Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Trauksmes sirēna

 
10 gadi
Reitings 463
Reģ: 29.01.2009
Labrīt! Lai Tev izdevusies šī diena! :)

Šonakt, plkst. 3, kopmītnēs, kurās dzīvoju, atskanēja kārtējā trauksmes sirēna.
Pamodos ātri no tās, piecēlos un vēru durvis, lai apskatītos kas notiek. Gaitenis pilns ar dūmiem. Pārējie kaimiņi arī izgāja no savām istabām (izejot gaitenī uz nepilnu minūti, tā saelpojos dūmus, ka sāka kost kaklu). Pēc kāda brīža, sapratām, ka laikam jādodas ārā, jo dūmu paliek vairāk. Paņēmu pasi un mobilo, apģērbos un jau slēdzu ciet savas istabas durvis, kad sirēna apklusa. Kā pastāstīja kaimiņi, uz plīts esot degusi panna, no kuras puiši ātri atbrīvojās.
Ja tā, tad vairs negāju nekur, atvēru savā istabā logu, jo dūmi jau nedaudz sagāja arī istabā.
Man ir nenormālā panika no šīs trauksmes skaņas, pēc tam vēl pāris minūtes trīcēja rokas un nevarēju aizmigt.

Zinu, ka daži kaimiņi parasti nenāk ārā, domājot, ka tā atkal ir viltus trauksme. Citi tā guļ, ka to nemaz nedzird.

Jautājumi:
1. Kādas jums ir sajūtas, dzirdot trauksmes sirēnu?
2. Ko ņēmāt līdzi, kad jāevakuējas? (nekad nezinu cik daudz jāņem, jo parasti tā ir viltus trauksme, tāpēc ņēmu tikai pasi un telefonu).
3. Varbūt kādi ieteikumi, kas obligāti jādara, ja sākas ugunsgrēks?

Jā, protams, apmācības ir bijušas, bet tas viss ir teorētiski. Kā īstenībā notiek praksē?
01.05.2014 09:56 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
1. Kādas jums ir sajūtas, dzirdot trauksmes sirēnu?

Man liekas, ka esmu pieredzējusi tikai mācību trauksmes, līdz ar to - pilnīgi nekādas sajūtas nerodas, ne bailes, nekā.
Jāatzīst, ka es arī nezinu, kā būtu jārīkojas īstas nelaimes gadījumā.
01.05.2014 09:59 |
 
Reitings 4838
Reģ: 29.01.2009
Lūk,šeit arī rodas daudzu cilvēku kļūda, jo domā,ka tā jau tikai viltus trauksme, guļam tālāk...
01.05.2014 10:01 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Ir nācies pieredzēt trauksmes signālus, ne mācību, bet īstu negadījumu laikā. Nav bijis nakts laikā, tāpēc parasti tā ir bijusi soma, kurā viss ir jau līdzi- pase, nauda (pasi turu makā, tāpēc nav lieki jāmeklē šīs divas lietas) telefons, siltāka jaka, manuprāt, tas ir tas, ko vajadzētu turēt vienkopus paša mājā, arī citviet, ja tiek nakšņots, lai var paķert un skriet.
01.05.2014 10:04 |
 
10 gadi
Reitings 463
Reģ: 29.01.2009
Kojās kā kojās, iepriekšējos gados kāds dzērumā ieslēdza sirēnu, kad viss ir kārtībā, protams, ar katru reizi ticamība negadījumam zūd, un cilvēki vairs uz to nereaģē.

Dažiem zinu ir tāda iedzīve (paņemta kredītā), kuru laikam stieptu līdzi projām, piemēram, TV vai liels Mac dators.
Portatīvais vēl ok, to var paķert padusē.

Vai logus, ugunsgrēka gadījumā var vērt vaļā? Vai tikai aizslēgt telpu un pie durvīm pielikt lupatas, lai dūmi nesūcas iekšā?
01.05.2014 10:12 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Vai logus, ugunsgrēka gadījumā var vērt vaļā? Vai tikai aizslēgt telpu un pie durvīm pielikt lupatas, lai dūmi nesūcas iekšā?


Par kāda veida ugunsgrēku Tu runā? Ugunskrēka gadījumā savas drošības dēļ būtu jaevakuējas. Man laikam kopš dažiem gadījumiem ir ļoti liela bijība iedzīta par savu drošību un trauksmes uztveru nopietni.
01.05.2014 10:15 |
 
10 gadi
Reitings 463
Reģ: 29.01.2009
Favel, ja piemēram, nevar izkļūt ārā no telpas, un gaidot ugunsdzēsējus. Ko tikmēr darīt telpā, kā sevi pasargāt?
01.05.2014 10:16 |
 
Reitings 47
Reģ: 06.12.2009
Kopmītnēs, kurās es dzīvoju studiju laikā, ugunsgrēka sirēnas bija ierasta lieta. Reizēm tās skanēja pat vairākas reizes dienā. Par laimi, iemesls vienmēr bija viens un tas pats,piededzināts ēdiens virtuvē. Bet tā kā šīs sirēnas skanēja tik bieži un bez nopietna iemesla, diemžēl pārstājām tām pievērst uzmanību.
01.05.2014 10:20 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
Realas situacijas nav bijušas, bet darbā esam nopietni iedresēti, svarīga iestāde :D
Bet ja ir reals ugunsgreks, tad logu vērt vaļa nav prātīgi, jo tādā veidā tiek piegādāts vairāk skābeklis ugunij, kas to tikai spēcinās. Ja ir reāls ugunsgreks ir vairak jadomā par savu dzīvību, nevis par mantām, jo pati jau saprati cik ātrā laikā tie dūmi sāk kost un parsvara cilveki saindējas ar dūmiem un gāzēm, kas rodas degšanas procesā, nevis no uguns. Un vēl, mums piekodināja neslēgt durvis ciet, jo tas var apgrutinat ugunsdzeseju darbu piekļūt un nodzēst ugunsgrēku.
01.05.2014 10:27 |
 
Reitings 243
Reģ: 13.04.2014
ugunsgrēka laikā logus nedrīkst vērt vaļā! to sākumskolā mums borēja visu laiku, jo ugunij skābeklis dikti patīk, tas veicina uguns izplatīšanos
01.05.2014 10:28 |
 
Reitings 243
Reģ: 13.04.2014
ugunsgrēka gadījumā esot ar dabīga materiāla drānu jaaizsedz mute un deguns, lai nesaelpojas, un jālien pēc iespējas pa zemi, jo tur ir mazāk dūmu. bet tas vairāk lieka ugunsgrēka gadījumā
01.05.2014 10:31 |
 
10 gadi
Reitings 463
Reģ: 29.01.2009
Vai zināt, kā notiek tā organizēšana pēc trauksmes signāla? Tas parādās kādā Ugunsdzēsēju depo, ka jābrauc? Atbildīgā persona (šajā gadījumā koju dežurants) sazinās ar viņiem, bet kamēr notiek skaidrošanas kāpēc sāka skanēt sirēna un meklē kas deg, var sazin kas atgadīties.

Kad ugunsdzēsēji izbrauc uz notikuma vietu?
01.05.2014 10:42 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Man vienreiz mājā naktī dega atkritumu vadā, nekur ārā netiku, jo viss gaitenis bija pilns ar dūmiem. Atvēru logus un pie durvīm vēl segu pieliku, bet tāpat dūmi sanāca iekšā. Ja deg kaut kur tuvumā, tad nevar vērt vaļā, bet, ja 5.stāvus zem tevis, tad jāver vaļā, jo, ja nebūtu atvērusi, tad saindētos.
Pēc tam vēl labu laiku naktīs slikti gulēju, jo likās, ka atkal smird pēc dūmiem un ka atkal kas deg. Mums nekādi dūmu detektori mājā nav.
Iedzīvi labāk apdrošināt, diez vai to var aizstiept līdz.
01.05.2014 10:42 |
 
Reitings 4604
Reģ: 11.05.2010
Man vienalga, kāda ir citu reakcija uz trauksmes sirēnām.

Pati, izdzirdot trauksmes sirēnu, rīkojos, kā būtu jārīkojas, saglabāju mieru, savācu savas mantas un dodos uz tuvāko izeju. Un man ir vienalga, vai tā ir mācību, vai īsta.

Bija gadījums, kad universitātē bija trauksmes sirēna, bet pēc tam izrādījās, ka mācību.
Bet tikai kādi 20% no visiem piecēlās un devās uz izeju, pārēji smējās, un teica, ka tā tač tikai mācību.

Nu lūk arī parādās cilvēku bezatbildība. :)
01.05.2014 10:47 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Es uztveru nopietni, lai gan līdz šim visas trauksmes bijušas viltus, tā kā draugs ir ugunsdzēsējs, tad bieži esmu dzirdējusi gadījumus, kuros cilvēki, neuztverot šīs trauksmes nopietni, gūst nopietnas traumas un vēl traģiskāk
01.05.2014 10:51 |
 
10 gadi
Reitings 463
Reģ: 29.01.2009
No vienas puses, ja cilvēki to tā uztver, tad nav panikas.
Tomēr kas notiktu, ja tie 80% pēkšņi uzzina, ka patiešām ir izcēlies ugunsgrēks. Tad tas būtu 80% haoss, bet jebkura gadījumā mazāk nekā 100%.
01.05.2014 10:53 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Man dzīvoklī ir uzstādīta ugunsdrošības signalizācija. Pa laikam kāds kaimiņš vai kas cits iedarbina. Pati vairākas reizes esmu iedarbinājusi, gatavojot ēst - tas sensors ir samērā jūtīgs.
Sāk skanēt pa visu māju.
Pēctam apsargs apseko visus dzīvokļus un telpas, meklējot iemeslu.
Vienā no reizēm, kad es iedarbināju, kāpnēs satiku jauno kaimiņieni, kas satraukusies bija iznākusi ārā, jo mums arī nav dotas instrukcijas, kā jārīkojas.
Panika? Nē, nav.
Arī darbā mums ir, bija, laiks, kad regulāri, kāds cits iedarbināja. Laikam esmu jau imūna pret to skaņu :D
01.05.2014 11:15 |
 
Reitings 457
Reģ: 22.12.2012
Kad mācījos pamatskolā bija gadījums, kad kāds no skolas skolēniem bija pazvanījis uz skolu un pateicis, ka skolā ir ievietota bumba. Tas viss notika laikā, kad skolā daļa pamatskolas klašu un vidusskolēni dodas pusdienās. Atceros, ka nebija nekādu signalizāciju nekā, aizgājām ēst un visi brīnījāmies, kur tik tukša ēdnīca. Pamazām visi jau nāca uz klasi, kur bija jānotiek mācību stundai un tad ienāca skolotāja un pārsteigta jautā, ko mēs vēl darām skolā, ka visiem jādodas ārā, jo esot skolā bumba. Visi tādā raitā solī devāmies uz garderobēm pēc drēbēm, jo bija jau vēls rudenis, toreiz visi tādi smaidīgi un līksmi devās ārā no skolas, bez stresa. Toties sīkie no 5 gadiem, kas gāja sagatavošanā bija izrauti no klasēm, visi pusapģērbi, jo bija laikam diendusu gulējuši, visiem segas līdzi, šie bija pārbijušies, daži raudāja. Beigās gan izrādījās, ka tā ir viltus trauksme un kāds ir tikai pajokojis.
01.05.2014 13:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits