Ievērojamākās vietas , kuras noteikti jāredz, ja esi Romā :
- Pilsētas simbols Kolizejs jeb Flāvija amfiteātris ir svaidīts ebreju vergu sviedriem, kuri cēla šo ēku. Sāka celt Vespasiāns 72.g.m.ē.,un pabeidza viņa dēls Titus 80.g. Atklāšanas ceremonija ilga 100 dienas ar svinībām, izrādēm un šai laikā nokauti tika ap 9000 plēsīgo zvēru. Saka, ka nav notikuma Romas dzīvē, kas nebūtu saistīts ar Kolizeju. Pēc normāņu uzbrukumiem no senās Romas pāri palika tikai Kolizejs, kurš tad pārvērtās par akmeņlauztuvi. Lai saglabātu to, kas palicis, Benedikts XIV iesvētīja krusta ielu un uzstādīja Kolizejā krustu. 1926.gadā krustu atkal novieto pie Kolizeja, kur tika mocīti un mira tūkstošiem kristiešu. Imperatora Nerona laikā Roma piedzīvoja šausminošas ainas. Nerons pēc Romas nodedzināšanas vainu uzvēla kristiešiem. Izcēlās plaši slaktiņi, dzīvus cilvēkus deva saplosīt zvēriem un suņiem. Pēc asinsizliešanas arēnu piepildīja ar ūdeni un rīkoja improvizētas jūras kaujas.
- Romiešu forums ir pilsētnieku satikšanās vieta. Te vienuviet bijuši gan tempļi, gan senāta ēka, gan krogi un pārtikas stendi. 2.gs. p.m.ē. Romas foruma pārtikas tirdzniecības vietas aizstāja ar tirdzniecības centriem un tiesu namiem. Savu ceremoniālo statusus forums saglabāja visu Romas impērijas laiku. Vestāliešu mājā dzīvoja priesterienes, kuras uzturēja svēto uguni Vestas templī. Uguns izdzišanu uzskatīja par Romas bojāejas priekšvēstnesi. Tita arka celta par godu Jeruzalemes iekarošanai. To cēlis mūsu ēras 81.gadā imperators Domitiāns par godu savam tēvam Vespasiānam un brālim Titam, kuri veica lielos iekarošanas darbus. Romas forumu labi var pārredzēt no Kapitolija kalna.
- Kapitolija pakalns ar divām virsotnēm ir bijis finiša punkts romiešu triumfa gājieniem. Senajā Romā šeit atradās Monētas Jupitera templis. 509.g.p.m.ē. tā bija galvenā Romas svētnīca, kurā glabāja visu salaupīto, un upurēja kara dieviem, sodīja ar nāvi un gāja svētku gājienos. Kā senās Romas svētākā vieta Kapitolijs savu nozīmi saglabāja līdz Romas impērijas sašķelšanās laikam. 11.gs. benediktīnieši šeit uzcēla baznīcu. Romā notikušas 161 sacelšanās, un tās visas sākās un beidzās Kapitolijā. 1536.gadā pie Kapitolija pārbūves sāka strādāt izcilais renesanses arhitekts Mikelandželo. Viņš piešķīra to izskatu, ko var redzēt arī šodien. Mūsdienās Kapitolijs ir Romas mēra rezidence un pilsētas municipalitātes atrašanās vieta. Laukuma dziļumā redzams Senatora laukums. Mikelandželo strūklakas abās pusēs redzama Tibra un Nīla un vidū Līksmojošās Romas statuja.
- Trajāna forums – Trajāna kolonna atrodas Venēcijas laukuma malā, un tiek dēvēts par visambiciozāko forumu. Kādreizējā iespaidīgā foruma vietā izceļas vien Trajāna kolonna, kuras lielākā vērtība ir spirālveida lenta ar bareljefiem. Tajos izsmalcināti attēlots imperatora Ulpija Trajāna karagājiena process uz Daķiju (mūsdienu Rumāniju), un šīs zemes iekarošana. No zemes līmeņa skatoties, ir grūti saprast kara ainas, jo tās bija paredzēts aplūkot no abu foruma bibliotēku skatu platformām. Kolonna celta mūsu ēras 107.gadā, un ir 30 m augsta, un tā precīzi parāda, cik augsts bija reiz šeit esošais kalns, kuru noraka, lai uzceltu Ulpija templi.
- Trevī strūklaka lepojas ar savu krāšņumu atšķirībā no citām Romas strūklakām, un kalpo kā nama fasāde. Strūklaka pabeigta celt 1762.gadā. Tās centrālā figūra ir jūras Dievs Neptūns. Vienā no otrā stāva ciļņiem atveidota jauna meitene Trīvija, no kuras vārda, iespējams, vēlāk tika atvasināts strūklakas nosaukums. Pēc nostāstiem Trīvija bijusi pirmā, kas izslāpušajiem romiešu karavīriem parādījusi avotu. Gribi atgriezties Romā? Iemet strūklakā monētu, vēlams atmuguriski, un tad visi ceļi vedīs uz Romu!
- Korso iela, Trevi - Spāņu kāpnes veido centrālo pilsētas ielu 1,5 km garumā. Savu nosaukumu iela ieguvusi no šeit notiekošajiem krāšņajiem skrējieniem. Ielas malās uzceltas daudzas pilis: Salveti, Šarra, Bonaparte, Dorša, Fiano, Ruspolī.
- Panteons jeb „visu dievu templis” ir īpaša romiešu arhitektūras sakrālā celtne. Tas ir klasiskākais un vispilnīgākais senās Romas varenības apliecinājums. Ēka celta 118.gadā. Tās kupola atvere jeb „Panteona acs” lielums ir 9 m diametrā, un ir vienīgā atvere, caur kuru ieplūst gaisma templī. Te dus Itālijas karaļi, Rafaēls un citi ievērojami cilvēki.
- Romas visskaistākais baroka stila laukums -Navona laukums (Piazza Navona). Lepojas ar trim Džovanni Lorenco Bernīni strūklakām, un ir būtiska daļa no pilsētas vizītkartes. Laukums apdzīvots jau vismaz 2000 gadu. Četru upju strūklaka simbolizē 4 pasaules dižākās upes: Donavu, Nīlu, Gangu un Rio (Platu). Kā vertikālo dominanti strūklakas statujas uz saviem pleciem tur ēģiptiešu obelisku, kurš savulaik stāvējis Maksencija cirkā. Pretim Četru upju strūklakai redzama Sv. Agneses baznīca (1652.-1675) vietā, kur tika sodīta jaunava Agnese (Anjēze) par savu ticību. Jaunajai Agnesei norāva drēbes pūļa priekšā, bet notika Dieva brīnums, un viņai izauga gari mati, apsedzot kailumu.
NEIESAKU BŪT ROMĀ JŪLIJĀ. NECIEŠAMS KARSTUMS. :D