KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Debesu bļodā lielas atlaides darba dienās - 800€ šajā sezonā vasarā, varbūt vēl lētāk ziemā būtu. Brīvdienās vasarā 2300€.
Par šķūni - mhm, plus, lai šādu vietu dekorētu, vajag vēl 1500 eur vismaz, kas kopā sanāk vienkārši labs viesu nams.
23.08.2017 17:48 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.01.2016
Sveikas!
Lasu un acis kubā no cenām, kas mērāmas tūkstošos:-D
Saviem vedamajiem dabūju fotogrāfi par mazu summu, viņa hobija pēc paņem pāris kāzas pa vasaru, ko fotogrāfē.
Man šī visa plānošana vēl priekšā. Pirmais lielais jautājums ir par naudu..līdz šim esam dzīvojuši netaupot un baigi neskaitot. Līdz ar to arī diži ietaupījumi mums nav. Kur dabūt tādu naudu kāzām? Krāt vairākus gadus? :-) vecākiem noteikti neprasīsim, neesam raduši prasīt materiālo atbalstu, kopš dzīvojam patstāvīgi.
23.08.2017 18:11 |
 
Reitings 17
Reģ: 15.08.2012
Rosey
Ja gribi lētāk,tad jāprecas ziemā,kad nav sezonas un cenas ir visam lejā.
Par naudu,nemācēšu teikt,jo katrai ģimenei/pārim savas robežas,ieradumi un "ģimenes maciņš". ;-)8-)
23.08.2017 18:49 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.01.2016
Beibita1, kāds Jums viesu nams noīrēts?
23.08.2017 18:51 |
 
Reitings 137
Reģ: 29.01.2009
Mūs interesē viesu nami vai telpas uz 40 cilvēkiem vienas dienas kāzām (gan jau ka ievilktos pasākums). Varbūt kāda var ieteikt kko nedārgu. Ēdiens tiktu pasūtīts citur, tāpēc glužu kafejnīcu vai restorānu negribam, ja nu vienīgi cenas ir ļoti labas un ēdiens tiek pasniegts garšīgs un tik daudz, lai citam šķīvī nav jāskatās.
23.08.2017 18:58 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Rosèy, mums arī nauda ir, varbūt, ne tik daudz sāpīgs jautājums, bet drusku stresiņā tas dzen:-D iekrājumus nekādus īpašos veidojuši nebijām. Sākumā gribèjām mazas kāzas, kas neizmaksātu vairāk par 3tk, bet sākot meklēt visu, sapratām, ka tā nauda ir spļāviens jūrā. Īsā laikā mūsu sākotnējais plānotais budžets ir audzis 2x un zinu, ka 6tk būs līdz ar nagiem un bez ceļojuma. Un tas ir patiešām rēķinot visu līdzi, esmu arī nolēmusi pati dekorēt un iesaistīt nedaudz ģimeni. Tiesa, pārdomājām un tomēr rīkosim ar nakšņošanu. Domājam, ka gada laikā, baigi netērējoties un neuzdzīvojot, visu sakrāsim paši, jo ceram dāvanu naudu novirzīt mājokļa 1.iemaksas budžetam. Vecākiem tādas naudas nav, lai uzsauktu mums kāzas:-)
23.08.2017 22:07 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
dzesika, nu kas ir nedārgi? Nezinu, Spāriņu kalns nesezonā ap 700 eur, paskaties. Bet pašai jāiet un jāskatās cauri , jo otrs jau nezina, ko tev vajag. :) Oāze Ķekavā lēta, ja precās darba dienās.
Mums naudiņa iekrāta nebija, nu sākām krāt pēc bildinājuma, līgavainim mazliet savādāk, viņam maksā citādi, tad nu viņš uzreiz varēja piešķirt lielāku summu, es pati krāju pa mēnešiem. Atlieku katru mēnesi noteiktu summu kāzām. Vecāki palīdzēt mani nevar, bet varbūt līgavaiņa tētis varēs palīdzēt ar kādu 1tk-1,5tk, ar ko rēķināmies. Tomēr visu saskaitot, tāpat nepieciešami 2tk mazliet vairāk kā pusgada laikā, to nu tad atsāju topošā vīra ziņā, jo es tik daudz sakrāt nevaru :)
Ja man būtu pavisam, pavisam švaki ar naudiņām, es uzrīkotu kāzas par 2tk - nu tā, lai ir kleita, viss kā līgavai gribās, bet bez viesiem, paēstu ar vecākiem, vedējiem. Un tas arī nav nekas briesmīgs vai nosodāms, jo vēlāk taču var aizbraukt ceļojumā vai citādi. Galvenais ir notikums, ne tik daudz instagram cienīgas dekorācijas par ntajiem tk vai tml. :)
24.08.2017 09:05 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Kur dabūt tādu naudu kāzām? Krāt vairākus gadus?

Protams, krāt, cik gadus gan nezinu, jo tas no ienākumiem atkarīgs..bet būs jāpataupa un jāpadomā pie izdevumiem.
Mums tas aizņēma pusgadu + iekrājumi ko bijām iekrājuši pirms tam (ne kāzām). Kāzas izmaksāja 6800. Pēdējās augusta algas arī atdevām kāzām gandrīz pilnībā.
Protams, atkarīgs arī kādu viesu namu, dekoratorus, floristus, mūziķus, vadītājus utt. izvēlēsies.
Man pašai gribējās vienkāršas, bet skaistas kāzas. Vairāk spiedu uz sajūtām, manuprāt, foršu izklaidi viesiem, vadītāju, mūziku, dekoratori, ne kotlešu un štovētu kāpostu variantu, arī sīkiem deko nieciņiem padomāju u.t.t.
Zināju, ka par viesu namu 1000+ nemaksāšu noteikti + man arī nebija liela izvēle, jo rezervēt sāku visu tikai maija beigās (kāzas bija augustā) :-D tā kā ņēmu to, kas bija un vispār nenožēloju. Man gan bija nīstā guļbūve.. lai gan dažreiz pabrīnos, ka dēļu šķūņi tik populāri, bet guļbūves redz nepatīk :-D (tas nav uzbrauciens)
Arī fotogrāfs mums bija tikai uz pusi dienas, kas, protams, nozīmē arī mazāku ciparu. Bet šo es pati tā arī gribēju, jo man nesimpatizē tusiņu bildes.. Arī LV populārāko fotogrāfu neņēmu un arī nenožēloju.
24.08.2017 09:09 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.01.2016
Okey, Selīnas atbilde jau izklausās cerīga..(l)
Neesam raduši taupīt un skaitīt, tas būs izaicinājums. Drošvien sapratīsim, cik daudz naudas izgrūžam nevajadzīgās lietās..
24.08.2017 09:30 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Kad uzreiz pēc bildinājuma sākām skatīties cenas, līgavaiņa sejā iezagās šoks. Viņš nespēja noticēt, ka viss tik dārgi maksā. :D Bet, tad mēs izlēmām, ka rīkosim kāzas pēc gada, tad nu ir laiks arī iekrāt. Es no algas pašlaik atlieku konkrētu summiņu, bet zinu, ka vēlāk ieguldīšu vēl, jo tāpat ik mēnesi kaut kāda summa paliek pāri. Līgavainis, protams, ieguldīs vairāk, jo viņam arī alga gandrīz 2x lielāka. :D
Tā kā mums būs 70 cilvēki, tad ir skaidrs, ka ēdināšana būs dārga. Tad nu uz visu citu vēlamies mazliet ietaupīt.
Arī mums fotogrāfs būs uz pusi dienas, tāpēc izmaksās ap 400 eiro. Viesu nams ir 900 eiro. Un tad jau, protams, visi sīkumi... Esmu arī izlēmusi, ka kleitai būs ne vairāk kā 400 eiro (bez kurpēm un plīvura).
Mēs domājām,ka nenormāli sāksim krāt un žmiegt jostas, bet patiesībā dzīvojam tāpat, kā iepriekš. Vienkārši apzināmies, ka tēriņi būs.
24.08.2017 09:56 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Kad uzreiz pēc bildinājuma sākām skatīties cenas, līgavaiņa sejā iezagās šoks. Viņš nespēja noticēt, ka viss tik dārgi maksā.

Mums ar tā bija :-D man arī no sākuma bija šokiņš :-D kad mazliet parunāju ar vēl neprecētiem draugiem, lieciniekiem un mammu - arī viņi pašokējās :-D bet pēc kāzām saka, ka saprot jau kāpēc tā tas ir..
Lielākais šoks priekš manis laikam bija dekoratoru un floristu cenas. Man nebija ne jausmas cik maksā ziedi, viņu darbs un dekorācijas..un es pat neskatījos dārgos spečukus, bet tādu budžeta variantus, bet tāpat pirmais bija ":-O:-O:-O" :-D
24.08.2017 10:03 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Lielākais šoks priekš manis laikam bija dekoratoru un floristu cenas.

Šis man vēl ir priekšā. Pat neesmu vēl interesējusies. Taupu nervus. :D
Man lielākais šoks bija par ēdināšanu... Šķiet, vai tiešām viens cilvēks tik lielu summu apēd. :D
24.08.2017 10:28 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Šodien saņēmu savas pirmās 19 bildes. Bāaac (l)
Padalieties kur taisījāt/pirkāt bilžu grāmatas un albumus! Kādā cenā?
Gribu vecākiem un vecvecākiem grāmatas, bet pašiem skaistu albumu :-)
24.08.2017 10:29 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Kādā cenā tev ir?
Man bija 27 eur no personas.
24.08.2017 10:31 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
Rosèy,
izklausās, ka tad naudas krāšana jums būs grūta. Negribu biedēt, man, kas var sakrāt, arī bija grūti. Biju radusi iet uz koncertiem, teātriem, dažiem restorāna izgājieniem un tml., bet, kad sākām gatavoties kāzām, visu izslēdzām, ja nu vienīgi kāds neuzdāvināja biļetes vai tml.
Krājām gadu, vecāki nepalīdzēja, katrs krājām 50/50, katru mēnesi bija jāatliek konkrēta summa. Viegli nebija. Rezultātā - visu sakrājām, ņēmām pakalpojuma sniedzējus, kurus vēlējāmies, nevienam nemaksājām pēc tam - visu nosedzām paši (vadītāja pakalpojumus vienīgi uzdāvināja mana mamma), izmaksāja nedaudz zem 10'000eur.
Visu sadāvināto naudu ielikām krājkontā - pirmajai iemaksai īpašumam!
Viegli nav - ar to rēķinies. Galvenais ir saprast, cik lielas kāzas vēlaties, kāda stila, kas no visa jums ir svarīgs un tad jau rēķināt, vai sanāk vai nē! :)
Un, jā, visi kāzu pakalpojumi pēc būtības nav nekādi lētie.. mums arī šādas tādas cenas nošokēja, bet tāds tas tirgus. :)
24.08.2017 10:36 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Selīna, man arī pagaidām izskatās uz 27 eiro. Bet precīzi zināšu tikai janvārī, kad došos runāties un kaut kādu plānu veidot.
Līgavainis jau teica - varbūt taisām groziņu vakaru? :D
24.08.2017 10:39 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Mēs vēl neesam bijuši runāt ar ēdinātājiem, to kādās septembra beigās, oktobrī, kad varētu būt zināms kāzu datums. Bet minimums, ko teica, ēdināšana ir 25 eur no cilvēka. Rēķināmies, ka varētu būt arī 30, atkarībā no tā, ko paši izvēlēsimies. Tad nu ~900 aizies uz ēdināšanu. Toties telpas būs par brīvu. Tikšanās laikā noskaidrosim arī par dekorēšanu, jo viņi piedāvā arī to - bet skatīšos, labāk es gribētu pati. Man ir mākslinieka acs, gan jau izdekorētu skaisti kopā ar māsu vai kādu draudzeni - sūtīšu no e-bay visu nepieciešamo.
Kleita būs ap 200, kurpes nu līdz 50, jo ādu nevalkāju. Frizūra, make-up, nagi, to visu es īsti nerēķinu iekšā, jo tas tiks pirkts no tekošajām algām. Lielākās summas, kas ietver ēdināšanu, mūziku, fotogrāfu - tas iekļausies 2000, jau izrēķināju.
24.08.2017 11:30 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Mums ēdināšana sanāk 29 eur cilvēkam, plus korķa nauda 3eur, jeb kā viņi sauc - glāžu serviss :D Atdzesē mūsu alko, piešķir glāzes.
Jā, nu grūti reizēm krāt, jo tas tāds ilgstošs process, plus jākrāj vēl medusmēnesim. Bet man ceļot patīk ļoti, ka tam man nav grūti atlikt..
24.08.2017 11:59 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Selīna, kādu dekoratoru jūs ņēmāt un cik tas izmaksāja? Jautāju, jo uzrakstīju vienai ne ļoti populārai dekoratorei, un viņa man nosauca 900eur, bez ziediem. Lieki piebilst, ka biju pārsteigta par šādu ciparu, tāpēc nolēmu, ka darīšu to pati:-D
Mums īstenībā viss ir diezgan sakarīgās cenās un dārgākais būs ēšana- uz 45 cilvēkiem ap 2700eur (ar korķa naudu, kafijām, apkalpošanu). Nezinu, ko mums tur cels galdā, bet jābūt labi. Kaut kad jābrauc degustēt:-D
24.08.2017 12:59 |
 
Reitings 324
Reģ: 29.01.2009
Ja kādai interesē forša floriste - dekorētāja, kurai tas vairāk ir hobija darbs Siguldas pusē (bet brauc, kur vajag), varu PM nosūtīt kontaktus. Cenas, manuprāt, labas. Mēs par darbu (līgavas pušķis, pušķis mešanai, līgavaiņa piespraude, auto dekors, ceremonijas vietas dekorēšana) samaksājām ap 150 eur + ziedu un materiālu izmaksas.
24.08.2017 13:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits