Attiecības ar tēvu

 
Reitings 106
Reģ: 07.06.2012
Sveikas! Jūsu viedoklis par manu situāciju.
Vecāki šķīrušies. Mans tēvs ir daudz turīgāks par māti. Tēvs ir darbaholiķis, karjerists ar savu uzņēmumu, kurā es strādāju par lietvedi ar 400eiro algu-pārslogota neesmu, varu darbā atrast laiku mācīties. Kad strādāju par viesmīli, viņš iedāvāja darbu pie sevis...
Studēju juristos un vienīgā lieta, ko vinš jebkad ir palīdzējis - maksājis pusi no studijām un smieklīgus alimentus mammai savā laikā. Pats strādā kā rūķis un piepilda SAVUS sapņus...
Pienākusi mana kārta maksāt atlikušo 1,5gadus par studijām kā bija norunāts, bet tāda iespēja nav. Pateicu, ka man nav līdzekļu uz ko viņš ar smīnu sejā atbildēja - kko izdomāsim un aizskrēja kārtot savas lietas. Jo laika nav nekad nekam!
Otrajā jautāšanas reizē ar smīnu atbildēja - kas man par daļu gar tavu skolu un atkal viņam iezvanījās telefons. Laiks iet.... viņš zin, kāda man situācija, bet pats neko nesaka....
Tēvs ir ļoti dzēlīgs cilvēks pret sev tuviem cilvēkiem... Viņš ir no tiem, kas palīdzēs svešiniekiem, no kuriem kāds labums nākotnē būs, vai pat saviem darbiniekiem.
Pats braukā ar X6, ceļ māju... mani nekad nav aizcinājis ceļojumā, nekur. Es noskatos tik uz viņa labumiem, dzīvoju ar to ko nepelnu un nesūdzos.
Īstenībā pircis man nekad neko nav, ne telefonus - neko. Pat savu vecos telefonus pārdod, nekad nepiedāvā man.
Arī prasījusi neesmu neko īpašu. Es dzīvoju ar māti.
Un tas viss, jo pats visu saviem spēkiem sasniedzis un uzskata, ka man viss jāsasniedz pašai... :/ tā viņš ir vairākas reizes teicis.
Esmu pieteikusies kredītam, mamma nāks galvot.
Tomēr ir cerība vēlreiz uzjautāt tēvam, taču tas ir tik sāpīgi, lūgties tēvam, zinot, ka viņam tie 1000eiro neko nemainīs - viņš vnk ir skops un negrib savu nopelnīto naudiņu tērēt manām vajadzībām... viņš nemīl nevienu, tikai naudu. Tas jau no bērnības ir skaidrs gan man, gan mammai.
Tgd strādājot pie viņa ir nedaudz sāpīgāk ikdienā.
Nezinu, varbūt iet prom no darba, meklēt kko... jo šeit man izaugsmes nebūs 100%, darbs vienmuļš...
No citas puses, tgd es pelnu nedaudz virs minimālās laikam sanāk, bet varu darbā mācīties, kas man arī ir svarīgi....
26.03.2014 10:44 |
 
Reitings 2094
Reģ: 12.09.2012
Wanted - Cīnies pati , un aizmirsti ka vinjs ir tavs tēvs .ja gribi lūdzies ,lai tik dod tev .
26.03.2014 11:22 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Tamāra, saprotu. Tikai man liekas, ka Tev vajadzētu pagātni palaist vaļā. Jo tas Tev dara pāri.
26.03.2014 11:24 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Es tikai nezinu vai lūgties...


Nelūdzies, parādi, ka pati vari pacīnīties, iespējams, viņam sirds atmaigs, kad redzēs, ka tu centies tikt galā pati ar šo situāciju.
26.03.2014 11:25 |
 
Reitings 2094
Reģ: 12.09.2012
ļoti grūti ir aizmirst slikto .Ari tagad neiet viegli , tā jau daudz nedomaju par viņu .
26.03.2014 11:25 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
No vienas puses - cīnīties es varu pati, bet muļķe es arī neesmu.

izskatās, ka tomēr esi, ja jau vairākas rezies prasi un viņš nedod, un tik un tā ceri, ka kaut kas mainīsies.
26.03.2014 11:26 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Bet viņš taču pusi apamksāja kā solījis. Kur problēma? Tajā, ka visu nemaksā??? Mans samaksāja man vienu semestri no visiem. Ko man tagad darīt? Viņu nosodīt?

Anny, tas nav citādāk, jo viņš mani vienmēr piesedz, ja vajag , bet pirms tam man ir jāizmēģina viss pašai. Tāpat arī es darīši.


Šir ir vispretīgākais ko es jeb kad biju lasījusi.

Bet citreiz tomēr man liekas, ka man jābūt nedaudz gudrākai un tomēr jāprasa - vismaz tik elementāras lietas kā studiju maxa, ja viņš reiz ir mani uztaisījis, tad lai maxā, ja VAR!




Tu manās acīs savu latiņu ļoti pazemināji, uzskatu , ka tētis pareizi rīkojās, ja zinātu, ka meita tā runā vispār neko viņai nedotu.

Kauns!
26.03.2014 11:26 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Cīnies pati , un aizmirsti ka vinjs ir tavs tēvs


Es neuzskatu, ka autorei būtu jāaizmirst, kas ir viņas tēvs. Tomēr, ir kaut kā palīdzējis, nav muguru pagriezis pa visam. Vienkārši vēlas, lai meita šajā dzīvē sasniedz kaut ko pašas spēkiem.
Tamāra, tu tiešām esi pārāk traki ieciklējusies uz to naidu pret tēvu.
26.03.2014 11:27 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
S80, bet Tu taču vienmēr esi jutusi, ka tēvs Tevi mīl, vai ne? Tad es uzskatu, ka tas ir citādi.
26.03.2014 11:27 |
 
Reitings 649
Reģ: 29.01.2009
Divdomīga situācija..
No vienas puses - saprotu tevi, no otras - piekrītu tēvam.
*Darbā iekārtošana, pietam tādā, kas kaulus nelauž un vēl vari mācīties - tas jau ir daudz mūsdienās.
* Ja bija noruna par puses summas apmaksu no viņa puses-otru no tavas - tu to zināji jau labu laiku iepriekš.. vajadzēja par to laicīgāk domāt
* 400eiro alga, dzīvojot kopā ar mammu - tā nav nekāda mirstamā kaite. Tēvs lieliski zina, cik tev maksā un kādi visticamāk ir izdevumi, pietam, tie noteikti ir samazināmi - mazāk izklaižu, jaunu drēbju u.tml. Jo es tomēr uzskatu, ka solījumi ir jātur.
* Tēvs visu sasniedza pats - arī tev jādara tāpat. Šim es ļoti piekrītu, bet tu diemžēl par to gaudies. Pati neesmu pieņēmusi sev piedāvāto palīdzību, jo gribēju pati. Tici man, vēlāk ir gandarījums par paveikto.
* BET... tēvs tomēr.. un ja reiz tiešām viņam tik labi, tev tik slikti kā tu saki.. (bet tomēr nevar spekulēt ar to,ka viņš brauc ar x6.. arī tev ir iespēja nākotnē ar tādu braukt, ka pati nopelnīsi).. tad tomēr kādu pretīmnākšanu jau var sniegt savai meitai, kā nekā radinieks un savs cilvēks, kaut arī nav tās siltākās attiecības.
26.03.2014 11:29 |
 
Reitings 537
Reģ: 07.07.2011
Es šo visu uzskatītu par lielu dzīves skolu. Ir taču papiņi, kas bērnam nopērk mašīnu, dzīvokli, telefonus, apmaksā kāzas un izstreb visus sastrādātos mēslus, rodas pieradums, ka viss krīt no gaisa un tad, kad papiņa vairs nav, tad saprot, ka neko nevar, neko nemāk. Man ar tēvu arī nav spīdošas attiecības, bet es nejūtos nelaimīgāka par to, ka pati atradu darbu un pati izmācījos.
26.03.2014 11:29 |
 
Reitings 106
Reģ: 07.06.2012
Alkatīga esmu es un mēs visi! Ja ir no kā prasīt - kā ir manā gadījumā!
Nekādu kosmosu es neprasu! Vnk es dzīvoju sabiedrībā, kur vecāki palīdz un atbalsta bērnus, UN MANI LUTINĀT NEVAJAG, ES TO NEPRASU ;) tāpēc varat teikt, ka esmu mantkārīga uz STUDIJU MAXU, ja mans tēvs to var atļauties! LAI TĀ BŪTU.
26.03.2014 11:31 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Anny, ne vienmēr, jo viņš mēdz būt stingrs un tad mazgadīgam prātam šķiet,ka viņš jau mani nemīl, bet tieši tā viņš parāda savu mīlestību, liekot darīt pašai, iedrošinot un kritiena gadījumā noķertu.


Mīlestība neizpaužās tikai saldumu pirkšanā, naudas lidināšanā bērna virzienā. ;)


Man ir ļoti labi vecāki, īpaši tētis, jo tieši tas, ka viņš mēdz reizēm pateikt kaut ko asāku liek iet uz priekšu un panākt savu, mamma vairāk mūsu visus mīl kā dresē. :)

Vispār novērtējiet to, ka Jums ir vecāki, jo citiem viņu nemaz nav un tad ir grūtāk.
26.03.2014 11:33 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
Studiju maksa nav pirmā nepieciešamība, nav bērnudārzs, kā jau te iepriekš teica. Studēt izvēlējies tu pati, arī maksu pirms tam gan jau biji redzējusi. Nevienam nav pienākums nomaksāt tavas studijas. Manuprāt, šāda nomaksāšana jau ir lutināšana - tas nav slikti, tas ir apsveicami, bet ne obligāti.
26.03.2014 11:33 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es šo visu uzskatītu par lielu dzīves skolu. Ir taču papiņi, kas bērnam nopērk mašīnu, dzīvokli, telefonus, apmaksā kāzas un izstreb visus sastrādātos mēslus, rodas pieradums, ka viss krīt no gaisa un tad, kad papiņa vairs nav, tad saprot, ka neko nevar, neko nemāk. Man ar tēvu arī nav spīdošas attiecības, bet es nejūtos nelaimīgāka par to, ka pati atradu darbu un pati izmācījos.


Izlasot šo, atcerējos mammas stāstīto.

Kaimiņš strādāja par tālbraucēju - šoferi, cieta negadījumā, palika klibs. Dēlam laikam kādi 18 - 19 gadi, vēl mācās vidusskolā, jo neprata pabeigt kopā ar visiem. Tagad ir nolicis tiesības, otrā dienā vecāki nopirka masīnu, bet dēliņš pieprasījis arī dzīvokli. Tāpēc tēvs ar visu slimo kāju aizgāja strādāt, kamēr puisītis vizinās ar auto un apzog kaimiņus.
26.03.2014 11:34 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
STUDIJU MAXU


Lūdzu tomēr raksti pareizi - studiju maKSu.
26.03.2014 11:35 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
ja mans tēvs to var atļauties

bet pati tu akcentēji, ka pēc Jūsu norunas nu ir tavs laiks maksāt. Pati vainīga, ka nekrāji no savas algas. Noruna paliek noruna.
Tev ir normāla studenta zeltabedre - saņemt tādu algu par darbu, kurā vēl paspēj izmācīties.
26.03.2014 11:35 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Es zinu miljonāru bērnus, kuri strādā par viesmīļiem vai šveicariem, jo vecāki uzskata, ka nauda no gaisa nebirst un bērnam pašam jāspēj izsisties, nevis gulēt uz vecāku lauriem.

Mazāk skaiti tēva naudu un vairāk domā par savu. Viņš jau visu savā dzīvē ir sasniedzis, atšķirībā no tevis.
26.03.2014 11:37 |
 
Reitings 649
Reģ: 19.02.2014
Manuprāt, maksa par studijām nav nekāda izklaide un ir pilnīgi normāls ieguldījums bērna pilnveidošanā un audzināšanā. Meitene jau negrib telefonu vai kādu citu ne tik primāru lietu.
26.03.2014 11:37 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
S80, Tu manui nepārliecināji. Paliksim katra pie savām domām :)
26.03.2014 11:37 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Alkatīga esmu es un mēs visi! Ja ir no kā prasīt - kā ir manā gadījumā!
Nekādu kosmosu es neprasu! Vnk es dzīvoju sabiedrībā, kur vecāki palīdz un atbalsta bērnus, UN MANI LUTINĀT NEVAJAG, ES TO NEPRASU tāpēc varat teikt, ka esmu mantkārīga uz STUDIJU MAXU, ja mans tēvs to var atļauties! LAI TĀ BŪTU.


Nerunā par visiem , iemācies runāt tikai par sevi. Tu esi alkatīga, Tu esi skaudīga un dīkdiene, kas grib, lai tētis ieliek visu mutē.

Es savam prasu tikai tad, ja nevaru un cenšos pati viņam palīdzēt, nevis gaidu no viņa piķi. Mācies novērtēt to, kas ir. Tu tagad gaudo, ka viņš Tevi nesponsorē kā gribētu, ko Tu darītu, ja viņa nebūtu??? Retotisks jautājums! Es zinu - nosprāgtu.

Cik Tevi ir gadi?
26.03.2014 11:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits