Parunāsim par .. sev svarīgu mantu uzticēšanu citiem! :)

 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Labs vakars tām, kuras vēl neguļ vai jau nav sākušas izbaudīt brīvdienas! (l)
Es šodien tā aizdomājos, - Jūs mēdzam aizdot savas mantas citiem? Nu teiksim ne tādas pavisam parastākās, kā pidžammu draudzenei, kura paliek pa nakti un skropstu tušu nākamajā rītā, bet kaut ko mazliet dārgāku? Nu kaut tās pašas tehnikas lietas - planšetdatoru, fotokameru, kaut mašīnu, ko nu kura uzskata par vērtīgu lietu sev :)
Es pati nekad, nekad necenšos neko lietot/izmantot kas nav mans, dievs nedod šķiet, kas notiks! Bet tajā pat laikā, man ir pazīstama meitene, nav pat tuva draudzene, kura ļoti bieži vēlās kaut ko, kas ir mans! Piemēram, nopērku skaistu kleitu, viņa jautā, vai uz ballīti nevaru viņai iedod. Man ir tāds nu wtf, priekš kam? Tas jau bija diezgan pasen, nu iedevu, nebija žēl, ja jau tā patīk, bet tā laikam bija liela kļūda. Ik pa laikam pajautā planšetdarotu, kad brauc kādos izbraukumos, es nedodu, jo nu tas ir mans, viņa ta ne apvainojas, bet ir tāda attieksme - nu labi, labi! Pirms kāda laika nopirku spoguļkameru - viņa brauca uz Zviedriju ar prāmi, lūdzās, lai iedodu, es protams, to nedarīju, jo nu tā kamera ir dārga, mazums kas var notikt, pazaudēt utt, pat ja brauktu es pati, es nezinu vai ņemtu līdzi, ok, ja ņemtu pieskatītu, bet nu nešķiet, ka viņa pret mantām ir īpaši vērīga! Paskaidroju arī, ka taču lai ņem savu fotoaparātu, ja nav nekad fočējusi ar spoguļkameru, bildes tā uzreiz glītas nesanāks, vismaz man nesanāk!
Es nemāku pateikt vienkārši , bet nu savas mantas citiem nedodu, jo pati arī svešas nelietoju. Kā ir ar Jums? Vai es vienīgā tāda, viņasprāt, skopule?
27.03.2014 22:03 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Draugiem neko nav bail aizdot, jo man draugi ir cilvēki, kuriem uzticos. :)
27.03.2014 23:19 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Es nedalos, esmu skopa (vai teiksim - taupīga) :D
Vienīgi šad tad draugam uz darbu iedodu savu planšeti.
28.03.2014 00:02 |
 
Reitings 1888
Reģ: 15.09.2012
Pati cenšos neko neprasīt, ja nu nebūs galīga nepieciešamība, bet nu pēdējos gadus 10 toč nav bijis, ka nāktos kādas lietas prasīt kādam citam, arī agrāk diez vai. Vienkārši iztieku ar to, kas man ir un viss. Neviena mana draudzene nekad arī neko nav prasījusi aizdot. Ne jau tāpēc, ka kādai būtu žēl, bet vienkārši visas esam ar vienādiem uzskatiem. Kādu laiku atpakaļ uzradās, hmm, draudzene (?) man, vairākkārt ir prasījusi, lai aizdodu kādas drēbes, bet kaut kā parasti plāni mainījušies un nav nekas tāds noticis. Nav tā, ka man būtu žēl aizdot kaut vai to kleitu uz ballīti, vienkārši tā dīvaini man tas šķiet.
28.03.2014 00:15 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Mantaam nepiekjeros, varu aizdot. Atskaitot apgjeerbu, jo tas skaitaas man paaraak personisks.
28.03.2014 00:26 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
es vispār nesaprotu tos cilvēkus kas bieži kautko prasa aizdot. pašiem neērti nav? man būtu kauns.

ģimenei man nebūtu nekādu prolēmu kautko aizdot. bet visiem ir datori, kameras, auto utt, neviens neko tādu neprasa. dažreiz kautko no drēbēm aizdodu māsai.

tās kas nedod pat rokās kādai dzīvai dvēselei savas mantas, jums kautkādi tizleņi apkārt vien, kam rokas no pakaļas aug? ja jau tā bail ka kautko sabojās... :D
28.03.2014 00:31 |
 
Reitings 738
Reģ: 14.10.2011
Es esmu šausmīgi skopa :D
Pati nevienam nekad nelūdzu vai varu kaut ko aizņemties, tāpat kā nekad neaizdodu. Es kaut kā pārāk traki pieķeros savām mantām, katrai lietai, kas man pieder, uzreiz dodu kādu īpašu nozīmi, pat ja tas ir tikai zīmulis vai kāds nesmuks krekliņš. Iespītējos un nevienam neaizdodu, jo gribu, lai tas paliek tikai mans nesmukais krekliņš :D
28.03.2014 00:53 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nuuu.. Skolā mēdzām savā starpā ar draudzenēm šad tad drēbes vai apavus aizlienēt. Nekad nebija sūdzību par sabojātu mantu...

Vēlāk man viena draudzene arī pāris reizes aizņemās apģērbu, jo viņai pēkšņi piemetās sieviešu kaite "man nav ko vilkt", kad bija jāiet uz pirmo randiņu ar jaunu puisi. Arī tika atrots viss kārtīgs, bez bojājumiem un samazgāts.

Vēl pāris reizes pieskatot draudzenes bērnus, gadījās, ka šie nošmulējās (apčurājās no smiekliem!) un nācās pārģērbt tajā, kas mājās man ir atrodams. Vēlāk saņēmu visu atpakaļ - samazgātu un sagludinātu.

Nu un no vērtīgākajām lietām, ko esmu aizdevusi - mana spoguļkamera. Draudzene brauca medusmēnesī un palūdza man aizdot. Protams, ka iedevu!

Manā paziņu lokā visi cilvēki ir atbidīgi, godīgi un kārtīgi. Ja kaut kas tiktu sabojāts, tas noteiktu tiktu man kompensēts vai atlīdzināts. Tāpat arī no manas puses.

Taču tāpat, es noteikti uztraucos par lietām, ko esmu aizdevusi. Tā kā tas tomēr notiek salīdzinoši reti, speju tomēr savu skopumu pārvarēt... :D Ja būtu pārāk bieži, gan jau kādu reizi arī atteiktu.
28.03.2014 01:02 |
 
10 gadi
Reitings 3052
Reģ: 13.11.2011
Es kā vienīgais bērns ģimenē vispār nelabprāt iedodu citiem savas lietas,vienalga klieta vai banāns.
28.03.2014 07:04 |
 
Reitings 200
Reģ: 16.09.2013
Man kaut kā neviens neprasa ne kameru, ne auto, ne kādus citus priekšmetus. :D
28.03.2014 07:13 |
 
Reitings 356
Reģ: 22.10.2011
Neaizdodu vairs neko. Aktiivajiem aiznjeemeejiem ir nikjis "aizmirst" lietu atdot. Man riebjas peec tam staigaat pakalj un luugties SAVU lietu. Un ja veel uztaisa aizvainoto seju, ka es gribu SAVU mantu atpakalj, jo tam aiznjeemeejam tachu to lietu tik ljoti vajag arii tagad, riit, pariit, aizpariit :)
28.03.2014 07:26 |
 
Reitings 298
Reģ: 11.02.2014
Elementāras lietas-nav problēmas.....Ja būtu mašīna-ne, nekad! Draudzene 1x aizdeva savu mašīnu......atpakaļ dabūja sasistu. Labi, ne katram tā var gadīties, bet nē, paldies.
telefons-nav žēl, dators-ņem, planšeti arī....nu 'tās man tās labākās lietas, kas ir.
28.03.2014 07:28 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Es kā vienīgais bērns ģimenē vispār nelabprāt iedodu citiem savas lietas,vienalga klieta vai banāns.


+
28.03.2014 07:43 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Ja godīgi, tad es nesaprotu kā var dod un arī prasīt aizņemties tik intīmas lietas kā drēbes, apavi u.tml. Es joprojām atceros videnē pēc sporta viena draudzene pajautāja otrai, vai tā ir citas meitenes apakšveļa, ko viņa ir aizņēmusies. Man šķiet, ne man vienai bija tāds liels wtf sejā! :D

Par tehniku - man apkārt ir ļoti atbildīgi cilvēki, varu aizdot, bet neviens neprasa, jo visiem viss ir un labi, ka tā! :)
28.03.2014 08:15 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Es atkal mierīgi varu aizdot kleitas, ir arī draudzenes, kas lūgušas - ne bieži, bet kādreiz, bez problēmām, es laikam nezinu visu par higiēnu, tāpēc.. :D

Paziņai, protams, nedotu sev ļoti svarīgas lietas (nu teiksim ir dažas somas, ko noteikti negribētu aizdot nevienam - tāds muļķīgs piemērs, bet tomēr), taču tuvai draudzenei - nu iedotu, ja ļoti lūgtu. Bet sajūsmā nebūtu, kaut kāda robeža ir arī lietām, jā.
28.03.2014 08:19 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Pāri, nē, nu ne jau tādā ziņa, ka kāds uzreiz piekasīs pilnu drēbi ar sēnītēm un piesmirdinās apavus, bet tā priekš manis ir intīma lieta, kaut kāda sev pārkāpšana pāri, kkā tā! :)
28.03.2014 08:27 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Nu vispār ar mani ir īzī pīzi - gribi kādu manu lietu - lūdzu, bet ja kas notiks, atmaksāsi pilnu vērtību. Tas ļoti bieži attur tos cilvēkus no lietu kļančīšanas :D
28.03.2014 08:35 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Pieturos pie domas, ka mantas ir lai lietotu un cilvēki, lai tos mīlētu!
Tāpēc, ja man palūdz un ja man ir tāda iespēja - iedodu.
Grūtāk ir ar mašīnu, bet ne jau tāpēc, ka man būtu žēl, vai satrauktu, ka kaut kas var notikt, bet gan tāpēc, ka pašai tā ikdienā nepieciešama, ja nav vajadzīga - piemēram, brīvdienās - tad lūdzu, ņemiet!
Pati esmu nonākusi situācijā, kad mašīna stav remontā, bet tajā brīdī vajadzība pēc mašīnas bija ļoti liela, draugi aizdeva, nekas nenotika, tā kā, nē man tas neliekas nekas traks!
28.03.2014 08:50 |
 
Reitings 205
Reģ: 16.01.2014
Oh, no,no,no.. Pārāk liela egoiste un skopule! Agrāk varēju dot gan šo,gan to. Bet jau pārs gadus nevienam neko nespēju iedot,pat ne otrajai pusītei, kur nu vel draugiem,vai paziņām. Vienkārši nevaru un viss. Vienmēr ir sanācis atpakaļ saņemt sabojātu mantu, vai nesaņemt to vispār, tāpēc visa mana labsirdība ir pazudusi. Pie mana datora pat draugam sēdēt neļauju(jau ir pārs reizes paspējis kko izdzēst ,etc), mans ir mans un ,ja tiešām ļoti vajag kko no manis- sakožu zobus un ar lielu pretestību iedodu,bet tikai pirmstam 1000x izplānojot sliktākos iznākumus :D
28.03.2014 09:05 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Mana bijusī draudzene mēdza lūgt no manis dažādas lietas.Ja kāds viņai aizdeva džemperi, vai kladi(lai norakstītu vielu) uzreiz varēja no tām mantām atvadīties...Man saplēsa mp3 playeri, pati vasarā strādāju, lai nopirktu.Atpakaļ atdeva ar ieplēstu ekrānu un nestrādājošu.Kad pārmetu, apvainojās un sadusmojās, ka viņa taču nav plēsusi.Ā, aizmugurējais vāciņš arī iztrūka...Paldies Dievam,tādu draudzeņu man vairs nav.Un es arī neprasītu neko....Pārāk liela atbildība, īpaši, ja dārga manta.
28.03.2014 09:13 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Esam trīs bērni ģimenē, esmu pieradusi vienmēr dalīties ar viņiem. Bet savu auto, planšetdatoru, foto kameru nedotu draudzenēm. Arī tuvām nē. Ģimenei, protams, ka dotu.

Bija man šādi, ka brāļa sieva, tolaik vēl tikai draudzene, lūdza aizdot savu fočiku - nesen nopirktu, ilgi krāju naudiņu, tajos laikos sakrāt 100 LVL man bija ļoti grūti :D nu lūk, aizdevu uz ballīti. Atdeva pēc ballītes man atpakaļ. Pēc pāris dienām, kad gribēju fočēt, izrādījās, ka objektīvs vairs nenāk ārā. Sāku prasīt brālim, kas par lietu - izrādās dzērumā nometusi zemē. Pat atvainošanās man nebija, kur nu vēl vietā jauns fočiks vai nauda. Kopš tās dienas man ir rūgta mācība un nedalos ar savām mantām.
28.03.2014 09:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits