KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 60
Reģ: 25.10.2016
Clarity un duplicity paldies par viedokļiem :) pašai nav iespēja pagaidām aizbraukt un aplūkot tādēļ paldies, ņemśu vērā un turpināšu meklēt variantus :)
01.09.2017 11:07 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
cacaō, cik Tev izmaksāja dekorēšana? t.i. kādās summas dekoratorei izdevās iekļauties un, ko bija nepieciešams dekorēt? Man vienkārši jau apnicis rakstīt visiem pēc kārtas un pēc tam atteikt, jo man par dārgu:-D
01.09.2017 11:49 |
 
Reitings 281
Reģ: 20.05.2010
dzesika
Mums bija svinības Reiņa trasē - zāle ļoti patika, jo gaiša un mājīga. Pieejami gan apaļie galdi, gan garie. Ēdināšana laba, bet ar kafenes šefu nepieciešams visu smalki izrunāt - ko tieši vēlaties un cik daudz. Piemēram, mēs līdz galam nebijām sapratuši vai arī mums nebija teikts, ka visas aukstās uzkodas, aukstie salāti nebūs uz galdiem, bet uz garā galda (kā zviedru galds). Tas ne sevišķi patika. Bet to noteikti var pieteikt, lai liek UZ galdiem. Siltais ēdiens bija garšīgs, pasniedza karstu un cik atceros bija labi un visiem garšoja.
Ļoti paveicās ar dekoratoriem viesu namā - meitenes par ļoti saprātīgām naudiņām visu izdarīja lieliski un pēc kāzām dzirdējām ļoti labas atsauksmes, ka tik skaisti un gaumīgi izdekorētu zāli un viesu namu daudzi vēl nebija redzējuši. Ja interesē kontakti, varu privāti padalīties :-)
01.09.2017 14:07 |
 
Reitings 137
Reģ: 29.01.2009
Joya,
Paldies par info par Reiņa trasi. Cik viesi bija jums bija? Vai pietika vieta gan galdiem, gan mūziķiem un dejošanai?
01.09.2017 14:46 |
 
Reitings 281
Reģ: 20.05.2010
dzesika
~40. Jā, pietika vietas visam - gan mūziķiem, gan dejām.
01.09.2017 14:58 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Sveikas!
Mana skaistā diena ir pagājusi un nu es esmu sievas godā jau gandrīz nedēļu. Esmu atgriezusies Norvēģijā un nu varu atskaitīties. :-D
Kāzu diena izvērtās vēl skaistāka nekā es biju iedomājusies. Nevienā brīdī nebija tā sajuta, ka kaut ko varēja izdarīt labāk un savādāk. Visemocionālākie bija brīži baznīcā un mičošanā, viss bija tik mīļi un patiesi, nebija gandrīz neviens viesis, kura acīs nebija asaru un aizkustinājuma. Tā bija mūsu ideālā diena.
Pirmkārt jau laiks bija ļoti labs, nebija ne karsti, ne auksti. Mašīna bija izdekorēta ļoti skaisti, braucot pa Vecrīgu, mūs fotogrāfēja, cilvēki smaidīja un atskatījās. Mans ziedu pušķis bija tieši tāds kā vēlējos, floriste bija ļoti skaisti izdekorējusi arī viesu namu un apkārtni. Visi viesi nākamajā dienā izķēra dekorus (gandrīz visi bija kūku pašu veidoti), tas bija tik patīkami, ka visiem tā patika. Ēdiens bija ļoti garšīgs, visi bija sajūsmā - ēdinātāji mums bija Banketērija, tiešām iesaku. Par vakara vadītāju arī visi bija sajūsmā - Gita Muižniece, strādā ar vīru kopā, kas ir DJ, visi bija pārsmējušies, neviena spēle nebija ne redzēta, ne dzirdēta, mūzika bija kā mēs gribējām. Viesu nama Dabaicēni īpašniece pat bija par visu sajūsmā, viņai ļoti patika mūsu dekorācijas, ēdināšana un viss kopumā, paņēma ēdinātāju un vakara vadītājas kontaktus, lai varētu tālāk kāziniekiem ieteikt. Īpašniece bija arī sajūsmā par mūsu viesiem jo neviens neapdzērās, nekas nebija piecūkots un viss pēc sevis savākts, mēs esot vieni no labākajiem viesiem viņai.
Ar vīru gulēt aizgājām ap 5:30, lielākā daļa jau gulēja, bet es tik ļoti gribēju vēl palikt ar viesiem. :-D
Nākamajā dienā turpinājām tusēt līdz 15:00, pēc tam daži braucām pie vedējiem un svinējām vēl tur.
Mūsu scenārijs bija - Sv.Marijas Magdalēnas baznīca, Jelgava (kur bija tilts, zvēresta lasīšana, uzkāpām tornī un rakstījām viens otram vēstules, kuras vedēji atdos pirmajā kāzu jubilejā, iestādījām ozolu, blakus vedēju stādītajam pirms 5 gadiem), tad sekoja Pikšas, kur viesi jau bija pirms tam, veidoja mums piemiņas foto albumu ar vēlējumiem, tur bija uzkodas un šampanietis, tad ieradāmies mēs un bija izdarības kopā visiem. Pēc tam viesi brauca uz viesu namu un mēs palikām uz fotosesiju. Atbraucot mums uz viesu namu, mūs sagaidīja ar visādām izdarībām un tad ju sēdāmies pie galda, bet es visu dienu praktiski ieēst nevarēju (arī kleita traucēja nedaudz). Nodejojām pirmo deju, par ko visi bija sajūsmā (man jauir trīs video atsūtīti). Mičošana bija nestandarta, bet ļoti ļoti skaista un emocionāla. Pēc tam jau sākās neoficiālā daļa.
Protams, mani mēģināja arī nozagt, bet mani sargāja ne tikai līgavas sargi, bet arī citi viesi, tāpēc par mata tiesu izglāba. :-D
Katrā ziņā, šī diena ļoti patika ne tikai mums, bet arī mūsu viesiem un mēs ļoti lepojamies ar padarīto, pilnīgi viss bija ideāli, viss ritēja kā pa diedziņu un sanāca vēl labāk kā bijām iedomājušies. (l)
01.09.2017 16:48 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
kūku pašu veidoti mūsu pašu veidoti
01.09.2017 16:50 |
 
Reitings 154
Reģ: 09.06.2010
cacaō, vispār mani arī interesētu, kādas bija dekorēšanas izmaksas :-)? Vari atsūtīt PM, ja nevēlies izpaust publiski :-)
01.09.2017 16:52 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Saliekot kopā kāzu izmaksas, esam nedaudz pārsnieguši 7000, bet nenožēlojam nevienu iztērēto centu, tas bija tā vērts. :-)
01.09.2017 16:59 |
 
Reitings 154
Reģ: 09.06.2010
Wallee, cik brīnišķīgs stāsts (l) Varbūt vari padalīties sīkāk par mičošanas norisi? Interesē nestandarta risinājumi. Cik viesu jums bija?
01.09.2017 17:05 |
 
Reitings 197
Reģ: 05.02.2014
Wallee
Sirsnīgi sveicieni!!! (l)
Paldies, ka padalījies, izklausās fantastiski! (l)
01.09.2017 17:10 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Viesi kopā mums bija 40.
Mičošanas norise aptuveni tāda (visu pēc kārtas gan neatceros) - vīrs noņēma man plīvuru un es viņam noņēmu piespraudi. Tad mums uzlika lentas (kā skaistumkonkursos), kura rakstīts bija - .... sieva un .... vīrs. Tad mani pa apli veda mana mamma, tad vīra māte un tad pats vīrs, visiem bija jāiet ar mani pie rokas kā lepojoties, parādot visiem cik skaista līgava, meita un vedekla. Vakara vadītāja bija sagatavojusi lielu rāmo ar koka attēlu, kur viesi uz tauriņu lapiņām uzrakstīja savu vārdu un pielīmēja pie mūsu koka. Sēdējām mammām klēpī, viņas mūs pēdējo reizi paauklēja. Tad bija pušķa mešana (tā gan nebija mešana bet kā izloze ar lentām, kur tikai viena lenta bija piesieta pušķim). Vīrs meta kājas lentu, kuru pirms tam novilka ar zobiem. Vakara vadītāja pasniedza mums visādas nelielas dāvanas, kuras mums turpmāk noderēs. Tad mums bija atkal deja, kur visi bija sastājušies apkārt un pūta burbuļus. Pasniedzām vecākiem dāvanas, visi vecāki tā raudāja.
Bija dažas izdarības arī neprecētajām meitenēm un puišiem, kur viņiem bija jāparāda sevi kā labas nākamās sievas un vīrus.
Grūti tā aprakstīt visu jo viss bija tādā kā eiforijā, visu izdomāja vakara vadītāja ar vedējiem.
01.09.2017 17:16 |
 
Reitings 154
Reģ: 09.06.2010
Wallee, es tieši gribēju jautāt, kurš bija visu šo ideju un izdarību organizators, bet Tu jau atbildēji :) Mums šis šobrīd ir viens no aktuālajiem jautājumiem, cik tad īsti no visa procesa pienāktos organizēt pašiem un cik uzticēt vedējiem, kāzu vadītājam u.c. palīgiem...? Nedaudz pārdzīvoju šobrīd par to, ka visi vedēju lomai piemērotie cilvēki ikdienā ir aizņemti, ar maziem bērniem u.tml. Ir kā jau varētu visu organzēt liekākoties paši, bet tik jauki lasīt stāstus, kad citi ir pacentušies un sagādājuši jaunajam pārim pārsteigumus, kas padara kāzu dienu īpašāku un bezrūpīgāku (l)
01.09.2017 17:25 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Es gan kāzu dienā kad dienu pirms vispār ne pa ko nedomāju. Vedējmāte ar draudzeni bija sarīkojušas foršu atpūtu iepriekšējā dienā ar Moët šampi, uzkodām un lavandas vannu man, kur vēl bija iebērti zelta putekļi, spīdēja vēl nākamajā dienā. Kāzu dienā telefonu atdevu vedējmātei un ne par ko vispār nedomāju, jutos kā dāvana visur ierodoties jo vienīgais par ko bija jādomā - lai skaisti nodejojam pirmo deju. Pirms tam mēs bijām tik noteikuši ko mēs gribētu un ko noteikti nē, tāpēc tikai nelielu daļu no visa zinājām.
Tagad ir tāds skumīgums uznācis jo esam aizbraukuši prom, kāzu diena jau pirms nedēļas nosvinēta un visi mīļie ir palikuši Latvijā. Bija tik daudz skaistu un priecīgu emociju, ka tagad pilnīgi žēl ir, ka tas viss nu ir aiz muguras. Gribētu katru dienu atkārtot to īpaši dienu, vēl un vēl.
01.09.2017 17:46 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Wallee, tik jauki izklausās! (l) Cik jums izmaksāja ēdināšana? :)
Man šodien mazie prieki. Biju dzimtsarakstu nodaļā, noskaidroju, ka viņi labprāt dodas izbraukuma ceremonijās un tas nemaksā vairāk par to, cik maksā ceremonija uz vietas. Eh, cik jauki. (l)
01.09.2017 18:04 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Nodaļas vadītāja vēl pastāstīja, ka citos novados plēš lielu naudu tāpēc, lai cilvēki neprasītu izbraukuma ceremonijas. Fui. (t)
01.09.2017 18:05 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Ēdināšana mums izmaksāja 1400 + 240 viesmīļiem par divām dienām. Mums gan ēdināšana bija ar atlaidi jo caur paziņām izkārtojām. Sākotnējā tāme bija uz 1800 (bez brokastīm), bet tas viss kopā mums ar trauku nomu, galdautiem, salvetēm utt. Ēdiens tiešām bija tā vērts jo nebija ne rosols ne kotletes, bet gan restorāna ēdienkarte.
01.09.2017 18:10 |
 
Reitings 154
Reģ: 09.06.2010
Meitenes, tās, kuras procesā, kā sokas ar gatavošanās darbińiem :-)? Manā kontā pēdējās nedēłas laikā neskaitāmas stundas pavadītas lasot, pētot, skatoties bildes, meklējot svinību vietas, izklaides iespējas utt utt utt... Secinājums - es patiešām gribētu būt jau precēta, nu tā - čiks un gatavs :-D Galva iet rińkī no tā, kas tik viss nav izdomāts par un ap kāzām... Tad nu domāju, ko tas varētu nozīmēt? Varbūt to, ka vienkārši nav atnācis īstais risinājums - vieta, tēma, ideja par pasākumu kopumā... Kā bija jums, jau precētās :-)? Vienkārši metāties iekšà tajā visā? Jo vairāk iedziļinos, jo vairāk pārņem tāda romantiskā konveijera sajūta un sāk šķist - jo vienkāršāk, jo labāk...
04.09.2017 20:24 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
barbyq, vispirms es atradu svinību vietu, visus māksliniekus un nokārtojām baznīcas lietas, izdomājām tematiku un krāsas (aptuveni 9 mēnešus pirms) un tad atslēdzos no tā visa jo bija jāpabeidz augstskola. Kādus piecus mēnešus pirms, sākām kārtīgi gatavoties in visi šie pieci mēneši tā arī pagāja, visu laiku kaut ko skatīties un meklējot, bet tādā mierīgā gaitā.
Brīžiem man arī gribējās visu pamest un vēlējos kaut nu mēs būtu izvēlējušies mazas kāzas jo gribējās visu izdarīt ideāli un atrast tieši to ko gribam, arī tā, lai viesiem būtu labi, bet tagad es neko no tā nemainītu. Tas bija vērtīgs laiks un es gribētu pat vēlreiz tam visam iet cauri, es neko gandrīz par kāzām nezināju, par cenām man arī bija nulle saprašanas, bet tagad mēs ar vedējmāti smejam, ka mierīgi varētu pat kādam palīdzēt jo māksla nu ir rokā un viss sanāca mums ideāli.
Galvenais mierīgu prātu, lēnu garu izvērtē ko Tu pati gribi, izpēti Pinterest idejas, izsecini ko no tā visa Tev vajag un ko nē. Sāc ar galvenajām - lielajām lietām un tad pamazām jau viss pārējais sekos. Cik Tev vēl līdz kāzām?
04.09.2017 20:55 |
 
Reitings 154
Reģ: 09.06.2010
Wallee, paldies par iedrošinājumu (l) Konkrēts datums nav noteikts, bet plānojam nākamvasar, tātad ir apmēram 11 mēneši. Ja svinību norisei izvēlamies klasisko kāzu scenāriju, t.i., baznīca - fotografēšanās ar viesiem + kāda aktivitāte - viesu nams, tad jau arī svinību vieta un mākslinieki ir plus mīnus skaidri (neviens gan nav uzrunāts, varbūt jau aizņemti :-D). Šobrīd laikam bremzē tas, ka trūkst dūšas pieņemt lēmumu par labu lielajām svinībām, kas nozīmētu visu garo gatavošanās procesu, bet Tavs stāsts un padomi iedvesmo (l)
04.09.2017 22:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits