Mazliet par Dievu.

 
Reitings 230
Reģ: 01.09.2013
Kātad ir ticam, neticam ? Kā jūs lūdzat? Vēlējos mazliet to pārrunāt.
Diemžēl svētdienās vai citās dienās uz baznīcu neeju, taču es lūdzu un ticu Dievam. Kā būtu pareizi jālūdz? Es vienkārši salieku rokas kā to mēdz darīt, pasaku visu ko vēlējos un gala beigās pasaku Āmen. Tas ir pareizi? Dievs mani dzirdēja un uzklausīja? Es nemāku pareizi lūgt, bet ceru, ka tas neko nemaina. Man ir tā, ka man ir viena liela vēlēšanās, tikai es nemāku to Dievam pareizi noformulēt, es varu pateikt ko es gribu, bet man ir tāds nosacījums, es gribu tikai tad, ja ... tas lai paliek pie manis, bet Dievs manu lūgšanu izpildīs un sapratīs pareizi? Mazliet dīvaini esmu uzrakstījusi, taču doma skaidra, ja? Lūdzu padalaties ar savu pieredzi tajā un atbildiet uz maniem jautājumiem. :) Paldies.
04.03.2014 14:18 |
 
Reitings 254
Reģ: 23.12.2013
Man šodienai pietika.. Zaptesburka,es neatzīstu,ka kaut kas ietu pretrunā. Es vienkārši neesmu tik gudra,slīpēta,lai spētu tev paskaidrot,kā es visu to redzu.. Tāpēc ir mācītājs,kas uz visiem sarežģītajiem jautājumiem spēs atbildēt. Es bībeli nepārzinu tik labi, lai ar kādu cīnītos.

Mans secinājums pēc šīs sarunas - esmu galīgi dumjš cilvēciņš,kurš bībelē neorientējas. Un tev uz mani nevajag skatīties kā uz kristieti,jo kristietim itkā vajadzētu mācēt atbildēt uz šādiem jautājumiem,vai vismaz būtu jāmeklē ceļš,kā uz tādiem atbildēt.
06.03.2014 20:27 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Bet visuspēcīgs dievs būtu varējis radīt perfektu pasauli un perfektu cilvēku, kas varētu tajā dzīvot. Nekas taču nav neiespējams visuvarenam.


Kāds no tā labums?
Vai tu gribētu sev blakus mīļoto cilvēku kurš ir perfekti radīts tieši tev un kā robots dara tikai to kas tev patīk. Vai dzīvu cilvēku tāds kāds viņš ir.
Vai tu gribētu sev bērnus, perfektus, bez kaprīzēm, bez visiem niķiem un stiķiem kādi bērnam dabiski ir.
Es negribētu.
06.03.2014 20:28 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
nav jāzina kā radās velns,mums jāuzticas Dievam
Iepriekš teici, ka dievs Tev devis prātu, ka viņš cilv;ekus negribot kā robotus, kas tikai kalpotu... bet tagad - ka mums tas saprāts jānoliek malā, nav jāuzdod jautājumi, bez kādām šaubām jāpieņem kaut kas, kam nav loģiska pamatojuma / pierādījumu..?
Ak, tad tas bija domāts ar to, ka muļķiem pieder debesu valstība?

Dievs grib,lai mēs viņam uzticamies
Tad kāpēc radīja cilvēkus skeptiskus?

Dievs vēlas,lai mēs paši nākam pie viņa
Ja es uztaisu pulksteni un vēlos, lai tas rādītu pareizu laiku, bet tas nedarbojas, kā nākas... tad ko tas liecina par mani? Ka esmu brāķdaris.
Ja dievs radīja cilvēkus un grib, lai mēs izvēlētos iet pie viņa, taču tik daudzi cilvēki to nedara... nu tad kaut kur dievs savā plānā ir izgāzies.

Tā taču.ir tā izvēle...
Tā pati, kur par nepareizo izvēli tiec sodīts ar mūžīgām mocībām. Njā. Neko sev izvēle. Kaut kas starp teroristu draudiem un šantāžu.
06.03.2014 20:29 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Mans secinājums pēc šīs sarunas - esmu galīgi dumjš cilvēciņš,kurš bībelē neorientējas. Un tev uz mani nevajag skatīties kā uz kristieti,jo kristietim itkā vajadzētu mācēt atbildēt uz šādiem jautājumiem,vai vismaz būtu jāmeklē ceļš,kā uz tādiem atbildēt.

Attiecībā pret Dievu ir tikai viens nozīmīgs noteikums. Viss pārējais nav nekāda dižā gudrība.
06.03.2014 20:32 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Bērniņš nav grēcinieks, bet viņš maksā par savu vecāku grēkiem.

Kāpēc lai nebūtu tā, ka katrs pats atbild tikai par saviem grēkiem? Kāpēc vēl kāda vainas daļa jānoveļ uz bērnu, kurš neatšķir labu rīcību no ļaunas? Vai nebūtu pareizāk, ka ja es grēkoju, es un tikai es personīgi arī stājos Dieva priekšā par savām savārītajām ziepēm?
06.03.2014 20:33 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Dievs mūs neradīja skeptiskus, ļaunus. Dievs mūs radīja perfektus. Bet ar brīvo gribu! Vai te vispār vēl kādi jautājumi?
06.03.2014 20:37 |
 
Reitings 254
Reģ: 23.12.2013
Zaptesburka, ar tevi runāt ir bezjēdzīgi..
Es nezinu,nevaru tev to paskaidrot.

Ja cilvēkam gribas pamatojumu,nu taču jāiet uz baznīcu. Jo mani ,piemēram, interesē nopietnākas lietas kā "kas rādīja velnu" ,"kāpēc cilvēki nav radīti perfekti" ,mani interesē nozīmīgākās lietas,piemēram, par dzīvi,kā pareizi jādzīvo.

Kas radiija velnu - prasi mācītājam.
kāpēc cilvēki nav radīti perfekti - viņi bērni būdami ir perfekti,tomēr ļaunums(velns) viņus dara par greciniekiem. Tā kā pie Dieva būs tikai labais,tad ir tāds Jezus,kas savu dzīvību ir devis par visiem mums,lai mums ir iespēja tikt pie Dieva.



Zaptesburka,kam tad tu tici? Kas notiks pēc nāves?

Gan jau pēc nāves mēs visi uzzināsim,ka tāds Dievs ir,tikai tad būs par vēlu.
06.03.2014 20:38 |
 
Reitings 254
Reģ: 23.12.2013
. "Dievs mūs radīja perfektus. Bet ar brīvo gribu!"

Pilnīgi perfekti vārdi! Es pat nesaprotu,kā var nesaprast..
06.03.2014 20:39 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Kāds no tā labums?
Vai tu gribētu sev blakus mīļoto cilvēku kurš ir perfekti radīts tieši tev un kā robots dara tikai to kas tev patīk. Vai dzīvu cilvēku tāds kāds viņš ir.
Vai tu gribētu sev bērnus, perfektus, bez kaprīzēm, bez visiem niķiem un stiķiem kādi bērnam dabiski ir.

Kāds labums no jebkādas citas pasaules?
Bērnus negribu vispār.
Mīļoto cilvēku perfekti radītu tieši man... tas ir pārāk personīgs jautājums... Bet man nebūtu gan pretenziju pret savu kopiju, kas būtu tāda pati kā es gan fiziski, gan intelektuāli un emocionāli. Un ar visām vājībām.
Bet jautājums nav par mani, bet gan par dievu, kam it kā būtu vajadzējis pašam būt perfektam. Kāpēc lai viņš negribētu radīt sev apkārt citas perfektas lietas? Kāpēc viņš grib atrasties nepilnīgu lietu vidū? Tiešām izskatās, ka, lai izceltos, bet ideālai un visuvarenai būtnei tādi mazvērtības kompleksi nepiedien. Un arī garlaicība nevarētu būt pie vainas, jo, pirmkārt, kā gan lai pilnīgi perfekta būtne garlaikotos, otrkārt, viscaur labs dievs neradītu nepilnīgu pasauli ar dažādām nelaimēm, grēkiem un nepilnībām, kā arī nenolemtu tik lieli daļu cilvēces un pārējās dzīvās radības mocībām tikai savas izklaides pēc.
06.03.2014 20:44 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Tāpēc, ka tas liek apšaubīt to, vai viņš pats ir tik "labs", ja jau rada lietas, kas ir "sliktas"

Iespējams, man ir izkropļota domāšana, bet varbūt jēcīgāk ir piedzimt cilvēkam ar vājībām un dzīves laikā kaut vai par procentu spēt sevi attīstīt, uzvarēt ne tās labākās noslieces, simts reizes "kļūdīties", bet simtu pirmajā reizē izdarīt labāku izvēli, nekā jau no dzimšanas būt perfektam radījumam.

Man patīk tas citāts- ka Dievam viens grēcinieks, kas nožēlojis grēkus, ir svarīgāks par 10 sludinātājiem (precīzi neuzrakstīju).
06.03.2014 20:47 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Neizpluudiishu gari, bet liela dalja to ''perfektumu'' laikam saprot pa savam. Man tas asocieejas ar harmoniju pasaulee. Ar dazhaadiem cilveekiem, bet taadiem, kas neveeleetos savstarpeeji nodariit citiem saapes, ljaunumu, attiecinot to arii pret dabu, dziivniekiem.
Perfektu otro pusiiti arii. Tas nekaadaa gadijumaa nebuus robots, jo taadi, kas izpildiitu visas iegribas arii shajaa pasaulee ir, bez jebkaadas mistisku speeku iejaukshanaas, bet cilveeks, ar kuru es vareetu dziivot mieraa un miilestiibaa, taads, ar kuru es veeletos pavadiit visu savu dziivi, pat neskaitot mazus nikus un tml.
Bet laikam mani uzskati par perfekto ir ljoti atskiriigi.
06.03.2014 20:50 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Bet jautājums nav par mani, bet gan par dievu, kam it kā būtu vajadzējis pašam būt perfektam. Kāpēc lai viņš negribētu radīt sev apkārt citas perfektas lietas? Kāpēc viņš grib atrasties nepilnīgu lietu vidū? Tiešām izskatās, ka, lai izceltos, bet ideālai un visuvarenai būtnei tādi mazvērtības kompleksi nepiedien. Un arī garlaicība nevarētu būt pie vainas, jo, pirmkārt, kā gan lai pilnīgi perfekta būtne garlaikotos, otrkārt, viscaur labs dievs neradītu nepilnīgu pasauli ar dažādām nelaimēm, grēkiem un nepilnībām, kā arī nenolemtu tik lieli daļu cilvēces un pārējās dzīvās radības mocībām tikai savas izklaides pēc.


Par tevi - tas vienkārši bija piemērs.
Laikam jau Dievs negrib redzēt perfektas rotaļlietas, bet cilvēkus ar izvēlēs iespējām, kuriem pašiem vajag izvēlēties kā dzīvot un ko darīt. Un saprast kāpēc tas ir jādara. Arī esot grūtībās un bezizejā saprast kas ir pareizi un kas nē.
Lai katram ir izvēles iespējas. Lai to ko viņš dara, viņš dara no sirds, nevis tāpēc ka tā ir ieprogrammēts.
06.03.2014 20:51 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
LO, Tu joko, vai? Vispirms
Kādas ir tās pretrunas?
un tad
Dievs mūs neradīja skeptiskus, ļaunus. Dievs mūs radīja perfektus. Bet ar brīvo gribu! Vai te vispār vēl kādi jautājumi
- nu tur arī ir pretruna.
Perfekta būtne būtu bez vājībām, tā nepieļautu kļūdas, nedarītu sliktu un izdarītu tikai un vienīgi pareizas izvēles. Vienkārša loģika.

savādniece
Zaptesburka,kam tad tu tici?
dievam neticu. Kam ticu... atļaušos neatbildēt, jo pārāk gari jāstāsta + negribu savu pasaules skatījumu te tik publiski likt + nedomāju, ka tas Tevi patiesi interesētu.
06.03.2014 20:51 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
zaptesburka Dievs ir ideāls. Tas nav pretrunīgs apgalvojums tāpēc vien, ka Tev nav šādas sajūtu pieredzes.
06.03.2014 20:52 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Meitenes, es gribu zināt, kuras baznīcas ir tās, kurās reāli var aiziet un aci pret aci parunāties ar mācītāju? Diez vai te tādi teologi-maģistranti apgrozās, kam es varētu uzdot sev interesējošos jautājumus.
Dievs mūs radīja perfektus. Bet ar brīvo gribu!

Man patīk apgalvojums par brīvo gribu, bet kā ar iedzimtām slimībām un kroplībām? Arī tā izpaužas bērnu maksāšana par vecāku kļūdām? Kāpēc tad bērnam jācieš? Ko viņš tādu izdarījis?

šo meitēnu Indijā apmeklēja un pielūdza kā svēto, bet vai dēļ tā viņas dzīve pieaugot būs laba un dievišķi ideāla?
06.03.2014 20:53 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
194 - patīk Tavs viedoklis.

Jēdzieni "perfekts", "ideāls", "absolūti labs" ir tādi, par kuriem varētu būt atšķirīgas izpratnes. Es šajā diskusijā tos lietoju tādā nozīmē - kā, ja dievs būtu tāds. Taču šo diskusiju uzskatu par diezgan atrautu no realitātes. Ja runātu par savu pasaules skatījumu, nevis kristīgo, tad tajā tiem būtu drusku savādāka nozīme, nekā, lietojot šeit. Tāpat arī vienkāršajam vārdam "labs".

(Varbūt nav svarīgi, bet negribu, lai rastos pārpratumi, tāpēc paskaidroju)
06.03.2014 21:02 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
zaptesburka, nevainojamība nav ideāls. Vismaz man.

Samaara Drīkst Tev uzdot jautājumu, Kāpēc Tevi tas tik ļoti interesē?
06.03.2014 21:03 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Tas pats bērns ir absolūti labs, bet nav nevainojams. Tā arī izpaužas Dieva griba - lai cilvēks justos brīvs. Man patīk, ka varu izdarīt savas izvēles, bet kādam citam izvēles izdarīt ir krietni grūtāk un citi no tā cieš.
06.03.2014 21:07 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Galu galā, ja tavs ideāls ir cilvēks kurš nekļūdās, tad mēs nekad nenonāksim pie kaut kāda kopēja slēdziena. Jo tad tev jau pamatos ir nepieciešams, lai saule spīdētu katru dienu no 9-15 un tādā garā par visām ikdienas lietām. Man pietiek, ja saule vispār spīd.
06.03.2014 21:11 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
nevainojamība nav ideāls
lai vai kā, tas ir kaut kas, ko dievs grib (ja jau soda, kad tā nav), un tas ir kaut kas, ar ko dievs būtu varējis cilvēkus radīt to beggin with, jo viņš ir visuvarens un būtu varējis radīt pasauli jebkādu un cilvēkus jebkādus. Bez nelaimēm un ciešanām. To taču nozīmē visuvarenība. Ka var jebko, nekas nav neiespējams.
lai cilvēks justos brīvs
jā, badā mirstošie trešo valstu iedzīvotāji noteikti to novērtē. Viņiem tāda brīvība, nu tāāāda brīvība...

Labi, man apnika, laikam jau dažiem pareizā izvēle šķiet dieva neapšaubīšana, nevis loģiskā domašana, tur neko darīt...
06.03.2014 21:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits