Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Konkurence

 
Reitings 11
Reģ: 01.02.2014
Konkurence ir dzīvojusi vienmēr. Tā ir parādība, kas ir nākusi jau no senatnes un atspoguļojas tagadnē. Kā būtu, ja tās nebūtu? Man liekas, apstātos attīstība, jo cilvēki lielākoties kaut ko rada vai paveic, vēloties kādam kaut ko pierādīt, just atzinību vai cerēt tādējādi saņemt mīļumu, draudzību. Atšķiras tikai tas, vai konkurence ir ar veselīgu vai slimīgu piedevu.
(Piemēram, cilvēks vēlas izaugsmi karjerā un noliedz konkurences esamību. Bet priekš kam cilvēkam ir nepieciešama izaugsme? Lai būtu augstāks statuss, lai pārējie raudzītos cienigāk un arī materiālais stāvoklis būtu labāks. Tā ir tāda kā sava veida uzvaras sajūta, kad cilvēks vienlaicīgi pierāda sev savas spējas un prasmes, bet tajā pat laikā rada izaicinājumu pārējiem. Ir divi veidi, kā konkurence var cilvēku ietekmēt- pozitīvi un negatīvi. Pozitīvi- ja vēlēsies savu dzīvi pacelt augstākā līmenī, negatīvi- ja jutīsies sliktāks par citiem un neticēs saviem spēkiem,domājot, ka citi var, bet pats nē).
Tātad, ko Jūs domājat par vārdu "konkurence" un tās ietekmi uz Jūsu un apkārtējo dzīvi?
03.02.2014 14:48 |
 
Reitings 203
Reģ: 31.01.2014
konkurence ir veselīga, lai pašattīrītos un mācītos no citiem!
03.02.2014 14:57 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Es izaugsmi nesaistu ar konkurenci. Izaugsme vienkārši ir viens no personības realizēšanas posmiem. Kā ģimenes dibināšana, ka vēlme pēc socializācijas, tieksme pēc mīlestības utml.

Par konkurenci cenšos nedomāt. Savā būtībā esmu perfekcioniste, ja koncentrējos uz konkurenci, tad ir mūžīgā dzīšanās pēc kaut kā labāka, jo vienmēr kaut kur būs kāds, kurš kaut ko var labāk. Tā vietā es labāk koncentrējos un savu labsajūtu. Ja man ir labi, tad vienalga, cik augstu vai zemu ir kāds cits.
03.02.2014 14:58 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Piekrītu šim:
Tā vietā es labāk koncentrējos un savu labsajūtu. Ja man ir labi, tad vienalga, cik augstu vai zemu ir kāds cits.
03.02.2014 15:00 |
 
Reitings 11
Reģ: 01.02.2014
Libra, patīk Tevis uzrakstītais :)
03.02.2014 15:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits