Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

šķiršanās pret pašas gribu

 
Reitings 6
Reģ: 02.02.2014
Tik traki sāp, ka laikam jāuzraksta. Varbūt kādai ir līdzīga pieredze.
Pagājušo vasaru sāku satikties ar puisi ar kuru biju iepazinusies, kad man bija 16mit. Viņs pēc daudzu gadu prombūšanas bija atgriezies Latvijā. No sākuma satikāmies tikai kā seni draugi, bet pamazām vecā mīla sāka atgriezties. Sākās kopīgi tusiņi, tikāmies arvien biežāk līdz sāķa veidoties attiecības. Tā kā man ir dzīvoklis viņs pamazām arvien biežāk nakšņoja pie manis. Līdz pārvācās pavisam. Viņam gan bija problēmas ar alkohola lietošanu - ja nedzēra, tad varēja nedzert ilgi, bet tiklīdz pagadījās ceļā kāds "labais draugs" zapojs varēja aiziet pat uz vairākām dienām. Sāku ar viņu par to nopietni runāt - ja vēlās attiecības šitāda dzeršana nekam neder. Viņs piekrita. Pie saviem dzēruma drauegiem negāja, centās nepirkt alkoholu un ja iedzēra kādu alus pudeli, tad centās nenorauties. Es viņa atbalstīju, palīdzēju.Viņš sāka sportot, kopīgi meklējām darbu, jo abi uz to brīdi bijām bezdarbnieki. Man vēl bija pabalsts un viņam kāda nauda no ārzemēm. Pa reizei gan viņam gadījās norauties ar alkoholu, bet es vienmēr noticēju(MUĻĶE), ka varu viņam palīdzēt. Un palīdzeju, biju blakus. Skaidrā viņs ir super cilvēks - vienkārš, izpalīdzīgs, gan grīdu mazgā, gan ēst taisa. Un izpalīdzīgs. Nu vispār - ļoti labs, lai veidotu attiecības. Tad es paliku stāvoklī( apmēram 3-4 nedēļa tagad). Viņs bija priecīgs. Gandrīz tūlīt paziņoja savai mammai, tantei. Kļuva tik rūpīgs un jauks. Nobrīdināju viņu, ka tagad uz alko nedrīkst pat skatīties virsū viņš. Ja - viss kārtībā. Kā tēvs jau nu viņš noteikti nedzeršot. Piektdien bija piektā diena kopš es viņam biju paziņojusi par pozitīvo testu. Tajā dienā viņa vecmammai bija dzimšanas diena un viņš aizgāja viņu apsveikt. Acīmredzot no alkohola nebij atteicies. Un tā sākās zapojs. Vakarā viņš pārradās pagalam piedzēries, smagi sastrīdējmies. Es sakarā ar grūtniecību pašreiz nevaru valdīt savas emocijas. Kliedzu un raudāju. Viņš arī bļaustījas, strīds izvērsās ļoti rupjs un nejauks. Tad viņsaizgāja, uzmeklēja savus draugus unlīdz pat šodienai viņs atrodas draugu dzīvoklī nodzēries līdz komai. Vakar gāju pie draudzenesun redzēju viņu ar kaut kādu bābieti stāvam. Nezinu starp viņiem kaut kas dzēruma murgos ir bijs vai nav,bet situācija nepatīkama. Pāris reizes zvanīja - citreiz lūdza piedošanu, citreiz lamājās. Karoče, čalim jumts aizbraucis no dzeršanas. Vakar ari bija ieplanējis mājās, atkal nenovaldīju emocijas un izcēlās jauns strīds. Teicu, lai salasa mantas un lasās, kur acis rāda. Un ta nu viņs turpina kodēt. Bet es sēžu mājās un pinkšķu, sāp tik ļoti, ka ar galvu sienā gribas skriet. Es zinu bez manas iejaukšanās viņs uz cela netiks, bet nav jau uzticības, ka viņs pēc kāda laika atkal neizdomā dzert. Un ja viņs pa kreisi ir nolaidis dzērumā?
Bērniņu protams es paturēšu, lai gan situācija ir dramatiska - nav naudas, nav vīrieša, ir iekrajies parāds par dzīvokli, nav darba.Es viņu jau esmu stirpi iemīļojusi, lai gan laiciņs tik mazs. Mammai vēl neko neesmu teikusi, lai nesatraucās.
Protams, zināju, ka alkoholismu nevar izārstēt, var tiaki atturēties, bet jādara viņam pašam ar savu gribasspēku. Bet vienmer jau ir cerība - bet varbūt tomēr man izdosies palīdzēt.
02.02.2014 11:09 |
 
Reitings 190
Reģ: 14.09.2013
situācija ir dramatiska - nav naudas, nav vīrieša, ir iekrajies parāds par dzīvokli, nav darba.


Tu labāk vispirms pati par sevi padomā! Tev pašai nepieciešama palīdzība.
02.02.2014 11:14 |
 
Reitings 1201
Reģ: 15.11.2013
Liec izvēlēties- tu un bērns (proti, ģimene) vai alkohols. Ja izvēlas ģimeni, tad sēdini mašīnā un prom uz Straupes narkoloģisko. 4dienas paturi tur, lai attīra un pēc nedēļas aizbraucat ielaist torpēdu vai iešujat "ampulu".
Uz gadu būs miers. (Vismaz). Un pa gadu ļoti mainās cilvēkam domāšana, viņš iemācās dzīvot bez alkohola.
Ja gadijumā pēc gada atkal noraujas, tieši tāpat, liec izvēlēties- ģimene vai alkohols. Ja ģimene, tad rīcība skaidra. Ja alkohols, tad lai iet, tev tāds nav vajadzīgs.
02.02.2014 11:16 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Piedod,bet teikšu rupju-Tev smadzenes nestrādā? abi nestrādājiet, par dzīvokli parāds un tulīt paliksi uz ielas , vīrietis dzērājs un vēl paliec stāvoklī. oki, var jau citreiz netīšā gadīties, ja arī izsargājas. kādu Tu tālāk dzīvi redzi?
Ir radinieki, kuri vismaz Tevi var atbalstīt, vai arī domā bomžoties kopā ar bērnu un mirt badā?
02.02.2014 11:19 |
 
Reitings 173
Reģ: 12.08.2013
Ļoti drūma situācija.
Bet sāc tagad domāt par sevi un mazo. Saudzē savuss nervus. Ja būs viņš gājējs, tad tāpat aizies, ja arī vēlēsies viņam palīdzēt. Turklāt, viņam pašam ir jāsaprot ko viņš vēlās sava dzīvē kā prioritāti - ģimeni vai alkoholu.
Turies!
02.02.2014 11:21 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Churchill plāns izklausās pēc auklēšanās, kā ar mazu bērnu... Tev to vajag?
Vispār man žēl Tevis, no kā Tu pārtiksi un kur dzīvosi ,par kādiem līdzekļiem, ar mazu bēbīti uz rokām?
02.02.2014 11:22 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Beigu beigās arī Tev ir vajadzīgs pilnvērtīgs uzturs.
02.02.2014 11:24 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Šausmas! Tur nav pat nav ko domāt - no tāda pa gabalu!
02.02.2014 11:24 |
 
Reitings 1201
Reģ: 15.11.2013
weee, nē , tā ir palīdzēšana slimam cilvēkam! :) Auklēšanās būtu, ja skrietu pakaļ un lūgtos kaut ko darīt. Šeit jau cilvēks izdara izvēli pats, tika cilvēks no malas iesper pa pakaļu un palīdz to lietu, ja ne līdz galam atrisināt, tad vismaz sākt risināt.
02.02.2014 11:25 |
 
Reitings 479
Reģ: 29.01.2009
Liec izvēlēties- tu un bērns (proti, ģimene) vai alkohols. Ja izvēlas ģimeni, tad sēdini mašīnā un prom uz Straupes narkoloģisko. 4dienas paturi tur, lai attīra un pēc nedēļas aizbraucat ielaist torpēdu vai iešujat "ampulu".
Uz gadu būs miers. (Vismaz). Un pa gadu ļoti mainās cilvēkam domāšana, viņš iemācās dzīvot bez alkohola.
piekritīšu Churchill.
02.02.2014 11:27 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Nu nezinu, negribētu katru gadu rēķināties ar to, ka mani ar bērnu var arī neizvēlēties ....
02.02.2014 11:28 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Churchill, trausla robeža, lai nonāktu līdzatkarībā.
02.02.2014 11:28 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Pagaidi, kad šis atkal būs savā ādā, uzstādi savus noteikumus, sakot, ka ar dzērāju nedzīvosi. Sagatavo sev atkāpšanās iespējas ( dzīvošana pie mammas, pie citiem radiem), kā viņš noraujas, tā izmet no dzīvokļa un pati aizlaid pie vecākiem padzīvot.
Patiesībā nepatīkami, jo ar mazulīti viegli nebūs, ja pašai nav vispār nekādu finanšu..
02.02.2014 11:30 |
 
Reitings 1201
Reģ: 15.11.2013
Nerea, līdzatkarība viņai jau tagad ir.. jo naivi cer, ka alkoholisms pāries pats no sevis! Diemžēl, tā nenotiek. Tā ir slimība, kuru var iznīcināt tikai un vienīgi ārstējot.
weee, nekur nav teikts, ka cilvēks šī gada laikā vispār neizmaina savu domāšanu?
Pieļauju, ka šis cilvēks nav vēl 40-50 gadus vecs vīrietis, kurš nodzēris visu savu mūžu un neredz dzīvei nekādu citu jēgu, kā tikai slīcināšanos pudelē. Galu galā, šī gada laikā vīrietim piedzims bērns, viņa miesa un asinis, tas vien jau būs mudinājums mainīt savus dzīves uzskatus un paradumus!
02.02.2014 11:33 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Churchill, tikai tāds sīkums, ka ārstēties jāsagrib pašam. Ja uz to pamudina citi, tad maz cerību.
02.02.2014 11:35 |
 
Reitings 6
Reģ: 02.02.2014
Vispār jau pa nedēļas vidu situācija nebij tik peļama - viņa mamma man piedāvāja iesaistīties nelielā biznesiņā,kur viņa man palīdzētu un viņam kā vīrietim tikai vajadzēja atrast vismaz kādu pagaidu darbu līdz aprīlim, jo tad viņam jau bija sarunāts, ka ies labā peļņā uz sezonas darbu līdz pat vasaras beigām. Naudas iekrājumu ēšanai un ārstam man vēl kādam mēnesim pašai pietiks, plus viņa vecmamma atbalstīja - kad katru nedēļu var teikt pa piecītim iedeva. Tik šitā situācija man pa nerviem iedeva, jo stresā pilnīgi neko nevaru pasākt. Būs jāsakontaktē ar viņa mammu, jo to biznesa ideju viņs pats man ieteica un pats sarakstījas ar mammu, lai man palīdz. viss bija sarunāts - jaunnedēļ jau varetu uzsākt. Plus viņsm bija rīt jāiet kārtot atmaksājamie nodokļi no ārzemēm, kur būtu smuka summa un man pašai nodokļu atmaksa par pagājušo gadu būs martā.
02.02.2014 11:36 |
 
Reitings 1201
Reģ: 15.11.2013
Nerea, mudināt drīkst, piespiest nedrīkst. Galvenais ir ķert momentu, kad cilvēks ir pateicis jā problēmas risināšanai, uzreiz arī rīkoties. Ļoti daudzi pat pa ceļam uz iestādi pārdomā, ļoti daudzi!
02.02.2014 11:38 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Churchill, bet vai nav muļķīgi cerēt, ka kaut kas mainīsies kad piedzims bēbis. Vai tiešām sievietei ir ar tikko dzimušu bēbi (nogurums, negulētas naktis u.t.t ) vēl jādomā un jāuztraucas ,lai tik vecis dropēt neaizvelkas? Nu nezinu es tā nevarētu, tādā brīdī nav nekā svarīgāka par otrās pusītes atbalstu ...
Bet lai autorei veicas ...
02.02.2014 11:49 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Liec izvēlēties- tu un bērns (proti, ģimene) vai alkohols. Ja izvēlas ģimeni, tad sēdini mašīnā un prom uz Straupes narkoloģisko. 4dienas paturi tur, lai attīra un pēc nedēļas aizbraucat ielaist torpēdu vai iešujat "ampulu".
Uz gadu būs miers. (Vismaz). Un pa gadu ļoti mainās cilvēkam domāšana, viņš iemācās dzīvot bez alkohola.


Laikam jau piekrītu šim, vismaz meiģināt ir vērts ja viņš piekrīt. Kā ar iepējams pēc tā gada kad bērniņš būs piedzimis viņš pats skatīsies uz dzīvi ar citām acīm, dēļ bērna vien. Protams nav jau zināms vai tā būs, bet jācer joneliekas pēc autores apraksta tas vīrietis slikts, viņš vienkārši nespēj tikt galā ar savu atkarību. Bet tur jau ir tā lieta ka viņam principā vajadzētu atteikties no tiem paziņām ar kuriem viņš dzer un arī no visām lietām kas pamudina uz dzeršanu, jāliek ar saprast ka svētki nenozīmē ka ir jādzer.
02.02.2014 11:52 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Es nedomāju, ka ir vērts mēģināt un riskēt ar savu un bērna labsajūtu.
02.02.2014 11:54 |
 
Reitings 6
Reģ: 02.02.2014
Mēģināšu ar viņu runāt, kad būs atgājis. Kaut gan tajā dzīvoklī, kur viņš atrodas atiešana var nenotikt. Tad man viņs ir jāsavāc pie sevis, lai izguļās un nedrīkst, kamēr no paģirām nav atgājis, laist viņu ārā no mājas. Tikai tad es viņu varu dabūt skaidrā stāvoklī.
Tajā pat laikā neticība viņam, ka tas viss var atkal atkārtoties, liek man domāt par šķiršanos. Bet nu jā - esmu iemīlejusies un tās sāpes dēļ šķiršanās ir par traku. Es negribu viņu zaudēt, jo viņs būtu lielisks tēvs(ja nedzer), bet tai pat laikā negribu sev stresu un domas par to - ja nu izejot no mājas viņam atkal izdodas kaut kur iedzert. Viņs ir lepns un domā, ka ar savu gribasspēku var tikt vaļa no atkarības.
02.02.2014 12:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits