Kā dzīvesbiedram ieskaidrot, ka man ir grūti un vairs tā nevaru!

 
Reitings 382
Reģ: 24.02.2014
Iespējams, ka problēma šeit dažām liksies muļķīga, bet attiecībās tāds strīds, kur neviens nevēlas piekāpties ir ļoti nopietns.
Tātad. Mums mājās ir mazs zīdainis, kurš vēl nerāpo, bet līdz tam nav tālu. Un ir suns(dzīvo jau 4. gadu pie mums). Un te nu ir tā problēma. Kopš mājās ir bērns, viņš ir ļoti greizsirdīgs, jūtas apbižots. Ko viņš dara? Kolīdz es ar ratiņiem izeju ārā, un neņemu viņu līdz(man ir neērti ar vienu roku stumt ratus, ar otru suni vest, kurš nav no tiem paklausīgākajiem, velk siksnu)...tā demolē māju. Atnākot no pastaigas, man ir jāvāc labākajā gadījumā mīzeli, bet sliktākajā viņš ir kaut ko sagrauzis. Viņš plēš visu-bērnu pamperus, atkritumu maisu, durvis grauž utt. Es to visu savācu. Dārgais atnāk mājās, un atliek tik viņu izvest ārā. Ar to viss beidzas. Viņš neredz manu ikdienu, neredz to cik grūti ir ar to suni. Mazā guļ, šis sāk riet, bērns augšā. Visur spalvas. Es nestādos priekšā kā būs iespējams bērnam rāpot pa tādu grīdu. Kaut mazgāju katru dienu, viss ar spalvām. Tas nav viss, ir vēl n tās problēmas ar dzīvieku, bet es šeit neizplūdīšu.
Problēma ir tajā, ka vīrs nevēlas suni atdot uz laukiem manai mammai. Es ar suni nevaru šeit dzīvot. Man fiziski un emocionāli tā ir pārāk smaga nasta. Ko iesākt šādā situācijā, kad katrs palagu velk uz savu pusi un nevēlas piekāpties...
27.02.2014 16:15 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
bet tā diemžēl notiek, ka ģimenē visa uzmanība tiek veltita bērnam, ne sunim.

Tā arī ir tava kļūda, kas sunim liek tā uzvesties. Viņam ir ļoti grūti saprast un pieņemt, ka vairs nav vienīgais mīlestības un uzmanības saņēmējs. Taču atņemt sunim VISU uzmanību ir milzīga kļūda.

Interesanti, ko tu darīsi, kad tev piedzims otrs bērns un pirmais būs greizsirdīgs, un tāpēc tevi neklausīs, un traucēs tev rūpēties par jaunāko. Arī atdosi vecmammai?
27.02.2014 17:00 |
 
Reitings 382
Reģ: 24.02.2014
smiekligi;D par to vēderu
27.02.2014 17:01 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Interesanti, ko tu darīsi, kad tev piedzims otrs bērns un pirmais būs greizsirdīgs, un tāpēc tevi neklausīs, un traucēs tev rūpēties par jaunāko. Arī atdosi vecmammai?

Izcili stulbs salīdzinājums. Bērns NAV suns un suns NAV bērns.

No visām uzbraucējām es te esmu izlasījusi pāris lietderīgus padomus, pārējais ir vienkārša uzbraukšana autorei.
27.02.2014 17:03 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Man bērnībā bija taksītis, ar kuru principā uzaugām abas kopā, tik foršs sunīts, un savai taksenei es biju kā bērns vienmēr. Tad kad ar gāju pastaigā ar viņu un garām gāja māmiņa ar ratiņiem kur bērniņš raudāja, mana taksenīte vilkās klāt pie tiem ratiņiem un izmisīgi ošņāja ratiņus jo uztraucās par bērnu. Nevienu reizi nebiju sakosta kamēr biju maza, vienalga cik ļoti es maza esot to nabaga taksenīti nebiju izmocijusi ar drēbītēm un mantiņām. Tā kā man sirds lūzt iedomājoties ka tikai dēļ tā ka saimnieki nav suni pareizi apmācijuši, vienīgais lielais cietējs būs suns. Kaut ar protams sunim uz laukiem aizbraucot varbūt būs labāk, bet varbūt tam sunim sirsniņa ar sāpēc ka viņu pameta, un suns pats pat nesapratīs kapēc tā.
27.02.2014 17:03 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Un vispār tas ir katra cilvēka pienākums apmācīt savu suni tik līdz to iegādājas, gan savas drošības dēļ, gan apkārtējo.
27.02.2014 17:05 |
 
Reitings 649
Reģ: 19.02.2014
Man pat sāk likties, ka sunim tā būs labāk, prom no Tevis!
A tad, kad ņēmi suni nepadomāji,ka bērni nākotnē būs, ka spalvas būs, ka grauzīs? Tpu, šitās mammas, kas dzīvniekus kā rotaļlietas uztver, te bija abs, te prom jāsūta.
Labi,ka vel iemidzāt neved jau!
27.02.2014 17:10 |
 
Reitings 382
Reģ: 24.02.2014
tu debila esi vai ka...suni ar bernu salidzinat!
27.02.2014 17:11 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Miss Joker

Tava pozitīvā pieredze un atmiņas, protams, ir jaukas, bet nav nekādā gadījumā saistīta ar autores gadījumu vai takšu sugu kā tādu. Tas ko suns nolems darīt un kā uztvers bērnu ir atkarīgs no paša suņa rakstura. Pat vismācītākais suns spēj uzbrukt bērnam un to saplosīt. Tā nav prognozējama lieta. Savukārt, ir suņi, kuri pie tiem pašiem apstākļiem bērnam ļaus uz savas muguras jāt un vēl aiz ūsām raustīt.
Ja suns ir greizsirdīgs uz bērnu - vai uzmanību, kas tiek veltīta bērnam, es izšķirtos par suņa atdošanu uz laukiem. Jo - rāpošanas periodā turēt suni būrī, tikai bērna drošības dēļ - lai arī pareizi, tas neliekas pieņemami. Sunim vajag skrieties un būt brīvam. Neviena normāla sieviete neteiks, ka ir normāli paturēt dzīvnieku uz bēŗna drošības rēķina.
27.02.2014 17:12 |
 
Reitings 264
Reģ: 13.02.2009
Situacija izcils piemers par cilveku bezatbildibu un stulbumu.

greja sauni panema suni. un viss, nekas cits nav jadara, ka japadoma par nakotni, ja fu... japlano, kad nem dzivnieku, IR japlano gadi uz prieksu!! Ir, un ja par ataisnojum, nesi vieniegi, kas npelanoju, lidz ar to nesi vieniga sada situacija, bet tas nav attaisnojums, ak tas ir normali, nav, vajadzeja domat atrak.

Un visas blavejas par drosibu!! Tapec tas suns ir jamaca, neis tikai jalauj gulta gulet un par pasaules nabu japataisa, bet jamaca, lai zina, ko nozime kalusit, respekts un saprast lietu kartibu, tad ari par greizsirdibu runas nebutu, bet butu prieks un alisanas, zinatkariba un rotalu biedrs tas tavs berns.

Spalvas- nu dien, mirstama kaite.

Bet pec visa sita, varbut tiesam labak uz laukiem- nebiji spejiga padomat, piestradat, apmacit, neesmu drosa, ak tagad bus tas bridis, kad saksi domat un risinat situaciju.

Tiesam palabak noliec pudeli un gardas vakarinas galda un pielauz viru akceptet aivest suni uz laukiem, lai kads cits rupejas.
27.02.2014 17:18 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
stellaglmr

Nē es protams ka saprotu to ka bērns nāk pirmajā vietā, un jā ja suns var būt bīstams tad labāk ar tā darīt, bet tomēr tas kā suns uzvedas liecina par to ka nav apmācīts, un tas ar var būt ļoti pie vainas, un pie tā gan nevar suni vainot. Man tas vienkārši neliekas pieņemami iegādāties suni un to neapmācīt attiecīgi.

Es par taksi ieminējos jo izlasiju te kādu ierakstu par taksi, tātad nospriedu ka viņai ir taksis, bet varbūt kļūdos.
27.02.2014 17:19 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Nu, bet tie pārmetumi par suņa neapmācīšanu reāli nekādu risinājumu nepiedāvā, diemžēl.
27.02.2014 17:22 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Pasaule

Jā, spalvas var būt mirstamā kaite. Manam brālim līdz 4 gadu vecumam nebija pazīmes par alerģiju, līdz vienu nakti nokļuva slimnīcā, jo sāka smakt. Alerģija var neparādīties uzreiz, bet attīstīties un tad spalvas būs mirstamā kaite.
Un, jā - arī mācītiem suņiem aiziet ciet šīberis un viņi var uzbrukt bērnam. Ne velti visiem suņiem ejot pastaigā ir jābūt ar uzpurni - nevienu nekrata tas tavs mācītais suns, ja riskējam ar cilvēku veselību.
27.02.2014 17:23 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Musu suns ir, angliski sakot, trennets burim (crate trained). Kad mes ejam prom, tad suncha tiek likts buri, lai nekas netiek sagrauzts, vins tur ari labpratigi iet, jo esam iemacijusi, ka ta ir vina vietina.

Nez, mums ari bus bebis menesa laika un suns ir vel kucena prata, mes daram visu iespejamo, lai jau tagad suni pieradinatu pie berna un parmainam. Radam uz punci, ka tur ir bebitis, runajam ar suni, radu berna mantas (uz kuram suns ir ka traks) un stastu, ka tas nav sunim, tas ir berninjam. Izskatas, ka suns rubii.

Jus neko ipashu ar suni nedarijat?

Es, protams, saprotu ari autori, tas spalvas, netirumi, dazadu lietu vai papiru plesana utt komplekta ar jaundzimusu bernu ir par daudz. Turklat pastaigas ar suni un ratiem var nebut tas atrakas, ertakas utt. Ari es domaju, ka man tas bus liels izaicinajums, jo musu suns iet blakus bez pavadas, tomer nav kastrets un es jau paredzu, ka vins skries mileties ar kadu suni cauri visam parkam, bet es tak ar ratiem nevareshu vinjam desot pakal.

Man jautajums, ka suns reage uz pashu bernu?

Ja negribi atdot, tad suns javed uz profesionalu skolu, drosi vien vel nav par velu iemacit dazas lietas sunim. Biezi vien nav jamaca suns, bet gan pats saimnieks.
Otra lieta ir labs puteklusucejs. Ja virs man nenopirku labu suuciiti, kurs speciali domats dzivnieku spalvai es sev sen jau galva iesautu, jo spalvas ir VISUR! Ak, jaa man tachu vel ir galspalvains kakis, kurs spalvo ne tikai uz gridas, bet apspalvo visus divanus, gultas utt :D


p.s. tam, kas gaida berninjus un majas ir sunji - lielisks raksts!
http://www.aspca.org/pet-care/virtual-pet-behaviorist/dog-behavior/preparing-your-dog-new-baby
27.02.2014 17:29 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Marta, beidz vienreiz apsaukāties! Māte jau esi, bet muti savaldīt neproti un ne pirmo reizi jau.
Par tēmu labāk neizteikšos.
27.02.2014 17:30 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Kā dzīvesbiedram ieskaidrot, ka man ir grūti un vairs tā nevaru!
Patiesībā jautājums jau vairs nav par to, ko darīt ar suni. Tur lēmums jau sen ir pieņemts. Jautājums ir kā pārrunāt vīrieti uz savu pusi..
Skaidrs, ka vīrietis ir ļoti pieķēries sunim un tik viegli tas nebūs. Ja arī panāksi savu, viņam vienalga būs sāpe par šķiršanos ar suni.
Problēma ir tajā, ka vīrs nevēlas suni atdot uz laukiem manai mammai.

Viņam ir normālas attiecības ar tavu mammu?
Ja mans vīrs gribētu atdot suni savai mammai, arī nepiekristu, jo man nav tik labas domas par viņu.
Varbūt viņam ir citi varianti, kam suni atdot?
27.02.2014 17:31 |
 
Reitings 264
Reģ: 13.02.2009
Stellaglmr

tevi tads spars, ka liekas, so jautajumu tev vajadzetu pacelt valtiska limeni un iznicinat visus sunus un drosibas pec ari kakus.

nejauc lietas- ja ir alergia, tad ir alergija. tavam bralim ir alergija un ta paradias peknsi, vienas nakts laika?? ja ja tad, zel, bet domaju pec tam radat risinajumu.
Seit nav runas par alergi, ka mirstama kaite tika mineta parlieku darbiba ar slotu to visu vacot. un mana uztvere ta nav mirstama kaite.

tiesi ta, ejot ara jadoma par drosibu un pieklajibu. Bet esot majas, gadiem dzivojot ar savu suni- tu vinu pazisi un zini cik vins macits, ja necik, ka seit, tad ari ir vieglak atod uz laukiem ka iemacit kaut ko.

Relaus ieteikumsu ka suni audzinat? tagad seit? nav problemu, bet vai autore grib, vina izkaulsas parak nogurusi un audzinasana nav vienas pecpusidneas jautajums, bet kad ikdienas gadiem. Varbut jasak ar bazes lietam- uzmanibas iegusanu, noturesanu. Un nedriks aizmirst paslavesanu. Ja spej tik daudz laika sunim atveltit dad jau redzes ka mainisies, jo visn sajutis vismaz kadu uzmanibu.
27.02.2014 17:32 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Ne velti visiem suņiem ejot pastaigā ir jābūt ar uzpurni - nevienu nekrata tas tavs mācītais suns, ja riskējam ar cilvēku veselību.


Nav taisnība!

"2. Pilsētās un ciemos ārpus norobežotās teritorijas:

12.1. suni ved pavadā;

12.2. sunim ir uzlikts uzpurnis, ja suns ir atzīts par bīstamu saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kritērijiem un kārtību, kādā suni atzīst par bīstamu un nosaka turpmāko rīcību ar to, kā arī par prasībām bīstama suņa turēšanai."

http://likumi.lv/doc.php?id=132534
27.02.2014 17:35 |
 
Reitings 649
Reģ: 19.02.2014
Jā suņi var iekost, jā suņi met spalvas, grauž lietas, bet tas nav nekāds attainosjums tam, ka pēc tam dzīvnieku var vienkārši nogrūst (labi,ka vel uz laukiem mātei, kuru nu es ceru, suns ir redzējis, jo suns ir dzīva būtne ar saviem pārdzīvojumiem un jūtam ja nu kāds to nesaprot)!
Ceru,ka šo izlasīs citas meitenes, pārdomās 7 x lēmumu par suņa/kaķa ņemšanas, lai nekas tāds viņu dzīvēs nenotiktu un ar dzīvnieku neapietos kā ar mantu,kura nu traucē.

Te neādus pamomus sniegt nevar, cilvēks svaā prātā jau ir visu izdomājis (suns ir traucēklis un tikai), tā,ka ,lai ved uz laukiem un miers. Suns cerams atkposies un ar viņu viss būs kārtībā. Un neņem vairak dzīviekus, marta!
27.02.2014 17:39 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Un neņem vairak dzīviekus, marta!
Patīk vai nē, bērns vienalga paaugsies un prasīs dzīvnieciņu mājās. :)
27.02.2014 17:41 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Marta(tā foršā) Varbūt vari atrast kādu skolēnu, kas grib mazliet nopelnīt, izvadājot tavu suni? :) Domāju, ka tādu ātri varēs atrast.
27.02.2014 17:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits