Maasa pieveersusies Islamam

 
Reitings 42
Reģ: 28.08.2011
Sveikas,meitenes!
Jau ieprieksh atvainojos par to, ka bez garumziimeem, sheit to vienkaarshi nav.
Jau labu laiku mani nomoka kaada lieta. Gadu atpakalj mana maasa iepazinaas ar viirieti, kursh paarstaav islamu. Saakumaa ar mammu bijaam nedaudz shokeetas, bet iepaziistot viirieti likaas, ka gan jau nemaz nevar buut tik traki. Viirietis pieklaajiigs,ljoti inteligjents,bet tomeer,ljoti nosleepumains. Gaaja laiks un maasa no muusu gjimenes pamazaam atsvesinaajaas, neatbildeeja uz zvaniem, iiszinjaam,ja atbildeeja, tad ljoti reti un izvairiigi. Kad tas jau stipri ievilkaas, abi ar draugu devaamies pie maasas, lai noskaidrotu, kas notiek. Piezvaniijaam pie durviim,gaidiijaam. Durvis atveera maasas dziives biedrs.. Kad jautaajaam, vai varam satikt maasu,vins negribiigi muus ielaida iekshaa,caur sakostiem zobiem piedaavaaja teeju. Sadzirdeeju vinjas balsi un tuuliit jau arii pati bija klaat. Tas ko redzeeju, manii nedaudz raisiija izbiili. Nosegusi galvu ar hidzabu(musulmanu galvas lakatu) un geerbusies diivainaa indieshu stila kleitaa vinja pienaaca man tuvaak un veesi pajautaaja, ko es veeloties. uzreiz jautaaju, kas notiek, kaadeelj neatbildi uz zvaniem.. gribeejaas kliegt,raudaat,kaut ko salauzt. Maasa man vienmeer bijusi miiljaakais cilveeks un tas tik ljoti saap, ka vinja nu ir pavisam savaadaaka. Tad vinja atbildeeja ka tagad viss ir citaadaak un nekas nebuus kaa agraak. un veel plus, lai es pacenshoties samekleet dziivei jeegu un nedziivot pa tuksho, jo paslaik viss kas notiek ar manu dziivi, cilveekiem ar ko tiekos, tam visam neesot noziime. Ir kaut kam jaaziedojas.Nu pasakiet meitenes, ko lai daru? Pagaajis jau vairaak kaa meenesis,ne zinjas no maasas. Esmu tuksha, mamma uztraucas. Kaa lai ko taadu pienjem?
26.03.2014 13:21 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Fantastiska profesionalitāte no jurista puses. :)
26.03.2014 14:30 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Kurš teica, ka es esmu juriste?
Pirmkārt, otrkārt, nevajag jaukt profesiju ar ģimeni, es vienkārši nesaprotu kā tik viegli var atdot savus radiniekus, tjip, nu jā, ņemiet, ja jau tā, bet par alkašvīriem gan te lielākais vairums ir gatavas cīnīties!
26.03.2014 14:31 |
 
Reitings 649
Reģ: 19.02.2014
Es domāju,ka sākumā vel var cilvēku atgriezt viņu vienkārši aizvedot, bet tas ir kamēr vel cilvēks pats šaubās. Kad jau ir iekšā tajā visā, viņš tāpat aizbēgs atpakaļ.
Tā ir ļoti stipra nozobēšana (līdzīgi kā ar sektantiem), ja aizliedz tikties, noliedz ģimeni utt. Tā vairs nav pat reliģija.
26.03.2014 14:32 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Nu, atvedīsi ar varu. Ieslēgsi istabā, tā bauros, ārdīsies, vecis terorizēs Tevi un Tavu ģimeni, velns vēl zina, ko izdarīs. Tu a priori būsi tā maita. Ne citādāk. Vienīgā iespēja ir pielietot spēcīgāku manipulāciju, ar attīstītāku stratēģiju. Tas arī viss.
26.03.2014 14:35 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
becky, man nebūtu vienalga, bet te grūti ko mainīt. Zinu no ģimenes pieredzes saistībā ar alkoholiķi. Kamēr sieviete pati neaplauzās, viņa neklausījās nevienā.
26.03.2014 14:36 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Schoco, viss tas ir sūds, ja runa ir par saviem cilvēkiem.
26.03.2014 14:38 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Kaimiņi vai tas pats musulmanis izsauks policiju, māsa būs brīva. Glābējai paliks vien kriminālprocess. Nesen ziņās bija virsraksti par nošautu latvieti Vācijā - esot musulmaņu vīrietim atteikusi. Ja trāpās slims kontrolētājs, mierīgi var dzīvi apraut.
26.03.2014 14:42 |
 
Reitings 144
Reģ: 13.11.2013
becky, ko tu darītu, ja pēkšņi tavi vecāki, brāļi vai māsas ienestos tavā dzīvoklī, izrautu no gultas, iestūķētu mašīnā un aizvestu uz dziļiem laukiem, jo, redziet, viņiem nav iepaticies, kā tavs vīrs dzer, pīpē, brauc ātri ar mašīnu, interesējas par ieročiem vai tamborēšanu? Nu, viņiem nepatīk un viss, štrunts par to, ko tu gribi! Tā, lūk, ir cilvēku nolaupīšana :)

Vispār situācija smaga. Es laikam aizrakstītu māsai vēstuli, kurā pateiktu, ka viņu vēl joprojām mīlu un, ka viņa man ir ļoti svarīga, un dikti priecājos par to, ka viņa ir laimīga. Un piebilstu, ka jebkurā mirklī viņa var rakstīt, zvanīt, braukt ciemos un manas durvis priekš viņas vinemēr būs atvērtas, neatkarīgi ne no kā.

Jo, no vienas puses - varbūt viņa tiešām šādās attiecībās ir atradusi savu laimi. Nu, varbūt patiešām ir ļoti, ļoti laimīga un piepildīta. Tas taču ir galvenais! Bet, ja tomēr nē - lai viņa zina, ka ir kāds nams, kurā viņa var ierasties jebkurā mirklī, būt gaidīta. Un, ja nu gadījumā izrādās, ka čalis kretīns, viņai uzreiz jau būs, kurp doties, ja pārvarēs savu lepnumu un spēs atzīt, ka tomēr kaut kur ir kļūdījusies. Bet, ja viņai būs šī atvērto durvju sajūta, lielākas iespējas, ka viņa nemocīsies un necietīs, dzīvojot kopā ar tirānu, bet laidīsies lapās. Un tas ir svarīgi.
26.03.2014 14:43 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Lielākā daļa jauniņo kādā konkrētā reliģijā sākumā ir diezgan traki, to praktizē ļoooti aktīvi, spiež virsū citiem utt. Kad ar laiku izkristalizējas fiška par to, kas ir kas, šie cilvēki paliek mierīgāki un gatavi atjaunot saikni ar apkārtējo pasauli. Tas ir tāpat kā ar entuziastu, kuram galvā jauna, lieliska ideja. Viņš visus izbesīs par to runādams, un rimsies tikai ar šo ideju aprodot, to realizējot vai atmetot. Tomēr tādam entuziastam sagādā nenormālu prieku, ja kāds ir gatavs vinu uzklausīt un atbalstīt.
Ja jaunā ģimene redz, ka jums ir nepatika pret šo visu padarīšanu, atsvešināšanās ir pilnīgi dabiska. Ja esat gatavi to iepazīt un izrādīsiet interesi, arī māsa neatsvešināsies.
26.03.2014 14:43 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Es pilnīgi nodomāju to pašu, ko Jonquille.

Man tas vairāk pēc sektas ož :|
Pašas tuvinieku vidū nav neviena islāmista, bet runājos ar vienu sievieti, kas pārcēlusies uz Irāku, dzīvo pēc islāma ticības un paradumiem. Nu viņa normāli kontaktējās gan ar savu ģimeni (bieži brauca apciemot), gan ar mani - nepazīstamu cilvēku, nekritizējot, ka es citādāk uzskatu vai dzīvoju.

Tie jau kaut kādi radikāļi varbūt? Fak, kaut kā jau viņi arī tos "hari kiri" savervē...
Nē, es nevēlos uzvedināt uz ļaunāko, vienkārši mani dara uzmanīgu šāds situācijas apraksts. Jo patiesi nešķiet, ka mūsdienu vidusmēra islāmisti ir tik agresīvi un radikāli noskaņoti.

Piekrītu tai idejai, ka palasi par šo ticību, lai vari ar māsu izrunāties - kas un kā, cik patiesi tas drauģelis viņai to interpretē.
26.03.2014 14:44 |
 
Reitings 691
Reģ: 03.03.2013
Cik nepatiikama teema.Pati daudzus gadus dzivoju UK,un zinu, ka no taadiem labaak pa gabalu. Viniem ticiiibaa Iir taa, ka ja Musulmanis pievers piemeeeram Kristieti savai ticiibai, tad tas viniem nu taads gods. Tava maasa izklausas tieaam ietekmeeta.Vinas draugs gan jsu norobezho no Tavas gimenes un tas nav normaali. Pat skiet, ka vina ir sabijusies un runat par to nevar jeb nedriikst..
26.03.2014 14:59 |
 
Reitings 381
Reģ: 19.01.2011
Anny, man jau skita ka mulsumaniem resnas patiik.Vini jau tikai prec taadas resnules,lai butu speks daudz bernus dzemdet :D
26.03.2014 15:01 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Smiley, es nezinu, kas viņiem patīk, jo par laimi nevienu nepazīstu. Šajā konkrētajā gadījumā ir tā.
26.03.2014 15:03 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Sancho, un tas būtu iemesls pamest savējos!? Njā, latvieši!

Traviata, mans vīrs nedara itin neko no tā, bet ja nopietni, ir liela atšķirība nepatikai pret kā jau te meitene minēja sektantisku, radikālu turēšanu kā šajā gadījumā. Pieļauju, ka māsa jau tūlīt sāks aptvert, kur ir iekūlusies, tikai noteikti tā griba ir tik stipri iedragāta, ka viņa nespēj rīkoties, runāt, darīt, vnk. ir kļuvusi par dārzeni.
26.03.2014 15:05 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vini jau tikai prec taadas resnules,lai butu speks daudz bernus dzemdet


Beidzot resnajām, 38. izmēra īpašniecēm, ir pielietojums :D :D :D :D :D
26.03.2014 15:08 |
 
Reitings 582
Reģ: 11.11.2010
Es butu taja tikshanaas reizee,masu ar varu aizvilkusi prom.Vini tachu nav preceeti.Vispar kaut kaads murgs.Sievietes vieniem ir kaa kaju slauki un dzemdeejamas mashiinas.

Vispar ar tiem murmediem pinas tikai izmisushas un neizskatiigas sievietes,kuram nav nekadu ceriibu dabut normalu viirieti.Tev varbut vispar nav ne jausmas, ko vinsh dara ar tavu maasu.Tachu kaut vai ar poliiciju un duurem, bet dabu vinu prom un megini paliidzeet. Varbut vinsh vinu sit,piekauj, izvaro utt.
26.03.2014 15:09 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Ja šāda situācija skartu, piemēram, manu māsu, es aizdomātos par iespējamu šantāžu un vardarbību piespiešanu veikt izvēli šādā virzienā. Neticu brīvprātīgai izvēlei šādā virzienā, vismaz manā ģimenē.
26.03.2014 15:12 |
 
Reitings 640
Reģ: 09.01.2014
Viena lieta ir,ja tu esot attiecībās ar musulmani pati sāc interesēties par drauga/vīra reliģiju,lasi,studē,izproti,mācies un audz,paņem kaut ko priekš sevis. Otra - ja tev piestāsta pilnu galvu ar kaut ko un tu tam akli tici un pakļaujies.

Te izklausās pēc otrā varianta,diemžēl.
26.03.2014 15:13 |
 
Reitings 42
Reģ: 28.08.2011
Taatad, pirmkaart, maasa uzturas te pat Latvijas robezaas, dziives biedrs ir latvietis, ar sakneem Bangladessaa, cik atceros no teiktaa. Neko jums siikaak pastaastiit nevaru, tikai to, ka vardarbiiga aizvilkshana no viiriesha buutu nevietaa, jo izskataas, ka vinjai pashai tur diezgan labi patiik. Bet saap ljoti, vinja ir pavisam cits cilveeks.
26.03.2014 15:21 |
 
Reitings 144
Reģ: 13.11.2013
becky, kurā vietā tu jūti sektantismu un radikālu turēšanu? Es tikai tā intereses pēc.
Jo dažādu uzvedību var traktēt dažādi.

Par apģērbu - nu, man pašai ļoti, ļoti patīk hijabi (nejaukt ar burka), pieļauju, ka attiecīgos apstākļos es tos vilktu ar lielu prieku. Gan jau arī pārējās viņu drēbes - krāšņas, košas, sievišķīgas, bet ne vulgāras.
Vēsums un atturība - protams, ja visa ģimene ir PRET kaut ko man svarīgu, es arī kādu laiku ieturu zināmu distanci, lai cilvēki aprod ar to, ko daru. Pēc tam atkal nav problēmas satuvināties. Bet man ir svarīgi, lai respektē manu izvēli un tāpēc, ja kāds sāk uzvesties tā, it kā es viņam piederētu, un sāk izrīkot, ko un kā man darīt, es kontaktu uz laiku pārtrauktu.

Uzreiz gan saku, ka man ar musulmaņiem nav nekāda sakara. Vienkārši nedaudz mulsina tas, ka māsa tiek uzskatīta par nepilnvērtīgu cilvēku, kuram nav tiesības uz savu izvēli. Cik mums te Latvijā sievietes apprecējušās ar dzērājiem un varmākām? Bariem! Un vienīgais, ko tuvinieki var darīt, ir, nevis raut ar varu mājās un iespundēt pagrabā, bet likt saprast, ka uz viņiem var paļauties jebkurā dzīves situācijā. Bet, kamēr sieviete pati nebūs sapratusi, ka jāglābjas, ar varu izglābt viņu nevarēsi - pats kļūsi par ļaundari un lielo ienaidnieku.

Man draudzene apprecējās ar musulmani - tajā mirklī es par viņu priecājos un viņu atbalstīju, jo viņa bija laimīga. Tagad viņa izšķīrās ar savu musulmani un es atkal par viņu priecājos un viņu atbalstu. Es esmu blakus, vienalga, ko viņa izlemj. Tā ir viņas dzīve un viņai jāizdara savas izvēles un jāpieļauj savas kļūdas, lai saprastu savas mācības. Mēs visi savu reizi esam kļūdījušies un noteikti kļūdīsimies vēl un vēl, sapratīsim to tikai pēc nedēļas, mēneša vai daudz, daudz gadiem. Tomēr būsim daudz ko iemācījušās, sapratušas un kļuvušas viedākas. Vai arī nē :D Tomēr cilvēks dara tā, kā tieši viņam šķiet pareizi. Mēs taču arī neklausāmies visus radus, draugus, kaimiņus un tirgustantes kā vienīgo patiesību sludinātājus. Paši lemjam, paši daram. Brīva izvēle.
26.03.2014 15:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits