Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Multimēdiji

 
10 gadi
Reitings 167
Reģ: 03.10.2010
Sveikas! Es ar savu mūžīgo studiju tēmu.. Bet ko darīt, ja šis jautājums ir aktuāls un domas mainās katru brīdi, bet gribu tikt skaidrībā? :D
1. Kas īsti ietilpst multimēdiju studijās? Esmu vairāk tendēta uz žurnālistiku, fotogrāfiju, video veidošanu nevis web dizainēšanu un programmēšanu. Vai pēdējie minētie sastāda lielu daļu no studijām?
2. Atsauksmes par augstskolām, kur apgūst šo programmu. Daudzkārt dzirdēts, ka RSU gandrīz viss studiju process balstās uz referātu rakstīšanu un apjomīgu tekstu lasīšanu. Vai ir tik traki? Un kā ar LU Komunikāciju zinātni? Cik daudz praktisko nodarbību?
Tāpatās labprāt dzirdētu stāstus no tiem, kas šo programmu apgūst Dānijā vai Skotijā. Nestāstiet par studiju procesu, bet gan pakomentējiet 1. punktu.

Priecāšos redzēt jūsu komentārus un pavirzīties tālāk lēmuma pieņemšanā. :)
24.03.2014 22:49 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es pabeidzu vidusskolu ar multimediju profesiju vienā. Šajā profesijā ietilps, dizaina veidošana, kodēšana, filmēšana, video materiāla apstrāde un arī veidošana drusciņ. Man šī profesija patīk jo pēc viņas pabeigšanas ir lielāka iespēja izvēlētis uz ko konkrēti es tālāk vēlos studēt, apmēram tā ka neesmu ierobežota ka tik varu būt programmētāja vai dizainere. Šī profesija atver vairākas durvis it īpaši ja esi ieinteresēts tajā visā un vēlies uzzināt vairāk. Problēma gan var būt tāda ka tā kā šajā profesijā ir apvienotas vairākas lietas, tad nav tik padziļināts ieskats katrā no viņām, bet gan vairāk virspusējs, bet es nevaru apgalvot ka tā ir visur, pietam viss ar ir atkarīgs no tā cik ļoti tu pati vēlies ko uzzināt un iemācīties.
24.03.2014 22:56 |
 
10 gadi
Reitings 167
Reģ: 03.10.2010
Tieši tādēļ, ka neesmu 100% pārliecināta, ko gribu darīt turpmākajā dzīvē, šis būtu labs variants.

Gribētos dzirdēt arī citas pieredzes no tiem, kas šo programmu mācījušies augstskolā.
25.03.2014 14:52 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
piedošanu, bet mans profesionālais kretīnisms dara savu - ir mediji, nevis tie, kas mēdās :p
RSU tiešām ir tā, ka viss balstās uz referātiem, respektīvi, visu jauno vielu apgūsti mājās pati, lekcijā tik uzdod neskaidros jautājumus vai diskutē savā starpā ar studentiem par izlasīto. LU savukārt man pietrūka praktisko nodarbību, par daudz teorijas.
25.03.2014 14:55 |
 
10 gadi
Reitings 167
Reģ: 03.10.2010
Paldies, ka pateici, tagad zināšu! ;D
25.03.2014 15:07 |
 
Reitings 343
Reģ: 16.06.2013
ō, ļoti interesanti arī man palasīt, jo ir doma rudenī studēt multimedijus :)
26.03.2014 15:44 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Es vispār neieteiktu izvēlēties šo. Pavēro darba sludinājumus, papēti prasības, apskaties, kas šobrīd tirgū notiek. Ja tev nav tiešām izteiktu dotību, tās fiškas un kreatīvas domāšanas, tad būs kā ar daudziem maniem k-biedriem, kas aizgāja mācīties ar domu "a ja nu". Man ir piemēri ar maniem k-biedriem, kurus jūs ikdienas redzat TV, lasat viņu rastus, dzirdat radio, un man ir daudz tādu, kas vai nu veikalos vai vispār bez darba sēž.
Un kā ar LU Komunikāciju zinātni? Cik daudz praktisko nodarbību?

Semināri ir vairākiem studiju kursiem. LU piedāvā akadēmisko bakalauru. Ja gribi vairāk praktisko, meklē profesionālos bakalaurus. Un vajag pašam meklēt praksi, ārpus augstskolas mācīgām - tikai tā varēsi dabūt puslīdz ciešamu darbu
26.03.2014 15:58 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Pazīstu meiteni, kura mācās RSU multimēdijos 1.kursā. Pagaidām nenormāli daudz raktu darbi, kā arī jāskatās ļoti daudz filmas, un par viņām ir kontroldarbi. Un tās filmas dažādas, sākot no melnbaltajām.
26.03.2014 16:02 |
 
10 gadi
Reitings 167
Reģ: 03.10.2010
Paldies par viedokli, meitenes! Ņemšu vērā Tavu ieteikumu, Riry. Radošais domu gājiens patiešām nav mans. Rodas jautājums, kuras studiju programmas, izņemot medicīnu, mākslu u.tml., Latvijā vispār ir ar profesionālo grādu?
27.03.2014 14:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits