Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

par mājas būvniecību

 
Reitings 188
Reģ: 03.07.2012
Meitenes, kas saskārušās ar mājas būvniecības procesu, ar kādām grūtībām saskārāties?
Kādi bija svarīgākie jautājumi, kas jāizlemj.
Saprotu, ka tā ir vīriešu lieta, bet jautājums par jūsu pieredzi.
08.04.2014 14:25 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Lielākās grūtības - problēmas ar strādniekiem, materiālu zagšana, pārējais viss vienkārši.
08.04.2014 14:29 |
 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
Ceļot ēku tev viss būtiskākā ir saskaņošana ar arhitektu. Tātad, jau pašā sākumā tu slēdz līgumu ar arhitektu, ar kuru tu vari runāt pilnīgi par jebko saistībā ar šīs ēkas celšanu. Pirms līguma visticamāk, ka arhitekte atnāks uz tavu zemes gabalu kur plāno būvēt māju un izvērtēs situāciju. Ja dzīvo Rīgā uz tava zemes gabala pilnīgi iespējams i kāda sarkanā līnija, ja tā ir viņa tev istāstīs ar ko tev nāksies saskarties, visu pārunās u.tt. Norunāsiet ēku lielumu un atļauto augstumu. Ja esi pārliecināta, ka ēku celsi, tad jus sakat celt maju ar pamatiem (protams :D ). Tu to vari celt no konteineriem, no krītu bluķiem... no viskaut kā kas vien ir izdomāts, protams nosiltina u.tt. Aprunājoties ar arhitekti tu varēsi noskaidrot, kā sākumā ir vieglāk nodot - vai kā vasaras māju, vai kā dživojamo. Tad atkal atnāk arhitekte, visu samēra, apreiķina, noskaidro un apstiprina ēkas krāsu. Tad iet iekštelpa - ja cel kāpnes, kamīnu un visu pārējo kas saistīts ar tādu celtniecību.. visu sataisi, saskaņo, arhitekte nāk un visu saskaņo. tikai pectam ja velies pilsetas udeni tad velak to ievel, tur nevajag arhitekti, tur vajag tikai pilsetas udens darbiniekus, ta pat piemeram ar elektriķiem un visu pārējo nepieciešamo. Taču tā sistēma var but dažāda un tev vissvieglāk butu nevis klausities šo forumu meitenēs, arī manī, bet aiziet pie arhitektes un visu pārunāt, tikai uzini, kura būtu tāda foršāka arhitekte :)

PS. šo jomu nedaudz pārzinu, jo pati uz to pusi kaut kut mācos :)
08.04.2014 14:53 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
Mēs pagaidām vēl domu līmenī plānojam savu māju un plusā esmu arhitekte, ne ar milzīgu pieredzi, bet esmu strādājusi ar vairākiem dažāda mēroga projektiem. Tādu svarīgu jautājumu ir tik daudz, jums tiešām jāmeklē rokā kāds uzticams arhitekts.

Latvijas klimata un daudzo neprasmīgo būvnieku sakarā par vienu no vissvarīgākajiem,atmetot visus ''man patīk koks interjerā'' un ''es gribu, lai pie mājas ir terase ar kamīnu'' varu minēt šo:

Siltināšana, pareiza konstrukciju vēdināšana, pareizi savienojumi starp sienām/grīdu/jumtu. Tas ir vienkārši drausmīgi, kad 5 gadus vecā mājā pelē sienas un no grīdas velk aukstums. Šis viss vistiešākajā veidā ietekmēs jūsu komfortu, veselību un finanses.
Zinu vairākas ģimenes, kas cēlušas mājas nesenā būvniecības buma laikā un tagad domā, kur dabūt naudu, lai siltinātu 10 gadus vecu ēku.

Un tad runājot par pašu ēku, telpu plānojums ir svarīgs, lai jums būtu ērta dzīvošana. Paši izrunājat savus ikdienas paradumus. Vai jums patīk daudz gatavot, vai jums patīk ēst virtuvē/dzīvojamajā istabā/speciālā ēdamtelpā. Cik bērnus jūs vēlaties, vai vēlaties dalīt vannasistabu ar bērniem, vai jums ir vai nākotnē plānojat mājdzīvniekus. Vai jums ir liela izmēra sporta ekipējums, kā un kur jūs vēlaties to uzglabāt, vai jums patīk uzņemt viesus, vai šie viesi mēdz pie jums nakšņot. Vai mēdzat strādāt mājās, varbūt jums nepieciešama atsevišķa darba telpa. Kā ir ar privātuma sajūtu, cik ļoti tuvu ir kaimiņi un cik ļoti jūs vēlaties no viņiem paslēpties. Ar kādiem hobijiem nodarbojaties jūs, jūsu bērni. Varbūt kāds no viņiem pūš tauri un būtu super labi, ja to nevarētu dzirdēt visā mājā :D

Kā es sāku darbu ar jebkuru ēku-uzmetu sarakstu ar velamajām telpām, to funkciju un aptuveni nepieciešamajiem m2. Tad ar klientu veido tādu kā bubble diagram, kur savieno tās telpas, kuras būtu vēlams savienot dzīvē, piem., no koridora gribu nokļūt tur un tur un tur, no dzīvojamās istabas tur un tur. Tad jau rodas tāds mazs karkasiņš, struktūra jūsu ēkai. To jūs paši varat izdarīt jau pirms tikšanās ar arhitektu, būs interesanti :)
Un izanalizējat arī dienasgaismu dažādās telpās, esmu redzējusi tiešām neapdomātus variantus, kad dzīvojamā istabā teju nekad neiespīd saules gaisma. Vai arī runājot par sevi-netipiski, bet man patīk, ja manai guļamistabai ir rietumu logi, man tas ir gandrīz pirmais, ko ieplānošu savā mājā. Varbūt jums ir kādas līdzīgas konkrētas vēlmes.

Uhh, ieskrējos, kur nu vēl visas dizaina lietas.
Un jā, kontrolējat, skatieties uz pirkstiem gan būvdarbu vadītajam, gan celtniekiem. Prasiet tāmes, pētiet viņas, salīdziniet katru norādīto m2. Es nezinu kāda ir prakse LV, jo tur maz esmu ko darījusi, bet manā dāņu birojā mēs kā arhitekti bijām klāt līdz pat projekta nodošanai, klienta vietā kontrolējot būvniekus. Regulāras, negaidītas vizītes ir vislabākās.
08.04.2014 16:01 |
 
Reitings 837
Reģ: 22.05.2012
Bija problēmas ar būvatļaujām.
08.04.2014 16:03 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
1.problema- nauda, velmju vairak ka var atlauties. 2.problema stradnieki,drizak haltursciki,zog,dzer un nenak uz darbu
08.04.2014 16:05 |
 
Reitings 766
Reģ: 29.01.2009
Es tev tomēr ieteiktu nolīgt kompetentu būvuzraugu (vēlams paziņu lokā).

Esmu bijusi visās šī procesa daļās. Tici man..būvnieks nepaliks zaudētājs :D
Tāpēc tev nepieciešama uzticības persona,t.i., būvuzraugs, kuram tu uzticies par 99%
08.04.2014 16:06 |
 
Reitings 1579
Reģ: 04.04.2013
http://www.ss.lv/msg/lv/construction/civil-work/civil-work/apartment-houses-low-rise/bdcikj.html
maja par 7200 eiro un nebus problemu.
08.04.2014 16:11 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ja uztic materiaalu iegaadni firmai vai kompaanijai, labaak pasekot visam liidzi. Dazi var meeginaat nopirkt leetus meeslus un tad piestaadiit lielu reekjinu. Uz dazaam lietaam ekonomeet vienkaarshi nedriikst, ja negib visaadas probleemas. Ljoti svariigs moments ir pareiza siltinaashana. Tur arii meegina biezji vien kaut ko nochiept un ielikt mazaak nekaa nepiecieshams. Kad velk elektriibu, ir jaapaarliecinaas, lai visur tiek pareizi sadaliits un nebuutu taa, ka kafijas automaats kopaa ar mikrovilnju kraasni izsit laukaa korkjus. Atseviskja uzmaniiba jaapieveersh tam, lai nebuutu nekur nekaadas spraugas pie trubaam utt, savaadaak vasaraa buus kukainji pa maaju. Nezinu kaa lv, bet Kanaadaa lielaakaa probleema ir taa, ka pagraba dalja nav pienaaciigi izoleeta un lielu lietusgaazju laikaa uudens suucaas iekshaa, radot bojaajumus.
08.04.2014 16:12 |
 
Reitings 766
Reģ: 29.01.2009
forši...mans teksts pa pusei pazuda :D cool!

Par materiālu piegādi..katram materiālam jābūt atbilstības deklerācijai. Lai tu izvērtētu tā atbilstību, tev tomēr kaut kas ir jāpārzin no būvniecības!
08.04.2014 16:15 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Krista-mans viirs vienmeer saka,ka loti paliidz arii tas,ja vismaz viens cilveeks gimenee ko saprot no siim lietaam-tad var labi sekot liidzi celtnieciibai.
08.04.2014 16:19 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Pilnīgi piekrītu jutas teiktajam. Būvuzraugs un tas, cik ļoti uzticies šim cilvēkam ir viens no pamatiem, kāda tā māja būs un cik $ Tu beigās zaudēsi vai ieekonomēsi.
Mans tēvs ir būvuzraugs un ceļ privātmājas. Savā ilgajā pieredzē ir saskāries ar daudz ko, gan uzmetēj firmām, gan ar dzerošiem meistariem, bet vienmēr meklēs risinājumu, jo augstāk par visu viņam ir gods par padarīto darbu. Nevis tjapu ļapu, kā tik naudu noplēst.
08.04.2014 16:19 |
 
Reitings 766
Reģ: 29.01.2009
Un naudu uz būvuzrauga rēķina arī nevajag taupīt. Tas nav lēti, bet rezultātā vienalga atmaksāsies.
08.04.2014 16:23 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Pilniigi piekriitu,ja nem paliigus tad noteikti labus-varbuut buus daargaak,bet tas noteikti atmaksaasies veelaak.Maaja ir kaut kas taads,kas tomeer ir uz muuzu-ja dara ,tad dara.:)
08.04.2014 16:29 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Pašlaik tieši esam šajā procesā iekšā. Jāsaka, ka līdz šim vislielākā problēma ir bijusi laiks un milzīgā birokrātija. Uz katru dokumentu saskaņošanu ir jāgaida ļoti ilgi. Mums vēl papildus būvniecības formalitātēm bija jākārto formalitātes ar nekustamā īpašuma atdalīšanu, uzmērīšanu utt. Visi procesi šausmīgi ievilkās, bijām diez gan naivi cerot, ka, ja ar mērniekiem ir līgums par darbu izpildi 2 mēnešu laikā, ka pēc 2 mēnešiem arī dabūsim visus papīrus - dabūjām pēc sešiem. Rēķiniet lielu laika rezervi visam!
Par cik esam būvniecības fāzes sākumā, tad par problēmām, kas skar pašu mājas celšanu, vēl nevarēšu pastāstīt.
08.04.2014 17:31 |
 
Reitings 384
Reģ: 10.03.2014
Jāsāk jau ar to cik līdzekļu ir jūsu rīcībā. Būvēsiet Rīgā un pieRīgā? Tad ir jārēkinās ar to, ka būvvalde visu kontrolēs daudz stingrāk. Katrs papīrs, saskaņošana utt, tas viss prasa daudz laika un naudas. Un pat ja jums būs noalgots būvuzraugs, tāpat būs jābraukā un jākontrolē katrs strādnieku solis.
08.04.2014 17:43 |
 
Reitings 30
Reģ: 20.03.2016
Gribam siltināt māju, meklējam variantus, varbūt kāds var ko ieteikt?
Sliecamies uz - http://www.prodev.lv/pakalpojumi/maju-siltinasana-un-fasazu-remontdarbi/ , bet gribās ievākt , laiir no kā izvēlēties..
30.07.2016 12:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!