Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

RTU

 
Reitings 109
Reģ: 29.09.2013
Sveikas ,tā kā savu iepriekšējo diskusīju nevēlējos nenormāli garu -publicēšu jautājumus par RTU atsevišķi !
RTU cilvēkresursu vadīšana /uzņēmējdarbības vadīšana .
Būtībā vidusskolā matemātika nebija viens no mīļākajiem priekšmetiem ,bet ,lai cik dīvaini arī nebūtu padevās ekonomika (laikam jau vaina tajā ,ka matemātikas skolotāja nebija no mīļākajiem personāžiem skolā ) -vēlējos uzzināt ,no tām ,kas studē/studēja .Vai tiešām anormāli daudz matemātikas un ja nav dabas dots ,tad labāk nestudēt? Kā pašām patīk studiju programma ,kā ar pasniedzējiem? Lekciju grafiks ? Kā ar darba iespējām ? :)
01.03.2014 23:22 |
 
Reitings 109
Reģ: 29.09.2013
+ Kā ar budžeta vietām ? :)
01.03.2014 23:22 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
reiz studeeju uznemejdarbibu.
Nu, ir liela dala, kuri RTU nespej pabeigt matematikas del.
Nu, ja ir kaut nedaudz matematiska domasana, tad izvilkt 4 jau var. Nav baaaaaaigi augsta limeni, bet nu japamacas bus. Vel ir ari kiimija-vismaz bija, bet nu tur var iekalt :D

Pasniedzeji bija 50:50, dala baigi labi, dala-ne. Programmas ar nebija visas izcilas. NU, ka jau visur, es domaju.

Darba iespejas gan bus atkarigas tikai no Tevis pasas, betnu es stradaju un tuvakie kursabiedri ari :)
01.03.2014 23:30 |
 
Reitings 109
Reģ: 29.09.2013
piparene
Cik sen studēji? Cik cilvēku kursā bija ? Kā ar praksēm? Ahh man jautājumu daudz ! :D
Darbu dabūji uzreiz pēc studijām ? Bakalaura programmā studēji? :)
01.03.2014 23:36 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
saaku studet 2004.gada (sausmas, cik sen!)
kurss bija lotiliels, bet mus sadaliija grupas, ap 20 cilveki katra.
man bija akademiska proramma, tapec nekadas prakses nav.
studeju gan bakalauru, gan magistru, darbu dabuuju uzreiz.

masa studeja salidzinosi nesen, bet nu nekas dizi nav mainiijies.
01.03.2014 23:41 |
 
Reitings 109
Reģ: 29.09.2013
Kā ar budžeta vietām un stipendijām ? :)
01.03.2014 23:43 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Paskaties RTU mājaslapā. Tur noteikti ir jābūt rakstītam par budžetu un stipendijām. No RTU daudzi pazūd dēļ tā, ka ļoti daudzās programmās ir eksāmens fizikā un matemātikā.
01.03.2014 23:55 |
 
Reitings 109
Reģ: 29.09.2013
Amnile
Vakar skatījos ,nebija vēl publicēts ,bija tikai rakstīts ,ka budžeta vietas ir ,bet nebija cik .
01.03.2014 23:57 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
nu, pag, es tacu nevaru Tev nosaukt budzeta vietu skaitu sogad.
Un tikko tacu bija izstade Skola 2014. Kapec tur neuzdevi sos jautajumus?
02.03.2014 00:01 |
 
Reitings 2832
Reģ: 17.10.2010
Mācījos uzņēmējdarbību, matemātika tikai pirmos 2 vai 3 semestrus (augstākā matemātika), mums trāpījās ļoooti stringra un prasīga pasniedzēja, pirmajā gadā ļoti daudz mācījos matemātiku, bet nebija tik traki. Pēc tam bija arī citi sarežģītāki priekšmeti..
Budžeta vietas bija diezgan daudz (kādas 20), pati arī mācījos budžetā.. principā tas, ka tur aizgāju studēt lielā mērā bija arī tādēļ, ka tiku budžetā tajā programmā. Nezinu vai par maksu ietu, jo, godīgi sakot, ļoooti teorētiski pārsvarā visi priekšmeti, un daļa arī pilnīgi nevajadzīgi, kas nav īsti nepieciešami, sausa teorija. Ieteiktu iet uz kaut ko specifiskāku, jo šī programma ir ļooti vispārēja, der kā variants, ja vēl nezini, ko gribēsi darīt tālāk.
02.03.2014 00:06 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
Lee kas Tev bija pasniedzeja??? savai uzvardu neatceros,bet bij ritigaaa vecene..visiem bij bails no vinjas :D
02.03.2014 00:17 |
 
Reitings 2832
Reģ: 17.10.2010
Tai pasniedzējai uzvārds Petere, pie viņas tiešām bija jāmācās tā kārtīgi. :D
02.03.2014 00:34 |
 
Reitings 95
Reģ: 13.07.2013
Mācos Uzņēmējdarbības un vadīšanas prof bakalaura programmā. Stingri ieteiktu šo un cilvēkresursu vadīšanu likt kā rezerves variantu, kad stāsies augstskolā. Tā kā elektroniski piesakoties, var pieteikties 10 programmām, šīs vari likt kaut kur pa vidu. Labākas programmas RTU tomēr būtu - Nekustamā īpašuma pārvaldība (matemātika un ekonomika tur arī būs), un Finanšu inžinierija (ļoti perspektīva programma). Tikt budžetā Uzņēmējdarbības un vadīšanas programmā nav grūti, vietu skaits pietiekami liels (pagājušajā gadā it kā bija 37 vietas). Mācības 4x reizes nedēļā. Savienot ar darbu arī būs reāli.
Par matemātiku - es kā cilvēks, kurš pabeidza vidusskolu 7 gadus atpakaļ un nekad neesmu bijusi ar matemātiku uz "tu", spēju nokārtot visus eksāmenus no pirmās reizes. Ir tādi kas nevar, bet, nu vienmēr ir tādi, kas izkrīt, jo nevēlas mācīties.
Mums daudzi priekšmeti iet kopā ar cilvēkresursu vadīšanas plūsmu. Auditorijas lielas, priekšmeti teorētiski-vispārēji. Pēc Uzņēmējdarbības un vadīšanas programmas jābūt gatavam, ka maksimums (bez laba paziņu loka, kas spēj "iemest" tevi siltā vietiņā) uz ko tu varēsi tēmēt, pabeidzot kursu ir grāmatvedes palīdze, lietvede, utt. Vēl viena iespēja - cītīgi meklēt ĻOTI labu prakses vietu, kur būtu iespēja palikt arī pēc mācībām. Tomēr, kā jau jebkurā darbā, ir izaugsmes iespējas un ir arī iespēja studēt tālāk - maģistratūrā.
Visumā, iesaku cītīgi pārskatīt visu interesējošo studiju programmu aprakstu, obligāto priekšmetu sarakstu un tikai tad izvēlēties. Kā arī, izvērtē kredītpunktu apjomu, ja vēlies tālāk studēt maģistratūrā.
https://stud.rtu.lv/rtu/vaaApp/sprpub
13.03.2014 12:16 |
 
Reitings 60
Reģ: 19.05.2013
Madamustache, suoer atbilde. Būtībā tādās pašās domās esmu.

Pabeidzu RTU Aerti - pagrimusi vieta, nekad nevienam neieteiktu iet studēt, darba nav!!!!

Domāju par variantiem - ko tālāk?
13.03.2014 12:45 |
 
Reitings 384
Reģ: 10.03.2014
Es nevaru saprast, kāpec jūs stājaties studēt ekonomiku un citas sociālās zinības augstskolā kas vienmēr ir bijusi izteikti tehniska iestāde un galvenokārt apmāca inženierus? Tēmējiet uz Zviedru Augstskolu, kaut gan studēt ekonomiku un uzņēmējdarbību ir jēga tikai tad ja patiešām ir talants.
13.03.2014 13:59 |
 
Reitings 95
Reģ: 13.07.2013
Keratīns,

mūsu plūsmā 90% tika budžetā, jo netika pirmajā, otrajā, utt. prioritātē. Tikai 10% iet ar noteiktu mērķi. Tā kā programma nav pilnībā bezjēdzīga, tad, protams, izvēloties starp "studēt šādā programmā vai iet strādāt par oficianti", daudzi aiziet studēt. Pie tam, kā jau teicu, šāda tipa programmas ir diezgan viegli apvienot ar darbu. Liels pluss ir tam, ka šāds bakalaurs ir vispusīgs, būs arī prakse, kā arī vēlāk maģistratūrā var studēt jau kaut ko konkrētāku. Vārdu sakot, laiks nu noteikti nebūs iztērēts bezjēdzīgi.
Es šajā programmā tiku, jo neizturēju konkursu citā programmā. Kāpēc paliku studēt? Jo man ir mazs bērns un plānoju studiju laikā vēl vienu mazo. Cik ir dzirdēts, var pat bez akadēmiskā izvilkt.

Ā, un vai jurisprudence Stradiņos nemulsina nevienu?
Un par to studēšanu "kaut ko konkrētāku" - personīgi zinu zoologu un vienu selekcionistu, kuri tagad strādā Anglijas "zemeņu laukos", jo Latvijā mums tādi ir vajadzīgi tikai, labi, ja 10 gb. uz valsti. ;) Viss ir ļoti neviennozīmīgi. Talants, veiksme, strādīgums..
13.03.2014 16:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits