Mazliet par Dievu.

 
Reitings 230
Reģ: 01.09.2013
Kātad ir ticam, neticam ? Kā jūs lūdzat? Vēlējos mazliet to pārrunāt.
Diemžēl svētdienās vai citās dienās uz baznīcu neeju, taču es lūdzu un ticu Dievam. Kā būtu pareizi jālūdz? Es vienkārši salieku rokas kā to mēdz darīt, pasaku visu ko vēlējos un gala beigās pasaku Āmen. Tas ir pareizi? Dievs mani dzirdēja un uzklausīja? Es nemāku pareizi lūgt, bet ceru, ka tas neko nemaina. Man ir tā, ka man ir viena liela vēlēšanās, tikai es nemāku to Dievam pareizi noformulēt, es varu pateikt ko es gribu, bet man ir tāds nosacījums, es gribu tikai tad, ja ... tas lai paliek pie manis, bet Dievs manu lūgšanu izpildīs un sapratīs pareizi? Mazliet dīvaini esmu uzrakstījusi, taču doma skaidra, ja? Lūdzu padalaties ar savu pieredzi tajā un atbildiet uz maniem jautājumiem. :) Paldies.
04.03.2014 14:18 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Visam ir jābūt balansā. Magnētam ir divi poli, joni var būt lādēti negatīvi vai pozitīvi. Mums ir diena un nakts, plēsēji un medījumi, dzimšana un nāve, alkatība un altruisms.
Pat Zvaigžņu karos viņiem ir Dark side of the Force. Man vispār patīk šī Lukasa interpretācija par Dievišķo enerģiju, par Dievu nevis kā būtni, vai tēlu, kas mūs radīja un būtu jāpielūdz, bet gan visu, kas veido mūs un pasauli mums apkārt.
Interesanti ir arī ar pārdzimšanu. Pastāv vielu nezūdamības likums un neatkarīgi no tā, vai mūs aprok, sadedzina vai pārmet pār kuģa bortu, šīs kustīgās daļiņas veidos jaunus elementus, priekšmetus un dzīvas būtnes. Tā ir mūsu miesa, kas pārdzimst, nevis dvēsele.

Ļoti interesants komentārs.
06.03.2014 18:15 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Un tomēr "zinātāji" baumo, ka pēc nāves viņš daļu cilvēces sodīs ar briesmīgām mocībām ellē... Tā līdzīga brīvība un neuzspiešana kā "dari, ko lieku, vai izšķaidīšu tavas smadzenes". Nu, tikai dieva gadījumā sods par nepakļaušanos ilgst mūžīgi.

Nevajag klausīties ko baumo. Lai labāk izprastu ir jālasa grāmatas un jārunā ar kompetentiem cilvēkiem. Ja tiešām gribi izprast Dievu, reliģiju kāpēc nelasi teoloģijas grāmatas? Ja nemaz negribi, tad tas acīmredzot nav tev.
06.03.2014 18:21 |
 
Reitings 361
Reģ: 18.01.2014
es tomer ellei un muzigajam mokam neredzu jegu. es ticu vsirak shkistitavai un to ka katrs atperk tur visu. nevis kautkadam mokam-kam tas mokas? tikai iebaidishanai. lp
06.03.2014 18:24 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
LO,
1) kā Tu zini, ko es lasu un ko nelasu?
2) izprast dievu??? man gan pareizāk šķistu lietot apzīmējumu - dieva konceptu.
3) sķiet, Tu nesaprati, par ko es vispār runāju. Es neesmu jauns un apmulsis cilvēks reliģiskos meklējumos. Par reliģijām kā tādām zinu vairāk, nekā vidusmēra cilvēks. Šeit diskutēju par dažiem vispārpieņemtiem kristiešu uzskatiem. Mani interesē, kā viņi varētu izskaidrot milzīgās pretrunas viņu uzskatos. Bet, kā redzams, nekādi nevar.
06.03.2014 18:29 |
 
Reitings 254
Reģ: 23.12.2013
Viņš cilvēku rada labu,bet cilvēks izdara izvēli,kas mēdz būt slikta. Tik grūti to paskaidrot,jo pati neesmu Dievs, un procesu neredzu. Cilvēks nevar būt perfekts,Dievs to nepieprasa,Dievs gaida tavu izvēli. Viņš mīl arī to zagli,slepkavu,mani,tevi,visus! Ja viņš gribētu tikai perfektos,tad jau sen visu iznīcinātu,jo perfekts nevar būt neviens cilvēks. Viņš grib tavu izvēli, grib tavu nožēlu,grib, lai saproti,ka esi grēcinieks..

Tad jau viņam visi jārada kā roboti,bez savas domāšanas. Piemēram,vai tu vēlētos sev draudzeni kā robotu,tikai tāpēc,lai viņa tevi nesapinātu? Tu taču gribi viņas viedokli,viņas domas,viņas izvēli, nekā kaut kādu tur perfekto robotu.


Viņš vienkārši cilvēkus,kas nevēlēsies būt viņa bērni,laidīs viņus tur,kur viņi vēlas būt - pie velna. Velns cilvēku ienīst,tāpēc,iespējams,ka slikti pret viņiem izrīkosies. Nav tāda vidusceļa,ir vai nu labs,vai slikts.
06.03.2014 18:31 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
savādniece, neesmu pārliecināta, vai tas komentārs bija kā atbilde uz manējiem, ja nu tā, tad...
rada labu,bet cilvēks izdara izvēli,kas mēdz būt slikta
Man šķiet, Tu vienkārši nesaproti. Ja izdara "sliktas" izvēles, tātad kaut kas nav kārtībā.
perfekts nevar būt neviens cilvēks
Tātad dievs nevarēja radīt cilvēku perfektu? Tas ir tas, ko saki? Viņš nav visuvarens?
grib tavu nožēlu,grib, lai saproti,ka esi grēcinieks..
Vispirms viņš mani rada grēcīgu un tad prasa, lai es par to justos vainīgs..?
visi jārada kā roboti,bez savas domāšanas
Tu saki, ka perfekta būtne, kam nebūtu vājību un trūkumu, būtu robots bez domāšanas? Paga, tātad arī pats dievs, ja jau esot visu labs, ir robots bez domāšanas..?
vai tu vēlētos sev draudzeni kā robotu
Nope... bet laikam problēma tā, ka draudzenes mani neinteresē :D nu, ja nu vienīgi varētu dabūt savu klonu, tas gan būtu forši.
06.03.2014 18:46 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Kādā veidā tas atbild uz jautājumu, kāpēc viņš cilvēkus neradīja "labus"?


Es te tikai filozofēju, bet, vai būtu kāda jēga no perfektas pasaules ar ideāliem cilvēkiem?
vai tādā pasaulē varētu gūt jelkādus secinājumus, mācības vai tādā pasaule vispār būtu iespējams domāšanas process?
Vai tad, ja visi būtu "labi", jēdzienam "labs" vispār būtu nozīme?

Dievs priekš manis vienā vārdā ir-sirdsapziņa. Morāles normas, robežas, kuras censties nepārkāpt.
06.03.2014 18:49 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Jackie - ok, bet tad Tavs dieva skatījums ir atšķirīgs no tā, kāds ir lielai daļai ticīgo.
Var būt ļoti daudzas un dažādas izpratnes par pasauli. Te neizsakos pret jebkuru reliģisku pasaules skatījumu. Tikai pret to, kas man personīgi šķiet ļoti nekonsekvents, tāpēc norādu uz tā pretrunām.
06.03.2014 18:56 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
vai būtu kāda jēga no perfektas pasaules ar ideāliem cilvēkiem?

Perfektā pasaule jau tāds utopijas modelis vien ir. Un cik esejas un grāmatas vien par to nav sarakstītas, visas pierāda, ka maksimālas utopijas rezultātā pasaules kopaina tik un tā izskatās visnotaļ drūma.
Kas tur īsti ir ar to kriestiešu Dievu? Kāda, kas šajā reliģijā ir dziļāk iekšā, interesējas par teoloģiju vai filozofiju, var man izskaidrot iedzimto grēku? Kāpēc tāds nepieciešams? Kāpēc cilvēkam piedzimstot nevar būt šis kristāltīrums, kuru tad pēc brīvas izvēles var sačakarēt ar visādiem grēkiem un to kombinācijām?
06.03.2014 19:04 |
 
Reitings 254
Reģ: 23.12.2013
Ja es izdaru kaut ko sliktu,es nevainoju Dievu,jo man ir dots prāts(!!!),es esmu radīta pēc Dieva līdzības(!!!),un tā bija mana izvēle! Es esmu vainīga! Dievs rada perfektu cilvēku,bēbis jau dzimstot,neizdara grēku? Man vismaz tā šķiet. Bet velns viņu samaitā,ļaunums! Dievs nevienu nerada sliktu. Tu gribi teikt,ka tikko dzimis bērniņš ir slikts? Viņš ir labs,nav grēkojis. Pēc tam viņš diemžēl kļūst slikts,tikai daži to nožēlo un atzīst,citi nē.


Labi,es atzīstu,tas ir grūti, un man patiesi ir žēl mācītāju. Nākamreiz jāsaņemās un jāpajautā tavi jautājumi,lai es varu visu sīki un skaidri atstāstīt. Es diemžēl bībeli nepārzinu tik labi,lai varētu uz visiem jautājumiem atbildēt.
06.03.2014 19:05 |
 
Reitings 254
Reģ: 23.12.2013
Dievs grib,lai cilvēks apzināti viņu izvēlas,ne vienkārši kā labu kalpu. Viņš grib draugu. Uz pasaules ir divi spēku sadursme,un tāpēc cilvēks šeit nevar būt perfekts. Iespējams tur augšā mēs būsim perfekti,ja izvēlēsimies viņu. :)
06.03.2014 19:08 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Bērns jau piedzimst grēcīgs, bet kristības pieņemšana dod viņam iespēju sevi kristalizēt. Būtībā kristietība (pieņemu ka vēl kāda no reliģijām) ir sava veida ceļš uz debesīm.
Iedzimtais grēks jau ir pasaules rašanās.
Ko lai vēl pasaka par šo tēmu? Nu ir cilvēki kuriem patīk tādas lietas kā labestība, gudrība, mīlestība, viņi izvēlas. Ir tādi kuriem patīk darīt ļaunu citiem, nesaku, ka viņi sadegs ellē, bet sāpēs viņiem noteikti par to, tas ir vairāk kā skaidrs.
06.03.2014 19:14 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
LO, tad, ja es savu 2 mēnešu veco mazuli, kura lielākais pārinodarījums ir miega traucēšana un tēta novemšana, aizstiepju uz baznīcu iemērkt ūdenī, nogriezt priekšādiņu vai kaut ko ietetovēt, viņš no šī iedzimtā grēka tiek atbrīvots?
Ja sapratu pareizi, izklausās pēc varen muļķīgas sistēmas, kā iezīmēt bērnu, kurš pat nesaprot, kas un kāpēc tiek ar viņu darīts. Es domāju, ka kristīties vai kaut kādā ticībā stāties vajadzētu tikai tad, kad ir izieta kaut kāda teoloģijas "skoliņa."
06.03.2014 19:26 |
 
Reitings 254
Reģ: 23.12.2013
LO,ja jau bībelē ir rakstīts,ka maziņiem(bērniem) pieder debesu valstība,tad jau viņi nav grēcinieki. Es neuzskatu,ka bēbis ir grēcinieks. Jārunā ar mācītāju,lai par to uzzinātu.. Bet es tā neuzskatu,ja nav pamatojuma "kāpēc". Viņš neko sliktu nav izdarījis. Kur tad paliktu visi tie bērniņi,kuri,piemēram dzemdībās mirst. Viņi taču.nenonāk ellē,viņi neko sliktu nav darījuši.
06.03.2014 19:28 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Nē, viņš netiek atbrīvots no iedzimtā grēka. Tas ir rituāls, tāpat kā daudzi citi.
Bērns piedzimst ar iedzimto grēku. Ir atšķirība starp grēku un iedzimto grēku.
06.03.2014 19:37 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Samaara Ir divi spēki, gaisma un tumsa. Tas visu izsaka.
06.03.2014 19:40 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Bet kāpēc šis iedzimtais grēks kristietībā vispār ir vajadzīgs? Lai cilvēks ietu lūgties baznīcā? Vai arī ar to jāsaprot tā sliktā puse, "negatīvais pols"?
06.03.2014 19:40 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
aizstiepju uz baznīcu iemērkt ūdenī, nogriezt priekšādiņu vai kaut ko ietetovēt, viņš no šī iedzimtā grēka tiek atbrīvots?


Nav tik traki mani kristīja 3 nedēļu vecumā.
Bet var arī lielāku, kad paaugās un pats saprot kas notiek. Svarīgāk ir cilvēka garīgais stāvoklis nevis rituāli.
06.03.2014 19:41 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Samaara Lai notiktu dzīve. Scenārijs ir viens.
06.03.2014 19:45 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Varbūt pat ir vēl kādu citu veidu dzīves, nezinu. Uz kādas citas planētas.
06.03.2014 19:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits