Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Zobi - izmisums

 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Sveiciens Otrajās Lieldienās!
Man tās ir pavisam bēdīgas zobu dēļ.
Varbūt kādam vēl bijusi līdzīga situācija un ir padomā kādi līdzekļi kā noņemt sāpes.

Pirms pāris nedēļām divi zobi (6. vai 7. augšā, drīzāk 6. un 6. vai 7. lejā, drīzāk 7.) sāka reaģēt uz aukstu un siltu, īpašu sāpju nebija, bet nedaudz nepatīkami, plānoju rakstīties pie doka.

Šo piektdien pārādījās sāpes, vakarā diezgan spēcīgi sāpēja šie zobi, sāpes ir pazīstamas, jo citam dzeroklim bija jau tā bijis, ka zem vecās plobas bija nervs iekaisis un to nācās ņemt ārā. Pēc laiciņa sāpes atlaida. Sestdien sāku zvanīties uz dažām klīnikām, lai vismaz pierakstītos, jo zinu, ka mana daktere strādā tikai divas dienas nedēļā, rindas tur garas. Nekur necēla, nolēmu dadzīvot līdz otradienai, kad visi atsāks strādāt normālā režīmā. Sestdien vakarā arī sāpēja, bet pārgāja.

Svētdien sākās jau arvien biežākas sāpes, paskaloju ar alkoholu, sākumā palīdzēja.
Sazvanīju diennakts kantori un pierakstījos uz šodienu. Svētdien vakarā sākās drausmīgas sāpes, iedzēru ibumetinu un miegazāles, palīdzēja, bet no rīta pamodos no sāpēm.

Biju pie doka, pats ģeniālākais, ka tad, kad man bakstīja, dauzīja un klapēja ar instrumentiem nekas nesāpēja, lai gan vēl pirms 10 min uzgaidāmajā telpā zobs bija pulsējis un smeldzis. Uztaisīja rentgenu un izņēma divas plombes augšā, neko neatrada, nervi nav beigti. Ielika pagaidu plombes, zāles laikam nē, jāpagaida dažas nedēļas, tad jāiet atkal. Es tik baidos, ka nenodzīvošu tik ilgi.

Sāpju lēkmes joprojām ir. Intervāli ir dažādi, var būt 10 min bez sāpēm, var būt arī 2 stundas. Lēkmes paliek arvien stiprākas, vai arī man tā šķiet, jo esmu jau nomocījusies, pēdējā lēkmē pat likās, ka auss pulsē no sāpēm. Lēkmes ilgums ir no 2 - 10 min, kā kuru reizi. Lejas zobu vispār neaiztika šodien, tas gan pagaidām sāp nedaudz mazāk un retāk, tfu tfu tfu.

Es nesaprotu, kā var būt, ka ir tās pulsējošās sāpes, kas ir pie nervu iekaisuma, bet nervi ir ok. Un sāpes jutu arī tad, kad man urba plombi un kad zobs stāvēja vaļā, lai gan bija anastēzija. Tiem, kam ir bijis nerva iekaisums, zina, ka tās sāpes nevar sajaukt ne ar ko citu.

Domāju, varbūt zvanīt rīt uz Stomatoloģijas inst., varbūt viņiem ir kādi akūtie pieņemamie laiki, bet baidos, jo tagad sanāk, ka man ir nenormālas zobu sāpes pilnīgi bez iemesla.

Varbūt ir kādi tautas līdzekļi kā noņemt sāpes lēkmes laikā, jo ar ibumetinu negribu aizrauties. Skalošana ar alko pēdējoreiz vairs nelīdzēja.
21.04.2014 18:17 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Es Tev ieteiktu tomer ietriekt ibumetinu,jo citadi nobeigsies no sapem un pierakstities pa arsta pec iespejas atrak.

Bet es esmu Tava bedu masa-man rit jalido celojuma,a zobi vai hvz kas uzdarbojas. un neviens dakteris nevar pateikt, kas ir. zobu panorama man ir uztaisita, vienam zoam uzradija strutas, to salabojam, bet epicentram neko nerada. biju pie neirologa,si pateica, lai eju pie zobarsta :D haha ha. man skiet,ka man tur pampst kkas, a ko darit..
un ta nu es nezinu, bail, ka nenomirstu cita valsti.....
21.04.2014 18:26 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
uj napalasiju par lekmem-aizej pieneirologa,moska tas ir 3zaru nervs.
21.04.2014 18:28 |
 
Reitings 465
Reģ: 29.01.2009
man ir tiesi shii pati probleema- pec rentgena nevienu caurumu neuzraadija..pie zobarsta tajaa vietaa kur saapeja visas vecaas plombes samainija pret jaunaam un to zobu kas saapeja ari paarblombja lai ari tur caurums nemaz nebija- sakumaa likas ka varbut plombe ieplisusi..
beigas izraadas, ka man tam zobam ir loooooooti plaana emalja un tapec zobs ar taadam saapeem reagee uz aukstu/karstu/saldu utt..zobarste teica ka nervu man tur aaraa nenems jo zobins ir pilnibaa vesels, bet teica lai noperku aptiekaa Sensodine zobupastu , ar vinu tiru zobus un uz pasa saapigaa zoba pirms guletiesaanas kartigi saasmeereeju un paturu. Plus vel lika fluora tabletes dzert ;) saapes itkaa tagad pa retam paraadaas, bet ir stipri labaak kad to zobinu sudzeju ;)
21.04.2014 18:29 |
 
Reitings 465
Reģ: 29.01.2009
un ibumetinu neiesaku dzert, jo ja beigaas tomer bus jaadakteree un jaataisa anesteezija- ibumetiims blokjee lidokaiina darbiibu lidz ar to anesteezija loti slikti iedarbojas..man shitaa vienreiz jau bija- naacaas njemt nervu aaraa, bet es biju sadzerusies pretsapju zaales...daktere man 8 sprices taisija, kameer palika kautcik nejuutigs, bet taaapat jutu kad urba ar visaam anestezijam..
21.04.2014 18:31 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
piparene, es ar par to trijzaru nervu iedomājos, bet lasīju, ka tur sāp visa seja, kakls un daudz lielāks laukums sāp. Es jūtu, ka man tā sāpe sākas tieši no zoba. Kas ir tā zobu panorāma tas pats, kas rentgens?


mijauu, jā, to reaģēšanu uz aukstumu, karstumu vēl pieciestu, bet tagad jau ir tā, ka sāpes var sākties pēkšņi ne no šā, ne no tā, neko vispār neēdot. Piemēram, nesen nobraukāju 2 h ar velo, viss ok, sāpju nav, piestāju pie soliņa, apsēdos un pēc 5 min sākās tādas sāpes, ka asaras sprāgst un gribas brēkt, biku pagaidīju un atlaida.

Vēl domāju, moš appūsts, pēdējā laikā daudz pa āru dzīvojos, kā arī aizdomīgi, ka abi kļuva jutīgi apēram vienā laikā un abi ir vienā sejas pusē. Bet nekad neesmu dzirdējusi, ka arī zobus var appūst.
21.04.2014 18:40 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
zobu panorama ir laikam tas pats rentgens, bet visai mutei kopa, pus skeletgalva :D
bet vinam vajag nosutijumu.
var jau but, ka kads cits zobs Tev tur vainigs, ja uztaisato panoramu, visu ainu kopa redz.
21.04.2014 18:43 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
laikam mums te ar tiem zobiem neiet :D man arī pāris dienas atpakaļ sāka nīdēt zobu ,,starpa'', uz aukstu reaģē, lai gan zinu, ka zobs ir vesels...laikam tas pats kas mijauu, besī ārā...
21.04.2014 18:56 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
un jā...zobus, pareizāk smaganas, var gan appūst...
21.04.2014 18:57 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Turpinu meklēt info par trijzaru nervu iekaisumu, izrādās, ka to var izprovocēt žokļa sasitumi, kā arī šajos gadījumos sāpes nerodas aukstums un karstums.

Pirms apmēram pusotras nedēļas diezgan spēcīgi sasitu tieši labo žokļa pusi. Pāris dienas sāpēja žoklis pēc tam atgāja. Tiesa gan zobu jutīgums bija jau pirms tam, tikai bez sāpēm, bet tā varbūt tikai sakritība. Tiešām sāku domāt, ka varbūt zobi nav pie vainas. :(
21.04.2014 19:14 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
manam brālim sāpēja zobi, kad bija deguna iekaisums - strutas degunā...vainas jau var būt 101.
21.04.2014 19:16 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
man jau ar bailes par to degunu ir, bet es ari nemaku izskalot ar to salsudeni. maku pa degunu ieksa, pa muti ara, bet laiakm jau vajag pa otru nasi ara :)
21.04.2014 19:21 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Brauc pie diennakts dežūrārsta. Sejas un žokļu ķirurģijas centrs, Dzirciema iela 20, tieši blakus Stom. inst. Es domāju, ka tur tev sataisīs visu. Nesāpēja tajā brīdī gan jau, ka dēļ satraukuma. Iedzer ibumetinu, neko ļoti sliktu pie tādām sāpēm tas nenodarīs. Man patreiz ir tieši tas pats. Augšējais zobs ir izlūzis un spiež arī uz apakšējo. Un tā ik dienu kādā brīdī uznāk sāpju lēkmes.
Ko var ieteikt? Neēd/nedzer neko ļoti aukstu vai karstu. Neej vējā (nebrauc arii ar riteni), nedzer neko rūgstošu. Katrā ziņā nepakļauj zobu sāpju izraisošiem faktoriem.
21.04.2014 19:28 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Arielle, man šodien tieši prasīja zobārste, vai nav bijušas iesnas vai deguna iekaisums, bet nekas tāds tagad nav. Iesnas bija jau krietni sen, šogad slimoju tikai ar kakla vīrusu vieglā formā pirms vairākiem mēnešiem, kur pat nekādas zāles nebija jādzer.


Ja kāda no jums ir bijusi pie neirologa, kā viņi konstatē saslimšanas? T.i. kādas procedūras veic? Nekad nav bijusi saskare ar šādiem speciālistiem.


Piparene, bet to, ja ir strutas degunā, to taču var just, ne? Nevar taču būt tā, ka ir kaut kas sakrājies, bet cilvēks neko nejūt.
21.04.2014 19:28 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Zobi var sāpēt ne tikai pašu zobu dēļ - ja augšžoklis, tad no blakusdobumiem var atstarot, ja dzerokļi, tad no ausīm (pašai ir bijis), jau tas pats pieminētais 3zaru nervs. Pie neirologa jāiet :(
21.04.2014 19:29 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Oi, te jau tas viss sarakstīts, nepalasīju :)
21.04.2014 19:30 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Man viens zobs arī palika jutīgs. Jātīra un jāpilda kanāli.
21.04.2014 19:30 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Annie, es jau tieši cerēju, ka to man šodien izdarīs, bet daktere atvēra plombes, paskatījās, ka nervi nav izlīduši ārā un teica, ka būtu muļķīgi tīrīt kanālus, ja nervi nav beigti. :(
21.04.2014 19:33 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Man izklausās pēc kanāliem, bet varu kļūdīties. Varu ieteikt tikai ļoti labu zobārstu,pieņem arī brīvdienās, ja akūts gadījums. Tiesa gan Cēsīs. Vitālijs Jakovļevs, entās reizes man ir palīdzējis bezizejās. mob. tel. 26499006 www.endo.lv Saka, ka speķis un doniņa palīdz, bet man, kad sāpēja nekas nelīdzēja un arī ne tabletes, gaudodama pa māju nesājos no sāpēm...
21.04.2014 19:35 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
S80, paldies, tomēr uz Cēsīm gan nekādi netieku, bet doks, pie kā šodien biju, teica, ka kanāli esot ok.
21.04.2014 20:13 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
S80, paskatoties uz tām cenām nelabi paliek. :D Bet ko vajag, to vajag.
21.04.2014 20:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits