Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vīramāte

 
Reitings 5
Reģ: 07.10.2012
Sveikas! Neesmu no tiem cilvēkiem, kas vēršas forumos pēc padoma, parasti tikai palukoju vai nav kāda līdzīga tēma jau runāta un ja nav...liekos mierā! Šoreiz gan sirds ir pilna un mieru vairs nerodu nekur! Tātad situācija sekojoša....man 25, dzīvesbiedram 37, kopā dzīvojam jau 8 gadus, turklāt pie viņa vecākiem, viņu celtā mājā. Draugs man ir uzņēmējs un mana "mīļā" viramāte grāmatvede viņa firmā. Līdz ar to viņa kontrolē absolūti visu, cik tērējam, ko pērkam...un kāpēc jūs šito pirkāt? Nu šausmas cik dārgi!! Bet ar to protams nav gana...kur brauksiet? Kāpēc 2 naktī jums vēl gaisma dega? A kāpēc tas un kāpēc šitas? Jāpiemin to, ka mēs vīra vecākiem kredītā nopirkām lauku māju Gaujas krastā, netalu no pašas Gulbenes, bet šobrīd situācija ir tāda, ka vīratēvs tiklīdz nav darba Rīgā (viņš celtnieks) brauc uz laukiem un dzīvo tur viens pats mēnešiem, bet vīramāte paliek šeit. Gadās pat tā, ka Ziemassvētkus viņa pavada pilnīgi viena, jo mēs braucam pie manas mammas uz Dobeli. Mana mamma dzīvo viena pati dzīvoklītī, tēva man nav un nav bijis, aizbraukt sanāk reti, tāpēc cenšamies svētkos būt ar viņu. Mamma pie mums ciemos atbraukt nevar, jo vīra vecāki paziņoja, ka iepazīsies ar manu mammu tikai pēc kāzām. tāpēc automātiski arī svētkus nevaram svinēt ar abām mammām! Uz laukiem viņa nebrauc, jo tur redzieties jāstrādā un lauku darbi viņai vispār nepatīkot! Bet kad vēl bija vīra vectētiņš dzīvs, kas dzīvoja pie mums un bija kopjams un pieskatāms...vīramāte gandrīz katras brīvdienas ukrāva vectētiņu man un aizbizoja uz laukiem. Mājās viņa var teikt nedara neko! Reizēm, kad man uznāk dusmas un māju neiztīru, tad uz laminata var gurķus stādīt un virtuvē tārpi rāpot...viss vienalga! Caurām dienām vai nu sēž savā darbistabā un itkā cītīgi strādā (pat ja objekti nav bijuši pusgadu), vai nu savā istabā lasa grāmatas. Pie mājas mums ir siltumnīca un pāris nelieli zemes pleķīši garšaugiem, puķītēm u.t.t Agrāk viņa vismaz tur vasarā nedaudz parušinājās, bet ar katru gadu arvien vairāk centās uzkraut man...puķes sāka neravēt, zālāju nepļaut, puvušos augļus un ābolus nevākt, lapas negrābt. A kad piedāvājām pāris kokus nozāģēt...nekādā gadijumā...tā taču ābele!! A pa 2 gadiem nevienu ābolu no tās ābeles neviens nav apēdis. Sapirkām pa bargu naudu dažnedažādus augļu kokus, lai sastāda laukos, bet kamēr tie neizaugšot, nevienu koku neļaus zāģēt. Un beigās viņa paziņo, ka siltumnīcu un visus dārziņus lai es ņemu sev! Viņai lai atstāj tikai 1 vadziņu! Nu šausmīgi man vajag!!! Mēs tāpat praktiski visu pērkam. Bet vistrakākais laikam ir virtuve, ēdam mēs atsevišķi, pārtiku pērkam atsevišķi...kad vīratēvs ir mājās viņa no virtuves neiznāk, bieži sanāk, ka mēs ar vīru braucam uz kādu ēstuvi paēst, jo es nevaru neko pagatavot. Bet reizēs, kad es aizkavējos, vai gatavoju ciemiņiem kādu mielastu...viņa skraida caur virtuvi dauzot visas durvis pēc kārtas... Aizgājusī Valentīndiena vispār bija unikums....vīrs nedēļu pirms Valentīndienas sadūšojās izrunāties ar vīramāti, teica, ka gribam dzīvot atsevišķi, lai parunā ar vīratēvu, kādi ir viņa plāni, ja viņi pārvāksies uz laukiem, tad mēs viņus maksimāli atbalstīsim, kautgan tāpat jau visas tehnikas mēbeles un rementus gan šeit, gan laukos finansējām mēs un maksājam lielu ikmēneša kredītu par šīs mājas kapitālremontu ar pirtīm, burbuļvannām un pat bilijarda galdu, lauku mājas iegādi un vecāku mašīnām, bet ja nē, tad mēs domāsim par dzīvokļa iegādi. Vīramātes reakcija bija histērija ar asarām un bļaušanu, ka viņu metot no mājas laukā un ka viņa jau tā tikai sēžot istabā un nevienam netraucē, viņa nevarēs uzturēt tik lielu māju un galā netikšot. Nākamajā dienā viņa bija nomierinājusies, izrunājusies ar vīru un paziņoja, ka vīratēvs labprātāk dzīvotu laukos, bet tikai lai ir vietiņa kur palikt šeit, ja kādreiz būs piemēram jaapmeklē ārsti Rīgā , šogad vēl pārvākties nesanāks pavisam, taču vīramāte maksimāli braukās līdzi savam vīram uz laukiem. Pienāca Valentīndiena, atbraucam mājās, vīratēvs aizbraucis, vīramāte mājās! Attaisnojās, sakot, ka nāks viņai kkāda grāmatvede papīrus kārtot, jāsagatavojas esot! Nu labi, ja tā tad tā! Nesanāca mums nekāda romantiskā Valentīndiena! Nākamajā dienā pie mums nāca ciemos draugi ar savu meitiņu pasēdēt, papļāpāt. Vīramāte noskrēja lejā neviena vārda nesakot un aizcirta virtuves durvis, pēc tam tieši tapat aizcirta durvis, kad devās prom, jāpiebilst, ka virtuves durvis nekad neviens ciet netaisa! Bet tas vēl nav viss...grāmatvede ar kuru viņa aizbildinājās izrādās nāks tikai pēc nedēļas un nekāda gatavošanās viņai vajadzīga nebija! Labi...viss vēl būtu štrunts, pieciestu viņas kaprīzes un scēnas to gadu, bet vakar viņa paziņoja, ka uz laukiem kategoriski dzīvot neiešot, lauku māju vīratēvs atstās sev kā brīvdienu un atpūtas māju, bet paliks dzīvot šeit!!!! Mīļās meitenes iesakiet lūdzu ko mums darīt. Mums ir milzīgs kredīts, vai mums dos vēl kredītu dzīvoklim nezinu! Sadzīvot ar vīramāti varu tikai kamēr vīrs mājas un ir kas aizstāv, a kad viņš prom objektos ārzemēs, vīramāte man nervus ēd nost! Tām, kuras izturēja manus jūtu izplūdus un visu šo garo penteri izlasija...milzīgs paldies, lūdzu iesakiet kautko! Man šobrīd katrs padoms ir zelta vērtē!
21.02.2014 12:11 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
kur tu pati strādā (varbūt palaidu garām)? nav brīnums, ka tā notiek, ja vīrietim 38 gadi un joprojām dzivo pie mammas. Jau sen bija ar steigu jālaižas projām un jādzīvo atsevišķi.
21.02.2014 12:15 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Manai draudzenei tieši tāda pati situācija. Laikam kaut kāds vecuma marazms tām vīrenēm.
21.02.2014 12:19 |
 
Reitings 500
Reģ: 26.08.2012
nu gan tev traki iet:(
21.02.2014 12:24 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Nu pag, saprotu, ka jums ir divas mājas? Sakiet, lai viņi izvēlas kur dzīvot un vienu māju pārdosiet un pirksiet dzīvokli.
Bet nu es no tā visa maz saprotu, traki jums! Vīra tēvs iklausījās sakarīgs, varbūt vajag ar viņu parunāt, lai viņš sapurina savu sievu? Lai tavs vīrs parāda nostāju, viņa vecāki tomēr, lai ir skarbāks, nepiekāpīgāks.
21.02.2014 12:29 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Piekrītu tam, ka jau laicīgi vajadzēja prom no vecākiem doties. Ieteikt, diemžēl, neko nevarēšu, nav nācies ar tādām lietām saskarties, un paziņu lokā arī šādu situāciju nav.
21.02.2014 12:32 |
 
Reitings 5
Reģ: 07.10.2012
Pašai man piederēja apģeŗbu veikaliņš, kuru pirms gada aizvēru, tagad izmācījos par grāmatvedi, vakar saņēmu diplomu!
21.02.2014 12:34 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Vai nu paši pārvācaties uz to otru māju vai nu to pārdodiet un pērciet vietā jaunu dzīvesvietu. Nav jēgas gaidīt, kad vīramātei labpatiksies izvākties.
21.02.2014 12:40 |
 
Reitings 115
Reģ: 18.02.2011
Man ari ir bijis lidzigi, nomocijam 3gadus divojot kopa ar vira vecakiem un tad beidzot sanemamies un aizgajam iret 2istabu dzivokli (kaut maja liela un teritorija ap to ari pietiekama, ir kur berniem visu dienu lauka dzivot un vasara galu pacept), saprotu,ka upureju kaut ko, kvai tagad berni nevar visu dienu ara dzivot un te kaimini tepat balkus, dazadi ierobezojumi.
BET tik briva, laimiga cik jutos tagad, beidzot esmu saimniece sava virtuve, varu kaut kaila staigat pa maju un nejutos neerti. Esmu laimiga,jo esmu no ta visa prom, kaut ari dzivokliti gribetos lielaku, bet tomer man pietiek un attiecibas ar viramati ir uzlabojusas super.

Domaju,ka tas ari butu jusu risinajums, jo lai ari vina solitu,ka ies uz laukiem utt, bet tomer vienmer atradis iemeslu palikt majas.
Ja nevarat dabut kreditu, pameginiet kaut uz iri aiziet padzivot, varbut tas laiks vira matei bus dots, lai saprastu,ka tagad majas vina ir viena, jutisies vientula, gribes pie vira uz laukiem, nebus kas vinas vieta maju tira, darzu kopj utt.. sapratis un labakaja gadijuma aizies laukos dzivot un jums atbrivos maju,lai varat nakt atpakal..? Ko jus zaudetu?
21.02.2014 12:40 |
 
Reitings 122
Reģ: 01.05.2012
Beidziet runāties un sāciet kaut ko darīt. Viņa atradīs kaut mazāko iespēju kā izšamaukt, ja visu laiku vīra māti informēsiet par plāniem un gaidīsiet viņas viedokli. Fui!
Izdomā pati sev vislabāko variantu. Nostādi fakta priekšā un neatkāpies.
21.02.2014 12:55 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Nu pag, saprotu, ka jums ir divas mājas? Sakiet, lai viņi izvēlas kur dzīvot un vienu māju pārdosiet un pirksiet dzīvokli.
Bet nu es no tā visa maz saprotu, traki jums! Vīra tēvs iklausījās sakarīgs, varbūt vajag ar viņu parunāt, lai viņš sapurina savu sievu? Lai tavs vīrs parāda nostāju, viņa vecāki tomēr, lai ir skarbāks, nepiekāpīgāks.

+++
kā arī taisnība ance11

Es pat ar savu mammu mājās nevaru sadzīvot šo brīdi, kamēr mums ar vīru notiek jaunā dzīvokļa remonts!!! Divas saimnieces mājās - tāds variants darbojas tikai ļoti, ļoti retos gadījumos, un tad vienai no personām jābūt "otrā plāna lomai" pēc dabas!

Jums pašiem pat sava konkrēta mitekļa nav - jo tā ir vīra vecāku māja, kur dzīvojat!!! Bet iejūdzaties kredīta jūgā vīra vecāku "brīvdienu" mājai?!!! Tā ir lieka ekstra, ko, domāju, nevarat atļauties. Tāpēc, pret to Jums arī jāizturas kā pret savu īpašumu, jo par to maksājat. Tad attiecīgi izlemiet, vai paši tur dzīvojat, vai pārdodat, vai maināties ar tiem vīra vecākiem.
Nu tai vīrenei izklausās vēl tik vajadzētu, lai debesmannā upes gar gultu plūst...

Jo, ja reiz tā, tad varbūt arī Tavai mammai no 1istabas dzīvoklīša jāpāriet un kaut ko attiecīgi labāku vajag nodrošināt. Ja visiem, tad visiem uzsauciet :D
Nu joks... bet nu... domāju, nepareizi izdarījāt, ka tādu situāciju pieļāvāt.
21.02.2014 12:58 |
 
Reitings 137
Reģ: 05.08.2009
Izklausās, ka Tavai vīramātei jau sen nav tuvu un ģimenisku attiecību ar savu vīru (ja jau jādzīvo katram savā mājā un jāmeklē attaisnojumi, lai dzīvotu katrs savā vietā), tāpēc ir ērti ieķerties ar visām 4 dēliņā un nelaist vaļā taisot tračus. Vienkārši cilvēkam patīk kontrolēt, savas dzīves īsti nav. Vai par šo visu esi runājusi ar vīrieti?
21.02.2014 13:00 |
 
10 gadi
Reitings 4022
Reģ: 02.01.2011
Buus vien jaaaizvaacas pashiem, jo izskataas, ka viirenei patiik kontroleet deela dziivi, bet to vislabaak dariit esot visur klaat. Un ljooooti muljkjiiga riiciiba njemot krediitu briivdienu maajai, kuraa vinji pat laagaa dziivot negrib. Un kaapeec tik vecs viirietis dziivo kopaa ar mammu?
21.02.2014 13:02 |
 
Reitings 5
Reģ: 07.10.2012
Vīramātei pateikt īsti neko nevaru, ja nevēlos nākamajā dienā no vīra radiem un pusrajona dzirdēt kā atkal vīramāte par mani gānijusies...rupja, neaudzināta, izlaista u.t.t Jateic, ka ar citiem vīra radiem attiecības man ir normālas, ar citiem pat loti labas, tapēc viņi mani informē par kārtējiem vīrenes pigoriem!
21.02.2014 13:10 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
1) varbūt apprecieties, la uzreiz būtu skaidri sadalītas lomas. Sieva tomēr var vairāk nekā draudzene. It sevišķi, ja vīrieša māte ir riebekles tips.
2) NEKAD NEDRĪKST dzīvot kopā ar vieniem vai otriem vecākiem. Nu, tās ir liekas problēmas.
3) tā kā tā ir viņas māja, protams, ka viņa uzskata, ka drīkst diktēt noteikumus. Principā, ja kaut kas nepatīk, tad projām ir jāiet jums.
4) kāpēc bija jāielien kredītā vecāku dēļ, ja viņiem jau ir kur dzīvot? Uzreiz vajadzēja pirkt māju/ dzīvokli sev. Bet tagad jau, kas izdarīts, izdarīts. Pašlaik es teiktu, ka vecākiem jāizvēlas, kuru māju viņi paturēs sev, bet paši ejiet dzīvot uz otro māju.
5) nekad nepieļautu, ka mana mamma nevarētu braukt pie manis ciemos. Brauktu tik bieži, cik man vai viņai gribētos.
6) pie vietas vīramāte jānoliek viņas dēļam - tas ir vīrieša pienākums, likt saprast, ka jums ir pašiem sava dzīve.
21.02.2014 13:11 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
38 gadus vecs vecis ar savu sievu dziivo pie vecākiem...kauns pašiem nav? Izskatās, ka tavs vīrietis joprojām karājas pie savas mātes pupa, ja vēl 38 gadu vecumā nav sapratis, ka sen jau pienācis laiks izvākties. Tu dzīvo vīra mātes mājā - ja tev kaut kas nepatīk, izvācies, tik neiedomājies, ka tev ir tiesības viņai ko norādīt un aizrādīt. Ja viņai patīk netīras grīdas, tad punkts.
Jāpiemin to, ka mēs vīra vecākiem kredītā nopirkām lauku māju Gaujas krastā
Nafig šito vajadzēja darīt un vēl kredītā? Vispār jūs tur abi ar vīru tādi jocīgi izklausaties.
21.02.2014 13:12 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Vīramātei pateikt īsti neko nevaru, ja nevēlos nākamajā dienā no vīra radiem un pusrajona dzirdēt kā atkal vīramāte par mani gānijusies...rupja, neaudzināta, izlaista u.t.t Jateic, ka ar citiem vīra radiem attiecības man ir normālas, ar citiem pat loti labas, tapēc viņi mani informē par kārtējiem vīrenes pigoriem!


Tev svarīgākas ir radu domas vai tomēr tas, ka šī sieviete tiks nolikta pie vietas?
21.02.2014 13:12 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
6) pie vietas vīramāte jānoliek viņas dēļam - tas ir vīrieša pienākums, likt saprast, ka jums ir pašiem sava dzīve.

amen!
21.02.2014 13:13 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Mamma pie mums ciemos atbraukt nevar, jo vīra vecāki paziņoja, ka iepazīsies ar manu mammu tikai pēc kāzām.
Šis vien liecina, ka tu vīra vecākiem esi pie vienas vietas, jo viņiem nav pat ne mazākās vēlēšanās iepazīties ar tavu ģimeni.

atkal vīramāte par mani gānijusies...rupja, neaudzināta, izlaista u.t.t
Zini, viena pagale nekad nedeg. TAs ir skaidrs, ka vīra mātei tu nepatīc. Tiešām esi tik balta un pūkaina?
21.02.2014 13:14 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
tas tiešām ir fenomenāli, ka pašiem nav kur dzīvot, bet kredītā pērk lauku māju vecākiem, bez kā varētu iztikt vai kas viņiem pašiem priekš sevis būtu jāpērk, ja jau to gribas
21.02.2014 13:19 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Zini, viena pagale nekad nedeg. TAs ir skaidrs, ka vīra mātei tu nepatīc. Tiešām esi tik balta un pūkaina?


Tā var teikt tikai tie, kas no vīramātes puses nav piedzīvojuši briesmu lietas. Tā kā mana arī klasificējama kā vīramāte-vellamāte, nemetos teikt, ka vainīga meitene.

Bet es savai skaidri un gaiši liku saprast, ka mums ar vīru ir sava dzīve, lēmumus pieņemsim tikai mēs divatā, mūsu maks nav viņas darīšana utt. Tas prasīja vairāk nekā 4 gadus, beidzot viņa saprata, ka viņa zaudēs vairāk nekā es.

Bet mēs, protams, nedzīvojā/am vecāku mājā.
21.02.2014 13:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits