Mazliet par Dievu.

 
Reitings 230
Reģ: 01.09.2013
Kātad ir ticam, neticam ? Kā jūs lūdzat? Vēlējos mazliet to pārrunāt.
Diemžēl svētdienās vai citās dienās uz baznīcu neeju, taču es lūdzu un ticu Dievam. Kā būtu pareizi jālūdz? Es vienkārši salieku rokas kā to mēdz darīt, pasaku visu ko vēlējos un gala beigās pasaku Āmen. Tas ir pareizi? Dievs mani dzirdēja un uzklausīja? Es nemāku pareizi lūgt, bet ceru, ka tas neko nemaina. Man ir tā, ka man ir viena liela vēlēšanās, tikai es nemāku to Dievam pareizi noformulēt, es varu pateikt ko es gribu, bet man ir tāds nosacījums, es gribu tikai tad, ja ... tas lai paliek pie manis, bet Dievs manu lūgšanu izpildīs un sapratīs pareizi? Mazliet dīvaini esmu uzrakstījusi, taču doma skaidra, ja? Lūdzu padalaties ar savu pieredzi tajā un atbildiet uz maniem jautājumiem. :) Paldies.
04.03.2014 14:18 |
 
Reitings 26
Reģ: 07.12.2009
Dieva nav. Neeksitē. Reliģija - viena no lielākajām sērgām, kas piemeklējusi cilvēci. Redzu nākotni bez tās. Tajā pašā laikā, pieņemu tos, kas tic. Nevienam dzīvot nemācu. Kas reliģiskiem cilvēkiem vēl būtu jāpamācās. Izteikt savas domas var visi, bet uzbāzties ar savu pārliecību gan nevajag.
05.03.2014 00:14 |
 
Reitings 26
Reģ: 07.12.2009
Un tām, kas saka, ka nevar teikt, ka nav - ja var teikt, ka ir, var teikt arī, ka nav. Un, ja man jāpierāda, ka nav, tad pierādiet, ka ir! Manās acīs pierādījums, ka ir, būs tikai tad, ja redzēšu to jūsu dievu stāvam manā priekšā. Good luck!
05.03.2014 00:20 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Skyy, es domāju.. nav nozīmes kā lūdz.. galvenais, ka tas nāk no sirds :)
Manuprāt, reliģija nav nekāda sērga, nelaime un tml. Problēma ir tā, ka caur to cenšas manipulēt ar cilvēkiem!
05.03.2014 00:22 |
 
Reitings 427
Reģ: 28.12.2013
qkii ++
05.03.2014 00:25 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Kvantu fizika parāda, ka mēs esam elektronu svārstības radīta enerģija.

īsti pareizi jau šis gan nebūs, kaut vai tāpēc vien, ka elektroni ir tikai viens daļiņu veids. Daļiņas ir tas, no kā mēs sastāvam un tas, no kā sastāv viss mums apārt, sākot no puķupoda istabā līdz zābakiem kājās, sākot no skaņas, ko dzirdam, līdz gaismai, ko redzam. Daļiņas ir dažādas un veic dažādas funkcijas, tomēr visas nes kaut kādu informāciju no instinktiem līdz jebkuram augšanas, attīstības un mācīšanās veidam.
Tāpēc apgalvojums, ka "Dievs radījis cilvēku pēc savas līdzības" varētu būt visai patiess, Atliek vien noskaidrot, kas īsti ir Dievs, tikai pēc tam sākot diskutēt, eksistē tāds vai nē. Kamēr nav noteikta vienota teorija par to, kas tas ir, kur to varētu meklēt un ko viņš ēd pusdienās, visa šī rīvēšanās par Dievu izklausās pēc strīdiem vai eksistē tādas Ziemeļdienvidu ziloņpeles.
Jackie, es jau nesaku, ka nav. Vietās, kur saku, tas ir domāts kā piemērs. Kā jau teicu, mana ticība neiekļaujas nevienā man zināmajā reliģijā un tā nepaģēr lūgšanas un rituālus.
05.03.2014 00:27 |
 
Reitings 738
Reģ: 14.10.2011
Piekrītu qkii!
Esmu pārliecināta ateiste un neviens nekad nespēs mani pārliecināt par to, ka Dievs eksistē. Pret ticīgajiem nav nekādi iebildumi, lai katrs tic, kam pats vēlas ticēt.
Tikai nedaudz absurdi liekas, ka tieši ticīgie ir tie, kuri uzbrūk neticīgajiem mēģinot tos pārliecināt par pretējo. Pati neticu tam, ka lūdzot Dievu var dzīvē kaut kas mainīties. Palūkojoties uz pasauli vien... Ik sekundi šajā pasaulē mirst ar neārstējamām slimībām slimi cilvēki, mirst bērni, tiek spīdzināti dzīvnieki, pedofili izmanto bērnus, sievas ar vīriem kaujas, cilvēki nodzeras vai mirst no narkotiku atkarībām, maniaki izvaro sievietes un tā varētu turpināt vēl un vēl. Šis ir viens no iemesliem kāpēc nekad neticēšu kādam, kurš teiks, ka Dievs dara brīnumus. Ja tā patiesi būtu, pasaulē nebūtu karš, cilvēki nenogalinātu viens otru, nemirtu bērni, dzīvnieki un musulmaņi savas ticības dēļ nenogalinātu savas sievas.
05.03.2014 00:27 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es ticu energijai,kaut kas noteikti ir taads,kas paliidz, sargaa,dod intuiiciju utt.Man sii ticiiba paliidz dziivot!
05.03.2014 00:28 |
 
Reitings 781
Reģ: 11.02.2010
Šis ir viens no iemesliem kāpēc nekad neticēšu kādam, kurš teiks, ka Dievs dara brīnumus. Ja tā patiesi būtu, pasaulē nebūtu karš, cilvēki nenogalinātu viens otru, nemirtu bērni, dzīvnieki un musulmaņi savas ticības dēļ nenogalinātu savas sievas.

nelasīju visu diskusiju, tikai pēdējos komentārus.. nav attiecināms konkrēti komentāra autorei, bet, ja jau ir Dievs, tad ir arī.. hmm.. Velns.. nu sliktā puse.. ne jau visu dara tikai labu.. nu tas labais, bet dara arī "ļaunais".. aj, es laikam aizfantazējos pārāk daudz :D
pati neticu konkrētam vārdam "Dievs", bet augstākam spēkam, enerģijai, intuīcijai..
katram sava ticība. Man, kaimiņam, musulmanim, ebrejam utt..
05.03.2014 00:45 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
LO, kas kuram saistās ar tumsonību.

Nevis kas kuram saistās, bet kas IR tumsonība realitātē. Es tiecos uz realitāti, nevis dzīvot savās iedomās par to kas ir/nav tas un tas.
05.03.2014 00:47 |
 
Reitings 427
Reģ: 28.12.2013
LO, interesants cilvēks esi. :D :D Lkm varu iedomāties, kas ir tava realitāte, bet nu ok. Katrs dzīvo kā māk. :D
05.03.2014 01:04 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Samaara
Vai lūgšanu neskaitīšana, neziedošana, gavēņa neieturēšana un sekss pirms kāzām ir lūzerības pazīme? Es dzīvoju līdzi savas kultūras ētikas principiem, burkā netērpjos, bet citiem pāri arī cenšos nedarīt. Tā teikt, pret apkārtējiem cenšos izturēties tā, kā vēlos lai izturas pret mani, bet ja kādam esmu ko nodarījusi, atvaiojos ja ne personīgi, tad vismaz domās un cenšos to vērst par labu. Vai krusta nenēsāšana ap kaklu vai bībeles neesamība mājās mani padara par lūzeri? Vai izaugsme darbā, mācīšanās un attiecību kopšana ar apkārtējiem, tai pat laikā ticot zinātnei, nevis reliģijai mani padara par trulu cilvēku? Šajā gadījumā mani vārdi "Es ticu/neticu" saskan ar maniem darbiem. Ja tas mani padara par trulu lūzeri, atļaušos pasmaidīt


Nē, to es neapgalvoju. Es drīzāk apgalvoju to, ka cilvēku attieksme pret reliģiju ir nedabīga (?). Tavs viedoklis man ir skaidrs. Bet ja kāds neviennozīmīgi attiecas pret reliģiju es nespēju viņu uztvert nopietni.
05.03.2014 01:05 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
LO, interesants cilvēks esi. Lkm varu iedomāties, kas ir tava realitāte, bet nu ok. Katrs dzīvo kā māk.


Mana realitātes daļa ir vairums filozofu atziņas, vairums psihologu darbu (jo es to studēju un attiecīgi mācos no tā). Izdaru secinājumus un voila. Daudz jau nevajag, lai saprastu. Šādi iedomājies? :)
05.03.2014 01:21 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Nē, to es neapgalvoju. Es drīzāk apgalvoju to, ka cilvēku attieksme pret reliģiju ir nedabīga (?).


Laboju
Nē, to es neapgalvoju. Es drīzāk apgalvoju to, ka cilvēku attieksme pret reliģiju ir aprobežota.
05.03.2014 01:30 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Un tām, kas saka, ka nevar teikt, ka nav - ja var teikt, ka ir, var teikt arī, ka nav. Un, ja man jāpierāda, ka nav, tad pierādiet, ka ir! Manās acīs pierādījums, ka ir, būs tikai tad, ja redzēšu to jūsu dievu stāvam manā priekšā. Good luck!


Viskaut ko jau var darīt. Neviens neies censties pierādīt to, ko otram nevar pierādīt. Vismaz tikai diskutējot.
05.03.2014 01:32 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Lūgt vajag ar sirdi, ne ar prātu. Un ne tāpēc, lai kaut ko dabūtu. Kristietībā ir tik izkropļots priekšstats par Dievu (...)
05.03.2014 01:46 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Njemot veeraa musdienu tehnologijas, vareetu saakt iepostot luugshanas uz Dieva FB sienas vai iekomenteet Debesu valstiibas tviiterii.
Par sevi runaajot, es neluudzu, es sastaadu riiciibas plaanu un darbojos.
05.03.2014 01:52 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
krista, ļoti iespējams, ka kas tāds jau ir :D
05.03.2014 02:05 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
man uzreiz nāk prātā indulgence...viens no kristietības Dieva izkropļojumiem
05.03.2014 02:06 |
 
Reitings 427
Reģ: 28.12.2013
LO, iedomājos gan savādāk, bet lai būtu kā saki. :D
05.03.2014 09:29 |
 
Reitings 349
Reģ: 14.02.2012
Dīvaini ir tas, ka citas prasa, lai parāda Dievu. Bet vai kāda ir savām acīm redzējusi nāvi, mīlestību, bailes, sāpes? Tad jau to arī nav. Tas viss ir tikai pašam sajūtams, to neviens cits nevar redzēt - kā priekšmetu, vai dabas parādību. Arī Dievs ir sajūtams, bet tikai ar sirdi, un tikai katram tas ir citādi, tāpat kā - ar mīlestību, sāpēm utt. Un tic tam visam tikai tas, kas to ir izjutis pats - gan Dievu, gan mīlestību, gan bailes utt.
05.03.2014 11:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits