Ja tieši tagadpaliktu stāvoklī, vai Tu...?

 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Taisītu abortu! Jā/Nē.
(Norādi arī vecumu un attiecību stāvokli)
Intereses pēc, tās, kuras negrib - nekomentē. Būtu forši, ja atbildētu tikai ar jā vai nē.
22.01.2014 09:30 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Man arī vēl nesen šķiet, ka bērnu nedzemdēšu nekādā gadījumā, jo "esmu karjeriste", "man vēl jāizbauda dzīve", "esmu par jaunu", "nevarētu pavilkt" utt. Bet patiesībā tās visas ir atrunas. Apakšā tam slēpjas nepārliecinātība par savām attiecībām, to ilgstpēju, un bailes no citu cilvēku reakcijas. Ja dzīvē viss sakārtotos, absolūtais vairums sieviešu gribētu bērnu. Tas ir instinktu līmenī.

Katrs gadiijums ir individuaals. Es gadus 5 un 10 gadus atpakalj arii beernu nemaz negribeeju, jo man gribeejaas izbaudiit dziivi. Ar attieciibaam nebija tam pilniigi nekaada sakara. Ar mazu beernu uz rokaam neiesi kaapt kalnos 2 nedeeljas, kur tevi pat sazvaniit nevar, bet peec 30 gadu vecuma vairs taa veelme uzkaapt kalnaa nebuus tik stipra. Turklaat manu veelmi diezgan pamatiigi atsita tobriid manaa lokaa esoshaas jaunaas maaminjas, kuras bija pilniibaa sevi ziedojushas maates lomai. Labi, ka ar laiku iepazinu citas maaminjas, kuras nav apseestas ar beernu un neuzskata, ka ja beerns grib, tad vinju ir jaaneesaa 8h opaa 2 gadus no vietas bez iznjeemumiem, jaabaro 3 gadus ar kruuti un jaanjem siici gultaa bez maz vai liidz skolas vecumam, jo kaut kam taadam es pat tagad nebuutu gatava. Esmu iztrakojusies, paceljojusi pietiekami, izbaudiijusi ilgo guleeshanu no riitiem un tikai tagad esmu gatava pakaartot savu dziivi veel kaadam.
22.01.2014 21:25 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Abortu netaisītu, bet bērnu nevēlos vēl vismaz gadus piecus. Ar finansēm vai attiecībām tam nav nekāda sakara, drīzāk vainu varētu novelt uz egoismu, kas savukārt norāda, ka šādam solim namaz neesmu gatava. Man 24.
22.01.2014 21:27 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
pareizi, anastasij, domá vien tálák, ka visas, kas negrib bérnus ir kopá ar idiotiem. un ka katras sievietes mérkjis ir sadzemdét bérnus.

tu neaizskar? sakot, ka tás meitenes ir nepárliecinátas par sevi, par attiecíbám, ka vinjám ir nesakártotas dzíves - tu tieshám neaizskar :D
22.01.2014 21:27 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
*nemaz
22.01.2014 21:27 |
 
Reitings 472
Reģ: 11.07.2010
Elizabete, tas bija arī uz tevi, uz daudzām šajā diskusijā.
Saprotu, ka tu ļoti normāli pasniedzi savu viedokli, tavs domu gājiens lielākajai daļai ir skaidri saprotams un pieņemams. BET arī, piemēram, Anastasijas viedoklis, kuru viņa tikko savā pēdējā komentārā ļoti jauki un arī nevienu neapvainojot vēlreiz izskaidroja, ir pilnīgi adekvāts un pieņemams.
Tavs viedoklis vairāk balstās uz dabas izspēlētajiem jokiem sugas saglabāšanas nolūkos un secinājumiem, ko esi izdarījusi, balsoties uz tuvāko cilvēku novērošan un analizēšanu. Savaukārt Anastasija balstās uz loģiku. Un abu viedokļi ir normāli!
Par tām mātītēm vairāk adresēts tām - redzēsiet pēc 10 gadiem, kad pašām būs bērni, kad tas un tas... Nepasaka neko, bet visgudri pakladzināt vajag. Jā, laiks ritēs, tiks gūtas jaunas atziņas, pieredze, nostāja noteikti mainīsies. Bet, Elizabete, esmu pavisam droša, ka tās meitenes, kuras izvēlas neradīt bērnus pat superīgās un ilgstošās attiecībās, pa lielam to dara loģikas, egoisma vadītas, vēloties nebūt par kādu tik atbildīgas un kādam tik piesietas, nevis tādēļ, ka kaut kur zemapziņā jūt, ka viņu dzive ir haoss un vīrietis ir tirliņš.
22.01.2014 21:28 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es varbuut kluudos,bet manas domas,kaapeec daudzas sievietes neveelas beernus - baidaas,ka nespees ruupeeties par beernu liidz sirds dzilumiem.Baidaas no lielaas atbildiibas.
Taa nav rotallieta,kuru var nolikt malaa,kad apnikusi,vai suniitis ,kuru var atdot kaadam citam ,ja saak trauceet ...Tas ir liels darbs-audzinaat beernu!Loti liela atdeve!Es nemaz te neminu arii lieli liidzekli.
Es pilniigi saprotu siis sievietes ,un nekad nenosodiisu izveeli.
22.01.2014 21:29 |
 
Reitings 472
Reģ: 11.07.2010
krista lieliski parādīja savu pieredzi saistībā ar bērnu gribēšanu. Uzskatu, ka tā ir lielākajai daļai foršo, saprātīgo sieviešu, kuras māk baudīt dzīvi un mirkli (un tas tiešām IR jāmāk, nopietni)! :) šo diskusiju ar mierīgu sirdi pametu. visām veiksmi ar bērniņiem vai bez bērniņiem! ;)
22.01.2014 21:31 |
 
Reitings 691
Reģ: 03.03.2013
Nee.
Ir deels, draugs.

Protams,ka nav jaanosoda tadas sievietes,kas neveelas, jo beerns tiešam panjem daudz, BET tajaa passaa laikaa arii atdod daudz atpakaļ.
Tas sievietes,kas saka,ka beernus iipasi nemiil utt, bet Jums tacu piedzims savs beernins, Jus tacu sevi miilat, tapat arii vinu iemiileesiet. Taa jau tas gimenes veidojas! ;)
Cilveeki skjiet reizeem neaizdomaajas,kad pienaaks vecums.. un vientuliibaa seedeet bez beerniem?!... Hmmm.. so gan es nesaprotu!:) Protams, var teikt,ka nebuuus vientulss bla,blaa.. es kaut kaa neticu!:)
22.01.2014 21:34 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
pareizi, anastasij, domá vien tálák, ka visas, kas negrib bérnus ir kopá ar idiotiem. un ka katras sievietes mérkjis ir sadzemdét bérnus.

tu neaizskar? sakot, ka tás meitenes ir nepárliecinátas par sevi, par attiecíbám, ka vinjám ir nesakártotas dzíves - tu tieshám neaizskar


Tu kaut ko sajauci :D es teicu kaut ko pilnīgi, pilnīgi pretēju!
22.01.2014 21:35 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Loti patika Kristas teiktais.
22.01.2014 21:39 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
piedod, Anastasija, tas bija Elizabetei domáts ;)
22.01.2014 21:40 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Cilveeki skjiet reizeem neaizdomaajas,kad pienaaks vecums.. un vientuliibaa seedeet bez beerniem?!... Hmmm.. so gan es nesaprotu! Protams, var teikt,ka nebuuus vientulss bla,blaa.. es kaut kaa neticu!

Lai izvairiitos no vientuliibas, ir jaakopj attieciibas ar viiru, nevis jaarazjo beerni, kurus peec tam ir gruutiibas palaist savaa dziivee. Viirs buus blakaam ik dienas, bet beerni labi ja sveetdienaas atnaaks uz paaris stundinjaam, jo vinjiem buus savas gjimenes, savi beerni, darbs un varbuut pat dziive citaa valstii, vai pilseetaa.
22.01.2014 21:40 |
 
Reitings 571
Reģ: 03.03.2012
Tas, ka piedzemdēsi bērnu nenozīmē un negarantē, ka vecumdienās nebūsi vientuļš. Es šaubos, ka visi vientuļie, vecie cilvēki laukos un arī pilsētās ir bezbērnu cilvēki. Liela daļa no viņiem tāpat ir uzaudzinājuši bērnus, atdevuši viņiem visu savu dzīvi, mīlējuši viņus, bet bērniem par viņiem tagad pilnīgi vienalga. Tik cik pāris reizes gadā atbrauc varbūt ciemos.
Tāpēc nevajag stāstīt, ka bērna dzemdēšana pasargās no vientulības vecumdienās. Nepasargās.
22.01.2014 21:41 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Ja dzemdē bērnus ar domu, lai vecumdienās nebūtu vientuļi, tad labāk nedzemdēt vispār.
22.01.2014 21:43 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Nu, bet liela daļa no tām, kas te cēli apgalvo "Es? Nekad! Nemūžam!" pēc gadiem būs pašas stāvoklī. Par to jau, atvainojiet, liecina brieduma līmenis, kas te pavīd.

Jā, bērns uzliek kaut kādus rāmjus, bet, vai dzīve bez rāmjiem ir tik lieliska? Kā kuram. Katrā ziņā, man riebjas stereotipi gan no vienas, gan otras puses. Jā, lielai daļai nav drošības sajūtas attiecībās, bet, vai tas nozīmē, ka nav sastapts īstais vīrietis? Ne obligāti. Jā, liela daļa aprok sevi mājās, iedziļinās bērnkopībā, līdz zaudē jebkādu sajēgu par apkārt notiekošo, bet, vai tas nozīmē, ka viss spontānais un patīkamais obligāti ir jāizsvītro no dzīves? Nu, nē.

Es arī nesaprotu to argumentu (kaut gan mani tas īpaši nerausta - nevienu apaugļoties nespiežu un diez vai to darīšu): "Es pārāk mīlu sevi." Ja tu mīli sevi, tad tu esi labās domās par sevi un, ja tā, kā tad tu vari domāt, ka būsi slikta māte? Tā kā tie skaļie argumenti lielākoties ir vai nu tukši vārdi, vai nenobrieduša prāta izteikumi.

Saprotu gan tās sievietes, kurām jau ir pietiekoši daudz sajēgas par dzīvi, kā Winterra un vēl dažas, piemēram, un kuras vienkārši ir pieņēmušas dzīvē lēmumu neradīt bērnu. Tur, nu, tiešām neredzu jēgu apgalvot, nedz, ka vīrietis nav īstais, nedz, ka prāta būtu pamaz. Pārējās, pārsvarā, izraisa, labākajā gadījumā, līdzjūtīgu smaidu (jo jāizturas jauki pret tiem, kurus dzīve apdalījusi arī attīstībā), tāpat arī kā tās, kuras apgalvo, ar putām uz lūpām, ka nevēlēšanās dzemdēt ir saistāma ar otrās puses un vispār attiecību kvalitāti, nemaz nerunājot par tām, kuras jau tikai vārdu "bērns" uztver kā treknu punktu visam jaukajam un interesantajam dzīvē.
22.01.2014 21:43 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Krista- to te redzu tik biezi...Pilniigi piekriitu tavam teiktajam.Doma,ka nebuusi vientula,ja dzemdeeti vairaaki beerni ,vareetu buut loti maldiiga.
22.01.2014 21:44 |
 
Reitings 313
Reģ: 12.01.2014
Nekad nespētu uztaisīt abortu..pat neapsvērtu tādu domu. Tā tomēr ir dzīva radībiņa, kuru es laistu pasaulē un mīlētu no visas sirsniņas, tā ir liela dāvana- bērniņš. :)
22.01.2014 21:44 |
 
Reitings 691
Reģ: 03.03.2013
Labi, vientuliibu gluži nenosleepsi ar beerniem, tas jau atkariigs arii no cilveeka paša. Kaa vins sevi nodarbina utml. Taču ticu,ka ģimenei ir liels speeks, Tu vismaz zini kad tev ir uz ko paļauties,ka tev viņa ir.
Es nerunaaju par taad ģimeneem,kur beerni pat neapciemo vecaakus, skumji ka taa!
22.01.2014 21:45 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
pareizi, anastasij, domá vien tálák, ka visas, kas negrib bérnus ir kopá ar idiotiem. un ka katras sievietes mérkjis ir sadzemdét bérnus.

tu neaizskar? sakot, ka tás meitenes ir nepárliecinátas par sevi, par attiecíbám, ka vinjám ir nesakártotas dzíves - tu tieshám neaizskar


Nu, atvaino, es taču neklusēšu tāpēc, ka kāds manis teikto var uztvert tūkstošreiz histēriskāk, nekā ir pamats. Kā redzi, in-love saprata mani pareizi. Ja tev ir kāda īpaša sāpe par šo jautājumu, tā nav mana vaina.
22.01.2014 21:48 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Cilveeki skjiet reizeem neaizdomaajas,kad pienaaks vecums.. un vientuliibaa seedeet bez beerniem?!... Hmmm.. so gan es nesaprotu! Protams, var teikt,ka nebuuus vientulss bla,blaa.. es kaut kaa neticu


Kopš kura laika bērni nodrošina izbēgšanu no vientulības vecumdienās?

Tas, ka tev ir bērni nenozīmē, ka vecumdienās nebūsi viena, dzīve ir dzīve, visādi notiek, ir jau forši, ja bērni ir kopā, apciemo māti arī sirmā vecumā, rupējas par viņu, bet var būt arī tā, ka bērni ir tālu vai ir aizņemti ar savu dzīvi, vai arī attiecības ar bērniem nav tik labas.
Es tomēr domāju, ka bērni nāk nevis pie vecākiem, bet caur vecākiem. Un bērniem nav pienākuma visu laiku būt vecāku tuvumā. Ir ļoti labi, ja tā notiek, bet, ja nē, tev nav tiesību bērniem to pārmest.
22.01.2014 21:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits