Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

tām, kurām pieredze saistībā ar Franciju.

 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
Tā kā nākamajā semestrī braucu uz Erasmus programmu uz Franciju, gribēju jautāt, vai kāda, kas tur dzīvo un labāk orientējas šajos jautājumos, vai ir bijusi saskare ar erasmusu tur, varētu pastāstīt, vai ir iespēja pieteikties uz kādu vietējo stipendiju/finansiālo atbalstu ārzemju apmaiņas studentiem?

Esmu arī dzirdējusi, ka var nokārtot, ka CFS finansē 50% no dzīvošanas izmaksām, bet, atklāti sakot, šobrīd esmu ļoti apmaldījusies šajos jautājumos, jo arī franču valodas zināšanu nav tik spēcīgu, lai spētu atrast informāciju viņu mājas lapās.

Tiešām, tiešām novērtētu jebkādu palīdzību, padomu, ieteikumu!
28.04.2014 21:46 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
uzreiz arī pacelšu, jo ļoti aktuāli !
28.04.2014 21:49 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
.
28.04.2014 21:59 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
.
28.04.2014 21:59 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Arī biju pieteikusies uz Erasmus praksi Francijā, un mans franču puisis priekš manis ātri vien tos dzīvošanas atlaides dokumentus nokārtoja tur uz vietas. Un arī par vietējo stipendiju bija kaut kāda runa...Bet tā kā es pati persnonīgi neko no tā nedarīju un galu galā neaizbraucu, tad sīkāk nezināšu. Pameklē informāciju Facebook domubiedros ''Erasmus in France'' utt, tādās vietās vienmēr ir daudz citu apmaiņas studentu un gan jau tiksi skaidrībā ar to visu.
28.04.2014 23:21 |
 
Reitings 648
Reģ: 29.01.2009
Sveika!

Biju pati pirms kāda laika Erasmusā Francijā, pilsētā Troyes. Neatceros vai atmaksāja visus 50% bet kaut kādu daļu noteikti atmaksāja. Papildus bija jāatver arī vietējais bankas konts,jo atmaksu skaitīja tikai uz Francijas bankas kontu. Nekādus īpašos dokumentus pati nekur nepildīju. Universitātē par to parūpējās international office. Gan par dokumentu aizpildīšanu, lai saņemtu atmaksu, gan par bankas konta atvēršanu. Pašam pa lielam bija tikai jāparaksta viss.
Par kaut kādām papildus stipendijām nezināšu, manos laikos erasmus stipendija bija 800 EUR/mēn un pa lielam pietika visam, kam vajadzēja.
28.04.2014 23:35 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
krishala - es tieši uz Troyes braucu :) kurā universitātē mācījies? un kāds vispār bija iespaids par pilsētu? varbūt kādi ieteikumi... :)

Nu jā, tagad gan stipendijas drusku pamainījušās - tagad ir 500 euro, tāpēc arī meklēju iespējas kaut kā iztikt ar šo naudiņu, cik nu var.
28.04.2014 23:44 |
 
Reitings 435
Reģ: 29.01.2009
Es arī esmu bijusi Troyes! Man pietika ar skolas piešķirto stipendiju (750e šķiet bija), par citām nemaz nezinu. Vēl par dzīvokli saņēmām pabalstu, man tie bija 90e mēnesī, citiem 150e, citiem 50e. Tur baigā laimes spēle ar to dzīvokli, kur atrodas, kādā stāvoklī utt.

Man pati pilsēta šķita par mazu, bet labi, ka tur netālu bija liels ezers, vienam no latviešiem bija līdzi auto, tad ar to vizinājāmies tur. Vēl ļoti noder ritenis, ar to daudz var izbraukāt, apkārtne līdzena. Es riteni nopirku franču ss.lv variantā pa 20e, pirms prombraukšanas pārdevu pa 50e. :D
29.04.2014 00:05 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Dzīvoju un studēju FR.

Stipendiju (bours) nevari dabūt, jo nedzīvo FR pietiekoši ilgi,, bet uztaisi CAF karti, tiksi pie atlaides īrei.
29.04.2014 00:09 |
 
Reitings 648
Reģ: 29.01.2009
Man bija Groupe ESC Troyes universitāte, bet cik zinu, tad tur bija vēl viena, kurā bija vēl latvieši.
Katrā ziņā international office viņiem tur ir nereāli foršs, par visu parūpējas. Vārdsakot, aizbraucu tur, sagaidīja, iedeva uzreiz dzīvokļa atslēgas, aizveda uz dzīvokli, pat iedeva līdzi tādu kā welcome-pack ar visādiem pārtikas produktiem, lietām skolai utt., bet nu tas jau bija kādi 4 gadi atpakaļ. Vārdsakot par dokumentālo daļu kā kur un ko pēc savas pieredzes saku tev nebūtu jāuztraucas.

Pilsēta ir OK. Man patika tas, ka tā nebija super lielā pilsēta. Bija reāli viegli sakomunicēt ar visiem pārējiem erasmus biedriem, nebija tā, ka 40 min brauc ar metro uz otru pilsētas galu, lai tiktu uz ballīti un tad vēl domā kā tikt atpakaļ. Manā erasmus gadījumā, lielākā daļa erasmus studentu dzīvoja mājās vai dzīvokļos ar pārējiem erasmus studentiem, visiem gandrīz bija second-hand riteņi iegādāti & tad viens pie otra braukājāmies, naktīs mājās no ballītēm visādās kondīcijās braucām, mīkstos lāčus un viens otru uz bagāžniekiem vadājām pa pilsētu pa ceļam uz klubiņu. Bija reālie hause party, kā amerikāņu filmās, ka māja pilna, nav kur apgriezties, kaimiņi sauc policiju....Ahhhh, atmiņas atmiņas :)
Katrā ziņā, man likās, ka nelielā pilsēta ir tieši pluss, lai gan iedzīvotāji tur ja nemaldos pie kādiem 60 tūkst.ir.
29.04.2014 00:35 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Varu tikai ieteikt - kaa vien nokluusti tur, taa pa taisno uz banku, lai atveertu kontu. Kaapeec uzreiz? Jo kaa jau visur Francijaa vajag miljards papiirus. Taa ka var naakties iet vairaakas reizes, jo var gadiities, ka kaads siiks suuda papiirs nav :D

Un uzreiz dodies uz CAF. Jo kameer visus dokumentus nokaarto, ir jaagaida kaadi 2 meeneshi vismaz liidz saac sanemt naudu.
29.04.2014 00:57 |
 
Reitings 524
Reģ: 31.07.2012
par CAF runājot, sirsnīgi iesaku jau šeit Latvijā iztulkot savu dzimšanas apliecību. Dzīvoju Francijā pa 2 piegājieniem, vienu reizi pietika ar kopiju orģinālam,otro reizi vaicāja pēc notāra apliecināta tulkojuma.
Iesaku no savas programmas prasīt kādu vietējo studentu,kas vismaz sākumā palīdzētu ar papīru darbu. jābūt international relations office kādam,kas varētu ar Tevi visu šo birokrātijas murgu padarīt vieglāku.
29.04.2014 02:56 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Paturpinot Kallas komentāru - ja saslimsti, atmaksām izmanto EVAK karti, noteikti netaisi Securite sociale, būs čakars vairāku mēnešu garumā, beigās tiksi pie numura , bet, lai tiktu pie naudas atmaksas - LV notāra apstiprināts dzimšanas apliecības tulkojums jānomaina pret FR notāra apstiprinātu (tādi visā valstī tikai 4 (lv-fr valodai) un maksās 40eiro) tulkojumu.



CAF nav degošs, es taisīju septembrī, kad atbraucu, oktobra īrei jau bija atlaide un ne tikai oktobra apmērā, bet arī par septembri.
29.04.2014 10:09 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
Paldies milzīgs visām!
Tieši uz groupe esc trpyes es braucu!

Jums dzīvesvietu atrada universitāte vai pašas meklējāt? Un dzīvokļa biedrus?
Dikti gribētos jau laicīgi atrast kādu francūzi, ar ko dzīvot kopā, lai praktizētos valodu. Turklāt arī daudz lētāk un jautrāk! :)

Bet to CAF atlaidi nevar pieteikt jau laicīgi, esot Latvijā?

Un pirms braucāt jūs jau mācējāt franču valodu?

Ahh jautājumi, jautājumi... :)
29.04.2014 12:26 |
 
Reitings 648
Reģ: 29.01.2009
Pēc cik ilga laika tu dodies erasmusā? Uz .gada rudens semestri?

Kā jau minēju manos laikos, kad es braucu uz ESC Troyes, tad skola jau bija visiem sameklējusi dzīvesvietas. Ja nemaldos, tad sūtot viņiem visus dokumentus ( viņi jau automātiski uzreiz prasīja tulkotu dzimšanas apliecību, kas starpcitu, ja ir vecā padomju versija, tad jāiet mainīt pirms tulkošanas), bija iespējams norādīt kur un kā vēlētos dzīvot. Ja pareizi atceros, iespēja bija dzīvot kopā tikai ar kādu citu erasmus studentu nevis vietējiem. Es dzīvoju 3istabu dzīvoklī kopā ar vēl vienu dāmu un katra par īri + komunālie maksājumi maksājām 350 EUR, citi studenti piemēram dzīvoja 2stāvu mājā kopā 5ci cilvēki un katrs maksāja 250 EUR, tā kā tas, ka par dzīvesvietas lētumu un jautrību tev noteikti nav jāuztaucas.

Tagad tev nu noteikti nav jāuztraucas par CAF dokumentu kārtošanu. Kā jau minēju, ESC ir ļoti foršs un organizēts international office, kas to visu pa lielam nokārtos tavā vietā. Nebūs tev pašai jāstaigā pa birojiem, ja vien nekavēsi dokumentu iesūtīšanas termiņus vai viņu informatīvos pasākumus, kur notiek visa dokumentu kārtošana.
29.04.2014 12:38 |
 
Reitings 648
Reģ: 29.01.2009
Uz .gada rudens semestri?


Labojums: Uz 2014.gada rudens semestri?
29.04.2014 12:38 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Es gan vienkārši studēju , bet manā fakultātē erasmusniekiem bija lekcijas tāpat franču valodā un semināri (TD) , tikai eksāmenos viņi varēja izmantot vārdnīcas. Noteikti saki visiem pasniedzējiem un raksti uz nododamo darbu malām, pie vārda - etudiante etrangere, tad Tev kā erasmusniekam neņems balles nost par interpunkciju un ortogrāfiju.


Dzīvesvietai CROUS vajadzēja jau pieteikties (studio/chambre universitaire), pačeko, vai jau sen nav datums beidzies, tad būs pagrūtāk atrast, jo visas renovētās istabas ar dušu, tualeti un virtuves virsmām jau sen kā izdalītas.
Dzīvokļa biedrus (colocation) meklē Facebook grupās, colocation.fr un līdzīgos saitos.

CAF jāaizpilda caf.fr, ja pareizi atceros, tad viņi atsūta papīrus pa pastu, Tu aizej uz biroju un saņem karti ar lietotāja numuru, utt., viss tālāk notiks automātiski. Bet to var darīt, kad Tev ir izziņa no dzīvesvietas, ka tur tiešām dzīvo, konkrēta īres summa, utt.
29.04.2014 12:41 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Sīkumi, kas atvieglos dzīvi:

Iesaku jau Latvijā uztaisīt mazās bildītes (kā pasei) , jo visām studentu kartēm, sporta kluba kartei (tas tev būs par brīvu) , kultūras kartei (arī par brīvu) vajadzēs ielīmēt bildīti.

Jau LV pārtulko dzimšanas apliecību, sakopē ID/pasi.

Konta atvēršana man gan bija ļoti viegla - man ir Societe Generale. Ej uz vietas, saki,ka gribi atvērt kontu (tas ir bez maksas), viņi Tev nozīmēs bankas darbinieku konkrētajā filiālē, kurš tālāk ņemsies ar Tavām lietām. Sarunāsi tikšanos, iedosi visus dokumentus, ko nu tur prasa, pēc kāda laikam pa pastu atnāks paziņojums uz Tavu dzīvesvietu, ka karte gatava, izņemsi, pie reizes parādīs, kā darbojas viņu internetbanka , utt. Par konta atvēršanu Tev kontā ieskaitīs 80eiro. 1. gadu karte un visi pārskaitījumi , izņemšanas, utt. ir par brīvu. Rēķinies, ka FR nav iemaksas automātu, ja gribi ielikt naudu, tā jādod bankas darbiniekam un kontā ieskaitīsies pēc 2-3 dienām.

Telefonam izvēlies FREE - 1eiro/mēnesī un runā 2h , sms neierobežoti, ja nejaucu.

Sabiedriskajam transportam ir studentu kartes, lētākas, bet te jau pieminētajā leboncoin.fr lēti riteni nopirkt var.
29.04.2014 12:50 |
 
Reitings 435
Reģ: 29.01.2009
Es gan gribu ieteikt neiespringt uz šo visu pārāk daudz.
Visas formalitātes jūs visi erasmusieši kārtosiet reizē. Kad ieradīsies, pirmā būs iepazīšanās nedēļa. Tās laikā būs gan lekcija visiem par CAF, uz ekrāna parādīs, kā internetā aizpildīt viņu anketu (jo tur viss FRA, visi jau nesaprot), lai saņemtu pabalstu par dzīvokli, gan būs bankas pārstāvis, kas jau iedos visus papīrus, lai varētu visi atvērt bankas kontu (mums bija pārstāvis no Societe Generale). Welcome pakā, ko jau minēja, bija arī telefona priekšapmaksas karte. Es gan pēc tam to nomainīju uz Free mobile, tas ir visizdevīgākais studentiem.
Skolas international office strādā ļoti atsaucīgas darbinieces, uz viņām noteikti varēsi paļauties.
Lekcijas man visas bija angliski. Ja ieskaitē bija jāraksta eseja, tad citi pasniedzēji atļāva izmantot angļu valodas vārdnīcas, ja nu angliski tas vārdu krājums nav tik plašs kā dzimtajā valodā.
Dzīvesvietu varēja izvēlēties skolas piedāvātajā mājaslapā. Varēja izvēlēties, ar cik cilvēkiem kopā gribi dzīvot, cik ar mieru esi maksāt, dzīvokļu bildes arī bija. Varēja izvēlēties arī, vai grib dzīvot ar pretējo dzimumu kopā vai nē. Cik atceros, bija tikai 2 meitenes, kas gulēja vienā istabā, bet vispār katram ir sava istaba+viesistaba.
Ko es iesaku: noteikti nomainīt dzimšanas apliecību, ja Tev tā ir zaļā, padomju laiku. Tālāk to vajadzēs iztulkot (bet tas jau noteikti Tavos papīros rakstīts, kādiem dok.jābūt līdzi uz erasmus), bet, kā jau Queen minēja, pagaidām to tulko tikai pāris cilvēki.
29.04.2014 13:42 |
 
Reitings 549
Reģ: 22.12.2013
Es Francija visu nokartoju ar veco dzimsanas apliecibu, ko tulkoju un notariali apstiprinaju Latvija. Bet man visu palidzeja kartot drauga gimene, kuri pie jebkuriem iebildumiem taisija lielu skandalu. :D
29.04.2014 15:35 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
krishala - jā uz 2014. gada rudens semestri :)
29.04.2014 17:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits