Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ahitektūra?

 
10 gadi
Reitings 40
Reģ: 21.05.2012
Čau!

Tā kā mani interesē arhitektūra un kuro gadu jau lemju vai iet to studēt vai nē, tad pēdējās nedēļas esmu tā nedaudz nopietnāk uz šito noskaņojusies.

Zinu, ka RTU ir arhitektūras programma, kā arī LLU ir ainavu arhitektu programma, bet šodien uzgāju RISEBA arhitektus, par kuriem neko nebiju iepriekš dzirdējusi. Tāpēc, ja jūs vai kāds jums pazīstams mācās RISEBA arhitektos, varētu palūgt atsauksmi par tām studijām? Tāpat jau sliecos uz RTU, bet gribētos uzzināt cilvēku viedokļus par RISEBA.
Kā arī par kādu ārzemju universitāti var.
30.03.2014 23:36 |
 
Reitings 494
Reģ: 17.10.2013
Ej uz RTU,neko daudz nezinu,bet labakais variants ir tur:):)
30.03.2014 23:44 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
Neko daudz nezinu par to otru variantu, manā laikā bija tikai RTU, bet nu es neuzticētos, man RISEBAS un tamlīdzīgas skolas šķiet apšaubāmas.
Lai tiktu RTU, būs jākārto zīmēšanas eksāmens, ja esi jau 12. klasē un neesi gājusi kursos, tad nu nezinu, cik iespējams to veiksmīgi nokārtot. Es gāju sagatavošanas kursos gan zīmēšanas studijā, gan tajos RTU rīkotajos, un ar to visu manas ģipša galvas stipri līdzinājās futbolbumbām,eksāmenu nenokārtoju gana labi. Tajos kursos sagatavo tieši konkrētajiem uzdevumiem, kas būs jāzīmē, nezinot to specifiku ar talantu diez vai pietiek. Lai gan ir dzirdēts gana daudz, ka pietiek arī ar palielu naudu, pat talantu nevajag. Galu galā es iestājos būvniekos, izniekoju pāris gadus sava laika un tad aizbraucu uz ārzemēm, nenožēloju.Tur ieguvu praksi, darbu, arī pie pāris projektiem Latvijā pa vidam tieku pastrādāt. Tagad jau pēdējais cēliens, top maģistra darbs pilsētplānošanā :)
31.03.2014 00:08 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Nu nav jau tik traki ar to RISEBU. Viņiem ir eiropeiskāka attieksme pret studijām un to struktūru :) Man tikai prieks, ka RTU ir kāda alternatīva, vienīgi tur ir 1 ? budžeta vieta ..
Vēl jau ir arī arhitektu palīgi RCK, kur tikt iekšā vieglāk. Bet nu - tā ir koledža. RTU tā uzreiz nez vai varēs tikt, zīmēšanai jābūt jau ļoti labā līmenī .. kas ir savādi. Vācijā, piemēram, zīmēt arhitektiem māca uni ..
31.03.2014 01:54 |
 
Reitings 1378
Reģ: 24.05.2013
Lai arii kaa es noliktu savu bijusho skolu RISEBA, tomeer arhitektuura tur ir ljoti labaa liimenii. Pietam kaa bonuss- jaunas skaistas telpas.
31.03.2014 05:22 |
 
Reitings 536
Reģ: 24.02.2013
Ainavu arhitektūra nav parastā arhitektūra.

P.s. Svarīgi ir vēl iegūt sertifikātu. Arhitekti esot retie, kuriem vajag augstāku un nepietiek ar pirmā līmēņa augstāko.
31.03.2014 06:54 |
 
10 gadi
Reitings 40
Reģ: 21.05.2012
varbūt vēl kāda atsauksme? :)
31.03.2014 19:35 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
kuriem vajag augstāku un nepietiek ar pirmā līmēņa augstāko.

interesanti, interesanti, pastāsti sīkāk! :D

Ja es gribētu studēt arhitektūru, ietu uz RTU lai vai kā.
Pirms 10 gadiem arī gribēju, tikai nezinkādu iemeslu dēļ neaizgāju uz matemātikas iestājeksāmenu.
Zīmēt Tu māki tā izcili vai tikai nedaudz?
31.03.2014 20:20 |
 
10 gadi
Reitings 40
Reģ: 21.05.2012
Zīmēt Tu māki tā izcili vai tikai nedaudz?


Galīgi izcili nav, bet vairāk par tikai nedaudz. Es domāju, ka to es vēl varētu pieslīpēt.

Es vienkārši nebiju dzirdējusi par RISEBA arhitektūras programmu, tāpēc es te tā. Bet RTU tāpat ir prioritāte pagaidām.
31.03.2014 20:53 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
amons - lai būtu arhitekts, vajag pilnu augstāko, t.sk. maģistru; kopā 5.5 gadi .. aptuveni.
Autorei - veiksmi. Cik zinu, pēdējos gados tikt iekšā vieglāk .. nekā gadus 5us atpakaļ. :)
03.04.2014 01:25 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Nu es kad beidzu 9. Klasi iestājos RCK arhitekta palīgos, eh man zīmēšanā bija it kā ok, bet ne ideāli, nu savus vidēji 5 saņēmu par darbiem. Man zīmēšana negāja tik ļoti pie sirds, pēc 2.kursa beigām es izstājos, pabeidzu vidusskolu un tagad mācos būvniecību :D un mums skolotājas RCK teica, ne visi pēc skolas beigšanas būs arhitekti, no kursa vidēji ir 5 cilvēki, kas savā specialitātē strādā pēc skolas beigšanas. Un manējais kurs nav izņēmums, ir retais kurš mācās tālāk par arhitektu. Un arī pa to laiku kamēr viņi tur mācījās, kādi 10 cilvēki aizgāja prom, nepabeidzot skolu. Un es zinu, ka es neesmu arhitekte, kā biju sākumā iedomājusies. Tagad mācos būvniecību un redzi sevi šajā profesijā pat pēc 10 un vairāk gadiem, man patīk.

Bet, ja tev tas ir aicinājums, tad zīmēšanu gan pamācies pie kāda privātskolotāja, un noteikti dodies uz kursiem. :)
03.04.2014 08:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits