Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Klingeris

 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Izleemu, ka beidzot jaapagatavo klingeris, nekad taadu neesmu taisiijusi. Internetaa ir daudz recepshu, kaa vienmeer, bet varbuut jums ir zinaama jau paarbaudiita recepte?
06.05.2014 15:21 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Visi simptomi liecina par to, ka tev ir piena sēne!
06.05.2014 15:39 |
 
Reitings 10
Reģ: 05.05.2014
Kliņģeri un kliņģerīši ir visdažādākie - sāļie, saldi, no rauga kārtainās, no parastās rauga, ir arī nīcas kliņģeri utt. Nebūtu slikti sākumā precizēt.
06.05.2014 15:44 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
aaa, neaizdomaajos par tiem citiem. Biju domaajusi kaadu lielo, saldo ar roziineem, riekstiem. Nu tos klasiskos. Dzelteniiga miikla, pufiigi, nesausi, ar daudz visaadiem labumiem viducii.

bet ja jau piemineeji, tad var daliities arii saalo klingeru receptees.
06.05.2014 15:56 |
 
Reitings 10
Reģ: 05.05.2014
šobrīd nav laika, bet noteikti iemetīšu savu recepti vismaz tam saldajam kliņģerim. Es taisu no rauga kārtainās mīklas, mīklu pati taisu.
06.05.2014 15:59 |
 
Reitings 10
Reģ: 05.05.2014
Tātad mans supertreknais un super puper ar pildījumu pārbagāts kliņģeris. Parasti visiem pēc šitā azlip visi caurumi, bet apēd visu pa tīro.
Mīklai:
Milti 750
Sviests ap 380
Cukurs ap 180
Olas 2
Piens ap 380
Raugs 30
Garšai - kardamons, vanilīns, citronmiza, kanēlis, var rozīnes.
Krāsai - safrāns vai kurkums (uzmanīgi ar daudzumu)
Tātad, no visām sastāvdaļām uztaisa rauga mīklu, vēlams vispirms taisīt ieraugu (ja grib rozīnes un kanēli tos mīcot mīklu klāt neliek!!!!), mīklai izmanto tikai pusi no receptē minētā sviesta daudzuma. Mīklu uzraudzē tikai vienu reizi (līdz pirmai atspaidīšanai). Tad atdzesē. Tad izveltnē - pabiezi. Tad 2/3 ieziež ar atlikušo sviestu (nu to otru pusi, kas palika pāri) un tieši tagad, ja vēlas, tad liek rozīnes un kanēli - pa virsu sviestam - tad viņi būs sadalījušies pa visu visu kliņģeri un būs vienmērīgi garšīgs un loka uz trīs, tad atkal izveltnē, saloka uz 4 un atkal atdzesē. Tādu atdzesētu atkal izrullē - garu garu. Tagad būs atšķirība. Ja vairs nekādu pildījumu neplānos, sagriež trijās daļās (gareniski), sapin bizi un to bizi satin kā kliņģeri. Ja grib riktīgu kliņģeri ar pildījumu, tad to garo sagriež tikai divās daļās (arī gareniski) un katru daļu sapilda (es pildu ar žāvētiem augļiem + marmelāde). Kad lipinās kopā maliņas, tad jāliek ar to aizlipināto pusi uz leju - cik saprotu, lai neatiet vaļā tā šuve. Iegūst divas garas pildītas sliekas. Tas sliekas savij savā starpā. Un no tā vijuma veido kliņģeri. Obligāti ''lauj pastāvēt siltumā pirms cep. Pārsmerē ar olu un pārkaisa riekstus (kādi garšo, taču garšīgāk ja smalcinātus riekstus savāra ar sviestu un cukuru (pēc garšas visu lieku, proporciju nav) un tad pārziež pa virsu kliņģerim (tad olu nesmērē). Ja nevēlas riekstus, kaisa drumstalas no sviesta, cukura un miltiem. Var vienkārši pārsmērēt ar olu, dekorēt pēc tam ar ko grib. Tālāk liek cepties, cep zemajos grādos (es lieku pat līdz 200, bet nu principā jācep 200 grādos, vairāk ne). Cik ilgi - nezinu, līdz gatavs. Ko nozīmē locīšana uz 3 un uz 4 - meklējam internetā zīmējumus vai video, to jāredz, to nevar paskaidrot.
Kliņģeri man iemācīja cept manas vecmammas jaunākā māsa, viņa bija konditore. Parasti taisa tā, ka vai nu ieloka ar sviestu tās rozīnes un ko tur, vai nu ieliek pa vidu kā pildījumu, bet šeit ir apvienoti abi varianti, tāpēc viņš tāds bagātīgs.
07.05.2014 13:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits