Krievu valodas zināšanas,lai iegūtu darbu Latvijā

 
Reitings 435
Reģ: 12.01.2014
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/149978/krievu-valodas-nezinasanas-del-jauniesiem-teju-neiespejami-atrast-darbu

Vai tiešām ir tik traki? Pati neesmu ar to saskārusies? Kāda no jums ir?
05.04.2014 17:35 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kāpēc diskusijas par tūristiem ir nevietā? Autores sāpe taču ir raksts, kur teikts tas, ka bez krievu valodas zināšanām ir grūti atrast DARBU. Man darbā nākas saskarties ar ārzemniekiem. Viesmīlēm nākas saskarties ar ārzemniekiem. Narvessena* pārdevējām nākas. Ja jūsu darba devējam ir daudz krievu klientu, grūti viņam pārmest, ka izvēlas darbinieku ar svešvalodas zināšanām.

No darba brīvajā laikā, protams, katrs runājam kā ērtāk. Un piekrītu, ka prasīt krievu valodas zināšanas kā obligātas darbiniekam, kam darba paveikšanai krievu valoda nav vajadzīga, ir stulbi.

- - - - -
* Nesen redzēju Narvessena sludinājumu, kur viņi meklēja pārdevējas ar labām angļu valodas zināšanām. Ko tad tagad teikt? Raudāt, kā PSRS centās mūs 50 gadus pārkrievot, un tagad ES cenšas 10 gadus pārangliskot?
06.04.2014 17:32 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
57days, angļu valoda latviešiem tā nesāp kā krievu, jo angļi nav nodarījuši pāri mūsu senčiem. Saproti to - tā nepatika pret šāda veida diskrimināciju ir tautas atmiņa, kas ir pārmantota caur asinīm.
06.04.2014 17:39 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Kāpēc diskusijas par tūristiem ir nevietā? Autores sāpe taču ir raksts, kur teikts tas, ka bez krievu valodas zināšanām ir grūti atrast DARBU.

grūti atrast darbu Latvijā. Latvija ir kaut kāda tūrisma lielvalsts, lai kritērijs, pieņemot darbā, būtu krievu valodas prasmes? kāpēc nepietiek ar angļu valodu? nu labi, to jau var definēt arī tā, bet mazliet ticamāks iemesls, kāpēc darbu grūti atrast bez krievu valodas, tas, ka Latvijā 40% krievu.
06.04.2014 17:41 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
Kāpēc diskusijas par tūristiem ir nevietā? Autores sāpe taču ir raksts, kur teikts tas, ka bez krievu valodas zināšanām ir grūti atrast DARBU. Man darbā nākas saskarties ar ārzemniekiem. Viesmīlēm nākas saskarties ar ārzemniekiem. Narvessena* pārdevējām nākas. Ja jūsu darba devējam ir daudz krievu klientu, grūti viņam pārmest, ka izvēlas darbinieku ar svešvalodas zināšanām.

No darba brīvajā laikā, protams, katrs runājam kā ērtāk. Un piekrītu, ka prasīt krievu valodas zināšanas kā obligātas darbiniekam, kam darba paveikšanai krievu valoda nav vajadzīga, ir stulbi.

- - - - -
* Nesen redzēju Narvessena sludinājumu, kur viņi meklēja pārdevējas ar labām angļu valodas zināšanām. Ko tad tagad teikt? Raudāt, kā PSRS centās mūs 50 gadus pārkrievot, un tagad ES cenšas 10 gadus pārangliskot?


diskriminācija ir neņemt darbā cilvēku, kurš nezin krievu valodu Latvijā .Vajadzētu pietikt ar latviešu valodas un angļu valodas zināšanām. Pēc darbā pieņemšanas, ja nepieciešams var jau ar iemācīties to krievu valodu.
06.04.2014 17:41 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
protams, ar tiem kuriem krievijas pase runāju krieviski, bet visiem alien pases turētājiem un Latvijā dzīvojošiem Latviski.


Latvijā Krievijas pase ir diezgan daudz cilvēkiem, kas šeit dzīvo gadu desmitiem, nevis pēkšņi atbraukuši no Krievijas. Ļoti daudz cilvēku vecumā no 50 gadiem uz augšu, kas ir bijuši Latvijas nepilsoņi, pieņem Krievijas pilsonību, lai ātrāk varētu pensionēties, jo Latvijas pensijas vecumu ir izredzes sasniegt ap to laiku, kad no cilvēka knapi kas vairs palicis. Un šiem cilvēkiem ir pastāvīgās uzturēšanās atļaujas un personas kodi, turklāt tagad, kad uzturēšanās atļaujas vairs netiek līmētas pasē, bet izsniegtas kā kredītkartes lieluma kartiņas, vispār nevar pateikt, no kurienes cilvēks un cik ilgi šeit.

Tā kā pase pilnīgi noteikti nav rādītājs.
06.04.2014 17:41 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Nerea, nav svarīgi, krievu valodas vietā varēja būt jebkura cita valoda, tas nav svarīgi, svarīgāk ir tas, ka savā dzimtajā zemē vēlamies runāt savā dzimtajā valodā. jā, un arī strādāt! :)
06.04.2014 17:43 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
Latvijā Krievijas pase ir diezgan daudz cilvēkiem, kas šeit dzīvo gadu desmitiem, nevis pēkšņi atbraukuši no Krievijas. Ļoti daudz cilvēku vecumā no 50 gadiem uz augšu, kas ir bijuši Latvijas nepilsoņi, pieņem Krievijas pilsonību, lai ātrāk varētu pensionēties, jo Latvijas pensijas vecumu ir izredzes sasniegt ap to laiku, kad no cilvēka knapi kas vairs palicis. Un šiem cilvēkiem ir pastāvīgās uzturēšanās atļaujas un personas kodi, turklāt tagad, kad uzturēšanās atļaujas vairs netiek līmētas pasē, bet izsniegtas kā kredītkartes lieluma kartiņas, vispār nevar pateikt, no kurienes cilvēks un cik ilgi šeit.

Tā kā pase pilnīgi noteikti nav rādītājs


tad dažam labam ir paveicies :D :D :D
06.04.2014 17:44 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
zili_rudzi, jā, vienkārši es saku, kāpēc mēs tik sāpīgi to uztveram. Protams, ka negribas nekādas citas valodas dominanci. Ja kāds kaut ko nesaprot, lai nolīgst tulku. Latvieši ir talantīgi cilvēki (zina valodas), bet nu tas nav jāizmanto tik bezkaunīgi.
06.04.2014 17:46 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
tautas atmiņa, kas ir pārmantota caur asinīm


Manās asinīs ir nepatika pret padomju varu (kas ir nodarījusi vienlīdz daudz ļauna gan latviešiem, gan arī pašas Krievijas iedzīvotājiem). Man arī ir nepatika pret tiem atsevisķajiem indivīdiem, kas glorificē šo padomju varu (padomju lielvalsti, impēriju, zuduso komunisma zelta laikmetu, whatever).

Izjust nepatiku pret itvisiem krieviem...? Par ko?
06.04.2014 17:47 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
tāpat viss šeit rakstītais, ir rakstīts tādā utopiskā garā. ilgi strādājot, nekad neesmu sastapusies ar to, ka krievs būtu diskriminēts. latvietis vienmēr pielāgojas, ar retiem, retiem izņēmumiem. ;)
06.04.2014 17:49 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Nē, nevis nepatiku pret krieviem, bet pret viņu imperiālistisko uzvedību, kas izpaužas tikai krievu valodas runāšanā.
06.04.2014 17:49 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
pat būtu absurds tagad raudāt par to, ka latvieši necienīgi izturas pret krieviem. pietiek paskatīties uz esošo situāciju Latvijā, lai izdarītu secinājumus. nu jā, skumji, ka tā ir.
06.04.2014 17:51 |
 
Reitings 116
Reģ: 23.01.2014
Man māsīca nezin krievu valodu,bet viņa strādā veikala par pārdevēju un nesūdzās ;]jo tur nesanāk tā runāt. Vienreiz gadā pirms ziemassvētkiem es parasti braucu uz Vācīju iepirkties. Tur vācījā arī daudzi turki nezin vācu val. līdz ar to dara melnos darbus.
06.04.2014 17:54 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
latvietis vienmēr pielāgojas, ar retiem, retiem izņēmumiem.


Nu, zini, es nelietotu vārdu "pielāgojas".

Man viens paziņa - rietumeiropietis atbrauca dzīvot un strādāt uz Latviju un burtiski no pirmās dienas sāka mācīties runāt latviski. Tiktal viss labi, vai ne? Bet redz parādījās problēma - gadiem ilgi viņa darba kolēģi - latvieši ar viņu runāja tikai angliski, lai ka arī nabadziņš necenstos darba praktizēt latviešu valodu. Tagad ir pagajuši daudz gadi, tagad arī kolēģi ar viņu runa latviski, bet sākums bija grūts. Kamēr viņš runāja ar grūtībām, tikmēr neviens latvietis ar viņu čakarēties runāt latviski nevēlējās.

Līdzīgas lietas es esmu dzirdējusi arī no krievu sievietēm gados. Viņas sūdzas, ka, tiiko ka latvieši izdzird, ka viņas "ka pa celmiem" cenšas runāt latviski, ta uzreiz latvieši sāk runāt krieviski. Nu kā lai tam "babulim" pārmet, ka viņai ir švakas valodas zināšanas?

Protams, nenoliegsu, ir arī "babuļi - imperiālisti", kuri to "sobačij jazik" nemācās principa pēc, bet nu manuprāt tādas ir mazākumā, nevis vairākumā.
06.04.2014 17:55 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
PS, jauka18, tava profila bilde ir NESMUKA!!!!
06.04.2014 17:58 |
 
Reitings 116
Reģ: 23.01.2014
Jebkurā valstī pret migrantiem, kuri nezin valsts valodu būs nievājoša attieksme. Tas ir beidzot jāsaprot. Valsts valodas kursi ir bez maksas. Es cienu to cilvēciņus, kuri ciena manu dzimteni,valodu,tautu utt.un nezaimo to 9.maijā.
06.04.2014 18:00 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
Jebkurā valstī pret migrantiem, kuri nezin valsts valodu būs nievājoša attieksme. Tas ir beidzot jāsaprot. Valsts valodas kursi ir bez maksas. Es cienu to cilvēciņus, kuri ciena manu dzimteni,valodu,tautu utt.un nezaimo to 9.maijā


+++
06.04.2014 18:00 |
 
Reitings 116
Reģ: 23.01.2014
paldies par komlimentu ;]
06.04.2014 18:02 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Ja jau te lielais vairākums uzskata ka krievu valodas zināšanas ir norma. Ja kāds nezin tad pats vainīgs. Darba devēju prasības samērīgas un visiem no apkopējas līdz prezidentam tā ir jāzin.

Tad ko mokamies kāpēc nobalsojāt pret krievu kā teorētiski "otrajai" valsts valodai, faktiski "vienīgajai" valsts valodai!
06.04.2014 18:19 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Piekrītu becky un julenok.

Igauniju apmeklēju regulāri un tur Krievu valodu lieto diezgan daudz. Somijā informāciju Lielveikalos stāsta Somu, Zviedru, Angļu un Krievu valodās. Daudzās vietās tūrisma informācija ir krievu valodā. Arī apkalpojošais personāls ( vairāk Austrumsomijā) diezgan lai zin krievu valodu. Francijā Krievu valoda arī nav sveša, viņi labāk krievu vai vācu nevis Angļu.
Nemaz nerunājot par Turciju, Kipru un citiem vidusjūras kūrortiem


Gribēju rakstīt stipri ko līdzīgu. Bet lielāka daļa te mierīgi var dzīvot savā svētā pārliecībā, ka krieviski runā tikai Krievijā un Latvijā. Lai jau.. tikai man tagad jautājums, kura puse par neapgaismoto jāsauc?

Situation.. Klīnika, Lietuva. Ārsts runā lietuviski, krieviski (samērā labi) un angliski (samērā labi). Nāc meitene, latviete. Viņai prasa - kādā valodā Jūs gribēsiet uztvert informāciju? Uzminiet, kāda valoda tika izvēlēta? Tāda pati bija ar 2. un 3. pacienti no Latvijas. Lūk, to es saucu par dubultiem standartiem. Un esmu droša, ka lielāka daļa bļāvēju pašas izvēlētos RUS valodu.
06.04.2014 22:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits