Ja ūdens ir kaļķains, tad tā krūze nelīdzēs (ja līdzēs, tad ļoti minimāli). Ūdeni var mīkstināt vai nu vārot, vai nu pieliekot klāt sodu (visvienkāršākā metode mājas apstākļos). Vispār Latvijā ir kaut kāds kults uz to akas ūdeni. Man patīk, ka cilvēki brauc uz Ķekavu un pilda no Rīgas ūdens caurules tekošu "avota ūdeni" un saka, ka esot daudz labāks par krāna ūdeni :D
Vispār ir tā, ka Latvijā visur, izņemot Rīgu izmanto pazemes ūdeni. Tam netiek veikta, lielākoties, nekāda attīrīšana (dažās vietās pielieto atdzelžošanu). Rezultātā šis ūdens satur paaugstinātu dzelzs koncentrāciju (80% Latvijas teritorijā) un ir ciets (kaļķains). Taču pazemes ūdenim ir zema temperatūra un tāpēc, tam neliek klāt hloru (kā to dara Rīgā). Kvalitātes ziņā Rīgas ūdens ir viens no labākiem Latvijā (jā, pēc cauruļvadu avārijām un remontiem centra, purvciema un pļavnieku rajonos no krāna mēdz tecēt brūns ūdens ar smiltīm, bet tā ir pārejoša parādība).
Ūdens garša ir subjektīva. Parasti cilvēkiem šķiet visgaršīgākais ūdens no reģiona, kur viņi izauga, jo šī garša ir "pazīstama".