Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Studijas

 
Reitings 11
Reģ: 02.06.2014
Sveikas!

Ko Jūs varat pastāstīt par studijām Liepājas Universitātē (Kultūras vadība), EKA Izklaides un atpūtas industrijas vadība.?

Mani interesē radošas darba sfēras. Patiktu arī, piemēram, dažādu pasākumu plānotājas darbiņš. Kāds ir Jūsu viedoklis par šo, kur labāk studēt utt?
Vēl mani interesē darbs ar bērniem.

Tākā man viss pagaidām ir jauns un neatklāts, tad priecāšos par jebkuru atbildi uz ar manis uzdotajiem jautājumiem.
19.06.2014 13:35 |
 
Reitings 1692
Reģ: 16.01.2011
EKA studēja mana draudzene, reāli tagad jau mācās kaut ko citu, jo tāda izglītība īsti nekam neder, ja esi aktīva tā pat vari vadīt pasākumus :D
Ja jau patīk darbs ar bērniem,tad varbūt vari iet studēt pedogoģiju.
19.06.2014 13:42 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Esmu studējusi LiepU. Citā jomā, bet tomēr! :)
Pati esmu skolotāja. Manā jomā bija daudz jālasa, jākonspektē utt. Pirmajā kursā gribēju pakārties. :D Runājot par pasniedzējiem - kā kurš. Viens vīrietis ir briesmīgs. Žēl, ka savos 40+ viņš nezin, kas ir pieklājība utt. Dažreiz šķita, ka viņa lekcijās vajadzētu piecelties un aiziet.

Kā jau katrai skolai ir gan +, gan -.
Maģistros arī iestājos LiepU, bet izstājos pavisam drīz, jo nebija tas, ko es gaidīju. :)
19.06.2014 13:53 |
 
Reitings 11
Reģ: 02.06.2014
Man šobrīd ir iestājies tāds kā izmisums, piedāvājumu tik daudz, bet galvā liela putra, pati īsti nesaprotu, kas un kā.. :D
19.06.2014 13:55 |
 
Reitings 11
Reģ: 02.06.2014
Varbūt vēl kāds viedoklis?
19.06.2014 15:40 |
 
Reitings 11
Reģ: 02.06.2014
Tiešām neviena?
20.06.2014 10:17 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Gan jau Maksimā vai Rimi pēc tam varēsi strādāt. Varbūt Čilenē vai Gan Bejā, viņiem tur smaidīgi viesmīļi. :D
Nav jēgas studēt ko šādu.. Nu un kur pēc tam iesi strādāt? Pilns ar šitādām kā Tu, pēc tam strādā par pārdevējām Reservedā un priecājās par to pašu. ;D
20.06.2014 10:28 |
 
Reitings 438
Reģ: 18.03.2013
Vsp Tavs izdomātais studiju virziens liekas kaut kas bezjēdzīgs.
20.06.2014 10:30 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Programmas pēc satura ļoti līdzīgas
EKA
Vispārizglītojošie studiju kursi:

Lietišķā angļu valoda
Lietišķā vācu valoda
Tiesību pamati
Filosofija
Retorika
Ekonomikas pamati
Biznesa etiķete u.c.

Nozares teorētiskie pamatkursi un IT kursi:

Pasaules mākslas vēsture
Saskarsmes psiholoģija
Vispārējā kultūras teorija
Latvijas kultūrpolitika
Kultūrpārvaldība
Menedžments
Starptautiskās kultūras sistēmas
Kultūras socioloģija
Pasaules teātra un kino vēsture
Informātika kultūras uzņēmējdarbībā u.c.

Nozares profesionālās specializācijas studiju kursi:

Mākslas komunikāciju vadība
Masu mediji
Pasākumu režijas pamati
Reklāmas plānošana un organizēšana
Sabiedriskās attiecības
Cilvēkresursu vadība
Projektu vadība
Producēšana
Žurnālistikas pamati
Izstāžu un galeriju organizēšana
Radošās industrijas
Aktiermeistarības pamati u.c.

LiepU
Programmas saturs:

filozofija, sociālā psiholoģija, svešvaloda, kultūras socioloģija, kultūrpolitika, kultūrizglītība, kultūras tirgzinības, kultūras ekonomika, vadība, grāmatvedība, informācijas tehnoloģijas mākslā; nozares profesionālās specializācijas kursi kultūras teorētiskajos kursos (māksla, mūzika, literatūra, kino, teātris, deja, latviešu tradicionālā kultūra un folklora), kultūras institūciju pārvalde un lietvedība, pasākumu organizēšanas metodika, sabiedriskās attiecības, kultūras projektu izstrāde un vadība, kā arī izvēles specializācijas kursi: kultūras pasākumu organizēšana - scenārijs, režija, noformējumi, producēšana, publiskā runa; mākslas kolektīvu vadīšana - kreativitātes psiholoģija, vizuālās mākslas studijas, metodika, prezentācija

Un es neteikšu, ka izklausās slikti, pašizaugsmei varētu būt interesanti. Bet pašai ir jāizlemj ko mācīties, neviens Tavā vietā to nevar izdarīt, un muļķīgus komentārus ar iesaku neklausīties.
20.06.2014 10:39 |
 
10 gadi
Reitings 485
Reģ: 29.01.2009
Mana draudzene pabeidza EKĀ tieši šo pašu programmu, ko, lai saka - darbs nav, labi, ka vīrs labi pelna. Lieki piebilst, ka savu izvēli viņa nožēlo, tagad mācīsies LU.

Manuprāt, pasākuma plānotājas darbiņš nebūs dēļ studiju papīra (un šajā jomā man tiešām šķiet papīrs), bet pēc pašas aktivitātēm un pieredzes. Man kursabiedrene studē pavisam eksaktu jomu, un brīvajā laikā agrāk piestrādāja diezgan zināmā pasākumu aģentūrā, tagad pašai sava aģentūra. Klienti ir un viss notiek. Jāsaka gan, ka meitenei ir tik laba stila izjūta un gaume, ka pat parastāko laboratorijas darbu pasniedza kā mākslas darbu :D
20.06.2014 10:45 |
 
Reitings 575
Reģ: 20.06.2012
Ja tev patīk gan kultūra, radošs darbs, bērni, ir labas organizatora spējas, tad kāpēc gan neaiziet par pedagogu, kurš papildus mācību procesam var uzņemties dažādu pasākumu organizēšanu skolā, skolas pašpārvaldes vadīšanu, uzņemties iniciatīvu skolas noformēšanā, vadīt kaut kādus radošus pulciņus, utt. Vismaz bez darba nepaliksi, jo vienkārši kaut kāds kultūras darbinieks liekas ļoti vispārīgi, nelietderīgi. Bet iesaku izvēlēties tiešām to, ko pašai gribas, lai vēlāk nav jānožēlo. :)
20.06.2014 11:37 |
 
Reitings 70
Reģ: 06.01.2013
LiepU kultūras vadībā ir daudz teorijas, radošais ĻOTI minimāli..
20.06.2014 11:47 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Nav jēgas studēt ko šādu.. Nu un kur pēc tam iesi strādāt? Pilns ar šitādām kā Tu, pēc tam strādā par pārdevējām Reservedā un priecājās par to pašu. ;D


++
Zinu tādus eksemplārus.
20.06.2014 11:55 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
es nebūtu tik skeptiska. Pati iestājos EKA un pēc gada aizgāju, jo vienkārši tas nebija mans, tagad cik skatos no kursabiedriem, kuri pabeidza lielākā daļa strādā radoši, gan raidījumus vada, gan reklāmā strādā, kāzu/pasākumu rīkotāji. Viss atkarīgs no paša cilvēka, nevis kādi studiju kursi.
20.06.2014 11:58 |
 
Reitings 177
Reģ: 18.11.2013
Nav tik traki ar kultūras pasākumu vadītājiem, ka viņiem darba vispār nav un jāstrādā reserved vai gan bei.
Mana bijusī klasesbiedrene tagad strādā kultūras namā (mazpilsētā), organizē dažādus gadatirgus, koncertus utt., nezinu gan vai viņa saņem daudz vairāk kā pārdevēji un oficianti, un man ir aizdomas, ka to darbu viņa ieguva ar nelielu vecāku palīdzību... bet kā jau te teica - viss atkarīgs no paša, jo cilvēkiem ir vajadzīgi gan kāzu vadītāji, gan raidījumu vadītāji... Vēl jau ir dažādi Muzeju Nakts, Baltās Nakts pasākumi, tagad Rīga 2014 - tur visur varētu strādāt ar tāda veida izglītību.
20.06.2014 12:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!