Kaķis no patversmes

 
Reitings 212
Reģ: 12.11.2013
Sveikas! Pienācis laiks, kad par visiem 100% esmu nolēmusi, ka vēlos savā mājā jaunu dzīvību. Jau vairākus gadus par to domāju, bet nu esmu izlēmusi, ka gribu uzņemties rūpes par kādu mazu radībiņu.


Tad nu jautājums tāds- Vai ņemot kaķi no patversmes ir kaut kas jāmaksā? Cik esmu dzirdējusi, tad ir kaut kāda maksa par attārpošanu, atblusošanu?
17.02.2014 15:16 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Mēs kādreiz dabūjām kaķīti no rokām ar nieru mazspēju. No patversmes man zināmie paziņas, kas ņēmuši kaķus sveiki un veseli - varbūt jā, paveicies. Laukos arī suns no patversmes ņemts, sveiks un vesels, jau 8 gadi.

Nevar tā viennozīmīgi pateikt, ka no patversmes ir tikai slimi vai tikai veseli dzīvnieki. Ar dzīvniekiem taču ir grūtāk, viņi nepateiks, kas un kur sāp.
17.02.2014 17:06 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Redz, kur atradu to, ko biju lasījusi veterinārajā klīnikā:
Par dzīvnieku ir jāmaksā ziedojums, tādejādi daļēji sedzot dzīvnieka uzturēšanas izmaksas patversmē (sterilizēšanas/ kastrēšanas operācijas, vakcinēšanas, attārpošanas izmaksas). Par pieaugušu, sterilizētu kaķi ziedojuma apmērs ir 20 Ls, par pieaugušu sterilizētu suni (atkarībā no suņa svara) - sākot no 40 Ls. Ziedojums nav atkarīgs no suņa/kaķa šķirnes vai kādiem citiem ārējiem parametriem un tiks izlietots pārējo dzīvnieku uzturēšanai patversmē.
17.02.2014 17:09 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Man liekas, ka draugs nemaksāja neko. Vai arī, nemaksāja, bet atstāja ziedojumu veidā naudiņu. Es nebiju līdzi. Bet viņš ņēma no tādas kaķu biedrības(nav īsti patversme, bet sadarbojas ar patversmi).
Patversmēm jau bieži vien ne tikai jāvakcinē, jākastrē un jāattārpo tas dzīvnieks. Daudziem patversmes dzīvniekiem ir citas problēmas, kas prasa operācijas. Piemēram, mūsējai bija acs operācija. Citiem ir kkādas ķepu operācijas vai citas operācijas un tas arī maksā. Man liekas, ja cilvēks ņem kaķi, tad zin, ka būs izdevumi pēc paņemšanas(un tie ir diezgan lieli pat netaisot no tā dzīvnieka kkādu izlaisteni, kurš tikai no zelta bļodām ikrus ēstu) tāpēc arī var normāli atstāt to ziedojumu patversmei par to, kas jau ir izdarīts tā dzīvnieka labā.

Personīgs ieteikums - lai gan saka, ka vesels, aizved pie ārsta pēc tam, kad esi paņēmusi. Mums arī teica, ka vesels. Izrādījās pilnas ausis ar ausu ērcītēm, kuras ignorējot sekas varēja būt trakas. Vienkārši drošībai pārbaudi vēlreiz, jo viņiem daudz dzīvnieciņu un nevar visiem perfekti izsekot līdzi.

Un es zinu sevi- par kaķi es rūpētos vairāk nekā par savu dzīvesbiedru


Es ceru, ka tas vnk bija humors. Vnk - tiešām nedari tā. Dzīvesbiedram tas ļoti sāpēs. Es pēc savas šī brīža pieredzes. Mums šobrīd ir Situācija, kas ietver kaķi un ir ļoti sāpīgi, ja mīļotajam cilvēkam vairāk rūp kaķis.
17.02.2014 17:30 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Es ceru, ka tas vnk bija humors. Vnk - tiešām nedari tā. Dzīvesbiedram tas ļoti sāpēs. Es pēc savas šī brīža pieredzes. Mums šobrīd ir Situācija, kas ietver kaķi un ir ļoti sāpīgi, ja mīļotajam cilvēkam vairāk rūp kaķis.


Lieciet meitenei mieru! Kad nerūpējās, slikti, kad rūpētos ļoti, atkal slikti, Jūs taču neviens nemāca kā dzīvot un ko darīt, tad arī viņu nekoriģējiet. Es arī dzīvniekus ļoti mīlu! Un? Tas netraucē nevienam! Risini problēmu ar savu mīļoto par kaķi.
17.02.2014 17:34 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
S80-mūsu runcis runā gandrīz visu laiku, bet it sevišķi no rītiem un vakaros. kaitina tas, ka viņš visu laiku ir spējīgs ēst. gandrīz jeb ko. tik piecelies no kaut kurienies - tā jau prasa. un galvenais, ka ir spējīgs apēst jeb ko. arī ēst zupu - ja stāv katlā, bet neēdīs, ja to ieliks trauciņā :D mājās visu slēpjam no viņa :D varbūt tā ir trauma no tā, ka viņš tika atņemts vienai sievietei, kura nespēja nekādi par dzīvniekiem rūpēties, bet tos turēja. no rītiem pat nevajag modinātāju. ja piecelsies pa nakti uz tualeti - pati vainīga :D
17.02.2014 17:41 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Sany, mana gan ir ideāla tādā gadījumā. :) Viņa neaiztiek, pat ja nav ielikts ēst, var apostīt, āā ir netikums, biezpienu ēst. :D Ja pīrāgs ar biezpienu stāvēs, tad viņa ar visām rozīnēm apēdīs. :D Tagad guļ man padusē un skatās ko rakstu. :) Bija maziņa, tad viņai bija greiza sirds, mana māsa viņas māsu ļoti mīlēja un tad viņa gāja čurāt pie krāsns, bet mana māsa aizbrauca un viņas māsa nomira un nu ir miers, galvenais, ka viņa gāja čurāt tā, lai māsa redz, ka tā bija viņa. :D
17.02.2014 17:48 |
 
Reitings 212
Reģ: 12.11.2013
Nu smieklīgi, atliek uzrakstīt vienu teikumu un daudzām jau šķiet, ka tūlīt šķiršos no drauga:D Nevajag pārprast!!! Māku sadalīt savu uzmanību gan priekš cilvēkiem, gan dzīvniekiem. Un tā kā mans mīļotais mājās ir tikai brīvdienās, tad darbdienās kaķim tiktu nedalīta uzmanība:)
17.02.2014 18:00 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Libra laikam negrib zināt, kā tiek audzināti kaķi laukos, kur to loma galvenokārt ir tikai žurku izķeršanai no klēts, šķūņiem utt. Kaķi ne reizi mūžā netiek pret kaut ko vakcinēti, attārpoti u.tml. Viņiem galvenokārt jāpārtiek no govs piena un medījumiem, šad tad kāda sausā barība tiek nopirkta, ja nu galīgi izkamē. Un jā, ja saslimst- tad lai mirst nost, būs vietā cits. Pietam sterilizācija (ja tā tiek vispār veikta, bet ja ne, tad dzimušie kaķēni vienmēr tiek slīcināti) notiek kaķi vienkārši iebāžot zābakā un bez jebkādas narkozes ar šķērēm kastrē. Viņi nevar atļauties kaķim tērēt nez cik euro mēnesī, bet bez tiem žurku sarodas par daudz un tiek noēsta rudens raža utt.
17.02.2014 19:58 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Kaķi ne reizi mūžā netiek pret kaut ko vakcinēti, attārpoti u.tml. Viņiem galvenokārt jāpārtiek no govs piena un medījumiem, šad tad kāda sausā barība tiek nopirkta, ja nu galīgi izkamē. Un jā, ja saslimst- tad lai mirst nost, būs vietā cits. Pietam sterilizācija (ja tā tiek vispār veikta, bet ja ne, tad dzimušie kaķēni vienmēr tiek slīcināti) notiek kaķi vienkārši iebāžot zābakā un bez jebkādas narkozes ar šķērēm kastrē.


Ceru, ka šis ir sarkasms, ja tomēr ne, tad rakstītāja ir tumsone.
17.02.2014 20:05 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
S80, es stāstu, kas notiek apkārt manu lauku māju kaimiņos. Un ne vienā vien sētā, bet nu tiešām zinu vismaz desmitiem lauku ģimeņu, kas šādi dara. Bet tā jau ir, dzīvojot pilsētās mēs esam aklas uz to, kas notiek ārpus tām ;)
17.02.2014 20:09 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Nu, notiek tā. Tāpēc, ka pasaulē ir idioti, tāpēc vairosim nežēlību un tukšpaurību? Ir pasaulē vietas, kur sievietes apgraiza bez narkozes, varbūt gribi pamēģināt?

Vienmēr esmu uzskatījusi, ka cilvēkiem, kas pret citām dzīvām būtnēm izturas ar tādu nicinājumu, tas dzīvē nāks atpakaļ desmitkārtīgi. Tad tik brīnās, kāpēc pēc gadiem sāp šitais un kaite tāda, ka tūlīt jāmirst nost. Tad i ārsti ir slikti, medicīna dārga, zāles nepieejamas un kas tikai vēl ne. Bet tas, kādas ciešanas sagādātas citiem, kaut kā aizmirstas. Pasaule ir apaļa, mēs vienmēr saņemam to, ko dodam. Pie tā arī paliekam.
17.02.2014 20:13 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
fleur

Pirmkārt, šāda attieksme pret dzīvnieku ir sodāma.
Otrkārt, diez vai kaut kādi lauku tumsoņas un sadisti ir liekami par piemēru, kā jākopj kaķis. Man arī ir laukos radi, bet kaķi tiek vesti pie vetārsta un sterilizēti cilvēcīgi, kā arī labi baroti. Tas, ko kāds var vai nevar atļauties, parasti ir nevis naudas, bet sirdsapziņas un emocionālās inteliģences jautājums.
17.02.2014 20:14 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Es neliku viņus par piemēru, bet mazliet gribēju piemest klāt realitātes, jo notiek trakākas lietas, kā kaķa nevakcinēšana katru gadu.
17.02.2014 20:23 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
fleur, tas ka Tev ir tādi briesmoņi zināmi, neliecina, ka visur tādi, man pat omei kaķi sterilizēti, tas taču nemaksā kosmosu - 25lati meitenei un runčukiem 15lati. Saklausās visādas debīlības un tad stāsta.. un vispar dzīvniekiem jābūt ne tikai vakcinētiem, bet arī pasēm, arī maniem ir.


Pasaki, kur ir tie lauki, kur dzīvo tādi tumsoņi?
17.02.2014 20:28 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
jo notiek trakākas lietas, kā kaķa nevakcinēšana katru gadu

Bez šaubām :) Citur sievietes mēdz noliet ar skābi un nogriezt viņām degunus - ko tā kaimiņu Anna sūdzas par vīra sitieniem. Āfrikā nav dzeramā ūdens, bet mūsu pensionāri vēl kaut ko žvankst par zemajām pensijām. Tā? Nevajag skatīties uz sliktajiem piemēriem, bet darīt visu, kas ir nepieciešams, lai būtu vislabāk. Un kaķis IR jāvakcinē, tāpat kā jābaro, jāsniedz tam nepieciešamā medicīniskā aprūpe un labvēlīgi apstākļi. Pat ja citur kaķus spīdzina lauku žūpas.
17.02.2014 20:32 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Tas, ko kāds var vai nevar atļauties, parasti ir nevis naudas, bet sirdsapziņas un emocionālās inteliģences jautājums.

Negribu aiztāvēt, bet vairums no šiem cilvēkiem savu 50 gadu laikā pie ārstiem praktiski nav bijuši, ja nu vienīgi kad jau mirst nost un jāsauc ātrie, jo nevar aļauties iet pie ārsta pārbaudīties, ja kaut kas sācis bišk sāpēt. Tā ka būtu jocīgi, ja viņi kaķim tērētu desmitiem, pat simtiem eiro, kamēr savai veselībai ne centa ;) Bet kaķi ir nepieciešami, lai viņu ziemas krājumi būtu drošībā, kā arī kādu ko sabužināt mājās gribas.
17.02.2014 20:33 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Vispār, nežēlīga izturēšanās pret dzīvniekiem un to pamešana bezpalīdzīgā stāvoklī ir krimināli sodāma. Tāpēc ieteiktu neplātīties ar to, ka kāds debīliķis kaut kur savu kaķi kastrē antisanitāros apstākļos un bez narkozes.
17.02.2014 20:33 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
kā arī kādu ko sabužināt mājās gribas

Mīlīgi :) Nošņāpjam bumbas ar nazi un tad bužinām! :)
17.02.2014 20:34 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Libra, tas gan, es pat brīnos, ka par spīti viņu pakalpojumu popularitātei, (jo desmitiem ģimeņu izmanto šo cilvēku sterizācijas ''pakalpojumus'') viņi nav nonākuši policijas redzeslokā :D
17.02.2014 20:37 |
 
Reitings 571
Reģ: 03.03.2012
fleur, es nezinu, kādos briesmīgos laukos tu dzīvo, kur šādi izrīkojas, bet man ir radi un vecmāmiņa laukos, kuriem ir kaķi un neviens pret viņiem šādi neizturas. Normāli baro, neliek pārtikt no žurkām un neko nešķērž - ja vēlas kastrēt, aizved pie ārsta. Rūpējas par viņiem tāpat kā cilvēki pilsētā rūpējas. Pat neviens no vecmāmiņas kaimiņiem tā pret dzīvniekiem neizturas, kā aprakstīts. Draugam arī ir radi laukos, kuriem ir vairāki kaķi - arī neviens netiek zābakos bāzts vai pusbadā turēts.
17.02.2014 20:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits