Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

izteikšanās problēmas

 
Reitings 3
Reģ: 20.05.2014
Sveikas! :)

Grūti aprakstīt manu problēmu, bet es pamēģināšu. Sākšu ar to, ka pašpārliecinātība man ir veselīga, kompleksu nav, tādā ziņā viss ir kārtībā. bet ir viens bet.. man ir problēmas ar runāšanu/izteikšanos. Jūk vārdi (domāju vienu, pasaku citu), nevaru atrast pareizo vārdu, tieku teikumam līdz pusei, kaut kas aizķeras un nevaru noformulēt beigas, reizēm nespēju sakarīgi izteikt to ko domāju. Studiju procesā bieži ir arī jāprezentē, jārunā auditorijas priekšā, esmu pie tā pieradusi un man nav bail runāt citu priekšā. Ja prezentācijas ir grupās bieži pat uzņemos līdera lomu atbildot uz jautājumiem, aizstāvot grupas viedokli. Bet tagad, pat lasot no prezentācijas slaidiem, reizēm teikuma vidū mazliet apraujos un nojūk viss ritms, apjūku, saputrojos, nākas izlabot savu pateikto. :/

Šis viss sākās apmēram pirms pus gada, iepriekš tikai pa retam ievēroju, ka kaut kas nojūk. Bet tagad.. tagad vairs nav forši. Būtībā tas grauj pašpārliecinātību, biežāk gribās paklusēt, neteikt, lai atkal man nesanāktu saraustīta runa, jo galvā doma/atbilde ir, bet ārā tas viss sakarīgi nenāk.

Varētu likties, ka tas kaut kā ir satīts ar bailēm par to, ko padomās citi par manis pateikto, bet nē – problēma izpaužas arī runājot ar vistuvākajiem cilvēkiem, no kuriem es tiešām nekautrējos.

Ko es no Jums gribu dzirdēt - varbūt ir kādai gadījies līdzīgi? Kādus padomus, ieteikumus es pat nezinu ko.. :)
21.05.2014 11:14 |
 
Reitings 264
Reģ: 06.01.2014
Tu aizmirsti vārdus?Tu gribi teikt suns-bet vnk aimirsti viņu kā sauc?
21.05.2014 11:20 |
 
Reitings 264
Reģ: 06.01.2014
Ar atmiņu tev viss labi?Atceries atgadijumus kas notika pirms gada,pusgada??
21.05.2014 11:21 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Es arī bieži putrojos. Runājot ir bijis tā, ka vienā teikumā pasaku divus teikumus, tas ir domāts tā, ka es kautko saku, bet atceros kautko ko nedrikst aizmirst, tad aši to pasaku un turpinu runāt tālāk, :D vārdsakot bezsakarīgi, es tāda emocionāla un runājot ar rokām plātos, plus es vēl ātri runāju, briesmīgi. Cenšos runāt lēni un mierīgi, lai var saprast. Uzstāties publikas priekšā es nevarētu, jo man liekas, ka nevaru noformulēt sakarīgi savas domas. Nu ceru, ka kautko sapratāt no rakstītā. :D
21.05.2014 11:30 |
 
Reitings 3
Reģ: 20.05.2014
nē nē. tik traki nav, bet nu piemēram gribu teikt vārtu laukums, pasaku vārtusargs, teikuma vidū kaut kas nojūk un sākas ēe, mm.. ko es gribēju teikt

ar atmiņu viss ir vislabākajā kārtībā. arī vārdu krājums man ir plašs, kas nevarētu būt par iemeslu vārdu pazušanai, sajukšanai.
21.05.2014 11:31 |
 
Reitings 264
Reģ: 06.01.2014
Brālēns šobrīd blakus lika pateikt ka var būt šādi iemesli: piemēram, depresija, galvas trauma, noteiktu ķīmisko vai vitamīnu nelīdzsvarotība, vai sekas dažu medikamentu — kas var radīt simptomus????!
p.s-Dakters:)
21.05.2014 11:36 |
 
Reitings 786
Reģ: 02.03.2014
Varbūt aizej uz galvas tomogrāfiju? Jebkuras izmaiņas - garšas, redzes, runas, maņu orgānu traucējumi, var būt signāls, kādai nopietnākai kaitei.
21.05.2014 11:36 |
 
Reitings 193
Reģ: 11.02.2014
Man dažreiz gadās tā, ka nepasaku vārdu līdz galam un pēctam pasaku visu vārdu... Ja sanāk kaut ko stāstīt un tā notiek, jūtos neērti un negribas vairs neko teikt... Un dzirdot savu balsi no malas vispār liekas, ka es šļupstu, tāpēc arī nepatīk daudz runāt...
Bet tā valodas raustīšana arī ir parādijusies nesen, nav jau no dzimšanas man tā....
21.05.2014 11:36 |
 
Reitings 264
Reģ: 06.01.2014
tfu..uzrakstiju ne tā..Bet ceru ka saprati...
21.05.2014 11:37 |
 
Reitings 3
Reģ: 20.05.2014
paldies meitenes jau tagad par dažādajiem ieteikumiem. :)

Danas uzskaitītie simptomi nevarētu būt iemesls, nav bijusi galvas trauma, depresija, medikamentus nelietoju, vienīgi varbūt kāds vitamīnu trūkums.

domāju, ka iesākumā visu šo man vajadzētu mēģināt uzlabot tīri tehniski, kaut kādi izrunas vingrinājumi, trenēšanās atstāstīt notikumus. varbūt vēl kādi ieteikumi?
21.05.2014 11:46 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Vizīte pie ārsta. Trenēšanās pie spoguļa un ģimenes priekšā un ģimene, lai izsaka konstruktīvu kritiku.
21.05.2014 12:02 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Danas uzskaitītie simptomi nevarētu būt iemesls, nav bijusi galvas trauma, depresija, medikamentus nelietoju, vienīgi varbūt kāds vitamīnu trūkums.

domāju, ka iesākumā visu šo man vajadzētu mēģināt uzlabot tīri tehniski, kaut kādi izrunas vingrinājumi, trenēšanās atstāstīt notikumus. varbūt vēl kādi ieteikumi?

Nu nav taču tā, ka vienas metodes pielietošana izslēdz citu.
Pieraksties gan pie ģimenes ārsta gan veic šo vingrināšanos, ko esi nolēmusi (man gan neliekas īsti reāli, bet nu mēģināt vari)
21.05.2014 12:04 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Vajag trenēt izrunu. Runāt garus saliktus teikumus pašai ar sevi, vai sarakstīt tekstu un trenēties runājot. Nesteidzies, runā lēni uzsvērti, lai domās jau būtu priekšā un sagatavotu rezerves variantu nojukšanas gadījumā
21.05.2014 12:08 |
 
Reitings 135
Reģ: 07.08.2013
Tas nav saistīts ar runas tehniku vai kā citādi.
Man arī tas pēkšņi parādījās. Stāstu savu stāstāmo, itkā viss labi, bet draugs saka, ka pa vidu ir pilnīgi nesaistīti vārdi un ka es nosaucu lietas citos vārdos. Viņš pat sāka satraukties, ka man kaut kas ar galvu nav kārtībā. Arī es biju noraizējusies. Neatcerējos lietas, kuras pirms pāris stundām darīju.
Tad aizgāju pie neirologa un viņš to visu problēmu atrisināja.
Iesaku Tev arī, sliktāk nepaliks.
21.05.2014 12:14 |
 
Reitings 185
Reģ: 12.04.2014
Tad aizgāju pie neirologa un viņš to visu problēmu atrisināja.


Kāda bija problēma?
21.05.2014 12:20 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 29.01.2009
Vitamīnus jau vari palietot vai sirdsmieram pie kāda ārsta aiziet, lai izslēgtu citus iemeslus.

Bet izlasot visu, man šķiet, ka tu vienkārši ļoti ātri domā un darbības netiek līdzi.
Es tieši šī iemesla dēļ pat bērnībā valodu raustīju. Daktere tieši tā arī teica, ka runa netiek līdzi domām.
Man palīdz, kad cenšos tieši uz to, ko tajā brīdī daru. Bet vispār neuztraucos par to, kam negadās pārteikties vai ko citu muļķīgu izdarīt. Atvainojos, izlaboju pareizi, ja piefiksēju un runāju tik tālāk.
Lai būtu saprotamāk- Kā tavā piemērā, ja tu aizstāvi grupas darbu tev vienlaicīgi ir jāatbild uz jautājumiem un paralēli jādomā argumenti, tiek domāts arī par to, ko vēl varētu pajautāt, + vēl ar to darbību nesaistītas domas- vai gludekli izslēdzu vai sunim iedevu ēst utt. Tajā laikā arī tad var pārteikties.
21.05.2014 12:58 |
 
Reitings 135
Reģ: 07.08.2013
Bellucci, tur bija kiš miš ar rozīnēm. Publiski neko negribu rakstīt, bet ja interesē, uzraksti privāti.
21.05.2014 15:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits