Dzīvokļa īre - kā atradāt?

 
Reitings 554
Reģ: 26.08.2013
Sveikas! :)
Tuvojos tam mirklim, ka vēlos īrēt dzīvokli. Pēdējā laikā jau diezgan bieži iemetu aci ss.lv, bet nu tur pa saprātīgām summām - nu tādas šausmas - viruve + duškabīne, utt.
Tātad jautājums tāds - tām, kuras īrē dzīves platību sev - kā atradāt? Pēc sludinājuma? Pašas likāt sludinājumus? Caur radiem/paziņām? :)
Un vēl - vai tas būtu reāli (man jau šķiet, ka ir, bet kas zin) atrast 2 istabu dzīvokli normālā stāvoklī ar veļasmašīnu, ledusskapi, un varbūt kādu mēbeli pa kādiem 150 eiro īres naudas? Un rajons - interesē pārdaugavā :)
19.02.2014 02:16 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Es dzīvokli dabūju, vnk ieminoties paziņam, ka meklēju, viņš zināja cilvēkus, kas tūlīt izīrēs savējo. Bet tas ir dārgāk par 150, bet vismaz absolūti viss mani apmierina. Vārdu sakot- īstajā laikā īsto cilvēku satiku, paveicās.
Liku arī sludinājumu- bija arī zvani, bet tie dzīvokļi neapmierināja manas prasības.
Sen atpakaļ esmu arī noīrējusi caur ss.lv.
Rīgas dzīvokli es varbūt pat izīrētu par 150 naudiņām, bet tikai ļoti labiem cilvēkiem :) , bet nu nosacīti atkal paveicās- ielaidām "savējo", vismaz sirds mierīga.
19.02.2014 08:25 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
bet nu jā, nu jau vairāk pat jelgavā nav iespējams īrēt 2istabu normālu dzīvokli ~ 150 EUR, kur nu vēl Rīgā..
19.02.2014 08:29 |
 
10 gadi
Reitings 6212
Reģ: 01.04.2009
Atradu tepat cosmo forumā. Meklēju kādus 3 mēnešus, biju jau tuvu izmisumam. ss.lv bija bezcerīgi atrast par tik mazām summām, kā toreiz spēju atļauties. Liku arī pati sludinājumu, bet nekā.
Es gan īrēju tikai istabu 2-istabu dzīvoklī, bet plašu istabu un mums iekārtojums ir tāds, ka istabas nav blakus un otru dzīvotāju var teikt, pat nejūt :D
19.02.2014 08:52 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Pirmais dzīvoklis, ko īrēju sludinājumā zip.lv bija ielikts bez bildēm. Es pat nezinu, kādēļ, bet pieteicos iet apskatīties. Un principā uzreiz arī paņēmām. Pirmstam bija pāris graustveidīgie apskatīti. Tas bija tikko izremontēts, ar ideālu atrašanās vietu, saimnieks un pārvaldnieks juridiska persona, pašiem savs serviss. Nebija iemeslu atteikties :)

Otro dzīvokli bija ielikusi māklere, arī zip.lv. Telefona sarunas laikā noskaidrojās, ka māklera pakalpojumus apmaksā izīrētājs. Aizgāju paskatīties, un nebija 2 domu, ka jāņem. Pirmstam biju vienu variantu paskatījusies. Kopā meklēšana aizņēma 2 nedēļas.

Abas reizes meklēju vasaras vidū. Tam noteikti arī ir kāda nozīme piedāvājumā.
19.02.2014 09:00 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
kad vēl īrēju, tad atradām ss.lv.
baigi ilgi čekoju, nekas nebija ok, līdz beidzot ieraudzīju un pieteicos apskatīt, uzreiz iemaksājām drošības naudu.
bet nu tas bija vēl tad, kad smuku 2istabu dzīvokli varējām noīrēt par 100 vai 120 Ls.
19.02.2014 09:02 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
S80 - es šoreiz nespēju Tev piekrist. Cilvēks, kurš vēlas izīrēt savu dzīvokli, taču saprot, ka izīrējamā plaība tiks lietota un nolietosies. Kādēļ jāskrūvē augšā cena, ja Tu zini uz ko ej? Es vienkārši ar prātu nespēju pieņemt, ka ārzemēs ir normāla attieksme pret īrniekiem kamēr Latvijā par pēdīgo graustu prasa 200EUR, jo ielīmējis delfīnu flīzes pie sienām.


Tev ir savs dzívoklis vai mája?Zini cik remonts maksá? Nopelnít neko negribétu izíréjot ne? :D
Nu, cik ir normála attieksme árzemés? Pieméram, uzcelt kaut kádu máju Vácijá maksája 200 000lvl diez vai Tevi tur ielaidís par 200 eiro un arí ne par 300, jo kredítu toreiz ņēma uz 25 gadiem. :D

ā un īrētajos dzīvokļos NEKAD NEKAD netaisiet remontus. tikko kā būsiet uztaisījuši, tā pacels īres maksu vai izmetīs ārā un ņems jaunus īrniekus par lielāku samaksu. pašai tā nav gadījies, jo īrētajā dzīvoklī ne santīma neieguldījām, bet zinu ļoti daudzus, kas beigās par to ir dārgi samaksājuši..


Es ar Tev visu ko varu pateikt un Tu man ticēsi?! :D

Es dzīvoju uz Brīvības ielas, izremontējām dzīvokli un neko nepacēla ne augstāk, ne plātāk, ne garāk, ne tālāk un neizmeta laukā ar, paši aizgājām, kad apnika, pirms tam vēl ielika jaunus logus un pie cenas nepielika klāt. Vajag klasīties reālu pieredzi nevis viena tante teica. Daudzi mēdz filozofēt, lai izceltos, protams mēdz būt arī gadījumu, kad cenas paceļ, bet tur par pamatu ir līgums, ja cenas neapamatoti ceļ attiecīgie dienesti, nevis gaudošana. :)
19.02.2014 09:07 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Skatītos uz grauztiem, ja kāds ir paziņai, tad mēģinātu vienoties piemēram, es to grauztu izremontēju un Tu no manis īri neprasi vai prasi minimāli, līgums 5 gadi, ka varu tur dzīvot.
Man paziņam tieši tā arī bija, īpašnieks īri neprasīja, dzīvoja kādus 7 gadus, bet dzīvokli atremontēja.
19.02.2014 09:09 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Tas būtu ideāls variants.
19.02.2014 09:10 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Vajag klasīties reālu pieredzi nevis viena tante teica.


Tev, iespējams, paveicās, bet zinu tiešām gadījumos no draugiem, kolēģiem, kuriem gadījās tā, kā es rakstīju. Faktiski īrnieks šajos gadījumos nav īsti pasargāts ne no kā.
zinu, ka viena kolēģe izremontēja vienu dzīvokļa daļu. Saimnieks solīja to "atrēķināt" no īres maksas (solīts makā nekrīt), bet viņš ne tikai to neatrēķināja no īres maksas, bet pateica īrniekiem, ka mēneša laikā jāizvācas (kā līgumā atrakstīts, ka mēnesi iepriekš jābrīdina). nu nekas cits jau neatlika.
es nesaku, ka nav godīgu cilvēku vispār, bet liela daļa tomēr izrīkoties briesmīgi..
19.02.2014 09:14 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Sany,nu,ka nav laba līguma un paši ar tic uz "goda vārda" tad jau neko. :)
19.02.2014 09:16 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Sany, piekrītu, daudzi cilvēki ir kretīni bez sirdsapziņas.
19.02.2014 09:17 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Arī ar visu līgumu īrnieki ir ļoti nepasargāti likuma priekšā. Ej un pamēģini pēc tam kaut ko iztiesāt. Tāpat, ja tev ir uzteikts īres līgums, ir jāizvācas mēneša laikā. Un tas ir pēc likuma. Jauna dzīvesvieta tad jāmeklē šā vai tā. Protams, tālāk var tiesāties par izdotajiem līdzekļiem dzīvoklī, bet tā ir atkal nauda gan par tiesāšanās izdevumiem, gan juristiem. un, ja tev tādas nav, tad sēdi apčakarēts.
19.02.2014 09:31 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Un ļoti daudzi cilvēki uz to spēlē. Gandrīz neviens jau tagad neīrē dzīvoklī uz goda vārda. par to manā stāstā vispār negāja runa. Mana doma ir tāda, ka labāk neieguldīt naudu svešā dzīvoklī, jo tu nezini, kā pēc tam var ar tevi izrīkoties.
to īres līgumu, kurā atrunāts ir viss, tu kaut vai vari iesmērēt sejā īpašniekam, bet neviens jau tev labprātīgi neko neatmaksās, ja nodoms - iedzīvoties - jau bija radies. tad paliek tikai tiesu darbi, kas nu - jā - arī nav par velti. protams, ja uzvari lietā, tev pēc tam otra puse atmaksā izdevumus, bet no sākuma tā nauda ir jādabon tam visam.
19.02.2014 09:35 |
 
Reitings 1603
Reģ: 07.02.2011
Es vēl aizvien priecājos par mūsu mazo dzīvoklīti. Atradām pēdējā brīdī,jo jau nākošā dienā sludinājumam būtu beidzies termiņš. Nebija ne bilžu,nekā. Skatījāmies vēl vēlu vakarā,kādos 22,apskatījāmies un uzreiz paņēmām. Dzīvokļa saimnieks pa trīs gadiem,kamēr tur dzīvojam ir ieradies labi ja kādas 5 reizes. Maksājam visu paši,remontiņu arī taisam,bet maziņu,lai pašiem ērtāk. Gadījās arī gadu nodzīvot bez līguma,bet viss pagāja bez aizķeršanās. Un cena arī salīdzinoši maza-70eiro mēn.+kom. Bija vienreiz doma pārcelties uz Rīgu,paskatījāmies cenas,pašokējāmies un nolēmām palikt tepat pieRīgā.
19.02.2014 09:54 |
 
Reitings 1579
Reģ: 04.04.2013
http://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/flats/riga/agenskalns/aeddo.html
2 istabu par 195 eiro
http://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/flats/riga/bolderaya/bmclo.html
1 istabas lets Kliversala
http://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/flats/riga/kliversala/aigin.html
2 istabu, bet par 200 eiro
http://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/flats/riga/tornjakalns/acmmn.html
19.02.2014 11:04 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
visizdevīgāk tagad ir ņemt hipotēku, pirkt graustu un taisīt kapitālo remontu. pat ja remonts būs caur firmu par 150-200 eur/m2, ar savām rokām pašiem neko nedarot (nomainot visu - kanalizācijas trubas, radiatorus, elektrības vadus utt), tas dzīvoklis būs par trešdaļu (mērāma vairākos tūkst.) lētāks, nekā pirkt tādu pašu izremontētu. daudzi naudu pelna uz cilvēku slinkuma, ka vajag uzreiz visu gatavu - remontu, iebūvēto virtuvi utt. par to nākas smagi pārmaksāt.
īrēt Rīgā tagad ir ļoti neizdevīgi, ikmēneša hipotekārais maksājums ir zemāks par īres maksu.
ja izdomā īrēt, jāizziņo visiem paziņām, jāliek sludinājumi soc. tīklos un ssā jāsēž visu laiku, ik pa pusstundai atjaunojot lapu. daudz maz pieņemamie piedāvājumi tiek izķerti dažu minūšu laikā. otro lapu šķirt nemaz nav jēgas - grausti par pasakainām cenām.
19.02.2014 11:08 |
 
Reitings 105
Reģ: 04.01.2010
ā un īrētajos dzīvokļos NEKAD NEKAD netaisiet remontus. tikko kā būsiet uztaisījuši, tā pacels īres maksu vai izmetīs ārā un ņems jaunus īrniekus par lielāku samaksu. pašai tā nav gadījies, jo īrētajā dzīvoklī ne santīma neieguldījām, bet zinu ļoti daudzus, kas beigās par to ir dārgi samaksājuši..


Es ar Tev visu ko varu pateikt un Tu man ticēsi?!

Es dzīvoju uz Brīvības ielas, izremontējām dzīvokli un neko nepacēla ne augstāk, ne plātāk, ne garāk, ne tālāk un neizmeta laukā ar, paši aizgājām, kad apnika, pirms tam vēl ielika jaunus logus un pie cenas nepielika klāt. Vajag klasīties reālu pieredzi nevis viena tante teica.


S80 Diemžēl saimnieki ir dažādi un ir arī tādi gadījumi. Iepriekšējā dzīvoklī nebija veļasmašīnas, piedāvāju saimniecei, ka nopirkšu par saviem līdzekļiem jaunu, bet ta kā zināju, ka nemēdzu vienā vietā 10 gadus dzīvot sarunājām, ka man iedos atlaidi daļu no viena mēneša īres maksas un es izvākšanās gadījumā veļasmašīnu atstāšu. Tā teikt izdevīgi abām pusēm. Rezultātā saimniece pacēla man īres maksu par 20 ls mēnesī, jo esot papildus ērtības. Pēc kārtīgas izlamāšanās protams atteicos tad apmaksāt kaut daļu no tās veļasmašīnas, lai pati pērk pa pilno summu!
19.02.2014 11:09 |
 
Reitings 106
Reģ: 31.08.2010
Ja grib ss.lv atrast, ir ļoti, ļoti jāvakatē sludinājumi. Līdz ko parādās, tā jāzvana, jāiet skatīties.

Savējo dzīvokli ar draugu atradām arī ss.lv - ieraudzījām, ka ap 22:00 ieliek, uzreiz zvanījām, nākamajā dienā gāju skatīties un uzreiz arī paņēmām. Īre - 170 EUR, 2 istabas, bija daļēji mēbelēts, jauni logi, radiatori - viss kā nākas, nu ja nu vienīgi grīda būtu jānomaina. Saimnieks arī ļoti pretīmnākošs un saprotošs, labāku pat vēlēties nevarētu :)
19.02.2014 11:24 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Savā ziņā paveicās - dabūjām caur paziņām. Draugam drauga māte pārcēlās uz ārzemēm un gāja prom no šī dzīvokļa, tad viņa vnk uzreiz par mums teica saimniecei un mēs nācām vietā. Rajons kriminaļnijs, bet dzīvoklis labs. Saimniece pati visu izremontējusi glīti un maksu arī prasa normālu, zinot, kāds te rajons un nekačā miljonus, jo redz' remonts utt. Mums ar viņu nekādu problēmu nav bijis, jo maksājam visu laikā un viņa arī nemēģina mūs apšmaukt utt. Taču, pēdējā laikā liekas, ka tādus normālus saimniekus ļoti grūti atrast.

Par ieguldīšanu īrētā dzīvoklī - es to nedarītu. Jau minēto iemeslu dēļ - zinot kādi mēdz būt cilvēki, paldies, nevēlos izremontēt un tad tikt izlikta vai maksāt vairāk. Nav jau tam saimniekam uz pieres rakstīts, ka kretīniski uzvedīsies. Būtu gatava ieguldīt tikai tajā, ko varu pēc tam paņemt uz savu nākošo dzīvesvietu - ja nopirktu jaunu ledusskapi, tad ņemtu pēc tam līdz utt.
Protams, cita lieta ir remontēt, ja manas vainas dēļ kkas sabojāts. Piem, kaķis sabojā tapetes vai ko tādu. Pagaidām esošajā dzīvesvietā vienīgais ieguldījums ir bijis kaķupretizkrišanas sieti logos, ko paši ielikām, jo vajadzēja.
19.02.2014 11:32 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
S80 - jā, es zinu, cik maksā remonts. Neuztraucies - es domāju, ka lielākā daļa Cosmo ar šo jautājumu ir saskārušās. Es zinu, cik maksā leduskapis un es nezinu, kur Tu pēr A klases ledusskapi pa 200ls. Jo mūsējais bija dārgāks. Tāpat, es zinu, ka savu džīvokli neizīrētu svešiem. Bet, ja dzīvē gadītos tā, ka pašai sava džīvojamā platība būtu jāatdot kādam apdzīvošanā - es drīzāk ielaistu kārtīgu ģimeni par zemu īres maksu ar domu, ka vismaz problēmu nebūs un rēķinus maksās. Līdz ar to, es izvairītos no tūkstošiem problēmu ar kurām saskaras izīrētāji - kavēti īres maksājumi, nespēja ko pielabot vai nopirkt dzīvokļa (savām) vajadzībām, mūžīgāš pirms laika uzteikšanas un visas problēmas uz riņķi un no gala.

Nav pilnīgi nekādas nepieciešamības sevi pozicionēt kā vienīgo sievieti šajā portālā, kura ir saskārusies ar remontu vai ledusskapja pirkšanu. Es zinu kā ir nojaukt dzīvoklī sienas un izsist balkonu pēc savas patikas un vēlmēm veidojot dizainu. Tādēļ, paliksim katra pie sava - Tu uzskati, ka ar to taisīt biznesu ir labi - es uzskatu, ka likt acīmredzami pārmaksāt ir vairāk kā muļķīgi ņemot vērā to kāda ir situācija valstī.
19.02.2014 11:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits