Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

lielais briesmonis BD.

 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Sveikas,

vai te ir kāda, kas šogad cīnās ar Bakalaura darba rakstīšanu - kad jums jānodod, kā rakstās?

Varbūt, tās, kas ir jau absolvējušas, varat padalīties ar ieteikumiem, kā lai labāk uzraksta. Ko vajadzētu ņemt vērā rakstot?!
26.02.2014 23:59 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Ieteiktu vadīties pēc skolas met. izstrādātājiem noteikumiem un konsultēties ar vadītāju cik vien bieži var. ;)
27.02.2014 00:13 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Es ieteiktu sākt rakstīt vienkārši, jo ar "pēdējā mirkļa" adrenalīnu, kas piemeklē nedēļu pirms nodošanas maz kas var konkurēt sajūtu ziņā. :D

Es nezinu, kurā programmā tu studē, bet nu ar teoriju jātiek galā vispirms. Kad tā ir gatava, tad pirmām kārtām ir 15reiz vieglāk saprast, kā praktiskā daļa jāveido + ir sajūta, ka darbs ir aizvirzījies uz priekšu un nav panika. Nekad neesmu klausījusi pasniedzējus, kuri uzskata, ka teorija un praktiskā daļa jāplāno vienlaikus.
27.02.2014 00:17 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Man iet grūti ar ''drabs nav citu autoru copy paste, bet savas domas''. Kur ir tā mijiedarbība sarp atsaucēm un manu tekstu? Man jākomentē kāda autora teiktais, vai jāmiksē kopā?
27.02.2014 00:22 |
 
Reitings 649
Reģ: 19.02.2014
Man ir savādāk, janvārī aizstāvēju kursa darbu (oficiāli novebrī sāku teoriju rakstīt + pētījumu veikt), kurā bija teorija + pētījums + uz tā pamata izveidoju programmu, kuru šobrīd īstenoju dipld praksē. Respketīvi, laikam jau varu teikt,ka vismaz puse darba man ir, bet nu.. neteikšu,ka sirds ir mierīga.. Praksē ņigu ņagu iet, ar visādas šaizes.. Man priekšaizstāvēšana ir aprīlī (man arī vel papildus prakse jāaizstāv šim visam, tātad plus vel 50 lpp darbs), kad pamatā darbam ir jābūt gatavam melnrakstā.
Man galvenais ir tas,lai praksē atļauj darbā ielikt to,ko man vajag, šobrīd ir tā-situācija ir tāda un tāda, bet darbā to nemini, ta ir konfidenciala info, a darba vadītajs saka-velc visu laukā, arī nesmukumus... A ko es vilkšu,ja man viss uzrakstītais vispirms prakses mentoram jāatrāda, viņš tak visu liks izņemt laukā.
Nu jautri katrā ziņā. :D
27.02.2014 00:25 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Man iet grūti ar ''drabs nav citu autoru copy paste, bet savas domas''. Kur ir tā mijiedarbība sarp atsaucēm un manu tekstu? Man jākomentē kāda autora teiktais, vai jāmiksē kopā?


Labi, ka nav copy paste,jo tas nav pieļaujams. :)
Pēc atsauces vari rakstīt savas domas vai,nu rakstīt, tas un tas domā tā un tā... bet autore domā tā un tā.... labi, ir ja ir vairāku cilvēku viedokļi par konkrēto tēmu.

Cik tālu Tev tas darbs ir un, kad jānodod?
27.02.2014 00:51 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Maijā jānodod, bet pašlaik tikai vācu teorētisko materiālu. Tāpēc arī ir tāds satraukums.
27.02.2014 01:16 |
 
Reitings 356
Reģ: 22.10.2011
Teoreetiskajaa daljaa tev jaasaliidzina informaacija, kas pieejama dazhaados literatuuras avotos. Ir jautaajumi, kuros domas dalaas- citee atshkiriigi domaajoshus autorus un argumenteeti pamato, kaapeec piekriiti vienam vai otram. Ja tavaa teemaa valda vienpraatiiba, bet pati nepiekriiti kaut kam- atkal argumenteeti pamato. Ja visur vienots viedoklis un pati piekriiti, vari teoriju apskatiities no veesturiskaa viedoklja- kaa taa doma attiistiijaas un izsaki savas domas, kaapec tavupraat sabiedriskaa doma mainiijaas un kas to vareeja ietekmeet, piemeeram citi notikumi citaas jomaas.
Tie taadi vispaariigi ieteikumi, jo nezinu ne tavu sfeeru, ne teemu.
27.02.2014 08:05 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Man liekas, ka es jau labu laiku Tavos komentāros manu čīkstēšanu par BD. Pašai paliek vieglāk? Galu galā BD rakstīšana nav nekas tik briesmīgs, ka tik ļoti jāuztraucas.

Atbildot uz jautājumu: savu BD tā nopietni sāku rakstīt martā, maija sākumā bija gandrīz gatavs. Bet tā kā pasniedzējs gribēja pamocīt, tad pēdējos labojumus veicu vēl naktī pirms nodošanas. Aizstāvēju uz 10.
27.02.2014 08:27 |
 
10 gadi
Reitings 6213
Reģ: 01.04.2009
Tā kā esmu uzrakstījusi 2 BD, tad mana pieredze ir šāda - tiešām, tiešām vajag sākt jau laicīgi, jo nevar paļauties uz to, ka negribas, negribas un pēkšņi sāks gribēties rakstīt. Tomēr pavasarī, kad apkārt viss plaukst, negribēsies tupēt istabā pie BD. Pašā sākumā ir sevi jāpiespiež, un tad jau tālāk aizies (pašai arī būs vairāk skaidrs, par ko tad īsti raksti). Un vēl no pieredzes saku, ka laicīgi jākonsultējas ar BD vadītāju, savā pirmajā BD darīju to diezgan maz, domāju, ko nu visus sīkumus prasīšu, bet vajadzēja, jo rezultāts nebija sevišķi iepriecinošs.
Apbrīnoju arī tās, kas var visu saraut divās ned. un rezultāts ir veiksmīgs, es esmu tāds cilvēks, kam viss jāparbauda un jāpārlaa, nespēju ātri un pavirši strādāt, man šķiet, ka tad noteikti būs kāda kļūda un prāts nemierīgs no tā visa.
Savu pēdējo BD tā nopietni sāku rakstīt martā (materiāli jau visi bija savākti), man izvērtās plaša pētījuma daļa, un tikai maija beigās pabeidzu. Lai arī sāku laicīgi, tāpat pēdējās divās dienās bija jāsēž līdz naktij, jo sīkie labojumi, noformēšana (man bija ļoooti daudz tabulu) aizņēma daudz laika. Tāpat arī tas, ka jāciena pasniedzējs un laicīgi jāiedod pārlasīt, lai var paspēt pēdējā brīdī izdarīt pēdējos labojumus. Ja vēl esat vairāki studenti pie viena vadītāja, un visi iesniedzat pēdējā brīdī... :D
27.02.2014 08:58 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Man iet grūti ar ''drabs nav citu autoru copy paste, bet savas domas''. Kur ir tā mijiedarbība sarp atsaucēm un manu tekstu? Man jākomentē kāda autora teiktais, vai jāmiksē kopā?


Salīdzinot ar maģistra darbu, bakalaurs man tagad šķiet kā pupu mizas :D Protams, kad pati rakstīju bakalauru, tā nedomāju :)

Vislabākais variants ir salīdzināt dažādu autoru definīcijas, izteikt savas domas par šiem viedokļiem. Bakalaurā vieglāk ir tas, ka var izmantot arī grāmatas, kas definējas kā mācību grāmatas, nav tikai jābalstās uz zinātniskajiem pētījumiem kā maģistrā.
Kad raksti cita autora tekstu, tad optimālākais, ka tas ir 1 - 2 teikumi, kur pēc tam izplūsti ar savām domām. Ieliec, piemēram, kāda autora veidotu tabulu, grafiku, apraksti to ar savām domām utt.

Es sāku ļoti laicīgi, jau janvārī vācu materiālus, pirmā nodaļa ātri tapa, grūtāk gāja ar otro nodaļu, jo manai bakalaura tēmai nebija praktisko pētījumu, visur vajadzēja iet pēc intervijām un visi jau tik aizņemti cilvēki, kamēr sarunāju tikšanos ar visiem..

Lai veicas!
27.02.2014 09:03 |
 
10 gadi
Reitings 925
Reģ: 16.01.2013
Anny - un tu paspēji normāli sagatavot praktisko daļu?

Man šobrīd ar notiek cīņa, materiālus vācu, lasu, bet angļu grāmatas vēl jālasa. Vispār mana lielā problēma ir tā, ka liekas, ka jāsameklē vēl informācija + darba vadītājs ir tik hsotisks, ka katru reizi konsultējoties saka, ko citu un beigu beigās es neziny, ko darīt..tāpēc bail domāt par pētījumu... vēl pietam vai pirtiks laika veikt intervijas ar tik daudz cilvēkiem (darba vadītājs jau vēlas, lai man būtu ar diezgan augsta ranga cilvēkiem intervijas utt - diezvai..diezvai...es stresā nespēju parunāt, kur vēl ar tādiem cilvēkiem)
27.02.2014 09:22 |
 
Reitings 1051
Reģ: 07.07.2009
Atliku savu BD rakstīšanu par vienu gadu (jānodod nākošo gad). Ja pagājušo gad zināju, ko rakstīšu un praktiskajā daļā veidošu, tad tagad ir tumša bilde. Piedevām, man būs jāmaina BD vadītājs, kurš bija viss atbilstošākais tai tēmai, par kuru BD vēlējos rakstīt. Pa lielam esmu izmisumā - ātri jāizdomā jauna tēma, jāatrod jauns BD vadītājs, jeb jāizvēlas mazākais ļaunums, un jāsāk jau kaut kas darīt, lai visu paspēju izdarīt. Tā teikt, "laime pilnīga".
27.02.2014 09:32 |
 
10 gadi
Reitings 925
Reģ: 16.01.2013
Kimberly- es ar atliku par gadu, lai gan biju pieķērusies jau...ahhh man jāsaņem sevi rokās un jāuzraksta un kat ar 4,5 jāpārāpjas pāri.
27.02.2014 09:35 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Palūdz vadītājai, lai iedod Tev kādu labu bakalaura darbu, kuru vari izlasīt un gūt priekšstatu par labu struktūru, labu literatūras izklāstu, labu praktiskās daļas aprakstu.
Esmu bakalaura darbu recenzents un dažreiz tādi brīnumi redzami studentu bakalauru darbos. Visbūtiskākais man šķiet - jāievēro zinātniskais stils! Daudzi studenti bakalauru raksta kā tādu aizrautīgu stāstu. Ir jāprot izmantot literatūras avotus tekstā. Ja Tu citē autora darbu vārds vārdā, tad liec pēdiņās kā citātu. Ja Tu tikai atstāsti autora domu, liec parastu atsauci + vēlams, lai teksts nesastāv tikai no vieniem citātiem un atsaucēm. Pēc citu autoru domas izklāsta un atsauces pielikšanas iepin arī savu domu vai argumentus, kāpēc autoram ir taisnība vai kāpēc nav.
Raksti gramatiski pareizi, ja Tev ir slikta valoda, iedod darbu kādam pārlasīt pirms nodošanas, darbā nevajag nemitīgi atkārtoties, kas arī ir bieži novērota kļūda. Visur visu pamato - gan izvēlēto tēmu, gan to, ko esi darbā sasniegusi un to, ar kādiem līdzekļiem - pamato, kāpēc tieši ar šādiem līdzekļiem. Par cik esmu IT cilvēks, tad man vieglāk paskaidrot tā ja Tu izveido kādu programmiņu, tad pamato, kāpēc izmanto tieši tādu programmēšanas valodu, kādu izmanto, vai kāpēc izmanto konkrēto rīku, metodi utt.
27.02.2014 09:43 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Anny - un tu paspēji normāli sagatavot praktisko daļu?


Nu, ja novērtēja uz 10, tad jau domāju, ka darbs bija labs. Un darba vadītājs bija ļoti labs - prasīgs, lika ieguldīt masimāli iespējamos resursus.
27.02.2014 09:44 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es biju izvēlējusies tādu tēmu, ka grāmatu nekādu nebija. Tikai likumi un interneta resursi. Un lielākā daļa angļu valodā. Tā kā mani tēma interesēja, darbojos ar prieku.
27.02.2014 09:46 |
 
10 gadi
Reitings 925
Reģ: 16.01.2013
Tā viņš i, ja interesē, tad arī ar lielāku atdevi var darboties! Man diemžēl pasniedzēja uzspiesta tēma, viņš katrā konsultācijā maina savu viedokli, joprojām nesaprotu par ko un kādam ir jābūt darbam. Un viņa prāt šis būs tāds apojomīgs pētījums..
27.02.2014 10:02 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Man bija tā, ka sākumā pasniedzējs mēģināja atrunāt no šīs tēmas. Es neatkāpos, viņš pateica, ka maksimums 7 varu dabūt par to rakstot. Es teicu, ka man vajag vismaz 9. Pamazām, pamazām uzrakstīju. Kaut gan nenoliedzu, ka bija brīži, kad pie sevis domāju - stulbene, nevejadzēja taču darīt pa savam :D
27.02.2014 10:10 |
 
Reitings 649
Reģ: 19.02.2014
Nu es ticu,ka pēc maģistra darba bd liekas nieks, doktorantiem gan jau ar nieki liekas bd un md :D
Man, cik esmu paskatījusies, arī liekas,ka akadēmiskie ir nu so so varianti, salīzinot ar savu praktisko daļu, kad ieraugu tās anketas , kuras jau ir praktiskā daļa.. :) bet nekad nemainītu to,lai man būtu tikai akadēmiskais, jo vieglāk uzrakstīt bd... Man ir svarīgi praktiskā puse.
Un te meitenes daudz piemin,ka viņām 10, es tiešām, tiešām gribētu redzēt tos darbus, jo mums reāli 10 dod tad, ja bez maz ar savu bd vari iet uz izgl. ministriju un iesniegt labojumus, kurus ieviest sistēmā :D Bet daži darbi pa visiem gadiem ir, jā.
Vispār, es biju uz neklātienes aizstāvēšanu.. Jāsaka, ka pamanīju,ka daži cilvēki uzskata,ka tas students jau neko nejēdz (pat,ja strādā jau savā jomā), jo man taču jau ento gadu pieredze, esmu tur ento iestāžu vadītājs. Tas ar man nepatika.
27.02.2014 12:30 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
MD nesalīdzinu ar BD, jo to man bija daudz vieglāk rakstīt gan zināšanu, gan informācijas pieejamības dēļ.
27.02.2014 12:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits