējie zemnieki, kuri tiešām pašu labāko piedāvā. Bet uzspiežot uz cenu...

Ko es iesaku..
Kad ir rudens, vienkārši ņemiet no dabas cik variet, mežā ogas, sēnes.. No laukiem dārzeņus, ābolus.. Nu visu ko var.. Tad lieciet to sasaldēt, kaut kā maksimāli saglabāt! Jo rudens pienāk, paiet. tad ir ziema, pavasaris, vasara.. kad neko prātīgu dabūt nevar, vai arī tas ir pārāk sarežģīti..
un ūdens, vienkārši ūdens ir jālieto ļoti daudz, tās 100% sulas, tas nekam neder.. tas kas veikalā.. labāk pirkt tīru ūdeni! minerālūdeni, attīrītu, filtrētu..
psrs laikā, atceros bija ļoti labas kvalitātes minerālūdens.. vispār pārtikai kvalitāte bija ļoti laba.. lai arī lietoja minerālmēsojumu, piedevas, bet saprātīgi! vairāk izgāja uz kvalitāti.
dariet kā ziniet.. bet vajag piedomāt ko ēst
30.06.2014 03:22 |
 
Reitings 38
Reģ: 20.10.2009
Ģirts - un ka tu zini,ka tu normalos apstakljos radits embrijs ko?
30.06.2014 03:47 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Nu ir gan saspieduši galvu :D
Anatomiski pat cilvēks ir uzbūvēts kā gaļēdājs. Vegāni ir govis kurām arī daba ir piešķīrusi 4 kuņģus, kas zaļbarību pārstrādā pilnībā. Mēs ar vienu gaļēdāju kuņģi nespējam sagremot un uzsūkt visu no zaļbarības. Līdz ar to var rasties vitamīnu, minerālu trūkums.
30.06.2014 11:48 |
 
10 gadi
Reitings 3543
Reģ: 13.03.2013
Neteiktu ,ka esmu vegāne ,bet man vnk gaļa negaršo:D jā ,es uzturā nelietoju gaļu,zivis,piena produktus, pamatā augļi un dārzeņi,hmm, gadus divus šādi dzīvoju ,nemaz nesūdzos, man ir vairāk enerģijas,lgn enerģijas man vienmēr daudz bijis ,bet tgd ir vēl vairāk ,nav noguruma, nav smaguma ,es vairs neslimoju, asins aina viss normā. Kopš vispār un pilnīgi izslēdzu gaļu no uztura man ir labāka pašsajūta, vrb tā nav visiem ,bet man strādā ok.
30.06.2014 11:59 |
 
Reitings 13
Reģ: 04.10.2014
Neviena diēta uz pasaules ar kaloriju ierobežošanu (tas ir uzņemot mazāk par 2500kcal dienā) nedarbojas ilgtermiņā. Jebkurš var zaudēt svaru mazā laika posmā, bet tas jebkurā gadījumā agrāk vai vēlāk atgriezīsies. Ierobežojot kaloriju daudzumu dienā tavs organisms pamazām kļūst par tauku krājēju jo tas ir badā un tam ir jāvāc visi resursi lai izveidotu krājumus ja nu gadījumā tu izlemsi atkal badoties. Tādēļ nav iespējams noturēt zaudēto svaru ilgtermiņā.
Ja vēlies kļūt vesela, slaida, ņipra, aktīva un pie tam neliekot ciest dzīvniekiem - nebadojies, kļūsti par vegānu! Tu veri ēst neierobežoti un izskatīties satriecoši visu dzīvi! Beidz baidīties no ogļhidrātiem! Katra šūna cilvēka organismā darbojas uz glikozes un nevis uz taukiem un olbaltumvielām! Ēd neierobežoti augļus, dārzeņus, makaronus, rīsus, putras. Galvenais ir ievērot proporcijas 801010, tas ir, 80%ogļhidrāti, 10% tauki in 10%olbaltumvielas. Es tev varētu stāstīt bezgalīgi daudz par šo visu, bet veiglēk būtu ietekt skatīties Freeliju:
https://www.youtube.com/channel/UCLwUd5KtYONsRJ3UAOojZ0w

Labs diskusiju forums, tur tu arī varēsi iegūt daudz informācijas:
http://www.30bananasaday.com/
04.10.2014 19:04 |
 
Reitings 13
Reģ: 04.10.2014
Es esmu vegās jo tā bija vienāgā iespēja kā sevi sakārtot, kļūt veselai, spēcīgai, laimīgai un pie reizes palīdzēt planētai. Tas ir mans dzīvesveids un es to nekad nemainīšu.
Tā kā man ir bijusi anoreksija un bulīmija pirms tam mana mamma (pārējiem vnk bij basically vienalga) bija pilnīgi pret to visu un vēljoprojām ir, bet man ir vienalga, es to daru priekš sevis, tā ir mana dzīve un man ir pilnīgi vienalga go citi domā vai saka par manīm. Viņa arī to visu nesaprot + negrib saprast. Galvenais ka viņa pērk man ēdienu. :D

Brokastis parasti liela putras bļoda ar banāniem (labāk ēstu 15 banānu smūtiju)
Pusdienas dateles (labāk smūtijs)
Vakariņas rīsi vai kartupeļi, vai sushi, vai zupa. Kopā +/- 2700kcal, bet mērķis ir 3000
Es negribū ēst līkus, vai govs strutas vai vistu mēnešreizes vai bišu siekals. Pie tam man nav nekādu velmju ēst neko citu, es beidzot varu nedomāt par ēdienu un darīt ko es vēlos.
04.10.2014 19:05 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
(tas ir uzņemot mazāk par 2500kcal dienā
Es ceru, ka tu apzinies, cik liels ir šis kaloriju apjoms ēdiena izteiksmē. Katram ir citādāka vielmaiņa miera stāvoklī, tādēļ nevar teikt, ka visi, kas ēd mazāk par tik un tik kcal norausies..
04.10.2014 19:07 |
 
Reitings 219
Reģ: 21.05.2013
Man tagad, vairāk kā pusgadu neēdot cūkgaļu, rodas vemšanas reflekss, ja apēdu kaut mazāko kumosiņu no dzīvnieka gaļas.
04.10.2014 19:18 |
 
Reitings 76
Reģ: 29.07.2014
Esmu veģetāriete jau 6 gadus.
Un muļķīgi ir viedokļi, ka veģetārieši ēd tikai salātiņus, dzer tikai smūtijus.
Ir ļoti, ļoti daudz ēdienu, recepšu.
Nu jā, LV veģetārisms nav izplatīts, vairāk ir ārzemēs, kur daudz vairāk cilvēki dzīvo šo dzīvesveidu.
Riebjas viedoklis : " Esam ziemeļu valsts, nevaram izdzīvot bez gaļas."
04.10.2014 19:50 |
 
Reitings 54
Reģ: 20.11.2014
Rit otrais mēnesis, protams nav viegli. Nevis pašai ar sevi, bet ar apkārtējo, tuvāko cilvēku attieksmi, kas reizēm tiešām nav iepriecinoša, drīzāk nicinoša..taču draugs atbalsta it visā un tas iepriecina. Atklāju pavisam jaunas garšas pasaules - nekad iepriekš taču nebūtu iedomājusies par ķirbju, puķkāpostu biezeņzupām, plašo sēklu pasauli, sēņu kotletēm, sēņu boršču..un daudz vieglāk, nekā pirms gada, provējot veģetārismu,kas ilga vien 2 nožēlojamas nedēļas. Tagad man ir pamatots mērķis,kādēļ to daru un iet raitāk. Daudziem šeit dominē veselības aspekts, taču man kļūšana par vegāni, nāca no ētiskā aspekta, nolēmu, ka nevēlos vairs savu dzīvi saistīt ar dzīvniekiem, nevēlos,lai kāds manis dēļ ciestu, vai kas tiktu atņemts, tas nav pelnīti,bla bla..vienvārdsakot, mazliet noskaidrojās prāts, tā nu nolēmu paeksperimentēt. Tik pagaidām neprognozēju, cik ilgi šādi turpināšu.
20.11.2014 23:49 |
 
Reitings 54
Reģ: 20.11.2014
Veiksmīgi tiku ''vegānisma akadēmijā'', dabūju sev mentori, konsultanti, kas kliedē manu neziņu par dažādiem jautājumiem, piemēram, kādēļ piens, kādēļ vilna, kādēļ zoo dārzs..un rodu pamatotu izskaidrojumu. Lai arī iepriekš biju tik aizspriedumaina par vegāniem un veģetāriešiem, taagd, iepazīstot, dzīvu piemēru, savu mentori, kura ir jauna, gudra, izglītota sieviete, esmu tos pilnībā atmetusi.
20.11.2014 23:54 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
Nu jā, LV veģetārisms nav izplatīts, vairāk ir ārzemēs, kur daudz vairāk cilvēki dzīvo šo dzīvesveidu.

nepiekrītu, manuprāt veģetārisms ir ļoti izplatīts. manu draugu lokā jau tik ļoti, ka jūtos otrādāk - apkārtējo attieksmi izjūtu uz sevi un apnīk, ka katrā maltītē jāsajūsminās, ka ir tik daudz recepšu bez gaļas un uzaicinot mani ciemos jāpiemetina, ka, ja gribu gaļu, lai ieskrienu veikalā. it kā tas, ka neesmu veģetāriete nozīmētu, ka neēdu neko izņemot gaļu :D
21.11.2014 00:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits