Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Suns čurā!!!

 
Reitings 101
Reģ: 20.05.2014
Sveikas! Vēlējos palūgt padomu...Tātad mums ir pusotru gadu veca kucīte,vilku sugas,paliela auguma.Kad paņēmām viņu viņa bija piecus mēnešus veca.Burtiski paglābām,jo pirmā saimniece vēlējās "nopotēt".Sunīte bija nobadināta,pēc iepr. saimn. stāstītā ēdusi putras un dārzeņus...Atvedām mājās,nopirkām megapaku labu barību,suņu cepumus,siksniņas(visu,kas bija nepieciešams),pirmais ko pamanījām,ka sunīte neēd suņu barību-pilnīgi ne kādu,desmitiem veidu esam pirkuši,bet nekā,sāka vājēt,tapēc sāku vārīt kartupeļu,gaļas,kaulu buljona putras,te arī viss sākās,iedevu pirmo reizi,viņa norija vienā kampienā,sapratu ka kautkas nav,ēdot visu laiku rūca,bija gatava mūs ar draugu saplēt gabalos,ja tuvojamies soli tuvāk...Saņēmām spēkus,jo badā bijis suns-tas būtu loģiski,ka sargā savu ēdamo.
Problēma ir tāda,ka pēc vairāk kā gada(sunīte ir atbarota,veselīgu spalvu,zobiem,pati "apalīte") turpina rūkt un nedod dievs tuvāk-kost!
Otra problēma,lai kā arī mācītu,viņa čurā istabā,esam mēģinājuši ar našķiem slavēt laukā kad kārtojas,istabā sodījuši,bāzām purnu pat čurās,bet nekā,izejam ārā itkā nokārtojamies,ienākam istabā un atal psss uz paklāja :( vedu laukā ik pa 3 stundām,uzskatu,ka tas ir pietiekami bieži.
Mēs ļoti mīlam sunīti,visā citā ziņā viņa ir paklausīga un pat ļoti gudra...Varbūt kāds var ko ieteikt? Palīdzēt ar savu pieredzi? Doma par atdošanu ir vienkārši briesmīga(es to NEVARU).
20.05.2014 22:23 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Vest uz patversmi. Suns jūs nevēlas pieņemt un nevajag to mākslīgi kultivēt.
20.05.2014 22:27 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
meklejat palidzibu pie kinologa
20.05.2014 22:28 |
 
Reitings 544
Reģ: 29.01.2009
Pie veterināra vedāt, lai pārbauda sunīti? Varbūt kkas ar iekšām nav kārtībā vai kauliem un viņai sāp, tāpēc tā izrāda varbūt?
20.05.2014 22:28 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Esmu ievērojusi, ka ir suņi, kas ciest nevar, ja tuvojas brīdī, kad viņš ēd. Pēc principa jau sunim nevajadzētu iebilst, viņam būtu jāļauj tev paņemt ēdamo bļodiņu bez rūkšanas un košanas. Bet šeit jau sunim vēsture apakšā. Tik tā interesanti, ja suns ēd, ko jūs tajā mirklī gribat no viņa, ja lienat klāt? Tik tā intereses pēc jautāju. Es sunim ļauju ēst un viss. Protams, ja suns sāk brukt virsū pat tad, kad esi tuvumā un neej klāt, tad te varētu ieteikt vienīgi konsultāciju ar speciālistu - kinologu.

Ar to čurāšanu mums arī gāja traki, bet sākām biežāk vest laukā un beigās jau suncim pašam bija kauns kārtoties iekšā. Paklāju gan dabūjām izmest.
20.05.2014 22:31 |
 
Reitings 101
Reģ: 20.05.2014
NINA-sunīte ir pilnīgi vesela,jā.
stiprais_dzimums-paldies,es nemaz neiedomājos par šādu iespēju...
20.05.2014 22:32 |
 
Reitings 101
Reģ: 20.05.2014
Riot-tur jau tā lieta,ka,piemēram,virtuvē viņa ēd,es daru savas lietas,pieņemsim-mazgāju traukus,ne tā pakustos,uzreiz met spalvu un rūc.
20.05.2014 22:34 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Varbūt bļodiņu var nolikt tur, kur sunītis var paēst viens, netraucēts? Bet, jā, es vērstos pie kinologa... naudiņu tas gan maksās, bet ar suņiem nav ko jokoties.
20.05.2014 22:38 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
ESs, sunim noteikti trauma. Kas zin, kā ir izturējušies iepriekšējie saimnieki. Iesaku arī apsvērt domu par suņu skolas apmeklēšanu, iemācīsieties daudz un sapratīsiet, ko drīkst un nedrīkst sunim ļaut darīt. Nenožēlo naudiņas! :)
20.05.2014 22:41 |
 
Reitings 101
Reģ: 20.05.2014
Mincis-protams būs jāmēģina,lai arī cik izmaksās...bļodiņa jau ceļo pa visu māju,tas pats,vienīgi guļamistabā nelaižu viņu ar ēdamo gan :)
20.05.2014 22:43 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
kinologs nav nemaz tik daargs, es savu suni vedu riigaa, pie origo neraalu uz to sunu skolu, maksaju 7ls par stundu.
20.05.2014 22:43 |
 
Reitings 101
Reģ: 20.05.2014
itkā jau parādu viņai,ka nebaidos,ka neaiztikšu viņu un viņas "ņammu",bet tāpat ar rūkšanu mēģina izcīnīt kautko :( Tgd skatos kādus kinologus var pie mums atrast...
20.05.2014 22:45 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Mans suns arī istabā čurā, ja līdz gadam nav izmācīta, tad vetārsts teica, ka neko neizdarīt...
Par rūkšanu, mans suns arī rūc, bet ne tā ļauni... Rūc, ja kas iedots, rūc, kad guļ zem segas.
20.05.2014 22:46 |
 
Reitings 457
Reģ: 22.12.2012
Par čurāšanu varētu būt, ka ir kādas veselības problēmas, kāds iekaisums, kādēļ viņai bieži gribas pačurāt, pat tad ja ved ārā bieži. Vēl variants, ka iezīmē teritoriju. Par rūkšanu, kad suns ēd man liekas, ka tas ir samērā dabīgi, kad biju mazāka mums laukos bija suns, kurš rūca, kad viņš ēda un kāds nāca klāt. Mājās vecais suns arī reizēm rūc, ja viņa bļodu maltītes laikā grib noņemt vai pabīdīt nost, nav tā, ka uzreiz metas kost, zobus nerāda, bet rūgt gan rūc. Tavā gadījumā tas varētu būt saistīts ar slikto pieredzi. Viņam iespējams liekas, ka tu gribi noņemt viņa ēdienu un par cik bijusi pieredze ar badināšanu, tad viņš sargā savu. Piemēram, mēs pieņēmām kaķeni no ielas, liekas, ka pirms tam ir dzīvojusi pie cilvēka, bet izmesta uz ielas. Viņa gan nerūc, kad ēd, bet pirmo pusgadu, kad sāka dzīvot pie mums ēda kā traka, visu laiku liekas, ka badā būtu. Tikai pēc vairākiem mēnešiem beidzot tā trakā ēšana ir mitējusies.
20.05.2014 22:58 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Nu jā, tev jāskatās, kāda ir tā rūkšana - tāda ļaunā vai nē, un tad domāt tālāk!
20.05.2014 23:02 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Cik zinu, ar kaķiem ir tā, ja sāk čurāt ne savā kastīte, tad tas nozīmē, ka var būt kādas urīnceļu problēmas. Un kaķis domā, ka viņa kastīte pie tā vainīga, tāpēc meklē vietu citur.

Varbūt suņiem tāpat? Meklē palīdzību pie veta vai kinologa.
20.05.2014 23:10 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es savu suni atradināju no rukšanās ēšanas laikā tā - nācu klāt, ņēmu nost ēdienu, neskatoties uz to rūc vai nē un pēc īsa brīža atdevu to ēdienu atpakaļ (citreiz pat papildināju ar nelielu papildporciju). Tādā veidā pierādīju sunim, ka es esmu saimniece - man ir tiesības uz viņa ēdienu un arī parādīju, ka man var uzticēties un es šo ēdienu atdošu viņam atpakaļ un viņš nepaliks badā.

Man gan suns bija no kucēna vecuma, tāpēc īsti nebaidījos no rūkšanas vai mēģinājumiem iekost - suns gan to darīja, bet ne stipri un ne pārāk agresīvi. Un parasti pēc centieniem man iekost rokā, pats arī stipri sakaunējies bija. Par mēģinājumu iekost es uzkliedzu, vai pat viegli uzšāvu kā sodu (varbūt tas arī nav pareizi, bet manā gadījumā tas darbojās), ja kodiens bija nopietnāks. Kad ēdienu atdevu atpakaļ, tad paglaudīju un mierīgā balsī teicu, ka netaisos viņu atstāt badā. Suns ļoti ātri pierada un vēlāk vairs nemaz nereaģēja uz maniem centieniem nākt klāt un atņemt ēdienu.

Ar vecāku suni kuram ir ngatīva pagātne var līdzīgi darīt, tikai vispirms ieteiktu nevis pašai nākt klāt un sniegties pēc bļodas ar pliku roku, bet gan izmantot kādu koku, lai pabīdītu nostāk bļodu. Jo suns tiešām var iekost visai nopietni savas pagātnes traumas dēļ. Un tad pamazām, pamazām iemantot uzticību līdzīgā veidā kā es aprakstīju.

Par kinologu arī nav slikta doma, ja vien ir tam laiks un nauda!

Par čurāšanu - vairāk izksatās, ka tās ir kaut kādas veselības problēmas, nesaturēšana vai tamlīdzīgi...
20.05.2014 23:13 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Mums laukos ir kuciite, kas jau no mazaam dienaam apchuraajas. Visur un vienmeer. Kaa sapriecaajas, taa piečurā. Un viņa daudz priecājas.
Izraadaas, ka kaut kas nebija labi ar uriinpuusli.
20.05.2014 23:14 |
 
Reitings 101
Reģ: 20.05.2014
Robīte- nu samērā nikna,nav tāda ka uzrūc,mēdz pa zobus atņirgt,es saņemos un rādu ka nebaidos,jo zinu ka ja suns sajutīs manas bailes,tad tur vairs nebūs jēgas
20.05.2014 23:24 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Nu tad varbūt tiešām sāc ar citu meiteņu ieteikumiem!

Manam sunim ir tīri spītība, izlutināšana un mūsu pieļautās kļūdas... (piemēram, kaitinot, "vai, kāds tev kauliņš, atdod, parādi!"), bet tev jau cits gadījums. Un turklāt tev viņš liels, nezini viņa pagātni, tad varbūt tiešām uzmanies un esi prātīga!

Par čurāšanu ar - vari pārbaudīt, bet uzreiz neuzstādi diagnozi, ka slims vai neslims, mans suns čurā daudzus gadus mājās... Ir vests gan 3x dienā ārā, gan 5x. Čurā pa nakti tikai un tas, ka izvests gan, piemēram, 20.00 vakarā, gan pēc tusiņa 4jos pa nakti - vienalga piečurā. Bet pa dienu nekad, kaut ir gadījies, ka bijis mājās viens pats ļoooti ilgi!
20.05.2014 23:42 |
 
Reitings 135
Reģ: 29.01.2009
Tāpat kā citas raksta, iesaku Tev viņu aizvest pie kinologa, viņš Tev varētu palīdzēt, jo suns nedrīkst rūkt uz savu saimieku- Tev ir jāvar atņemt viņai barību bez ierunām. Rūkšana droši vien ir saistīta ar pagātni, kad nebija pietiekama barība un tagad savu barību uzksata par medījumu un negrib nevienam dot. Ko Tu viņai tagad dod? sauso barību vai pati ko taisi?

par to čurāšanu, vai viņa čurā vienā vietā? vai ir iespēja noņemt paklāju? ja viņa čurā vienā vietā uz paklāja, tad iespējams viņa vnk jūt smaku un līdz ar to arī iezīmē. varbūt vari ielikt to paklājiņu mitruma uzsūkšanai, kas vismaz varētu tev pašai atvieglot nedaudz dzīvi :)
21.05.2014 09:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits