ēnu dienas - ienāc papļāpāsim!

 
Reitings 19
Reģ: 25.01.2014
Sveiki visapkārt!

Drīz jau klāt būs tās ēnu dienas,bet es vispār nezinu ko gribētu ēnot. :(
Varbūt Jūs varat pastāstīt kā izvēlējāties profesiju,kā zinājāt ko studēsiet? Vai izdarījāt pareizo izvēli? Un ja Jums būtu vēl viena iespēja visu sākt no 12. klases,kāds būtu Jūsu ceļš? Un vispār ko Jūs ēnojāt?


Neviena profesija manu uzmanību nepievērš. Pastāstiet, kura profesija Jums šķiet interesanta? Un kāpec! :)
25.01.2014 16:40 |
 
Reitings 206
Reģ: 07.06.2013
Bet ja nu kas,es tev iesaku piedalīties arī studentu ēnu dienās, jo tās ir ļooooooti noderīgas. Vienu gadu biju RTU, tiešām forši. Jauni draugi un paziņas, interesantas lietas uzzinātas un arī lietderīgi.

Skaidri zinu ka RTU, LU, LJA, RSU piedalās šajās studentu ēnu dienās.
Vairāk info jau vari atrast google.lv
25.01.2014 20:13 |
 
Reitings 169
Reģ: 24.07.2012
Tā kā jau biju izdomājusi, kur iešu studēt, nolēmu izmantot ēnu dienas, lai interesanti pavadītu laiku - iepazītos ar cilvēkiem, tīri aiz intereses paskatītos, kā tur viss notiek.

Ēnoju mākslinieci Cosmopolitan redakcijā, deju pasniedzēju deju studijā. :)
25.01.2014 21:22 |
 
Reitings 122
Reģ: 07.11.2013
Ēnojusi esmu divas reizes - 9. klasē prokuroru un 12. klasē ēnoju aktrisi. Šobrīd mācos par tulku, bet saprotu, ka vajadzēja iet par ko citu :D Noteikti ne par prokuroru, to sapratu jau Ēnu dienas laikā (lai gan bija interesanti izstaigāt policijas kambarus un dzirdēt par to, ka naktīs pastāv iespējamība braukt uz slepkavību vietām :D). Pie aktieriem ļoti patika, biju tieši dienā, kad viņi sāka iestudēt jaunu lugu un runāja cauri tekstu - pirmo reizi redzēju, kā vispār tas viss notiek un kas tiek runāts. Gribēju iet, bet nobijos, ka neizturēšu atlasi uz aktieriem, tāpēc atnācu uz tulkiem. Nemīlu to par ko mācos, bet diploms kabatu nespiež, un ko zin - varbūt kādu dienu tiešām pamēģināšu iestāties aktieros. :)

Ēnu dienu pieredze ir ļoti laba lieta, novēlu šajā dienā aiziet "ēnot" kādu un saprast, ka jā, tas ir tas, ko tu vēlies darīt pati! :)
25.01.2014 21:24 |
 
Reitings 824
Reģ: 22.02.2009
Ēnoju 3 gadus, bet visus trīs vienā nozarē - viesnīcas/ēdināšana, jo jau pirms vidusskolas biju izlēmusi kurā nozarē vēlos strādāt.

Viesnīcas vadītāja - Radisson Blu Latvija (10.klase)
Restorāna vadītāja - Steiku haoss un KID (11.klase)
Viesnīcas vadītāja - Royal Square Hotel & Suites (12.klase)

Visas trīs ēnu dienas bija interesantas un tiešām noderīgas, taču uzskatu par savu kļūdu, ka katru gadu neaizgāju ēnot kādā citā nozarē. Jo tagad, kad apsveru savu studiju virziena maiņu, man nav ar ko salīdzināt, kā man patika tajā vai citā nozarē, jo man ir viedoklis tik par vienu nozari.

Noteikti vajag piedalīties Ēnu dienā un pieteikties pat profesijai, kura šobrīd šķiet - varbūt varētu/citi jau saka ka nē utt. - jo tā vislabāk varēs saprast kas ir kas ;)
27.01.2014 00:07 |
 
Reitings 88
Reģ: 27.01.2014
Tā kā jau vidusskolas sākumā zināju, par ko gribu mācīties (vispār gribēju tik daudz ko, ļoti daudz kas interesē ), Ēnu dienā ēnoju Valmieras Drāmas teātra aktieri. Tāpēc, ka ļoti patīk teātris, lai gan pati nekad negribētu atrasties uz skatuves :)

Interesanti, ka sanāca papļāpāt arī ar citiem aktieriem, aprunāties at Mārtiņu Meieru, Regīnu Devīti (Zentu :D ) Un citiem, diena bija izdevusies, vakarā man uzsauca izrādi, pirmajā rindā, dienā piedalījāmies vienā mēģinājumā, noskatījāmies arī vienu dienas izrādi, kopumā - fantastiska diena :)
28.01.2014 01:32 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Piedalījos ēnu dienā, kad gāju vidusskolā. Pirmo reizi uz ēnu dienām aizgāju 2011. gadā kur ēnoju Ārstu-traumatologu, bija ļoooti interesanti, vēroju dažādas traumas, ārstu ikdienu. (Pļavnieku poliklīnikā). 2012.gadā ēnoju Ārstu-traumatologu (Bērnu klīn.universitātes slimn.Rīgā), atkal, tikai šoreiz, jau varēju vērot operāciju, skatīties rentgenus, pārsiešanas. Tas mani tā ieinteresēja, ka sapratu, jā, medicīna ir nozare kurā gribu studēt. Pabeidzot vidusskolu aizgāju studēt medicīnu, nu mācos 2 kursā un esmu apmierināta ar savu izvēli. :)
28.01.2014 18:37 |
 
10 gadi
Reitings 232
Reģ: 07.09.2013
Cik sapratu ar to pieteikšanos ir tā, ka, ja piesakies vairākām vakancēm, un vienu no tām apstiprina pirmo, tad pārējie pieteikumi anulējas. Nu man laikam tagad tā ir sanācis. Un nevar jau atteikt apstiprināto, jo nav garantijas, ka uz otru mani pieņems. Savādāk vēl palikšu bešā. :D
28.01.2014 18:42 |
 
10 gadi
Reitings 1221
Reģ: 07.06.2009
Vienreiz eenoju Gustavo, bija traki forshi, otru reizi enoju Jaunzemi-Grendi,kad vinja vel bija kulturas ministre un citu gadu Amerikas vestniecibaa Latvijaa biju ka enotaja, neatceros sievietes vardu,kuru enoju,bet ari bija loti interesanti, jo braukajam pa skolam ar smukajiem amerikanju basketbolistiem. :)

Vel neesmu neviena no sim profesijam, bet velk man uz to diplomatiju, ta ka pedeja pieredze ASV vestnieciba bija vertiga.
Vien skiet, ka mana skola bija tizla un pasiva, jo ljoti,ljoti MAZ cilveki kadu enoja, ta tachu ir nenormali superiga iespeja. Es nekad neviena ekskursija vai kur citur ar skolu saistiba to,ko redzeju enu dienas,neredzetu.
Tiesa, uz pedejiem diviem bija grutak tikt, jo bija jaraksta nopietna motivacijas vestule,bet nav nekas neiespejams.
28.01.2014 18:44 |
 
Reitings 340
Reģ: 22.05.2011
man nepavisam nebija obligāti, bet ar lielu prieku piedalījos katru gadu. taisnību sakot, galīgi tobrīd nesaistīju ar tādām jau reālām domām, kur gribu strādāt, jo man tobrīd tādu īsti nebija. Skatījos, kur varētu būt interesantāk, vienkārši uz kaut ko pieteicos. Uz daudzām jau arī grūti tikt, daudz gribētāju. Ēnojot esmu bijusi Saeimā, Ekonomikas ministrijā un vēl kaut kur (īsti neatceros).
28.01.2014 18:48 |
 
Reitings 125
Reģ: 09.01.2013
Man tikai vienu gadu izdevās ēnot, lai gan pieteikumus iesniedzu 2 gadus...
Abas reizes gribēju ieskatīties tikai tādās kā manās sapņu profesijās, jo galīgi nezināju uz ko tēmēju pati, tad nu negribējās izniekot pasākumu, labāk paskatīties, kā ir tiem cilvēkiem, kas strādā manā neaizsniedzamajā sapnī :D Abas reizes pieteicos uz visādiem interesatiem amatiem, pat visus neatceros - stjuartes, deju horeogrāfs (tur es tiku), radio un vēl vis-kaut-kas...
Pēc 12.klases ekšiem un pirms attastāta saņemšanas sapratu, ka man ļoti padodas un patīk matemātika... Tad meklēju visādus variantus, vienīgais, kas patika, bija grāmatvedība.. Bet pateicoties vienam paziņam ar labu atsauksmi, iestājos studēt IT, jau otrais kurss (no 3) un esmu ļoti apmierināta. Grāmatvedību no galvas vēl neesmu pavisam izmetusi...
29.01.2014 00:47 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits