Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pieauga svars pēc smēķēšanas atmešanas

 
Reitings 102
Reģ: 24.01.2011
Sveikas!

Mans puisis atmeta smēķēšanu, bet diemžēl svars ir nācis klāt kā nepatīkams blakus efekts. Lai gan gadrīz katru dienu sporto (braukā ar velo), bet rezultātu praktiski nav. Varbūt varat kaut ko ieteikt vielmaiņas veicināšanai, pats jau nabags arī pārdzīvo, jo vienmēr ir bijis sportisks un labā formā. Gribētos jau dot padomu, bet nezinu ko ieteikt.

Varbūt varat kaut ko ieteikt :)
01.04.2014 10:54 |
 
Reitings 1364
Reģ: 05.04.2013
tas ir iemesls,kpc mans draugs nepārtrauc smēķēšanu, jo tagad ir ar puncīti, un ja atmestu,tad būtu briesmas. Pat sportam nebūtu laika,darbs no 8.00 un mājās ap 21.30,fiziski un garīgi nebūtu viņam iespējams.
01.04.2014 10:58 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Droši vien mazāk jāēd, vairāk jāsporto.
01.04.2014 10:59 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Smēķēšanas pārtraukšana ir vislabākais lēmums, arī es atmetu smēķēšanu. Atmetot smēķēšanu, svars nepieaug no tā, ka ir atmests- tas ir muļķīgs stereotips, kuru ir izdomājuši tabakas ražotāji. Svars pieaug no tā, ka cilvēks sāk ēst vairāk, iespējams pats nemanot. Ir svarīgi kontrolēt apēstā daudzumu+ palielināt fiziskās aktivitātes, kas palīdz ne tikai svaram, bet arī kontrolē vēlmi neatsākt smēķēt. Es, piemēram, ne tikai plānoju drīzumā no auto pāriet uz velo, bet arī skrienu vismaz 4-5x nedēļā, eju uz peldēšanu. Respektīvi, fiziskās aktivitātes man ir ļoti daudz. Ēdu regulāri, bieži, bet sekoju līdzi apēstā daudzumam, izvairos no saldumiem, trekniem ēdieniem utml.
01.04.2014 11:04 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Svars pieaug no tā, ka cilvēks sāk ēst vairāk, iespējams pats nemanot.


Tieši tā... noslēpums ir tajā, cik kalorijas tiek uzņemtas.
Es atmetu smēķēšanu UN zaudēju svaru..
01.04.2014 11:07 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Nav tiesa, ka vienmēr cilvēks sāk ēst vairāk pēc atmešanas. Es pēc atmešanas ēdu daudz mazāk, turklāt pietiekami daudz šķiedrvielu saturošus produktus, ūdeni, sportoju, bet pampu pa dienām, vielmaiņa bija gandrīz apstājusies. Pēc uzņemtiem 6 kg 2 mēnešu laikā, atsāku smēķēt un svars pamazām kritās. Droši vien organismam bija nepieciešams ilgāks laiks adaptēties, bet man nebija pacietības, riebos sev, ka nekas vairs neder, jutos fiziski sliktāk nekā esot smēķētāja. Tā, ka nezinu, ko ieteikt. Varbūt jāaiziet pie ģimenes ārsta, iespējams, ka var kā palīdzēt.
01.04.2014 11:11 |
 
Reitings 99
Reģ: 29.01.2009
Es pēc atmešanas pieņēmos par 5kg, bet manā gadījumā tas bija ļoti labi, jo mans svars bija tikai 50 kg. Mamma vienmēr teica, lai pārtraucu pīpēt, tad bikses nekritīts nost. Un viņai bij taisnība. Un jāsaka, ka svars ir stabils visus pēdējos gadus kopš atmetu :)
01.04.2014 11:13 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Nikotīns samazina ēst gribu, nav nikotīna ēstgriba palielinās, tāpēc smēķēšanu vajadzētu atmest pamazām. Kā jau ar visām atkarībām.
01.04.2014 11:16 |
 
Reitings 978
Reģ: 09.10.2013
Atceros man vecmamma teica, ka sāka smēķērt jo katru reizi kā uzsmēķēja vajadzēja uz wc skriet, ļoti nokritās svarā un bija priecīga par to :D

Varbūt, tavam puisim arī dēļ tā pasliktinājās vielmaiņa :/
01.04.2014 11:16 |
 
Reitings 69
Reģ: 03.02.2014
piekriitu, ka jaapakontrolee tas, ko un cik eed! man braalis, kad atmeta smeekjeeshanu - grauza burkaanus. :D t.i. - katru reizi, kad buutu gaajis piipot, uzgrauza svaigu burkaanu.. teica, ka tas nomaac gan veelmi iet uzsmeekkeet, gan taa apetiite vairs nebijq tik liela, jo tika kaut kas uzeests biezhaak mazaas devaas. Svars taa arii vinjam nepienaaca :)
01.04.2014 11:23 |
 
Reitings 78
Reģ: 03.10.2011
Smēķēšanas laikā organisms lielu daļu enerģijas (līdz ar to arī kalorijas) patērē cīnoties ar kaitīgajām vielām, kas organismā iekļūst smēķējot. Kad atmet smēķēšanu, organismam vairs ar šīm vielām nav jācīnās līdz ar to enerģija, kas tam tika patērēta, tagad ir lieka un uzkrājas ķermenī tauku veidā.
01.04.2014 12:29 |
 
Reitings 518
Reģ: 17.09.2011
metropole- tad jau visiem apaļigajiem jāsāk smēķēt , un visi kļus slaidi?

Smēķēšana rada milzīgu psihoski atakrību, tapēc šo atkarību ir grūti ārstēt. Svars pieaug, tapēc , ka atmetot smēķēsanu, cilvēks protams jūt diskomfortu, ir grūti, skumji, un vieglākais veids, kā sevi iepriecināt ir kko garšīgu apēst. Tāka garstāvoklis ir slikts, biežāk tiek sēdēts mājās, un nav vairs jaiet uzpīpēt, kas arī ir sava veida fiziska slodze, pīpēšana aizņem lielu daļu dienas, kad atmet, tad šīs laiks ir brīvs, un aizpilda to ēdot :) bet bieži to nepamana, jo neiazdomājas par tādiem maziem sīkumiem, kā cigaretes aiztāšana ar konfekti, dienā apēdot daudz saldumu un sīku našķu.

es atmetot kļuvu sportiskāka, jo sajutu cik viegli ir skriet , kad nav aizdusa :)
01.04.2014 12:45 |
 
Reitings 78
Reģ: 03.10.2011
_pepermint_ Visi varbūt gluži nē. ;) bet zinu tādus gadījumus. tas gan nenozīmē, ka iesaku to kā tievēšanas līdzekli, nekādā gadījumā.
01.04.2014 12:51 |
 
Reitings 598
Reģ: 12.02.2014
Cik gan stulbi ir neatmest smēķēšanu tikai, lai nepieaugtu svars. Svars nepieaug no smēķēšanas atmešanas, bet gan no nepareizas ēšanas.
01.04.2014 12:55 |
 
Reitings 1051
Reģ: 07.07.2009
Fiona ***, nevarētu būt tā, ka vainojamas kādas veselības problēmas? Ieteiktu aiziet pie ārsta uz pārbaudēm nevis pie visa vainot smēķēšanas atmešanu. Ir taču tik daudz cilvēku, kuri atmet smēķēšanu un viņiem svars nemainās. Pie tam, ja tavs draugs tiešām tik daudz sporto un rezultātu kā nav tā nav, tad veselība varētu būt pie vainas. Varbūt vairogdziedzeris jāpārbauda. Domāju, ka tas varētu būt pie vainas, kāpēc nekas nelīdz svara nomešanai. Līdz ar to, jāārstē tas, kas sabojāts smēķēšanas dēļ, nevis jāatsāk smēķēt.
01.04.2014 13:05 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ja intoksikācijas dēļ svars nepieaug gluži kā nesmēķētājam.. šaubos, vai tas ir prātīgs veids, kā saglabāt figūru :D
01.04.2014 13:13 |
 
Reitings 401
Reģ: 01.11.2011
Nepiekritīšu tām, kas saka, ka svars pieaug, jo, atmetot smēķēšanu, tiek vairāk ēsts. Tas nav tik viennozīmīgi. Jā, noteikti kādam ir arī tas iemesls, bet tur ir arī kas cits, tiešām samazinās vielmaiņa vai kas - nezinu.
Es jau no gada sākuma rūpīgi pierakstu, cik un ko apēdu, rēķinu kalorijas un uzturvielas. Tāpat jau pārsvarā savācās 1600-2000 kcal dienā, kas ir pa daudz priekš mazaktīva dzīvesveida, bet nu svars visu laiku bija stabils, tāpēc pārāk par to arī nedomāju.
Pirms trim nedēļām atmetu smēķēšanu. Sāku daudz vairāk piedomāt pie ēšanas tieši tādēļ, lai nebūtu no tiem, kam pieaug svars pēc atmešanas. Tik veselīgi kā tagad pēdējās 3 nedēļas nebiju jau mēnešiem ēdusi. Joprojām rūpīgi visu pierakstu, ko apēdu. Uzņemu 1400-1500 kcal dienā. Bet... svars ir pieaudzis par 3 kg 3 nedēļu laikā.
Un tad brīžiem gribas raudāt. Tuvojas vasaras sezona, beidzot esmu saņēmusies uz veselīgāku dzīvesveidu un tiešām to arī ievēroju, bet rezultāts ir šāds. Protams, ka gan jau tie kg kaut kad nokritīs, bet šobrīd tiešām tas nav pārāk stimulējoši.
01.04.2014 13:19 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
Svars pēc smēķēšanas pieaug un , kā vel pieaug :)
Man ir pazīstami smēķētāji ar stāžu viens izdomāja atmest, kad pipēja bija tievs nu ļoti tievs,bet , kad atmeta atpazīt nevar sāka piepamt kaut ēda veselīgi nerija visus fast food, bet veselīgi, bet nu tagad ir apaļš un cīnās vēl joprojām.
Pazīstamā meitene ar pīpeja 5 gadus un atmeta nu 10kg klāt, dara visu iespējamo, lai nodzītu nu nav tik viegli, kā ar dēļ pīpēšanas vielamiņa sabojājusies.
Es pati gribu atmest, bet ar bail pa svaru pieaugumu un 1kart es zinu daudz cilvēkus kuri pīpē un ir tievi , kaut agrāk bija apaļīgi. Ja tu nēesi ilgadējs smēķētājs tev nesaparst, ka ja tev ir nauda tu labak nopirksi to cigaresu paciņu nekā paēsts un tapēc ir daudzi tievi smēķētāji.
Vielamaiņai ir ļoti laba dr,tereško tēja svara samazīnāšai,bet viņa tieši vairāk balstīta uz vielamiņu, bet atkal dažiem viņa palīdz dažiem nepalīdz.
01.04.2014 13:39 |
 
Reitings 1051
Reģ: 07.07.2009
Atkārtošos: Ieteiktu aiziet pie ārsta uz pārbaudēm nevis pie visa vainot smēķēšanas atmešanu. Vairogdziedzera slimības bieži vien ir vainojamas pie pārāk ātra svara zuduma/palielināšanās. Un tieši smēķēšana ir viens no faktoriem, kas šīs slimības var izsaukt. Ja netiks ārstēts cēlonis, tad nekas arī neuzlabosies.
01.04.2014 13:47 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Nezinu, man nepieauga.
Man šķiet, tas notiek tiem, kas lieli saldummīļi, jo cīgiņas kompensē ar končiņām, šokolādēm utt. Vai ko citu graužamu - riekstiņiem, semočķām..
Vismaz es turpināju ēst praktiski tāpat kā iepriekš, un klāt svars nepienāca.

Nu, ja vien viņš nenobrauc entos kilometrus, situācijā, kad svars sācis nākt klāt, vismaz manā skatījumā, velo nav pietiekoša fiziskā aktivitāte. Lai paņem vēl kaut ko klāt. Pusstundiņu dienā paskrien vai aiziet uz zāli..
01.04.2014 13:48 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
rekur kapēc smēķētāji ir tievāki pa nesmēķātājiem

tieši kā nikotīns darbojas kā apetītes nomācējs smadzenēs. Šis atklājums kādu dienu varētu

Smēķētāji parasti ir tievāki par nesmēķētājiem, un žurnāla "Science" publicētajā Jēla universitātes pētījumā aprakstīts, kā nikotīns aktivizē noteiktus neironus smadzeņu daļā, ko sauc par hipotalāmu. Šie neironi saka ķermenim, kad pietiek ēst, norāda pētījuma vecākā autore, Jēla universitātes neirobioloģijas un farmakoloģijas profesore Marina Pičoto.

"Daudzi cilvēki atsakās atmest smēķēšanu, jo tad viņiem palielināšoties svars. Mēs gribētu palīdzēt cilvēkiem saglabāt ķermeņa svaru, kad viņi atsakās no šī kaitīgā ieraduma, un varbūt palīdzēt nesmēķētājiem, kuri cīnās ar aptaukošanos", norāda Pičoto.

Zinātnieki izdarīja šo atklājumu, pētot peles, bet cer, ka līdzīgus receptorus var izolēt arī cilvēkos.

Kāds Pičoto laboratorijas zinātnieks pētīja nikotīna acetilholīna receptorus, kuri atrodas uz neironu virsmas, lai noskaidrotu, vai uz tiem iedarbojas kāds eksperimentāls medikaments depresijas ārstēšanai. "Viņš ievēroja, ka peles, kuras saņēma šo medikamentu, ēda mazāk nekā tās, kuras to nesaņēma," teikts pētījumā, kurš pamudinājis veikt plašākus pētījumus Karltona universitātē Otavā un Havaju salu universitātē.

Vairāk eksperimenti parādīja, ka medikaments var ieslēgt noteiktu nikotīna receptoru, kas paziņo neironu kompleksam hipotalāmā, ka pusdienlaiks beidzies. Šis receptors arī nebija atkarīgs no tiem, kuri smēķētājos izraisa tieksmi pēc nikotīna. "Tas liek domāt, ka ir iespējams iegūt apetīti nomācošu efektu, vienlaikus neieslēdzot smadzeņu "labsajūtas centrus"," sacīja Pičoto. "Identificēt šo receptoru ir svarīgi, lai saprastu mehānismus, kas saistīti ar nepārvaramu tieksmi, svaru un smēķēšanu."
01.04.2014 13:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits