Galda manieres.

 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Ietekmeejoties no Roberta diskusijas par etiketi,aizdomaajos kaada esmu pati?Es soreiz nedomaaju to loti smalko etiketi ,kad retu reizi dodamies uz loti smalku restoraanu.Saprotams,ka maajaas viss ir briivaak,bet tomeer ejam ciemos,paseedeet kaut kur kafejniicinaa utt!Vienmeer atceros sevi saakumaa,kad gaaju uz pusdienaam,vakarinaam pie viira vecaakiem-nu bija taads "triicekliitis" ieksaa.
Loti agraa jauniibaa lasiju vienu "uzvediibas" graamatinu,bet esmu jau aizmirsusi nosaukumu.Atceros,ka nevareeja nemt to peedeejo piiragu no skiivja.Vakar parunaaju ar vienu sievieti par so teemu ,izraadaas - nav pieklaigi arii apeest visu ,kas ir uz juusu skiivja.Es vienmeer apeedu.Man loti nepatiik ,ka amerikaani atstaaj parasti daudz eediena uz skiivja-man tas atkal liekas neapreizi.Domaaju ,ka vienmeer var uzlikt mazaak ,un ja veel veelas,tad papildinaat.Taapat arii viinu nekad nelej liidz glaazes augsai...
Saprotu,ka "Ligo" sveetki nav ta reize,ka varbuut buutu jaarunaa par kaut ko saadu,bet varbuut tomeer...taada viela paardomaam.
21.06.2014 15:52 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
DIO, pieļauju iespēju, ka tu tik prastus restorānus neapmeklē.
piem. vienā Itālijas 4zvaigžņu kempinga pārpildītā restorānā pasniegšanas rituālu viesmīlis izpildīja, bet viņam nebija laika skatīties, cik tukšas ir mūsu glāzes... Latvijā, Fazendā nabaga viesmīle pat pudeli nemācēja attaisīt, samisējās viņai... bet varbūt tas neskaitās restorāns, nezinu.
21.06.2014 21:29 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Tas dzirkstosais viins parasti otru pusi piepilda ar putaam un tad ,kad taas putinas noseezaas,tad ir puse.Es gan vienmeer dzeru otru glaazi arii:D
Sarkanviinu dzeru apmeeram tik daudz pie vakarinaam ,un mazliet veel peec,taa loti mieriigaa garaa....
Latvijaa mums pasniedza lielaas(resnaas) glaazees ,un mazliet mazaak par pusi-loti patika glaazes:)
21.06.2014 21:30 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
man arī tās lielās glāzes patīk, mājās bieži vien lietoju tikai tās, kaut arī pēc noteikumiem vajadzētu citas. tikai viņas tādas mānīgas ir, šķiet, ka izdzer tikai mazdrusciņ, bet īstenībā normāla deva izdzerta.
21.06.2014 21:33 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Donata,

esmu bijusi dažādos restorānos, arī vienkāršākos. Itāļu ģimenes restorānu un vispār lielo ("restorānu", picēriju, kafē) vietas jau nu nav etiķetes paraugs un reti kurš to arī tur mēģina sameklēt.. viņiem restorāni ir tikai nosaukums kā Latvijā krodziņi nozīme :)
Ar Fazendu vienkārši nepaveicās.. gadās.
21.06.2014 21:40 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Ir gadījies būt restorānos, kur glāze ne brīdi nav tukša un viesmīlis kā uz burvju mājienu parādās tiklīdz kaut ko vajag izdarīt. Teikšu godīgi - tas nogurdina. Kā esmu izdzērusi trešdaļu glāzes (ūdens), tā jau no aizmugures stiepjas roka, kas glāzi pielej pilnu. Kā izdzertu glāzi nolieku uz galda, tā uzreiz tiek piepildīta, nepagūstu salveti nolikt uz galda, kā jau roka vāc nost tikko iztukšoto šķīvi. Sajūta, ka tiek vērots katrs man solis, lai laicīgi visu novāktu un uzpildītu, ļoti traucē.

Etiķeti pārzinu samērā labi, esmu to arī apguvusi augstskolā kā papildu priekšmetu, manieres pie galda man ir labas. Neesmu nevienam no saviem galda biedriem darījusi kaunu.
Atzīšos, ka mani musina vistas ēšana - lai arī etiķete to ļauj ēst ar rokām, man tas rada diskomfortu.
21.06.2014 21:41 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
tādēļ jau nevar apgalvot, ka visos restorānos tiek ievēroti šie smalkumi. citādi nabaga cilvēks sēdēs un gaidīs, kad viesmīlis viņam pielies glāzi :D
21.06.2014 21:47 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Libra-es arii nemu pirkstos,bet ir taada sajuuta,ka varbuut nevajag,taapec laikam vienmeer eedu sparninus ciemos...Man tiesi taada sajuuta ir ar to uudens ieliesanu restoraanaa-man liekas,ka es dzeru to uudeni "taa nervozi" :DMan patiktu ,ja viesmiilis nenaaktu tik biezi,jo tad es nespeeju kaut ka atbriivoties,tapat, ja visu laiku prasa,vai viss kartiibaaa?Saprotu ,ka tas ir so cilveeku uzdevums,bet mazliet tomeer traucee...
21.06.2014 21:47 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Donata,

nu bet tamdēl minu restorānus, nevis krodziņus :) Nepaveikties var vienu reizi un divas reizes, bet konstanti nu diezin vai...
21.06.2014 21:50 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
tā nepārtrauktā ''vai viss kārtībā'' prasīšana man atgādina veikalu sadzenāto pārdevēju skriešanu klāt un prasīšanu ''vai jums var palīdzēt''... vadītājs vienkārši pateica, ka tā jādara un viss... augstas klases restorānos apkalpošana ir profesionāla, cilvēki to gadiem mācās, un labs viesmīlis neliks sevi manīt.
21.06.2014 21:56 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Man atkal pretīji Librai, es jūtos savā ādā restorānā, tamdēl sarunas pie galda nebūt nav stīvas, man viss liekas dabiski, tā tam ir jābūt :)
21.06.2014 22:00 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
DIO, te rodas jautājums, ko tad var uzskatīt par restorānu. restorāni mēdz būt dažādu līmeņu, ne tikai pieczvaigžņu un Michelin zvaigžņu restorāni un visi pārējie saucami par ''krodziņiem''.
21.06.2014 22:01 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Es līmeņus nedalu. Restorāni dalās kategorijās.

Nav vēlme atkāpties no temata, mans kordziņš pieminētais balstās salīdzinājumā ar Itāļu ristorante apzīmējumu, kas nebūt neapzīmē restorānu tā klasiskajā izpratnē :) Tas arī viss.
21.06.2014 22:12 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
kāda ir restorāna klasiskā izpratne?
21.06.2014 22:18 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
man likās, ka krodziņš itāliski varētu saukties trattoria vai pat osteria.
21.06.2014 22:21 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
ak Donata... nu kam Tev kašķi tur, kur viņa nav?
21.06.2014 22:25 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
DIO, kur tu saskati kašķi? vienkārši man liekas, ka esi zinošāka par mani šajās lietās, un varbūt tu zini, kādiem kritērijiem vietai jāatbilst, lai sauktos par restorānu. pareizi pateici, ka bieži vien par restorāniem sevi sauc iestādes, kuras pēc tādiem neizskatās... piem. Mc Donalds restorāni :D bet tur arī nepasniedz vīna pudeles :D es vienkārši pateicu, ka ir restorāni, kuros vīna pudeles pasniedz pēc etiķetes noteikumiem, bet glāzi no jauna nepiepilda, un manās acīs tie bija īsteni restorāni, tavās tie tādi nav, visa kašķa būtība :D
21.06.2014 22:35 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Emmanuelle, salveti uz celiem klaj tad, kad ir izdarits pasutijums. :)
Piebildisu vel vienu faktu, kas man skiet loti jauks, ja ir runa par loti labiem restoraniem: sievietem dod edienkarti bez noraditam cenam. :)
22.06.2014 10:58 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Par to, ka viirieshi lej glaazees... Tagad esmu Latvijaa un tieshaam ir taa, ka meitenes pashas nelej sev - pat visparastaakajos maajas tusinjos. Toties kaa man bija jaatrenee savs draugs Francijaa un visiem dziivokljbiedriem puishiem jaastaasta, ka nu tomeer es esmu pieradusi, ka man taa pudele pashai nav jaacilaa :D Tur kaut kaa citaadaak tomeer, arii meitenes var sev ieliet. Bet es runaaju tikai par pasaakumiem maajaas, nevis restoraanos.
22.06.2014 13:41 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Cataleya-paldies!Es skaidri tad zinu, ka nekad taa neesmu darijusi-vienmeer to salveti uzklaaju tad,kad atnes eedienu.
Interesanti par taam cenaam.Godiigi sakot ,es skatos taas cenas-atkal jaaatceraas taa pati "Biblioteka" ,jo tur tik krasi atskiiiraas tomeer eedienu cenas , tad es domaaju-maksaataaja buusu es , tad noteikti nemsu sev ko taadu mieriigaaku...Neemu to,kas "fifiigaak skan".Sapratu ,ka garsiigi buus visi eedieni.
Es nekad neesmu bijusi taadaa restoranaa,kur neredz cenu-interesanti(saprotu ,ka taa doma ir taada,ka tur apgrozaaas cilveeki,kuriem pilniigi vienalga ,cik kas maksaa)!Esmu bijusi tikai veikalaa,kur preceem nav klaat cenas...
22.06.2014 16:01 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Ar interesi izlasīju šo diskusiju.

Jāpiekrīt, ka dažu restorānu apkalpojošais personās, vēloties demonstrēt laipnību, riskē kļūt uzbāzīgs. Starp citu, skaitās nepieklājīgi pildīt līdz galam neizdzertu glāzi, jo viesis to var saprast kā spiešanu lietot alkoholu, kas, protams, nav pieļaujami.

Restorānā ar pietiekami augstu servisa līmeni viesmīlis tai personai, kas sedz rēķinus, vispirms parāda dzēriena pudeli, tad atver un piedāvā degustēt šai personai - tas gan vairāk attiecināms, ja tiek apkalpota viesu grupa.

Esmu novērojis, ka bieži vien pārmērīgi piepilda vīna un šampanieša glāzes. Pokālus pieņemts piepildīt tikai 1/3 to tilpuma; maksimums - 1/2.
22.06.2014 16:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits